Inkább vigye el Ö a trónt, mint egy gátlástalan, nagypofájú, nagyorrú, arrogáns milliárdos, aki a jól hangzó, ám nagy semmi szövegével rejti el pártájank és kormányának tehetségtelenségét és tehetetlenségét
Te jó ég, csak nem a Horn Gyulára gondolsz? Isten bizony nem hittem, hogy még egyszer trónra akar kerülni, de ezt már én is szeretném megakadályozni....
egy ceza-román törpére, aki kaméleonként nyáladzik itt körbe a medencébe, hogy bárkik hátán újra trónra mászhasson, nem ismered? csak a kivülállók látják, hogy a király meztelen.
Nagy-romániát pedig már lassan 80 éve magyartalanítják, az csak valamely pihent agyú elemzö agyában foganhatott meg, hogy ezzel bármi változna is ezen a folyamaton.
forgatjátok egymás szavait, így aztán úgy elkerülitek a lényeget, mintha a politikából élnétek, az igennel a nagyrománia magyartalanítását segítettétek volna elő azon az áron, hogy egy diktátort is segítenétek a nyakunkra, ezért kétszeresen kéne szégyeljétek magatokat bamba zombik.
Asszem nem Magyarországon tanultál olvasni, vagy a szavak kiforgatásához nagyon értesz, a hangvételed pedig egy Kovács-Lendvai naggyülés bevezetö beszédére emlékeztet.
De jó hát forgassuk ki egymás szavait:
Szerinted ha adunk valakinek valamit az csak pénz lehet? Nagyon egyszerü világban élhetsz, gondolom a családban sincsenek barterügyletek, ha teát fözöl az asszonynak utána már állítod is ki a számlát, s ülsz a pénzeden, félted minden betolakodótól, s mivel a szeretet megfizethetetlen, nem is törödsz ilyen drága dolgokkal....
Szerencsés vagy hogy megengedheted magadnak, hogy csak vásrost nézz külföldön. Ezt sajnos a legtöbb magyar nem teheti meg, de majd vigyázunk, s ha megirod, hogy merre mész, akkor eltününk a közelböl, mert még belezavarkodunk a városok gyönyörü látványába Skodánkkal - amin persze magyar rendszám vagy, ezt sajnos nem tudjuk eltüntetni róla - , amiben esszük a turistaszalámit vajkrémes kenyérrel, s nem kell fintorogva mondanod külföldön, hogy már itt sem lehetünk nyugton k**va magyarok nélkül, söt azt sem kell eltorzult arccal megállapitod: "Nézd még a kokárda is rajtuk van, förtelmes"
Szóval Te belülröl bomlasztottad a rendszert? Nemes dolog, gondolom már számtalanszor megháláták Neked. Annál nagyobb hiba, hogy most azok mellé állsz, azok dalát fújod teli torokból, akik tizenpáréve hirtelen átvedlettek internacinalistákból európai polgárokká, munkás-paraszt gyerekekböl értelmiségi üzletemberekké, a béketábor élharcosaiból a gazdasági és monetáris unió vitézeivé.
Én veled ellentétben sosem voltam ellenálló, nem harcoltam se vörösökkel se kékekkel. Nem voltam Moszkvában tanulmányúton, de a Niagara vízesésnél sem, de akkor is szerettem öltözködni, vettem fel inget, s néha vöröset is, ma is felveszem. Söt a kokárdát is akkor is és most is. Én ugyan nem hordtam két éve, de akkor sem értettem, hogy mi a baja ezzel valakinek. Akkor ugy gondoltam, hogy ez egy szabad ország, s ha én macis boxert hordok, vagy épp izompólót nyakkendövel az csakis az én dolgom.
Nem értettem a munkásörök nyelvét, de a pénzvilágét sem, pedig az utóbbit tanították nekem évekig az egyetemen.
De véleményem akkor és most is volt/van erröl a világról, bár szerinted, aki ezt az országot kritizálja, annak kinn a helye, hisz nyitva a határ. És itt harap a farkába a kigyó, hisz ezt pont egy "nagy ellenállótól" hallottam, aki ugye küzdött 20 éve is azért, hogy a "másként gondolkodóknak" ne kelljen disszidálnia....
nem mindent csak pénz alapon mérnek
Háborogsz itt ezerrel, közben Te vagy az aki azt írta:
Ha nem adunk valamit a határon túliaknak ..milyen alapon várjuk el tőlük, hogy felvállalják a magyarságukkal járó megkülönbözetést.
Nem értem, hogy számomra miért lenne kötelező biztosítani a határon túliak számára a Németországban, Ausztriában Franciaországban stb. stb. történő turistáskodást. Ha jól értelmezem nem az a gond, hogy nem jöhet Magyarországra a magyar identitását erősíteni, hanem a fő probléma a nyugatra jutás nehézsége. Ennek a biztosítása meg a saját kormányának a feladata, nem a miénk.
Ha gondolod ezen az alapon szervezzetek egy népszavazást arról, hogy minden határon túlinak biztosítjuk a Niagara vízesés meglátogatását. Biztos, hogy oda is szeretnének eljutni.
Isten ments persze hogy átlépj valamilyen határt, mert miattad is szégyelni fogom magam, nem mint magyar, hanem csak mint magyar állampolgár.
Miattam Neked nem kell és nem kellett szégyenkezned soha külföldön, de ha mentek a kokárdamagyar honfitársainkkal shoppingolni és a tengerre legalább a szemetet szedjéte össze magatok után. Így talán nem lesz a tengerpart tele, üres Tesco gazdaságos petpalackokkal, és szólj a társaidra az üzletek környékén, ne kelljen olvasnom városnézés közben: Ne lopj magyar .
A színekkel kapcsolatban valamilyen fóbiád lehet, ugyanis Én nem féltem régen sem a vörösöktől, akkor is mertem a széllel szembe állni ellentétben Veletek.
De nyugodtan nevezhetsz akár vörösnek is, nem ingem nem is volt soha. Neked van valamilyen öltözködési kényszered, hát vedd fel ha a Tied ne nekem tukmáld.
Tényleg szerencséd hogy Magyarországon maradtál
Magam is így érzem, hisz szeretem a Hazám, jól érzem magam itthon az enyémek közt.
Számodra ha jól olvasom ellenszenves az itt élő közösség. Nosza nyitva a határ. Vállalj közösséget azokkal, akikhez úgy érzed tartozol, ne minket ócsárolj.
Akkor maradj csak Magyarországon, és tényleg ne menj máshová, mert talán még meg fogsz lepödni, hogy vannak országok, ahol nem mindent csak pénz alapon mérnek. S talán vannak országok akik tisztelik a kisebbségeiket, s nem csak akkor használják öket amikor szükség van rájuk, utána meg rugnak beléjük egy hatalmasat. Ezen országok között van az igazi határ, de ezt tényleg ne, sohase lépd át....
Isten ments persze hogy átlépj valamilyen határt, mert miattad is szégyelni fogom magam, nem mint magyar, hanem csak mint magyar állampolgár.
Tényleg szerencséd hogy Magyarországon maradtál. Itt nem kell felvállalnod semmit és senkit, nyugodtan elvegyülhetsz a csak síró, ám magukért egy szikrát tenni nem akaró, mindenért csak mást hibáztató emberek között, az elveidet bármikor megtagadhatod, és ha esetleg valaki rákérdez, nyugodtan annyit mondhatsz, hogy "na és"?
Legyél fehér, zöld vagy kék, de biztos tudod, hogy ezt itt egyszerre is megteheted, mert bemondásra ezt bárki elhiszi rólad mindent. Még azt is hogy te tulajdonképpen azért voltál kék, mert még akkor, ott is a zöldeket védted. De a vöröst ugye már nem vállalod fel?
" Akkor próbáld meg egy jugoszláv vagy ukrán útlevéllel átlépni a magyar osztrák határt, utána próbáld meg egy magyarral is. Kiváncsian várom a tapasztalataid...."
Nem akarom megpróbálni, de ugyanígy nem akarom Mozambikivel, Ugandaival, Chileivel sőt Amerikaival stb. stb. sem. Ha magyar vagyok akkor a magyar határt akarom átlépni nem az osztrákot.
" Ha nem adunk valamit a határon túliaknak - s nem feltétlenül pénzt - milyen alapon várjuk el tölük, hogy felvállalják a magyarságukkal "
A magyarságot nem valamiért vállalja fel az ember, és ha igen akkor inkább ne vállalja. Most vagy magyar vagyok, férfi vagyok, fehér vagyok, zöld vagyok, kék vagyok stb. stb., vagy nem.
Akkor próbáld meg egy jugoszláv vagy ukrán útlevéllel átlépni a magyar osztrák határt, utána próbáld meg egy magyarral is. Kiváncsian várom a tapasztalataid....
És ki beszélt itt az adott ország konzuli védelméröl?
Ha szerb állampolgár vagy, nem élvezheted az Eu országok konzuli védelmét, satöbbi
És az állampolgárságnak semmi köze a magyarsághoz. Hisz az itt élö szlovákok, románok és németek is magyar állampolgárok, holott valójában nem magyarok
A kizárólagos magyar nyelvtudás pedig ma már lassan a magyarországi munkavállaláshoz is kevés. Én arra a sajátosan Kelet-közép európai jelenségre utaltam, amely szerint ha valaki kisebbségi az másodrendü vagyis kevesebbet ér.
Ha nem adunk valamit a határon túliaknak - s nem feltétlenül pénzt - milyen alapon várjuk el tölük, hogy felvállalják a magyarságukkal járó megkülönbözetést. Pedig ezt még a nemmel szavazók is nagyon szeretnék........
Ja és a "kedves" személyeskedö megjegyzésedre továbbra sem reagálok, hisz nem látom értemét
Ez a mesterségesen gerjesztett feszültség nem hiányzott senkinek!
Hacsak nem volt valami szándék mögötte!
Egy vicc jut eszembe ha már ilyen mosolygós kedvedben vagy:
A tanító néni megkérdezi a nebulókat, írják fel karácsony előtt kinek mi hiányzik otthon. Móricka egy üres papírt nyújt át neki. A tanárnő észre veszi és persze nem is tudja megállni, hogy azonnal ne kérdezze meg az okát.
- Móricka miért nem írtál a papírodra, nektek nem hiányzik semmi sem otthonról?
- Nem tanító néni. Mert tegnap este hazajött apukám tántorogva, bele sz...t a szekrénybe és az anyukám azt mondta, már csak pont ez hiányzott!
Trianon óta eltelt egy pár évtized, most mikor kb 2-3 év van az egyesített Európáig mi találálunk magunknak olyan feladatokat ami lassan idejét veszti!
Kezdődik az újabb Antall éra? Utcanevek, pénzérmék megváltoztatása, címer megalkotása és a többi, biztos ez a legfontosabb teendőnk?
A gazdaság rendben van? Jut elegendő pénz az oktatásra, az egészségügyre, a nyugdijakra?
Kezdjük megint a világlegnagyobb fa.....át, mint a kilencvenes években a kárpótlást? Lyukas gatyával kárpótoltunk. Nincs még egy ilyen ökör ember, mint a magyar, aki csontra eladósodik, de még kiadásokat szerez magának.
A "nyugati" multik rajtunk röhögnek, úgyhogy közben dörzsölik a tenyerüket. Hát itt meglehet csinálni azt amit az egyik leggazdagabb nemzettel, pl. a németekekkel nem. Ők ötször annyit keresnek, mint mi, de mégis nálunk drágábbak a termékek. Lásd Ikea, autók, müszaki cikkek (projektor) stb.
Ez az újabb magyar betegség? Szórjuk a pénzünket akkor is ha nincs?
Ja a kormányt meg hordjuk le a sárgaföldig, mert nem ad eleget!
" 3 évig, hisz a schengeni folyosón is más a besorolásuk "
Ha léptél határt mostanában nyugat felé akkor tudod, hogy ennek már nem sok jelentősége van.
" Hidd el az utlevélen, s a konzuli védelmen kivül a magyar állampolgárság Magyarországon kivül semmit nem ér, "
Akkor mi jelentősége van? Kettős állampolgároknál az adott két ország esetében nem alkalmazható a konzuli védelem. A magyarságot pedig nem tanusítja.
Az oktatással ellentmondásba keveredtél, hiszen a gyermekenként adott húszezer Huf támogatás csak ösztönzi az általad leírtakat. A kizárólagos magyar nyelvtudás meg csak kizárólagos magyarországi munkavállalásra használható.
Ez volt a célom, bár elüldözni nem akarok senkit, ahogy meggyözni sem.
Eddig sosem irtam ide, mert a mindennapi kis politikai anyázások nem érdekelnek. De a kettös állampolgárság nem ezek közé tartozik, ezért gondoltam, hogy irogatok. De jöjjenek vissza és vitázzunk egyet.
Szerintem nem a Magyar Köztársaság felelőssége biztosítani azt, hogy a határon túli magyarok könnyebben utazgathassanak Nyugat-Európába. Az meg, hogy ők csak attól érzik magyarnak magukat, ha kapnak erről egy papírt, nem tud meghatni, ez már legyen az ő problémájuk.
a tényekkel és észérvekkel most elüldözted innen ezeket a féleszűeket a többi topikba, most szerteszét járnak ökörködni, győzzük a rakásaikat kerülgetni,
"A Magyar Köztársaság felelõsséget érez a határain kívül élõ magyarok sorsáért, és elõmozdítja a Magyarországgal való kapcsolatuk ápolását."
Ugye szerinted sem a vízumrendszer bevezetésére gondolt itt a jogalkotó?
Az állampolgársággal azt éri el Kolozsváron, hogy kap egy útlevelet, amivel oda utazhat, ahova eddig román állampolgárok csak nehezebben mehettek. És ez a román állampolgároknál is fontos még vagy 3 évig, hisz a schengeni folyosón is más a besorolásuk. A szerbeknél és az ukránoknál a vízum elkerülése pedig már pénzkérdés is.
Hidd el az utlevélen, s a konzuli védelmen kivül a magyar állampolgárság Magyarországon kivül semmit nem ér, ha nincs állandó magyarországi lakhelyed, vagy nem éltél itt huzamosabb ideig.
Az oktatási támogatás pedig szerintem jól van kitalálva, hisz arra ösztönzi a szülöket, hogy járassák magyar iskolába a gyerekeket. Ebböl pedig csak hátránya volt eddig a gyereknek, hisz nem tanulta meg jól az államnyelvet, s ha kikerült a magyar közösségböl, akkor kábé akkora problémái voltak, mintha te tanultál volna heti 2-3 órában 12 évig németül aztán kimész Bécsbe dolgozni, és rájössz, hogy csak töszavakat értesz. Szóval a támogatás arra jó, hogy legyen valami elönyük is a dologból....
A szórványmagyarságnál - ne feledd, hogy a magyarok jelentös része igy él - a kollektiv támogatás abszolut hatástalan.
Nekem nem fáj, de magyar állampolgárság nélkül is ki tudnak utazni nyugatra, mivel mégcsak vízumkényszer sincs Nyugat-Európába.
Miért kellene a Nyugatra utazgatáshoz magyar állampolgárság?
Nem kell, anélkül is lehet.
Aki meg akar, az áttelepülhet Magyarországra is ma is.
Ahhoz se kell állampolgárság.
Még egyszer kérdem:
Mire kell az állampolgárság?
"Eddig is fontos volt nekik csak te nem tudtál róla."
Ja igen. Nem tudtam róla.
De ők se.
Egykét éve még az összes határon kívüli magyar szervezet ellenezte ezt az egészet.
Azért, mert tudják, hogy ez egyenértékű a hátrányos helyzetű területekről történő tömeges bevándorlásának.
Eddig is fontos volt nekik csak te nem tudtál róla, főleg az idősebb generációnak aki már a magyarigazolványnak is nagyon örült. Ők biztos, hogy nem akarnak kimenni vagy ahogy később írtad utazgatni, mozgolódni nyugateurópai országokba. Ha pedig a fiatalok közül vannak akik ki akarnak menni az neked miért fáj
Én azt mondtam, hogy egy adott ország szociális problémáinak megoldása az adott ország kormányának a feladata.
A magyar Alkotmány rögzíti, hogy minden magyar állampolgárnak joga van a szociális biztonsághoz.
" kedvezménytörvényben biztosított támogatások jelentös része - ami az egész rendszer kerete mostanság- az egyénekhez kötödik (lásd oktatási-nevelési, utazási satöbbi), igazából "
Szerintem a mostani gyakorlat is helytelen. A magyar közösségek támogatása kellene, hogy a cél legyen.
Szerintem.
" Én pont azt nem támogatnám, hogy települjenek át, és ennek elkerülésére kiváló lett volna az állampolgárság. "
Mit kezd az állampolgársággal Kolozsváron? ( a vele járó kedvezményeket szeretné igénybe venni )
És elárulod hogy támogatjuk Kovács Józsit a kenyérvásárlásban?
Mert ez nem derül ki a hozzászólásodból, valószínü azért nem, mert sehogy.
Attól hogy magyar állampolgár vagy, még senki sem ad neked ebben az országban kenyeret, hacsak meg nem szán valaki az utcán, lásd a hajléktalanok esetét.
Ahhoz minimum egy magyar lakóhely kell, ahol van egy önkormányzat, aki biztosít szociális segélyt. Ahogy a nyugdíj és egészségbiztosítás sem jár csak azért, mert magyar állampolgár vagy, söt szavazni is csak akkor van jogod, ha van magyarországi állandó lakóhelyed. Ja és most ne gyere azzal, hogy a magyar állam fizeti az áttelepülök nyugdíját, mert ez tényleg csúsztatás. Egyrészröl Romániával fel kell mondani az egyezményt az EU miatt, Ukrajnában pedig tiltják a kettös állampolgárságot, a többi országgal meg nincs ilyen egyezmény....
És igazából az is csúsztatás, hogy ugy gondolod most az egyéneket nem támogatjuk. A kedvezménytörvényben biztosított támogatások jelentös része - ami az egész rendszer kerete mostanság- az egyénekhez kötödik (lásd oktatási-nevelési, utazási satöbbi), igazából ezért is volt gond a szlovákokkal, akik pont ezt nem akarták.
Ja és az osztrákok esetében én nem is irtam állampolgárságról, ök csupán támogattak minket, segítették a menekülöket, és nem mondták azt, hogy minden ország oldja meg a saját népe problémáját, amit töled olvastam.
Én pont azt nem támogatnám, hogy települjenek át, és ennek elkerülésére kiváló lett volna az állampolgárság.
Mégse a magyarságtudat fenntartáshoz kellett volna az akció, hanem máshoz, az útlevélhez, mozgáshoz Európába?
Szabadon bejöhetnek Magyarországra most is. Ha van útlevelük, jöhetnek. Csak nincsenek állampolgári jogaik.
(Dolgozni is dolgozhatnak, most is több tízezer romániai dolgozik Magyarországon.)
Akkor mégis mi volt a cél ezzel?
Óriási tévedésben vagy egyébként az EU-csatlakozással elért jogaink kontra a teljes állampolgársággal járó jogokat illetően.
" Ők most a pénzt mint alamizsna kapják, adományként, ha kiadja az épp aktuális kormány; Mi immáron jogos járandóságukat. Nem mindegy!"
Milyen jogos járandóságunkat kapjuk most? Befizetünk, aztán visszajön valami, ha fel tudjuk dolgozni.
"Trianon előtt "kitántorgott Amerikába" ...
Szerinted miért?"
Pontosan erről van szó! Szerinted a nemzettudat hiánya miatt tántorgott ki Amerikába anno az a sok ember ? Nem a megélhetés miatt ?
Erről szól az egész.
Tudod, amikor a 70-es években Jugoszláviában utazva lenéztek minket az ottani magyarok, és büszkék voltak arra, hogy ők velünk szemben utazhatnak Nyugatra, meg amúgy is sokkal magasabb színvonalon élnek, akkor ott korántse tombolt a magyartudat miatti állampolgársági igényük, sőt.
(De aztán fordult a kocka. A kocka - mint Piszkos Fred mondta Fülig Jimmynek - a kocka az fordul.)
Aztán csak a kocka - a jólét, biztonság stb. - fordulása után jönnek elő az igények.
Sajnos ez van.
Viszont nem sokan felejtik el az akkori reakciókat. Azokat, akiket akkor lenéztek Jugoszláviában, azok nem dőlnek be könnyen. Meg a fiaik se.
Meg még egy: javaslom nézz bele a tranzindexbe - erdélyi magyar fórum -, a vonatkozó fórumjaiba.
Ott már bőven a szavazás előtt el voltak mondva a magyarországi magyarok minden szarnak, gerinctelen Colázó, plázázó élőlényeknek, és hogy csakis az erdélyi magyarok a magyarok, mi nem.
Akkor tudod mit? Legyenek ők, csakis ők az igaz magyarok, és ne akarjanak tőlünk semmit, pláne nem állampolgárságot. Olyan állam polgárainak lenni, akiket messze lenéznek? Hát hogyan van ez?? Csak nem a pénz miatt megint, hát csak nem?
Szabad mozgást kértek, kapcsolattartást, Te megkaptad az EU-tól, mehetsz R, D E. Ők mitőlünk NEM. Mi kaptunk minden egyéb szociális ellátást is, ŐK nem is kérték.
Ők most a pénzt mint alamizsna kapják, adományként, ha kiadja az épp aktuális kormány; Mi immáron jogos járandóságukat. Nem mindegy!
Dolgozni is mehetsz, én is voltam, csak nem alanyi jogon, nem teljesen szabad a munkaerőpiac. (Ez azt jeleni vanak feltételek, korlátok.)
Nem én hasonlítottam, kisfiam.
Akire válaszoltam, az hasonlította az EU-ba lépéshez az állampolgárságról szóló népszavazást.
Azt írta, hogy mi akkor megkaptuk azt, amit most megtagadtunk a külhoniaktól.
Erre írtam, hogy nem kaptunk semmiféle EU-országbeli útlevelet.
De ezzel összefüggésben:
Ha az erdélyi magyarok Románia EU-ba lépése után is követelik a magyar állampolgárságot, majd akkor elhiszem, hogy ez az egész népszavazósdi csakis a magyarságtudat állampolgárság általi megerősítéséről szólt.
Erre majd akkor visszatérhetünk, de ide a rozsdás bökőt, hogy akkor már nem lesz fontos ez a papír.
Mint ahogy eddig se volt az, csak most hirtelen valamilyen okból előjött.
Sajna ez nem a határon túli magyarokról szólt.
Természetesen nem volt igaz az MSZP riogatása sem, a milliárdokról, meg a nyudíjakról.
Hülyeség!
A nyugdíjat onnan fogják kapni ahonnan eddig is...
Nem, ez nem erről szólt.
Ez a következő választásról szólt!
Mert ugye: A Fidesznek odaát igen komoly támogató bázisa van kb a külhoni magyarok fele, hanem több, tehát ha a választáskor az Igenek többségben lettek volna, a Fidesz évekre, hanem örökre lesöpörhette volna az asztalról a balosokat.
Hát kedves honfitársak erre kellett ez a fenenagy szavazósdi, meg a hajrá magyarok!
Szánalmas nemzet ez és a népség pedig rossz rongybaba akit mindkét fél forgat, leginkább a saját oldalára...