Keresés

Részletes keresés

Operator Creative Commons License 2004.12.05 0 0 220
Este hétkor visszakapjátok.

Addig kampánycsend.
Előzmény: zuglo_14 (219)
zuglo_14 Creative Commons License 2004.12.05 0 0 219
Ba................
Miről maradtam le?
Eltünt az I....., N........ topik, mi volt ez az irtó hadjárat?
Előzmény: halford (218)
halford Creative Commons License 2004.12.05 0 0 218

Így van.

Ez már rég nem egy párt, hanem inkább egy óriási, diktatóriKUSS, egyszemélyben irányított gépezet, néhány ügyeletes alvezérrel kiegészítve. Az (egyik) lényege ennek a szervezetnek az, hogy naprakész médiaJELenléttel rendelkezzen. Ott frissen gyártott álhírek, féligazságok, csúsztatások notabene hazugságok jelenjenek meg. Lsd, a közelmúltban (is) olyan gazdasági adatokat és számokat tettek közzé a PR központból - forrásra való hivatkozásasal! - ami forrás felkutatása után kiderült, hogy olyan adatok egyáltalán nincsennek, mert nem is voltak, csak a képzeletükben léteztek.

De nem számít. A lényeg az, hogy a közvélemény tudomást szerzzen róla.

 

Minnél többszőr ismételgetnek egy hazugságot, azt az emberek a végére már elhiszik.

Előzmény: zuglo_14 (216)
zuglo_14 Creative Commons License 2004.12.05 0 0 216
Sziasztok!

A (politikai)jobb(?)oldalról:
Ad 1, A Fidesz már régóta nem párt, abban az értelemben, ahogy egy párt müködne, esetleg egy diktatórikus/rákosista pártképzödmény, hanem egy Rt, aminek üzleti vállalkozása a politika/politikai hatalom...(megszerzése és megtartása mindenáron).
Maga az ahogy a "konkurenciát" felszámolta, illetve igyekszik felszámolni, vagy ahogy a belső felépitése szervezödik. (Az Rt felső vezetését leváltani nem lehet, de ettől az Rt még csödbe mehet....)
...
Előzmény: zorki (215)
zorki Creative Commons License 2004.12.05 0 0 215

zuglo

"A folyón való átkelésről majd akkor beszéljünk ha odaérünk, 2006-ig még sok viz lefolyik a Dunán, addig még a jobboldalon is ráuthatnak O-ra:-)"

Mondjuk ehhez a Dunának vissza fele kellene folynia addigra. :)

A szűkebb vezetéstől én nem várnék ilyet, az így müxött jól eddig, és ami eddig jól müxött, ahhoz nagyon tudnak ragaszkodni.

 

Lentebbi szinteken a pártban lehetnének esetleg más elképzelések, de az ellen ott van bástyának a körmozgalom, amivel az alacsonyabb pártkáderek nem tudnak mit kezdeni. Aztán még a szavazóköri elnökök (leendő képviselők közül is sokan lebegtetve vannak, mióta. Már pedig ők meg ragaszkodnak a képviselői székhez görcsösen.

Szerintem erre semmi esély. Bár én csak kivülről beszélek bele.

Előzmény: zuglo_14 (213)
alfredoo Creative Commons License 2004.12.04 0 0 214

zuglo

 

vagy igazad van vagy nincs. nekem gyurcsany(ek) nem szimpatikusak hiszen klonok. orban klonok.

 

a vizvalaszto az lenne ha most gyozne a nem es megtudnam eszrevetelezni mit lep es mit nem lep a gyurcsany csapat.

 

kovacsnal ilyen vizvalaszto volt a partelnoksegrol torteno feleven beluli lemondasa. nem leepte meg, nalam kikerult abbol a korbol akit figyelnem lenne erdemes vagy szukseges.

 

a medgyessy feele tehetetlenseg mindenesetre mostanra ki van pointirozva. hogy ebbol mennyi volt a sajat ugyetlensege es mennyire tettek parthivei es koalicios partnerei alaaja???

 

na de mindegy. akkor sem a foldon jart.

 

most meg ezek a nemszavazasok es igen szavazasok. igenis kitennem a partbol es az allambol az erintetteket.

 

tudod az allamtitkari posztert sorban allni utana meg nyilvanosan a part ellen allast foglalni. ahhoz azert pofa kell.

Előzmény: zuglo_14 (213)
zuglo_14 Creative Commons License 2004.12.04 0 0 213
Nézd a történelem, meg az ország nem megy egyenesben, de a trend az mindig elöre megy...
Vannak akik azt hiszik örökre bebetonozzák magukat, azt mégse...
Igen, van amikor visszalépések vannak, de akkor sem szólnak örökre...
A Római birodalom sem állt fenn örökké pedig azért igyekeztek...
Horty sem uralkodott örökké, pedig erösen remélte, hogy dinasztiát alapithat...
Kádár -akit ma nagy divat ócsárolni- gyakorlatilag addig birta, amig emberileg birta(öregség)...
Az EU-ban gyakorlatilag 5-10 évente megy a vezető váltás, az USA-ban gyakorlatilag a beálltak a 8 éves ciklusra...

O, azt hiszi ha nyer 2006-ban akkor végkép övé lesz a hatalom, én meg aszt mondom meddig? Max kap 2 ciklust, azaz ha nagyon el nem bassza akkor is 20014-ig és utánna? Megy a sülyesztőbe...Ha nem a szocik lökik le, akkor majd saját pártja fiataljai fogják. És mi fog maradni utánna? A nagy semmi...
Legfeljebb a fiaim még emlékezni fognak rá öregkorukban, esetleg, hogy amikor fiatalok voltak mekkora segfej volt MO miniszterelnöke...

Ha meg nem nyer, akkor hamarabb eltünik a süllyesztöbe...(Szerintem ez lesz.)

Nem tudom, hány éves vagy, de gondolkozzál, emlékszel politikusra 25 év távlatából? És 30-35-40 évre vissza?

Államférfiakra igen, na de magyar politikusra?

Nézd meg a 90-es választásnál az MDF és az SZDSZ is mekkora pártok voltak, és ma?
És hova lettek a kereszténydemokraták, meg a többiek....
Szépen felmorzsolta Öket az az idő...

Persze sokkal egyszerübb lett volna az országnak, ha Horn és csapata még kap 4 évet...De vajon meg tudott volna mostanra újulni az mszp? Nem tudom...
Pasz, igy történt, ha nincs Tocsik-ügy valószinüleg sikerül...De az inga akkor is visszalendült volna, elöbb utóbb...
Most Gyurcsány (és csapata) kapott/szerzett lehetöséget. Ök kiverekedték maguknak, ezért valszeg sokkal nagyobb az esélyük mint O-nak akik gyakorlatilag 1998-óta csak és kizárólag magukkal vannak elfoglalva:-))
Gondold meg, gyakorlatilag Gyurcsány max 1,5-2 év alatt elérte amit O 5-6 év alatt, és folyamatosan alázza...

Off
Na ettöl a jobbos nickek berágnak:-)))
On

A folyón való átkelésről majd akkor beszéljünk ha odaérünk, 2006-ig még sok viz lefolyik a Dunán, addig még a jobboldalon is ráuthatnak O-ra:-)



Előzmény: alfredoo (212)
alfredoo Creative Commons License 2004.12.04 0 0 212

zuglo

 

talan a hornek elkuldesevel nem ertettem egyet. kellett volna nekik meg negy evet adni. de annal egy perccel sem tobbet. de talan 4 eevet igen. valahogy az akkori komanyvaltast nem indokoltak racionalis ervek. es egyebkent is a torgyan fele amokfutassal az a valasztas csalas volt.

Előzmény: alfredoo (211)
alfredoo Creative Commons License 2004.12.04 0 0 211

zuglo

 

eddig mindig meglepodtem hogy varakozasommal ellentetben milyen bolcs es milyen nagy volt a magyar nep. egyszeruen buszke vagyok ra hogy magyar vagyok. vagy legalabbis eddig azt hiszem joggal buszke lehettem.

Előzmény: zuglo_14 (210)
zuglo_14 Creative Commons License 2004.12.04 0 0 210
Tudod én pesszimista vagyok, ezért azt mondom ahhoz képest amekkora lehetne a szar, még elég jól álunk:-)))

Előzmény: alfredoo (209)
alfredoo Creative Commons License 2004.12.04 0 0 209

zuglo

 

ez szep volt amit irtal es egyet is ertek. de ez a mostani tobbseg nagyon vekony volt es ha nem lett volna akkor ervelesed mar nem all meg.

 

a tobbseg folyamatosan csokken. tehat a 'nep' jozansaga is csokken.

 

lehet hogy pont most fordul at. gyoz a demagogia.

 

es ha figyeljuk akkor a fidesz pont a demagogianak tulajdonitja a szocik gyozelmet. 23 millio romanozik es 19000 forintozik...

 

sajnos az elmelet nem igazan all meg a laban.

 

es ha gyozne a nem akkor nagy az eshetosege hogy az mszp nem csinal a kerdesben, a valosagban letezo kerdesben semmit. azt mondja barmit lepni kockazatos es penzbe kerul. a nep meg tapsol.

 

eleeg szar a helyzet.!

Előzmény: zuglo_14 (207)
Dr.Drake.Ramoray Creative Commons License 2004.12.04 0 0 208

Pedig kihalunk. Mindnyájan! :)
zuglo_14 Creative Commons License 2004.12.04 0 0 207
A következő a gondolatmenetem:
A nép (tudod akit nem lehet leváltani) igenis tanulja és alkalomadtán gyakorolja is a demokráciát...
Ad 1, minden egyes választásnál elküldték a regnálló kormányt (igen tudom, volt amikor nagy többség, volt amikor kicsi, de ettöl még le lett cserélve)...
Ad 2, minél nagyobb hangja volt egy politikai alakulatnak/pártnak annál inkább visszaeset, MIÉP, Kisgazdák, stb...
Ad 3, hol vannak a 10-15-20 évvel ezelötti politikusok jelentős része? 1990-2004 közt 15 év, egy ország történelme szempontjából nem egy nagy idő, csak egy ember élete szempontjából az, mégis nézd meg, hogy mennyi minden változott...
Ad 4, gondolj bele mi mindenen ment keresztül az ország, külpiacok elvesztése, 1 millió munkahely megszünése, stb...és túléltük, és igenis elöre haladunk, akkor is ha vannak akik képtelenek felfogni, hogy a XXI. században nem lehet XIX. századi módon politizálni, gondolkodni, cselekedni...
Igen vannak pártok akik még mindig a 90-es garniturájukból/garniturájukkal élnek:-))) (úgy kell nekik:-))
Mások viszont képesek voltak megújulni, még akkor is ha egyesek ezt képtelenek megérteni....:-)

Nem kell nemzethalált vizionálni:-))
Hidd el ez az ország, ez a nemzet a XXI. sz-ot is túl fogja élni, Mi nem, mert ahhoz nem vagyunk elég fiatalok, na és, az utódainkban tovább élünk:-)
Előzmény: alfredoo (206)
alfredoo Creative Commons License 2004.12.04 0 0 206

zuglo

 

miert mondod hogy eleeg alaposan lecsereltek? ha van mondjuk 10000 szavazo amelyik eldonti az 50/50%-ot az ugyan mitol ALAPOS lecsereles?

 

miert nem kampanyolhat a kormany egy nepszavazasi kerdes ugyeben? mas ugyben miert kampanyolhat? minden valasztasnal kampanyoltak a kormanyok.

 

most miert lenne/lett volna baj ha kampanyolt volna?

 

mirol szol az ab hatarozat?

 

a kampanyolas miert jelentene a nepszavazas akadalyozasat? szerintem inkabb KOTELEZO lenne mindenkinek kampanyolni, mindenkinek allast foglalni. talan a koztarsasagi elnok kivetelevel.

Előzmény: zuglo_14 (205)
zuglo_14 Creative Commons License 2004.12.04 0 0 205
"Mélyen beleivódott az emberekbe a demokráciától való iszonyodás..."

Szerintem tévedsz, elég rendesen lecserélték -minden választásnál- a nem megfelelöen viselkedő politikai vezetöket(pártokat).
Persze lehetett volna nagyobb számban is cserélni, meg úgy látszik a politikai elit nem túl tanulékony:-)
Előzmény: galusko (203)
galusko Creative Commons License 2004.12.03 0 0 204
"Vagy a Jel imádója": lehetséges alesete az előtte említetteknek.
Előzmény: galusko (203)
galusko Creative Commons License 2004.12.03 0 0 203

Mélyen beleivódott az emberekbe a demokráciától való iszonyodás...

Vagy többpárti demokrácia van, vagy állampárti diktatúra! Középút nincs.

Nincs olyan kérdés, amelyben léteznék eleve adott, egyetlen "nemzeti" válasz - s éppen a pártok föladata, hogy érdekeket és értékeket jelenítsenek meg a politika (közélet) szférájában.

Aki ezt nem érti, hülye vagy amolyan lazafias pépfrontyosan állampárti.

Vagy a Jel imádója...

Előzmény: 11hu (202)
11hu Creative Commons License 2004.12.03 0 0 202

Van egy olyan érzésem, hogy Gyulát partvonalon kívül helyezték. Ha meg azt nézem, hogy ez a választás nem a pártokról szól, akkor csak a parlamenti pártoknak vitázni "logikus" találmány. Meg is látszott a vitán, inkább egymást szidták, mint hogy a témáról beszéltek volna.

 

Az OVB meg ezt mondja:  

Túl sok a politika a népszavazásban az OVB szerint
Előzmény: vörösbáró (198)
galusko Creative Commons License 2004.12.03 0 0 201
stupid vagy
Előzmény: Törölt nick (199)
vörösbáró Creative Commons License 2004.12.03 0 0 200

Te mennyire ismered Kossuthot? Szerintem ő annál sokkal nagyobb ember volt, semmint, hogy lealacsonyodott volna a nemzet szót populista szintre taszító pártmagyarok szintjére.

 

Mit gondolsz pl. Kossuth szabadkőművességéről? :) (jujj, hogy most mit fogok ezért kapni!!!! :):):) ) 

Előzmény: Törölt nick (199)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.03 0 0 199

Szegény Kossuth ha tudná, hogy egy olyan párt büszke rá, amelynek vezetői idegzsábát kapnak ha a magyar kifejezést kell megemlíteniük. Kossuth legalább tett a magyarságért, míg az szdsz csak keresztbe tesz mindennek. ami magyar, ami nemzeti.

Előzmény: vörösbáró (192)
vörösbáró Creative Commons License 2004.12.03 0 0 198
Nem tudom. Nem vagyok a szimpatizánsuk... De azt hiszem tényleg azért mert nem parlamenti párt.
Előzmény: 11hu (197)
11hu Creative Commons License 2004.12.03 0 0 197

vörösbáró és mibi

 

Komoly kérdésre komoly választ kérek.

mibi Creative Commons License 2004.12.03 0 0 196
A kepviseletuket a Fideszre biztak. Sajnos a Fidesz partelnoke kommunista nagygyulest tartott igy aztan a (K)Adert kuldte maga helyett.
Előzmény: 11hu (194)
vörösbáró Creative Commons License 2004.12.03 0 0 195
Valamelyik okos ezt ott mintha mondta volna, hogy " a munkáspárt nem parlamenti párt". Azt hiszem csak ezért...

Snassz lett volna a nagybajuszú szomorúmagyarnak egy platformon állni a Thürmerrel...
Előzmény: 11hu (194)
11hu Creative Commons License 2004.12.03 0 0 194
Azt nem értem, a Munkáspárt elnöke miért nem vett részt a vitában? Ő nem akart vitázni, vagy akart volna, csak nem engedték oda? (Csak azért, mert ők kezdeményezték a népszavazást az egyik kérdésben.)

Előzmény: vörösbáró (-)
galusko Creative Commons License 2004.12.03 0 0 193
Sőt! Mint a jobboldalnak (legalábbis a mainak) Kossuthhoz...
Előzmény: vörösbáró (192)
vörösbáró Creative Commons License 2004.12.03 0 0 192
Hát azért az SZDSZ-nek több köze van Kossuth-hoz, mint a jobboldalnak Radnótihoz... Szellemi elődeitek puskatussal "szerették" s ti a zászlóra tűzitek???
Előzmény: Törölt nick (191)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.03 0 0 191

És miért nem reklamáltál, amikor az szdsz Kossuth Lajost használta fel, hogy néhány meghibbant- agyú szavazót a maga hasznára állítson.

Előzmény: evangeline (175)
andzsin Creative Commons License 2004.12.03 0 0 190

Kevés pol. topic van amit végigolvasok, ennek most nekiduráltam magam. Az a helyzet, hogy az egész népszavazási kérdés baromság, még akkor is ha a baloldal teszi fel. Ennek értelme akkor lett volna, ha van rá tv., körül van határolva, hogy ki, mikor, milyen feltételekkel, mit kaphat. Így a nagy semmirõl szavazunk, aminek sok értelme nincsen, mert 2/3-os törvény, azaz úgysem lesz belõle semmi, ergo az egész erõfitogtatás. Ki tud több szavazót vinni az urnákhoz? Az egyik topiclakó felvetése jó volt: mi van ha a baloldal teszi fel a kérdést? Csakhogy a közvetlen demokráciával való élés – megkockáztatom visszaélés – a jobboldal sajátja. Legalábbis minálunk. És ha valakinek van memóriája visszaemlékezni az tudja, hogy 2002 elõtt sohasem volt ilyen felfokozott, a másikat ocsmányló hangulat az országban mint azóta. És ez egyetlen ember egyetlen beszédének köszönhetõ, aki felszólította a sajátjait, hogy védjék meg a hazát! Egyébként meg nem 56 a bûnös, nem is Trianon, mégcsak Kossuth se, hanem az az ostoba Kleisthenész aki kitalálta a demokráciát. Néha tényleg azt hiszem jobb lenne ha tényleg nem lenne ellenzék. (De ismerõs gondolat?)

 

Egyébként meg jellemző a Fideszre: miután rájöttek hogy az áálampolgárság valóban nem kifizetődő, ha ők nyernek 2006-ban, egy hét után már szűkítettek a dolgon és elmondták, hogy szociális- és nyugellátásban nem részesülnének. Ezt meg akkor hogyan is értik? Valaki átjön, itt lakik és dolgozik, akkor meg nem tagadható meg tőle. Ha meg csak szimbólumnak kell a magyar állampolgárság, akkor ott van a magyarigazolvány.

 

A 23 millió román felemlegetése valóban jogos. A baloldal jobban tenné ha egyszer azt mondaná tévedtünk, bocs. Jobban járnának.

 

Az emberek nagy többsége azt sem tudja miről szól a kérdés: két bácsika a buszmegállóban arról értett egyet nagyokat, hogy nemmel kell szavazni, mert mégsem lehet hogy eladják a kórházakat!

 

Választási matek: jó esetben 40%-os részvétel esetén ippeghogy meglehet az igen, de így is cinkes. a 40%=3,2 millióan elmennek. Több mint 50%-nak kellene igent mondani, amit a közvéleménykutatások nem jeleztek előre. (Egyébként a másik kérdés sokkal fontosabb mint emez.)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!