Keresés

Részletes keresés

vjozso Creative Commons License 2006.02.28 0 0 42
Rájöttél már? Ez engem is érdekelne! :)
Előzmény: SnAkE (41)
SnAkE Creative Commons License 2006.02.03 0 0 41

Sziasztok

 

Van egy NV GS-120-as kamerám. Minden nagyon szupi, egy dologra nem jöttem még rá. Mikor leveszem a cuccot fireware-n keresztül hogy tudom elérni hogy a dátum és az idő is menjen vele a képen?

Már próbáltam vagy 3 féle software-rel, de egyik se hozza le csak a képet meg a hangot.

A leírása szerint megfelelő software esetén jön csak le. Na de melyik a megfelelő software???

 

Előre is köszi a segítséget.

 

Üdv

Snake

imray Creative Commons License 2005.07.04 0 0 40

Sziasztok! NV-GS17-es kamerához keres egy ismerősöm drivert.

Én már rengeteg helyen megnéztem, de sehol sem találom. Az ismertetők szerint kellene lenni egy CD-nek a dobozban, de a gyárilag csomagolt kamera mellett sem volt - az eladó szerint mostanában nem is szokták ezt mellékelni.

Tudna valaki segíteni?

oldmumus Creative Commons License 2005.06.22 0 0 39
CGA-DU14 (1360 mAh) jo a GS-17-hez?
Előzmény: kovge (37)
Edcsi Creative Commons License 2005.06.22 0 0 38

Sziasztok!

2002 decemberében vettem NV-GS5-ös kamerát. Ma van a napja, hogy másodjára romlik el benne a digitális kimenet. Filmet szerettem volna átvenni a számítógépre, de bármit csinálok nem ismeri fel a gép.

Egyszer már volt ez a baja akkor 80 ezer ft- lett volna a csináltatás, de írtam egy könyörgő levelet a panasonic szervíznek és akkor megcsinálták ingyen. Viszont, most, hogy másodjára elromlott, nem tudom mit csináljak.

Van valakinek hasonló tapasztalata?

E.

 

kovge Creative Commons License 2005.03.19 0 0 37

Előre is bocs a reklámért.

Van 2 db eladó akkum Panasonoic miniDV-hez. CGA-DU14 (1360 mAh) és CGA-DU07 (680 mAh) eredeti Pana akkuk, bontatlan gyári csomagolásban. Áruk: 8e és 4e Ft a kettő együtt 10e. Ez a bolti ár kb. fele, ha valakit érdekel kovge@freemail.hu

ocsibaba Creative Commons License 2005.03.11 0 0 36

Hali !

 

Gyerekek A DV-avi a letárolás formátuma,a végcél a DVD formátum,s az is kiírva DVD lemezre......Egyenlőre nem tudok jobb megoldást , de ez elég is...

Előzmény: sarkany2004 (35)
sarkany2004 Creative Commons License 2005.03.10 0 0 35
SZEVASZ! SZERINTEM DVD FORMÁTUMBA SE LESZ JÓ! ÉN IS LÁTTAM KIIRVA A SÓGOROMNAK VCD-BE ILYET, ELÉG GYATRA VOLT! DV AVI-BA KELLETT VOLNA KONVERTÁLNI, AZ ADJA A LEGJOBB MINŐSÉG, DE SOKÁIG KÉSZÜL.
Előzmény: vjozso (34)
vjozso Creative Commons License 2005.03.08 0 0 34

Hátha valaki más is belefut:

"Van egy gondom, ami lehet hogy nem is gond, csak parázok:
Esténként nagy bőszen gyártom az mpeg2 fájlokat, és lassan feldolgozom mind a 2,5 óra anyagot amit összekamráztam eddig.  Bmagyar elültette a bogarat a fülembe és kíváncsi lettem, hogy vajon hogyan fog majd kinézni TV-n. Viszont még nincs dvd-íróm, ezért próbából cd-re írtam ki az egyik mpeg2-t, és az asztali dvd-lejátszón lejátszva beszaggatott... Ha minidvd formátumban irtam ki cd-re akkor is... Most attól félek, hogy valamit elszúrtam, és kezdhetem elölről az egész melót, mert ha dvd-re írom ki az is szaggatni fog...
Video bitráta 8000kbit/sec. audio bitráta 256kbit/sec.
Ja, és a sz.gépem gond nélkül játsza ezeket az mpeg-eket."

 

Megoldás: a dvd-re készült anyagot nem szabad cd-re irni...

http://www.dvdcenter.hu/dvdfaq.html#k57

Egyébként már dvd-n van a cucc és tökéletes.

Előzmény: vjozso (9)
ocsibaba Creative Commons License 2005.02.27 0 0 33

Hali !

 

Bevallom én régóta a procodert használom . A Discreet Cleaner XL-nek eddig nem találtam full letölthető linket . Ha van ilyen akár magánban is szívesen látom a tesztelés végett.Köszike előre is.....

Előzmény: chgergo (28)
demilali Creative Commons License 2005.02.27 0 0 32
Hi!

Szerintem USB-nem fog lejönni a video, mintha valahol így olvastam volna. De meg is öregednél mire lejönne, kell az a 400Mb/sec.

A GS22 egy nagyon fasza kis kamera csak egy tisztességes TV-re kell rákötni. Ezt megtettem és vigyorogtam szélesen mikor a képet néztem. Örülök!

Demi.
zuglo_14 Creative Commons License 2005.02.23 0 0 31
Hali!

Panasonic nv-gs15(nem 55), szeretném linux(mandrake 10.1) alatt letölteni a cameráról a videot, usb kábel kapcsolat. Ha a camera "pc" állásban van akkor látszik a memória kártya, illetve a rajta lebvő állóképek, viszont nem tudom elérni a kazettán levő videot...Ha átállítom playback/usbfunction/dv studio akor meg nem látszik, mintha nem lenne csatlakoztatva...

Elöre is kösz a tippeket, segítséget.
demilali Creative Commons License 2005.02.22 0 0 30
Szóval GS22.

Kiírtam DVD-re a felvételeket, és legfőképp adjusztáltam a TV-men egy nagyot, és így már meg barátkoztam az eredménnyel. Ha belegondolok, egy 800k pixeles képet 82cm képátlóra tenni.....
Ha mindezt digit fotó kapcsán elemezzük akkor egy alig 1MP-s kamera képét nagyítsuk fel olyan kb A1 méretre.
Muris!

Nem fogok vele reklám filmet vagy mozi filmet forgatni, a mérete és a tudása kb egyensúlyban van.
Szerintem....

Demi
demilali Creative Commons License 2005.02.20 0 0 29
Sziasztok!
Köszönöm a válaszokat, sima RCA-n még egy kicsit rosszabb mint s-vhs-en. Most hétvégén csináltam napfényes felvételeket azok elég jók lettek főleg ha a kamera mögül jött a fény.
A digit letöltéssel holnap lesz valami, mert ha jól láttam, és próbáltam, a gyári szoftver csak az álló képeket képes letölteni.
Szóval nem vágtam falhoz ma este mikor visszanéztük a sielésünket de hanyatt sem estem.
Egy barátomnak volt régen egy ici-pici sony mini DV-je, és ha annak a képét a TV-re tettük az első ami kiszaladt a számon, hogy hú de jó a kép.
Állitólag ezeknek a kameráknak nem túl igényes a DA (digital-analog) átalakítója, ezért is lehet a kép TV-n gagyi.
A DV letöltés után jelentkezem, mégegyszer köszönöm.

Demi.
chgergo Creative Commons License 2005.02.20 0 0 28

"Kódolni csak a procóder , rosszabb esetben a CCE (Cinemacraft Encoder ) tud!Ha valaki tud jobbat , azt szívsen veszem"

Discreet Cleaner XL.

A Tmpgenc viszont szerintem jobb a CCE-nél.

A Procoder tényleg elég szép tömörítést csinál, de kicsit homogenizál és gyengülnek a részletek. Ennek ellenére én is csak a Discreet-et találtam, ami szebben dolgozik.

Ha valaki nem nagy ász ifoedit vob szerkesztés meg miegymás terén, és szeretné választható subtitle formában viszont látni a DV anyagban levő időkód adatait, akkor Ulead DVD Workshop is ajánlható, elég szépen tömörít, és lehet vele akár másodperces bontásban feltenni a timekódot...

Előzmény: ocsibaba (7)
sarkany2004 Creative Commons License 2005.02.18 0 0 27

Szia!

Nekem is ez van, de Te mit vettél föl ezzel és hol? Vagy a képeket nézted? Azt felejtsd el mert azzal tényleg nagyon gagyi. 135 kb-os képtől ne várjunk csodát!

Ez csak egy + lehetőség, de ez kamera. A fényképezéshez fényképező kell (2-3, vagy több Mpixel), azon meg a film gyenge.

A video nálam normális fényviszonyoknál, vagy beltérben világitásnál és világosban is nagyon jól vesz fel szerintem. Majdnem sötétben tré, de nem fogom sötétben használni, esetleg tüzijátékot felvenni. Letöltöttem firewire kártyán keresztül is sz.gépre a felvételeket és teljesen jó. Olyan mint a kamerára felvett anyag, persze dvd formátumba irtam ki öket, nem vcd-be. Ha most rossz svhs-en keresztül neked, akkor nem lesz jó dvd-n se. De jó helyre dugtad egyáltalán? Van AV is meg svhs bemenete is. Egyik elől, a másik oldalt. Próbáld ki az AV-n, 3 rca-val menj a tv-re!

Majd irj!

Előzmény: demilali (25)
vjozso Creative Commons License 2005.02.18 0 0 26

AV kimeneten küld a jelet a TV-re,  úgy tökéletes!

 

Előzmény: demilali (25)
demilali Creative Commons License 2005.02.17 0 0 25
Sziasztok!

Tegnap előtt vettem egy GS22-es kamerát.
Probálgatom, de S-vhs-en TV-n nézve oly hihetetlenül szar (szándékosan nem vagyok finom), hogy egy mobiltelefon köröket ver rá, nem beszélve a régi Sony Hi8-as kamerámról.
Van egy pár pana cucc a családban és nagyon jók, ez pedig annyira tréj, hogy nem hiszek a szememnek.
Beltéri felvételt ne is említsük, de a hófödte külső kép is fakó, színtelen, életlen.....
800k pixel minek?
Amit láttam az VGA alatt van 2 nagyságrenddel.
Ja a TV egy 82cm-es 16:9 Panasonic.
Hogy van ez nálatok GS tulajok? Kérlek vidítsatok fel, hogy DV-n letöltve majd szép lesz.

Köszönöm... brühühüüüüü
:-)
demilali
vjozso Creative Commons License 2005.01.27 0 0 24

Praktikers reflektorral..:)))

Lásd: 1. hozzászólásom

Előzmény: ocsibaba (23)
ocsibaba Creative Commons License 2005.01.26 0 0 23

Hali !

 

Ti hogy oldjátok meg a felvételt a fényszegény környezetben????

ocsibaba Creative Commons License 2005.01.25 0 0 22

Hali und Bocsi !

 

Itt a link , is , föltettem a gépre , és ez csak a webcamdriver , DE MŰKÖDIK !!!!!Igaz csak 320x220 15 fps-sel , messze elmarad a webcamDV-től , de a messengerhez pl. ez a jó........A link:http://www.produkte.panasonic.de/product/product.asp?sStr=4@-@10@21@120@@@@@@NV-GS55EG-S@Mini-DV|Camcorder@&altMod=N&prop=TR

Előzmény: ocsibaba (21)
ocsibaba Creative Commons License 2005.01.25 0 0 21

Hali ! Und Hoppá !

 

Nézzétek csak mit találtam az imént a Pana német oldalán...Letölthető webcamdriver és audió valamint videókalibráló szoftver !!!! ( Ötvenvalahány mega !!!!! ) meg még valamint SD formattáló szoftver . Most húzom le őket , aki teheti húzza le és próbálja ki !!!!!!!!

ocsibaba Creative Commons License 2005.01.23 0 0 20

Hali !

 

Mailen ment . Igaz hogy az NV-GS11-esé de nekem az NV-GS55 ezzel megy csak a hozzá adottal nem.....

Előzmény: sarkany2004 (19)
sarkany2004 Creative Commons License 2005.01.21 0 0 19

sziasztok! én a hétvégén vettem egy pana nv-gs22-eset. az éjszakai felvételnél nagyon darabosan vesz a kép, az mitől lehet? szines ugyan, de marhára szaggat.

a másik, probléma, hogy szerintem a webkamera driver nem hozzávaló! öcsibaba át tudod küldeni valamikor? siraly63@axelero.hu . Köszi!

Előzmény: ocsibaba (7)
ocsibaba Creative Commons License 2005.01.18 0 0 18

Hali !

 

www.ttdown.com vagy www.ddl2.com vagy www.katz.ws .Próbálkozz , valamelyikről mindíg le lehet szedni......

Előzmény: vjozso (17)
vjozso Creative Commons License 2005.01.18 0 0 17
Hoppá... Azt hittem én csináltam valami hülyeséget, pl. hogy cd-re írtam a dvd-re szánt anyagot, és ez zavarta össze a lejátszót. Hát nem sok kedvem van újra legyártani az mpeg-eket...  Egyébként a legutolsó TMPGEnc DVD Source Creator-ral csináltam, ezzel a munkatársamnak nem volt semmi problémája. No mindegy, majd kiderül hogy ki/mi a hunyó, ha a jövő hónapban meglesz a dvd-író beszerzés.
Keresgéltem ProCoder és Cinemacraft MpegEncoder ügyben, de nem tudtam sehonnan letölteni. Tudsz adni linket? Köszi!
Előzmény: ocsibaba (16)
ocsibaba Creative Commons License 2005.01.13 0 0 16

Hali !

 

Attól tartok hogy az MPEG tömörítőprogi lesz a hunyó ! Próbáld ki a Procodert vagy Cinemacraft MpegEncodert esetleg a TMPEGEnc 2.5 vagy magasabb esetleg 3 XPRESS változatot . A legjobb a Procoder lesz . Csinálj két perceket ( esetleg 5-öt ) többet ne és DVD_R-re kiírva tesztelheted !

Többiek:röptében nem szabad Mpeg2-ben bevinni a DV anyagot ! Gondoljatok bele!Ha a minőség a legjobb szoftveres enkóderrel lehet csak elérni , akkor ti menet közbeni felvételkor melyik kódolóprogit használjátok ? Csak hardveres Mpeg2 kártyával szabadna anyagot DV helyett Mpeg2-ben bevinni .

Előzmény: vjozso (9)
bmagyar Creative Commons License 2005.01.12 0 0 15

Köszi!

 

Lehet hogy még benézek, eszmét cserélni!

 

bmagyar

vjozso Creative Commons License 2005.01.11 0 0 14
Előzmény: vjozso (13)
vjozso Creative Commons License 2005.01.11 0 0 13
Dehogynem lesz ugyanolyan, csak ne mpeg-ként tölsd fel a gépedre, hanem DV formátumban (az még tömörítettlen tehát nincs veszteség, cserébe bazi nagy), így szerkezd/vágd, majd ha kész akkor tömöritsd mpeg2-be (pl: TMPGEnc DVD Source Creator-ral). Ekkor is van veszteség, de ez gyakorlatilag észrevehetettlen, ugyanúgy ahogy egy 256kbit/sec.-el tömöritett .mp3-nál se nagyon hallod a különbséget a cd-hez képest. De ha rögtön mpeg-et töltesz fel és ráadásul még szerkeszted is akkor ezek összeadódnak és valszeg ezért lesz pixeles a kép.
De ez nem saját tapasztalat, én még nem vágtam mpeg-et, csak innen-onnan olvastam. Jó lenne ha valaki megerősítené.. Esetleg itt is utánnaolvashatsz, tuti van erről valami: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9024180 
Előzmény: bmagyar (12)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!