Keresés

Részletes keresés

Hivadar Creative Commons License 2019.12.30 0 0 18

South Park koppintás az egész.

EMSz2007 Creative Commons License 2016.04.21 0 0 17

Részletes interjú a Nyóckerről a szinkront rendező Csík Csaba Krisztiánnal:

Csík Csaba Krisztián részletesen mesél a Nyócker munkálatairól: a kezdetekről (hogyan csöppent a produkcióba?) az alkotói folyamatokról (a közös munka, a szereposztás, marketing szempontok), a sajtóvetítésről (milyen hibák maradtak a filmben), a nemzetközi forgalmazásról (hány ország vette meg, milyen nyelvekre szinkronizálták) és a külföldi fogadtatásról (állítólag Tarantino is megnézte a filmet).

Ezt követően a Nyakashegyi történetek című 13 részes animációs sorozatról mesél érdekességeket, ami az elmondottak alapján ígéretes sorozatnak tűnik, ám a tévécsatornák mégse akarták műsorra tűzni.

 

Részletesebben a tartalomról:
Nyócker - Így kezdődött a közös munka
Nyócker - Alkotói folyamatok
Nyócker - Milyen hibák maradtak a filmben?
Nyócker - Nemzetközi forgalmazás
Nyócker - A szereposztás (LL Junior, Horváth János, Pindroch Csaba)
Nyócker - Marketing szempontok a szereposztásban
Nyócker - Animációs megoldások
Nyócker - A tévésorozat
Nyócker - A tévésorozat és a mozifilm közti különbségek
Nyócker - Quentin Tarantino is megnézte a filmet?

 

A walesi bárdok


Nyakashegyi történetek (Felnőtteknek és gyerekeknek egyaránt szóló animációs sorozat egy Zsámbékra kiköltöző, városi értelmiségi család hétköznapjairól rímekbe szedett párbeszédekkel.)

jfan Creative Commons License 2005.01.14 0 0 15

sok negatív véleménnyel találkoztam mielőtt elmentem volna, haverokkal nemrég meg is néztük meg az "alkotást" hááát..............elvileg pont a célközönségbe tartozunk, kor stb. alapján, mer az még okés, hogy a nyugdíjjasoknak elég sok film nem jön be:)) Ennek ellenére sokadmagammal együtt jöttünk ki úgy a mozból hogy ez nagyon sz..r film volt..

Előzmény: L4U58U8 (14)
L4U58U8 Creative Commons License 2005.01.12 0 0 14
mamics, ha még nem láttad, gyorsan nézd meg! NAGYON JÓ!!! :-))
Előzmény: mamicska (6)
iloz Creative Commons License 2004.12.26 0 0 13

Én azután néztem meg, hogy beleolvastam az index kritikájába. Valami viccesre számítottam, de sokadszor kellett szomorúan konstatálnom, hogy a ’legendás’ magyar humor halott. Gyakorlatilag végigunatkoztam a filmet.
A legérdekesebb az, hogy amikor elmeséltem a történetet a barátaimnak, az alapötletet, meg az Oszamás-alagutas-atombombás részt, vagy a csattanót, akkor azt mondták, hogy ez egészen jó, meg kell nézni. Szóval az alapötlet nem rossz, a baj a részletekkel van. A párbeszédek hihetetlenül sablonosak, vicc nincs bennük. A film egyetlen vicces figurája az öreg cigány, akit digitális technikával egyenesen Grga bácsiról formáztak, ami különösen azért nevetséges, mert az effajta humorra kíváncsiak közül valószínűleg mindenki látta a Macskajajt. A zenés betétek nem lennének rosszak, csak éppen pontosan az az érzése az embernek, mint a Magyar vándornál, hogy az ötletek hiányát igyekeznek az alkotók egy kis zenével elnyomni.
A legszörnyűbb az, hogy az alkotók bátran beszólnak Tony Blairnek, amikor Darth Vader álarcban mutatják, vagy az amerikaiaknak, amikor az elindított atomtöltetes rakétára Freedomot pingálnak, de a hihetetlen civil kurázsi arra már nem viszi rá őket, hogy esetleg ne takarják ki a magyar politikusok arcát. Kurva vicces lenne a South Park is, ha csak Chirac vagy Szaddám arca jelenne meg, az amerikai politikusok helyett meg csak gömbvillám fejű bábuk.

lacxox Creative Commons License 2004.12.20 0 0 12
Hozzáteszem, hogy ha nem néztem volna premier előtt, ingyér', nem találtam volna kellően vonzónak ahhoz, hogy kiadjak rá akár egy fillért is...
lacxox Creative Commons License 2004.12.20 0 0 11
A poénok egy része nem jött be, a ludditák - Ganxta- LLJunior zenei világ finoman szólva nem tartozik kedvenceim közé, minden egyéb tekintetben viszont elsőrangú szórakozás.
asztapaszta Creative Commons License 2004.12.20 0 0 10
nagyon gyenge film, kár is több betűt pazarolni rá
Sheme Creative Commons License 2004.12.15 0 0 8
No, láttad már? Nekem nagyon tetszett.
Előzmény: mamicska (6)
mamicska Creative Commons License 2004.12.14 0 0 6
Te akkor láttad??

Komolyan,mert én itt lakom és már azért is megnézném:-)))

nem ,mintha nem ismerném ezt a világot,de kíváncsi vagyok,hogy a készítők is ilyennek látják -e?

A Magyar Hírlap nem írt rossz kritikát...


gondolom minden el van túlozva,ahogy illik egy ilyen műfajban,de nem dokumentumfilm:-)))
Előzmény: Sheme (5)
Sheme Creative Commons License 2004.12.14 0 0 5

Előítéletes vagy. Megnéztem a filmet, azt szűrtem le belőle, hogy a magyar filmeknél és animációs filmeknél nincs is jobb. Komolyan mondom, a zene, a rap-szövegek, a szereplők arcmimikája, szövege a valóságot zúdítja a nézőre, igaz, kissé kiszínezve.

Ez mitsem von le a film művészi értékéből.

 

Mire is gondolok:

- az öreg cigány értékelése, hogy az embernek 3 cilja van: pénz pénz és pina. Ha van pénz, lesz pina is, nagyon hamar.

- cigány-magyar ellentét, melyet nem lehet tudni, ki indított el. Hiszen a nyóckerben, senki sem dolgozik, mindenki a másik pénzéből él, elkártyázza, elgyümölcsgépezi, stb.

- a cigány rafinériája is előjön, lásd a fővezért...

 

Egyszerű: nem hiszem, hogy a földhöz vágna bárkit is, ha elmenne a moziba és megnézné ezt az alkotást. Annyi mindent támogatunk - kocsmárost, mert piálunk, a dohánygyárat, mert cigizünk -, ne lenne 700-900Ft egy mozijegyre? Röhej...

Előzmény: Tralfamador (4)
Tralfamador Creative Commons License 2004.12.09 0 0 4

A kepek alapjan, s a Zindexben leirtak alapjan nyóc forintot se adnek erte. Mehet a levesbe....

Wic Creative Commons License 2004.12.09 0 0 3
Előzmény: tekipna (-)
muchso Creative Commons License 2004.12.09 0 0 2
eric cartmannek az East Park tetszene, mivel az a magyar southpark nem pedig a nyócker
meg előbb is volt
mamicska Creative Commons License 2004.12.09 0 0 1
Láttad?
entschuldigung Creative Commons License 2004.12.09 0 0 0
jaja
tekipna Creative Commons License 2004.12.09 0 0 topiknyitó

 


Cigányok, kurvák és időutazás a legújabb magyar rajzfilm

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!