Keresés

Részletes keresés

Kis Alfi Creative Commons License 2011.01.15 0 0 26572

Nagyon köszi a jó híreket, és további jobbulást kívánunk Csatornak!!!

 

Majd a szívvizsgálat ereményét is szeretnénk tudni természetesen.

Puszi

Előzmény: Castor mackó (26566)
Floydi Creative Commons License 2011.01.15 0 0 26571

Nagyon édi! El nem tudom képzelni, mit csinált éppen, amiből ez az arckifejezés kialakult!

Előzmény: Kis Alfi (26564)
UJOKA Creative Commons License 2011.01.15 0 0 26570

Örülünk a hírnek, vigyázzatok rá nagyon!

 

Előzmény: Castor mackó (26566)
Beubabu Creative Commons License 2011.01.15 0 0 26569

Köszönjük a bíztató híreket. Remélem az ultrahang is jó lesz. Jobbulást a mackónak :-) Esetleg tudjátok mivel öntötték le?

Előzmény: Castor mackó (26566)
Leo-Bronzi Creative Commons License 2011.01.15 0 0 26568

Sziasztok,

 

 

Először is Castor mackónak jobbulást kívánok -azt sejthetitek aki ezt csinálta mit kívánok neki!!!

 

 

Nagyon édes a búvár-leo, ez itt a kép alján épp úgy néz ki, mint aki gyakorol és a tartja bent a levegőt.

 

Üdv: DÉva

Előzmény: Kis Alfi (26564)
Castor mackó Creative Commons License 2011.01.15 0 0 26567

Csúcs aranyosak ezek a macik,mennyi idősek most?

Előzmény: Kis Alfi (26564)
Castor mackó Creative Commons License 2011.01.15 0 0 26566

Sziasztok mindenki!

Köszönöm  sok jó kívánságot,hála égnek Castor egyre jobban van,már eszik és ki is jár az udvarra,de még elég gyenge.

Viszont teljesen le kellett nyirní a szőrét és most úgy néz ki mint egy kopasztott bobtail.

De ez legyen a legnagyobb baja,majd kinő éd megint nagyon szép lesz.

Jessyka a koránál fogva gyakorlatilag állandóan bent van az étkezőben,a Sába meg egy ugri-buri,nem könnyű elcsipní, ez volt  aszerncséje.

Castort azért egy szív ultrahangra el kell mejd vinnem,mert azért nem lehet ezt annyiban hagyni,remélem nincsenek szív gondjai,de nem árt az óvatosság.

Sajna nem állunk annyira jól,de majd valahogy megoldjuk.

Még egyszer köszönjük az aggódásokat, nagyon aranyosak vagytok!

 

Előzmény: Kis Alfi (26563)
Beubabu Creative Commons License 2011.01.15 0 0 26565

Potyognak a könnyeim a röhögéstől, csúcs ez a kép :-)))))))))))

Előzmény: Kis Alfi (26564)
Kis Alfi Creative Commons License 2011.01.15 0 0 26564

Láttatok már leonbergit búvártanfolyam közben? Most a levegő bentartását gyakoroljuk...:-)

 

 

Kis Alfi Creative Commons License 2011.01.14 0 0 26563

Sába, Jessyka nem kaptak az anyagból? Ők szerencsésen megúszták?

Előzmény: Kis Alfi (26562)
Kis Alfi Creative Commons License 2011.01.14 0 0 26562

Mi is mielőbbi jobbulást kívánunk Castornak, és várjuk a megnyugtató híreket!!!

Előzmény: Castor mackó (26554)
Floydi Creative Commons License 2011.01.14 0 0 26561

Nagyon megdöbbentett a hír, mi is jobbulást kívánunk Castornak! Az ilyen ember nyakát ki tudnám tekerni!

Nekem is rendszeresen előjön az a rémálmom, hogy mi van, ha ártani akar valaki a kutyámnak?! Jár az agyam, hogy hogyan lehetne megelőzni. Talán emlékeztek, írtam egyszer, hogy az egyik távolabbi utcabeli minket is megfenyegetett, azóta van nádszövet a drótkerítésen. Szerencsére a közvetlen szomszéd szereti Floydot, úgyhogy legalább abból az irányból nem kell támadásra számítani. Én amúgy rá is szoktam szólni, ha odamegy a kerítéshez ugatni. Inkább ne őrizze a házat, hanem pihizzen a valahol messze az utcafronttól, az a biztos!

Nagyon várjuk a jó híreket Castor felépüléséről!

Előzmény: Castor mackó (26550)
Cleócska Creative Commons License 2011.01.14 0 0 26560

Szia!

Késő délután voltak és valahogy nagyon Karácsony körül. Ezenkívül volt velük egy kutyus is, arra ugrott az összes kutya. Azért is néztem ki én is az ablakon, mert nagyon ugattak a kutyák és akkor láttam, hogy az egyik fotózza Cleó pofiját, ahogy az kint van a kerítés tetején, utána meg a velünk szemközti puli következett. Mire felocsúdtam, felöltöztünk a férjemmel, addigra nem találtuk őket sajnos. De azért megkérdezem az önkormányzatot, ahogy írtad, hátha megnyugtatnak.

 

Előzmény: Beubabu (26558)
beachsurfer Creative Commons License 2011.01.14 0 0 26559

Szia Castor Mackó!

 

Hát ez megdöbbentő!Nagyon együtt érzek veletek,és mielőbbi gyógyulást kívánok Castornak!

Előzmény: Castor mackó (26550)
Beubabu Creative Commons License 2011.01.14 0 0 26558

SZia Cleócska!

Hívd fel az önkormányzatot, hogy nem ők kértek-e kutyákkal kapcsolatosan valamilyen feljegyzést. Ha nem, akkor nagyon vigyázzatok, mert nem rég olvastam, hogy a betörők így derítik fel mostanában a terepet. Sok esetben fagyállót vagy bármilyen mérget adnak a kutyáknak és miután a kutyus elpusztul betörnek.

Csak remélni meretm, hogy nem ez történt Castor mackóéknál is.

Elnézést a vészmadárkodástól...

Előzmény: Cleócska (26556)
Beubabu Creative Commons License 2011.01.14 0 0 26557

Ahogy Ujoka is írta, várjuk a friss híreket. Remélem mielőbb boldogan és egészségesen szaladgál majd!

Előzmény: Castor mackó (26553)
Cleócska Creative Commons License 2011.01.14 0 0 26556

Kedves Castor mackó! Castornak jobbulást,remélem óráról-órára jobban van. Tudjátok ki tette? Ahogy olvastalak egyik rémálmom elevenedett meg, borzasztó szemetek tudnak lenni egyesek. Két ünnep között három férfit láttunk az utcánkban aki fényképezte az aktívan házat őrző kutyákat (az enyémek pedig nagyon aktívak), a mai napig nem tudom miért csinálták, de azóta nagyon félek én is.

Üdv és mégegyszer jobbulást!

Előzmény: Castor mackó (26550)
UJOKA Creative Commons License 2011.01.14 0 0 26555

Köszi, jól van és  most volt hat éves!

 

Feltétlen írdd meg, hogy van Castor, nagyon sajnálom, hogy ez történt vele!

 

 

 

Előzmény: Castor mackó (26554)
Castor mackó Creative Commons License 2011.01.14 0 0 26554

Köszönöm Ujoka!

Remélem Brunka jól van,már nagyon régen láttam!

Előzmény: UJOKA (26552)
Castor mackó Creative Commons License 2011.01.14 0 0 26553

Köszönöm Beubabu,remélem még jó sokáig velem marad az én macikám!

Remélem nem sokára majd mehetek veletek sétálni is,most sajna Macinak le kell nyírni kopaszra  a szörét, azért hogy tökéletesen meggyógyuljon.

Előzmény: Beubabu (26551)
UJOKA Creative Commons License 2011.01.14 0 0 26552

Szia Margó! Mi is nagyon sajnáljuk! :(

Mielőbbi teljes gyógyulást kívánunk Castornak! 

 

 

Előzmény: Castor mackó (26550)
Beubabu Creative Commons License 2011.01.14 0 0 26551

Mielőbbi gyógyulást a drága macinak! Drukkolok ezerrel!

Remélem aki ezt tette elnyeri méltó büntetését!

Előzmény: Castor mackó (26550)
Castor mackó Creative Commons License 2011.01.14 0 0 26550

Sziasztok!

Mindenkitől elnézést kérek,hogy csak nagy ritkán jelentkezem!

 

Sajnos ma átéltem a leos életem egyik, ha nem a legszörnyűbb perceit.

Az én Castoromat valami "kedves" jó szomszéd vegyi anyaggal leöntötte, a fürdetés közben Castorkám rosszul lett, teljesen megszünt minden kommunikáció vele,görcsbe rándultak a lábai, teljesen ernyedt volt.

Kiemeltük a kádból és azonnal orvost hívtunk.

Hála égnek perceken belül kiért a doki és megállapította,hogy gyakorlatilag nincs keringése  a kutyának, szerinte belső vérzése van.

Az innye, a nyelve, a szeme teljesen kifehéredet, és nem reagált semmire, mérgezésre gondolt.

Adott egy kálium (meg még valamit,amit nem értettem ) injekciót neki,amitől elég hamar jobban lett,de nagyon gyenge.

Már evett, fel tud állni,csóválja  a farkát és figyelmesen tekintget.

Szörnyen megijedtem, az a pár perc amíg nem volt velem, azt hittem  hogy nem élem túl ha elvesztem.

Mindenképpen ki kell vizsgáltatnom,remélem hogy csak egy átmeneti rosszul lét volt ez,bár még sohasem történt ilyen vele.

 

Sajnálom,hogy ilyen történettel kellett jelentkeznem.

Beubabu Creative Commons License 2011.01.14 0 0 26549

Istenem, ez annyira, de annyira leós :-)))) Az elején az a hatalmas perec, annyira röhögtemm hogy jaj :-))) Nagyon édesek :-)))

Előzmény: Floydi (26548)
Floydi Creative Commons License 2011.01.14 0 0 26548

Én is megpróbálkozom egy videóval:

Előzmény: Floydi (26523)
UJOKA Creative Commons License 2011.01.14 0 0 26547

Szolgálati közlemény! :)

Ma postára adtuk elsőbbséggel az összes megrendelt naptárt, legkésőbb hétfőn meg kell érkeznie!

 

Szép napot Mindenkinek!

 

Beubabu Creative Commons License 2011.01.13 0 0 26546

SZia Snapszli!

Igen volt saját fájuk - több is :-) Nem bántották egyiket sem, amikor díszítettem őket Démon odajött kíváncsiskodnim hogy mit csinálok. Megmutattam neki a díszeket, engedtem, hogy megszaglássza megnézze stb. Közben pedig elmagyaráztam neki, hogy ez anyáé és nem szabad bántani őket, mert akkor anya szomorú lesz... :-) Nem tudom mennyit értett meg az egészből, de működött és az összes dísz végig a fákon maradt :-)

 

 

Ez volt az igazi fájuk :-)

Előzmény: Snapszli (26543)
Floydi Creative Commons License 2011.01.13 0 0 26545

Én egy éve csináltam neki a házat, de csak nyáron kezdte el használni, miután egy másik leó megmutatta neki, hogy mire való. :) Most is inkább a fedett teraszon alszik a bejárati ajtó mellett. Ott is van egy puha ágya. Ez egy tavalyi kép a vadiúj kutyaházról, azóta már a kutya nagyobb lett.

 

Az orvosválasztás nálunk sem volt egyszerű.

Floyd eddig egyszer volt lázas (babesia miatt), és akkor már eleve úgy mentünk az orvoshoz, hogy előtte megmértem a lázát. Van egy erre a célra fenntartott 700 forintos digitális lázmérőnk, ami egyébként a nyaralós csomag részét képzi, hogy bárhol vagyunk, kéznél legyen.

Előzmény: ritocsi (26540)
Snapszli Creative Commons License 2011.01.13 0 0 26544

Az állatorvosról csak annyit, hogy nálunk is van helyben egy, orvos nélkül értendő egyén. Még véletlenül sem visszük hozzá. Először állattartó barátok, ismerősök jóindulatú tanácsaira hallgatva, majd saját megelégedett tapasztalatra választottuk és tartunk ki azóta is a mi állatorvosunknál, aki nem csak orvos hanem EMBER is. Szóval biztos értitek mire gondolok. Tehát ha gond vagy idő van, egy telefon, mivel azért bármi közbe jöhet és árnyékra nem szeretnénk menni, bepakoljuk a kutyát (-kat) az autóba és utazunk. Ez is költségesebb, mint ha helyben, esetleg pórázon elvezetném az ittenihez. Ja, és soha eszembe nem jut, hogy az évente szokásos kampányoltásokra elvigyem. Ezt mindig mi magunk tartjuk számon és oldjuk meg, és ha kell az orra alá dugjuk a helyi állatorvosnak az igazolást. Ezt csak úgy saját tapasztalat-megosztás címén írtam.

Előzmény: ritocsi (26542)
Snapszli Creative Commons License 2011.01.13 0 0 26543

Kutyaólunk nekünk is van.:o) (Még az ELSŐ leotól örökölt.) Sőt, most már kettő, egymás mellett: egy kicsi és egy nagy. A tibetke rituálisan imádja és védelmezi a sajátját és esténként oda telepszik be, de reggelre valahogy mindig egy ólból kerülnek elő. :o)))

Az igaz, hogy az ELSŐ leonk esetében majdnem úgy nézett ki a dolog, hogy teljesen fölöslegesen csináltattuk, és nagy álmélkodás volt, mikor először telepedett bele őkelme, aztán már egyre gyakrabban használta, főleg mikor már korosodott. A mostani társaság még sokszor napközben is a kutyházban "piknikel". (A leo néha kilógó fejjel. :O)

A kép nekem is tavalyi.

Beubabu! Saját karácsonyfájuk volt? Nem szedték le a díszeket? Nálunk az ajtógirland aranygömbjét úgy kellett elcsakliznom tőlük. Csak magasabb régiókba mertem díszíteni.

Előzmény: Beubabu (26539)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!