Keresés

Részletes keresés

Műhód Creative Commons License 2004.12.31 0 0 21

Van itt az Indexen egy topikunk, amit érdemes visszalapozni, mert minden

információ és rengeteg kép található erről a helyről:

Szlovák Paradicsom a topik neve.

 Régen a Felvidék Paradicsomának, illetve

Gömör-Szepesi Érchegységnek hívták ezt a hegységet.

Ilyenkor télen haldoklik egy kicsita topik.

 

A központi kempingje a Káposztafalva, (Hrabusice) mellet lévő Podlesok.

Rengeteg kiadó szoba, panzió taláható a környékén.

Szállodákat is találhatsz. Ez Szlovákia leglátogatottabb hegye a Tátra után.

A vihar nem tett kárt benne.

Egyébként itt található a Dobsinai Jégbarlang is. Gyönyörű hely.

Örülök, hogy felkeltette a figyelmedet! Ajánlom!

 

 

 

 

 

 

 

Íme néhány kép a paradicsomról, ezt most elküldöm és folyt köv...

Előzmény: sarruken (19)
Műhód Creative Commons License 2004.12.31 0 0 20

Szia!

 

Köszi a segítségedet!

Azt a gyengére sikeredett esős képet a Szlovák Paradicsomban készítettem.

A kedvenc kiránduló helyünk, az a fotó csak jelzi, hogy mennyire jó hely.

Sokkal jobb, mint amit az a kép mutat...

 

Aggtelek és Poprád között találod meg. A legnagyobb átmérője 22 km.

Nyolc kiépített, beépített segédeszközökkel (létrákkal, létrahídakkal, doronglétrahídakkal, doronghídakkal, stb...) járható-mászható kanyonnal találkozhatsz ott, és a Hernád-áttörés nyolc kilométeres túraútvonalával.

 

Kicsit belebonyolódtam, de két rövidzárlat következtében, most harmadszor

 futok neki a válasznak.

 

Na ezt most elküdöm, hogy megmentsem az esetleges áramszünettől, s azután folytatom...

Előzmény: sarruken (19)
sarruken Creative Commons License 2004.12.30 0 0 19
Kedves Műhód!

Először is azt szeretném kérdezni, hogy pontosan hol is csináltad azt az esős képet, hogy lehet oda eljutni, milyenek a szálláslehetsőégek stb-stb:)

Másodsorban megpróbálom pár tapasztalatomat megosztani Veled:

Bármilyen gépet veszel, legalább 128, de inkább 256 v. 512 MB-os memóriakártyát vegyél hozzá, mert sokszorosát fogod lőni a képeknek, mint korábban, ráadásul a legnagyobb felbontásban, mert úgy érdemes. Így ugyanis egyes jól sikerült fotókat jó minőségben a/4-esben is nyomtathatod, illetve ha csak a kép egy részét akarod, akkor ha levágod a nem kívánt részeket, még mindig normális felbontású képed marad.
Célszerű olyan gépet venni, ami CF vagy még inkább SD kártyát használ, mert ezek olcsóbbak, és nagy valószínűséggel az SD lesz a jövő egyik megmaradó memóriakártya-szabványa.
Nem biztos, hogy érdemes nyomtatni, fajlagosan drágább, mintha fotólaborban vagy akár a MediaMarkt-os kioszknál csinálnád. Bár talán egy Epson PictureMate már meggondolandó lehet (kenyérpirító formájú nyomtató max 10x15 cm méretig, 55.000 Ft, és kb 100 ft-ra jön ki egy kép ára - ez fajlagosan a legolcsóbb a piacon)
Szerintem olyan gépet vegyél, aminek minél jobb a nagylátószöge, mert azt többet használod utazásokon, mint a telét. 38 mm már nagyon sok egy épületen belül, pl egy templomban.
Szerintem jók azok a gépek, amelyekhez külön akkut adnak, mert általában sokáig bírják, ráadásul nem neked kell beruháznod plusz ezresekért ceruzaaksira meg töltőre.
Minolta Z2 szerintem jó választás, az áráért valószínűleg a legjobb.
Ha fontos a cseppállóság, szakadó esőben is használni akarod, akkor nézz meg egy Pentaxot, asszem Optio 43 WR a típusa, az korlátozottan vízálló.

Dani
Műhód Creative Commons License 2004.12.30 0 0 18

Folyamatosan hazudoztak, letagadták az igéreteiket stb...

Közben minden elfogyott, mindenütt.

Megnézem a Canont is. Köszi.

Már beleéltem magam a Z2-be, de változhat...

 

BUÉK!

 

Előzmény: e-papi (16)
Műhód Creative Commons License 2004.12.30 0 0 17
Köszi BUÉK!
Előzmény: Cheese (15)
e-papi Creative Commons License 2004.12.30 0 0 16
extremedigital online-ra ne varj, nekem kb 1 honap utan valaszoltak, hogy nincs raktaron meg hogy iden mar ne is varjam, es hogy torlik a megrendelesem. Kozben a sajat uzletukben mar megvettem. Viszont ha mar igy alakult, nezz utana a Canon PowerShot S1 IS gepnek is. Nekem nagyon tecccc. :o))
Előzmény: Műhód (14)
Cheese Creative Commons License 2004.12.30 0 0 15

Ettől még nincs kizárva hogy már célegyenesben van a dolog.

Boldog Új gÉpet Kívánok!

Előzmény: Műhód (14)
Műhód Creative Commons License 2004.12.30 0 0 14
Öt igéret ellenére sem kaptam még meg, a kilencedikén rendelt gépet.
Műhód Creative Commons License 2004.12.10 0 0 13

Kaptam egy melót, ami hozzásegít a gépvásárláshoz.

Megrendeltem utánvéttel az Extreme Digitáltól e-mailben.

Értesítettek, hogy a megrenedelésem feldolgozás alatt van.

 

Kiváncsi vagyok, mikor ér le a gép Szegedre...

 

Ezt is szakadó esőben csináltam:

 

 

Előzmény: Cheese (12)
Cheese Creative Commons License 2004.12.10 0 0 12

Az tényleg hasonlítható egy gép árához. :(

 

Nem tudom, igazán nekem még soha nem támadt olyan ötletem, hogy esőben előkapjam a gépet. És ha netán támadna, majd jól elfojtom. Különben akár vízhatlan tokot is lehet kapni amivel még merülhetsz is - bár az úgy emlékszem közel egy fél gépbe kerül.

 

Jó eséllyel igen. Köszi, majd böngészek (bár mostanában nem tervezek nagy költekezést).

Előzmény: Műhód (11)
Műhód Creative Commons License 2004.12.08 0 0 11

Sajna egy ötfognyi hidam tört el...

 

A nedves időre, esőre, mennyire érzékenyek ezek a masinák?

Ha szakadó esőben túrázunk, szabad úgy használni, mint a hagyományos

gépeket?

 

A vaku kulcsszáma helyett métert találok mindenütt.

Ez a legnagyobb érzékenységre állítva értendő?

 

Találtam egy honlapot, www.depo.hu.

Ez megkereste, hol a legolcsóbbaka memóriák...

Szerintem érdemes egyszer ránézned.

Előzmény: Cheese (10)
Cheese Creative Commons License 2004.12.08 0 0 10

Igen, nekem is sötétben vagy speciális esetben (valamit ki szeretnék emelni, stb.) lenne szükségem a manuális fókuszra, igazából ez az egy funkció aminek tényleg hiányát érzem néha a gépemnél.

 

Nem lehet, hogy egy jó digitgépre fáj a fogad? ;) Különben részvétem, sajnos saját tapasztalatból tudom, hogy a fogszobrásznál nem csak az alkotásban való részvétel a horror, hanem a számla végösszege is.

 

A memóriák között (azt hiszem) az áreltérés inkább attól függ, hogy hol veszed. Én SanDisk-et ajánlok, az megbízható (szvsz nem érdemes pár forintot spórolni noname vétellel). Úgy rémlik hogy pl. a 128MB-ot 7eFt, a 256MB-ot 10eFt, az 512MB-ot pedig 18eFt körüli áron mérik.

Előzmény: Műhód (9)
Műhód Creative Commons License 2004.12.07 0 0 9

Köszi a további tanácsokat.

Közben megnéztem az említett gép tesztjeit.

Dicséri az Index is.

Annyi hiányosságot talált, hogy gyenge fénynél nem működik autófókusz.

Helyette a manuálist kell használni.

 

Én máris megvenném ezt a gépet, csak nemrég ráharaptam valamire és fogamra kell költenem az erre szánt pénzt. Ezt tegnap erősítette meg a fogorvosom.

 

Pénteken tudom meg, hogy lesz-e olyan pluszmunká, ami mégis lehetővé teszi,

hogy mostanában megvegyem.

 

Ha nem jön össze, akkor is tudom, hogy mit keressek...

 

Nem tudtam, hogy az akkutöltők között van eltérés...

A memoriák között is elég nagy áreltérések vannak.

Az is minőségi diferenciát jelent? 

Előzmény: Cheese (8)
Cheese Creative Commons License 2004.12.07 0 0 8

A mai árakkal abszolút nem vagyok tisztában, de ez így innen nézve jónak tűnik.

A 16MB-os kártya vésztartaléknak jó, mindenképpen javasolt 128k/256k beszerzése. Kell még hozzá akkutöltő (szerintem érdemes jobbat venni, ami cellánként figyel) és 1 (de inkább 2) készlet minimum 1800-as akku, illetve valami merevebb védőtok vagy fotós táska.

Ha nyomtatni akarsz (ritkán én is megteszem) akkor azt tudom mondani hogy az általam normál esetben használt 1984×1488-as felbontással közel A4-et lehet jó minőségben produkálni.

Előzmény: Műhód (7)
Műhód Creative Commons License 2004.12.05 0 0 7

Találtam egy gépet, ami kb. megfelel a feltételeknek.

Azért nézem tovább...

 

KonicaMinolta DiMage Z2 akció 56900Ft +ÁFA
(71125Ft)
Nagyított kép

Kategória: kompakt valós keresővel
Váz jellege: nincs adat
Felbontások: 640 x 480, 1280 x 960, 1600 x 1200, 2272 x 1704
Képarány: 4:3
Érzékelőlapka pixelszáma: 4,2 megapixel
Érzékelőlapka mérete: 1/2,5"
Érzékelőlapka típusa: CCD
Effektív pixelek száma: 4 megapixel
Színszűrő: G-R-G-B
Érzékelőlapka gyártója: nincs adat
Érzékenység: auto / 50 / 100 / 200 / 400
Zoomtartomány: 38mm - 380mm (10x)
Digitális zoom: van (max. 4x)
Automatikus élességállítás: igen
Kézi élességállítás módja: igen
Élességállítás módja: Rapid AF (passzív + CCD)
Közelpont normál élességállításnál: 57 cm
Közelpont makro módban: 3 cm
Fehéregyensúly állítás: kézi, auto, 5 előre beállított
Blende: f2,8 / f3,5 - f8 / f9,5 (nagylátószög/tele)
B záridő: igen
Leghosszabb záridő: 15 másodperc
Legrövidebb záridő: 1/1000 másodperc
Beépített vaku: van
Vaku hatótávolsága (v. kulcsszáma): 6,1 m
Külső vakucsatlakozás: Van, vakupapucs (Minolta rendszerű)
Vakumódok: vörösszem-hatás csökkentő, hosszú szinkron, derítés, Auto
Expozíció korrekció: ± 2 blendeérték 1/3 blendénként
Fénymérés: szpot, középpontosan súlyozott átlag, 256 szegmensű mátrix
Blende előválasztás: van
Záridő előválasztás: van
Szűrőméret: 49 mm
Adapter szükséges az előtétlencséhez: nem
Sorozatfelvétel: igen (1,5 kép/mp 5 képig, vagy 7 kép/mp 1 Mpixelnél)
Videó maximális felbontása: 800 x 600
Automatikus sorozatok: automatikus expozíció-sorozat 3 kép
Videó maximális: hossza kártya kapacitása
Egyéb videó formátumok: 640 x 480, 320 x 240, 160 x 120
Távirányító: nincs (opcionális)
Állványmenet: igen
Időzítő: van, 10 mp
Időzítő sorozatfelvétel: nem
Videó kimenet: van (NTSC és PAL választható)
Belső memória: nincs adat
Memóriabővítés jellege: SD MultiMediaCard
A géphez mellékelt memória: 16 MB SecureDigita
l Tömörítetlen formátum: nincs
Tömörített formátum: JPEG (EXIF 2.21)
Tömörítési fokok: Fine, Standard, Economy
Kereső: van (EVF)
LCD: 1,5' 113000
Zoom visszajátszásnál: van (van (kb. 4x))
Operációs rendszer: saját
Csatlakozás a számítógéphez: USB 2.0
Akkumulátor: 4 db AA elem vagy akkumulátor
Töltő/Adapter: nincs
Tömeg: 305g (akku és kártya nélkül)
Méretek: 110 x 78 x 80 mm
Megjegyzés: Rapid AF rendszer (passzív és kontraszt-érzékelő), kikapcsolható zajcsökkentő, leméretezés 640x480-ra

Standard tartozékok:
- NS-DG5000 nyak tartószíj
- LF-242 objektív védõsapka
- SC-1000 vakupapucs védõsapka
- AVC-200 AV kábel
- 16 MB SD (Secure Digital) memóriakártya
- USB-500 USB kábel
- DiMAGE Viewer program
- ArcSoft VideoImpression CD-ROM
- 4 db AA alkáli elem

A termékre 2 év garanciát biztosítunk!


További információért kérem látogasson el a termék weboldalára.
Ezt a terméket 2004.11.30. óta értékesítjük.

Előzmény: Cheese (5)
Műhód Creative Commons License 2004.12.05 0 0 6

Köszönöm a válaszaidat.

 

Kezdem érteni, hogy mire fogok vásárláskor odafigyelni.

Előzmény: Cheese (5)
Cheese Creative Commons License 2004.12.03 0 0 5

Én nem profi fotós vagyok, tehát amit írok az nem kinyilatkoztatás, hanem csak személyes véleményem.

 

Milyen digitális gépet érdemes venni, ha családi fotókat akarok készíteni, és a nyaralásokat akarom megörökíteni?

Jó digitális gépet érdemes venni, de nem a legjobbat.

 

150 képet készítenék, átlagos fényviszonyok között,

és ezeket a képeket 10x15 cm-es méretben, élvezhető minőségben kidolgoztatnám, levilágíttatnám, otthon kinyomtatnám…?

Ezt mind megteheted, de akkor minek a digitgép? Ezeket CD-n érdemes tárolni, Emilben küldeni, monitoron/TV-n nézni. Persze egyet-egyet ki is lehet nyomtatni.

 

Ehhez mennyi memória szükséges?

Kb 90MB.

 

Milyen bővítési lehetőségeim vannak?

Attól függ, milyen géped lesz.

 

Ezek szabványosak, vagy tipusfüggőek?

Jellemzően szabványosak, de több szabvány van. A géptől függ, hogy mit fogad (CF, SD, stb.)

 

Mennyibe kerül?

Hány éves a kapitány?

 

Az áreltérések, arányosak a minőségi és tudásbeli különbségekkel?

Jellemzően igen, de ugye a legújabb&legjobb mindig sokkal drágább, mint az műszakilag indokolt lenne.

 

Az elkészített képeket otthon ki tudom nyomtatni tintasugarassal?

Igen, de minek?

 

Drága gyári speciális papírt kell használnom,

Ha nem is gyárit, de drágább speciálisat érdemes.

 

Bármelyik fotómasina alkalmas arra, hogy otthon kinyomtassam

a rajta készült képeimet?

Ha megfelelő felbontású akkor igen.

 

Kapok szoftvert a nyomtatáshoz minden gép mellé?

Nem.

 

Bármilyen nyomtatót használhatok?

Bármilyen nyomtatón lehet nyomtatni, de szvsz tintasugarassal érdemes.

 

Hogyan kapcsolódik a fotómasina a számítógépemhez?

Soros / párhuzamos / de leginkább USB kábellel, esetleg infrás v. BT kapcsolattal.

 

Van olyan digigép amin kukucskálni, kell?

Igen.

 

Minden gépen van LCD kijelző? Azok azonos minőségűek?

Nem. Nem.

 

Napfényben is jól láthatóak? Állítható a fényerejük?

Sokkal kevésbé. Készülékfüggő.

 

Milyen akkumulátorral rendelkező gépet érdemes venni?

Szerintem a szabványos AA praktikus.

 

Mindig kapok hozzá töltőt?

Nem.

 

Mikor kell tartalékakkumulátor?

Ha lemerül az alapkészlet. :)

 

Mekkora MP felbontású gépet érdemes venni?

Szerintem 3+.

 

Igaz az, hogy nem csak a megapixel számít...

Igaz.

 

Milyenek a jó objektívek?

Jók. :)

 

Mit jelentenek a digitális gépeken használt objektívek feliratai?

A jellemzőiket. :)

 

Igaz az, hogy a hagyományos fényképezőgépeket gyártó cégekben jobban meg

lehet bízni a digi esetében is?

Szerintem igaz.

 

Van márka-sorrend?

Persze, de a helyezéseken vesszenek össze a guruk! :)

 

Szükség van a program-automatikákra?

Döntsd el.

 

Mit használunk közülük?

Amire éppen szükség van.

 

Minden gépen van önkioldó?

Jellemzően igen.

 

Mekkora zoom-unk legyen?

Minél nagyobb, korlátozó tényező a pénztárca.

 

Ebből mennyi optikai- és digitális?

A digitálisat felejtsd el.

 

Tudom használni a hagyományos gépem külső vakuját?

Jellemzően nem.

 

Mit jelent a Compact Flash kártya?

Ez az egyik szabványos cserélhető memóriakártya.

 

Videókábelt mindig kapok?

Nem mindig.

 

Több memóriára van szükségem gyenge fényviszonyok esetén?

Nem, inkább több akkura. :)

 

Szükségem van sorozatfelvételre?

Szükséged van sorozatfelvételre?

 

Legyen acéltokja gépnek?

Lehet.

 

Mit jelent a beépített lítium polimer?

Valszleg nem cserélhető akkut.

 

Szükség van mozgóképrögzítésre?

Ezt a kérdést magadnak tedd fel. Ha a válaszod igen, akkor célszerű vegyél egy videokamerát is.

 

Használjátok webkameraként?

Nem. Webkamerát használok webkameraként, azt viszont nem használom fényképezőként. Konzervatív vagyok.

 

Mennyire kell másképpen fényképezni, mint a hagyományos gépekkel?

Ugyanúgy kell, de könnyebben is lehet. Nagy előny, hogy azonnal megnézed a képet, és ha látszik hogy valamiért nem az igazi, akkor újra kattintasz, nem pedig otthon depizel az előhívott képek láttán. Többet/bátrabban fényképezel hiszen "ingyen" van, aztán otthon ráérsz válogatni. Mondjuk ez hátrány is lehet, ha túlzottan elkényelmesedsz - a mennyiség nem minőség, de ez rajtad múlik.

 

Szeretitek a gépeteket?

Igen, nagyon: Olympus Camedia 720UZ. (8× optikai zoom, 3MP)

 

Előnye?

Hogy jó.

 

Hátránya?

Hogy nincs manuális fókusz - de az a változat túl drága lett volna anno.

 

Jól vásároltatok?

Szerintem igen: 1,5 éve volt 120eFt 16MB+128MB kártyával, 1 akkukkészlettel és töltővel.

Előzmény: Műhód (-)
Műhód Creative Commons License 2004.12.02 0 0 4

Az első igazán jó gép ami a kezemben volt hosszabb ideig:

egy Olympus OM 1-es volt. Sajnos csak kölcsön, de nagyon szerettem...

A világ első könnyűszerkezetes, tükörreflexes fényképezőgépe volt.

 

Nyáron az öcsém vett egy digit, és előzetesen megkért, hogy segítsek a vásárlásban. Én megkértem a barátaimat, hogy segítsenek ideális gépet találni.

Akkor találtunk a neten egy Olympus 7x-es optikai zoom-os gépet internetes ajánlatként.

 

 Az nyert nálunk. Megvert két Canont.

 Azután kiderült, hogy a KFT, amelyik hirdette, nem is tud róla, hogy fotócikkekket

is forgalmaz...

 A fotós barátaimmal a másféloldalas leírásokat teszteltük...

 Csak az a gond, hogy ilyenkor saccolgattunk, mert nem igazán értettük az adatok

 egy részét, pedig vannak köztünk olyanok akik nagyértékű, digitális    gépeket használnak. Az információs forradalom bekevert a szakmába.

 

Én amatőrből lettem hivatásos, majd az amatőr ismereteimet felhasználva fényképész szakmunkás. Már másik szakmában dolgozom...

Érdekes módon amikor vizsgáztunk, -hárman- fotóklubbos amatőrök magasan vertük

a vizsgákon, a profi képzésben részesülő sokaságot.

 

Biztos vagyok benne, hogy azért, mert számunkra a fotózás nem muszályként, hanem szerelemként kezdődött.

 

Talán nem volt hülyeség ennyi kérdést feltennem.

Jön a karácsony, sokan tervezik digitális gép vásárlását.

Egy most induló topik aktuális információ-halmazt tartalmazhat...

Előzmény: sneci (0)
sneci Creative Commons License 2004.12.02 0 0 0

Csak amatőr vagyok.Az olympusra esküszöm.

Az enyébmen 128 megás snart kártya van, 140, 400, illetve 640x480-as képből 1000db-ot lehet csinálni.

Ha most vennék, minimum 8x-os optikai zoomosat vennék, sajna az enyém csak 3x-os.

Valahol láttam most c750-est 80 ezer körüli áron 10y-es optikai zoommal.

 

szeretem!:))

Előzmény: Műhód (-)
Műhód Creative Commons License 2004.12.02 0 0 topiknyitó
Tapasztalt fotós vagyok, de csak a hagyományos gépek világában ismerem

ki magam.

Milyen digitális gépet érdemes venni, ha családi fotókat akarok készíteni, és a nyaralásokat akarom megörökíteni?

Mondjuk egy nyaralás alkalmával kb. 150 képet készítenék, átlagos fényviszonyok között,

és ezeket a képeket 10x15 cm-es méretben, élvezhető minőségben kidolgoztatnám, levilágíttatnám, otthon kinyomtatnám…?

Ehhez mennyi memória szükséges?

Elég hozzá 16 MB belső memória?

Milyen bővítési lehetőségeim vannak?

Ezek szabványosak, vagy tipusfüggőek?

Mennyibe kerül?

 

Mit várhatok 20-30

Mit várhatok 30-50

Mit várhatok 50-80

Mit várhatok 80-100 ezer forint között?

Az áreltérések, arányosak a minőségi és tudásbeli különbségekkel?

 

Az elkészített képeket otthon ki tudom nyomtatni tintasugarassal?

Drága gyári speciális papírt kell használnom,

vagy hasonló eredményt tudok elérni olcsóbb papírral is?

Bármelyik fotómasina alkalmas arra, hogy otthon kinyomtassam

a rajta készült képeimet?

Kapok szoftvert a nyomtatáshoz minden gép mellé?

Bármilyen nyomtatót használhatok?

 

Hogyan kapcsolódik a fotómasina a számítógépemhez?

 

Van olyan digigép amin kukucskálni, kell?

Minden gépen van LCD kijelző? Azok azonos minőségűek?

Napfényben is jól láthatóak? Állítható a fényerejük?

 

Milyen akkumulátorral rendelkező gépet érdemes venni?

Mindig kapok hozzá töltőt?

Mikor kell tartalékakkumulátor?

 

Mekkora MP felbontású gépet érdemes venni?

Igaz az, hogy nem csak a megapixel számít, hanem az is, hogy jó minőségű

legyen az objektívünk, mert gyenge minőségű lencsével készült képet, a legjobb felbontások sem tudnak helyrehozni…?

 

Milyenek a jó objektívek?

Mit jelentenek a digitális gépeken használt objektívek feliratai?

Igaz az, hogy a hagyományos fényképezőgépeket gyártó cégekben jobban meg

lehet bízni a digi esetében is?

Itt is az öt nagy (Nikon, Canon, Pentax, Olimpus, Minolta), a legjobb?

Van márka-sorrend?

ZEISS?

 

Szükség van a program-automatikákra?

Mit használunk közülük?

Minden gépen van önkioldó?

 

Mekkora zoom-unk legyen?

Ebből mennyi optikai- és digitális?

 

Tudom használni a hagyományos gépem külső vakuját?

 

Mit jelent a Compact Flash kártya?

Videókábelt mindig kapok?

 

Több memóriára van szükségem gyenge fényviszonyok esetén?

Szükségem van sorozatfelvételre?

Legyen acéltokja gépnek?

Mit jelent a beépített lítium polimer?

 

Szükség van mozgóképrögzítésre?

Használjátok webkameraként?

 

Mennyire kell másképpen fényképezni, mint a hagyományos gépekkel?

Hasznos tanácsokat is jó szívvel látok!

 

Ki az aki megbánta digitálist?

Történetek a fotózásokkal kapcsolatban.

A vásárlással kapcsolatban?

 

 Szeretitek a gépeteket? Előnye-hátránya? Jól vásároltatok?

 

Hát ennyi…

Tudnátok segíteni?

 

Ha csak egy-egy témával kapcsolatban megosztanátok a tapasztalaitokat, a többieknek is segítenétek…

 

„Ott álltam a nyáron szakadékban, a jó kis hagyományos zoomos gépemmel, benne a 100 ASÁ-s filmmel, és kevés volt a fény. Nyolcadokat kellet kézből exponálnom.

A fele bemozdult. Sokan voltunk. A többiek a digitális gépekkel, vidáman készítették a jobbnál – jobb felvételeket.”  (Én idén nyáron…)

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!