Keresés

Részletes keresés

milendee Creative Commons License 2012.11.30 0 0 202

nagyon szépek a képek, amiket feltettél.

Előzmény: Zééé. (200)
Kandirozott Meduza Creative Commons License 2006.11.09 0 0 201

orchard!

 

Sok tapasztalata erre valószinűleg másnak sincs. Meg lehetne próbálni a müemlékvédelmet, a kerületi és önkormányzati hivatalokat, a városvédő Rádayt. Fordulhatnátok esetleg a nyilvánossághoz. De én nagy reményt nem fűznék a ház megmentéséhez. Esetleg azt meg lehetne nézetni egy jó ügyvéddel, hogy törvényes e az 52 %-os többségi tulajdon?Esetleg visszamenni az elejére és megnézni egy botrány segithetne e a házon?(A befektetők kedvének elvételére gondolok)

Érdemes lenne tudni, hogy a maradék tulajdonosok mennyire értenek egyet és menyire tartanak össze?

Sok szerencét kivánok!

Előzmény: orchard (198)
Zééé. Creative Commons License 2006.04.03 0 0 200
kambekk Creative Commons License 2006.03.25 0 0 199

Ez az a ház?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(forrás: terezvaros.hu)

Előzmény: orchard (198)
orchard Creative Commons License 2006.03.25 0 0 198

Sziasztok! nem tudom jó helyen vagyok e, de ha nem annak ellenére, örülnék ha valaki segítene tudna nekem. A Paulay Edében lakom egy házban, ahol nem meglepő módon van egy 52% -al rendelkező tulaj. A ház már borzasztó állapotban van, de ennek ellenére is gyögyörű épület szerintem ( 41. ). A nagytul nem titkolt célja, hogy ellehetetlenítse a működést a házban.. ( nem fizet közös költséget, nincs közös képviselőnk..stb. ) Most jutott el odáig a dolog, hogy megjenentek a befektetők, hogy kivásárolnak bennünket, persze csak akkor ha mindenki eladja...le szeretnék bombázni és új épületet építeni. persze a nagytulajdonosnak már sikerült olyan helyzetbe hozni bennünket, hogy sokan menekülnének...

Azt sem tudjuk kihez fordulhatnánk segítségért, segítene e ha műemlékjellegűvé nyilváníttatnánk a házat...igazán örülnénk valamilyen segítő ötletnek, vagy, hogy egyáltalán kihez fordulhatnánk...

wekerlei geba Creative Commons License 2005.08.26 0 0 197
A generálkivitelezést egy olyan cég nyerete el aki 100 milliokkal tartozik más cégeknek /alvállakozoknak/.Igy a mi cégünk aki kizárólag müemlék épületekkel foglalkozik nem vállal munkát a gozsdun mert nem leszünk kifizetve.A generál cég a PIILÉR 2000 Rt.

Előzmény: kambekk (196)
kambekk Creative Commons License 2005.06.24 0 0 196

köszi az infót!

 

Kiváncsian várjuk a fejlődést. Ha tudsz, rakj föl majd képeket, terveket.

 

Hivatalos úton ugyanis egy-egy huszárjelmezes sajtótájékoztatón kívül nagy ám a hallgatás...

 

üdv

Előzmény: wekerlei geba (195)
wekerlei geba Creative Commons License 2005.06.24 0 0 195

Nemsokára elkezdjük a Gozsdun a munkákat,nagyon szép és inpozáns epület lesz.Rengeteg üzlet ,nívós lakás,az egész pincerész üzletekkel lesz megtöltve.

Az épületeggyüttes égköve lesz a negyednek.

Előzmény: kambekk (172)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.11 0 0 194

Ezt ebben az összefüggésben nem tehetem, mert a kollégám. Még egyszer köszönöm.

Mi az a hsz ?

Előzmény: kambekk (193)
kambekk Creative Commons License 2005.06.11 0 0 193

Csókoltatom a rokonodat. Örvendek, hogy egyszerre kettőtökön tudtam segíteni.

 

Na mindegy. Jó hsz-gyűjtögetést!

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (192)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.11 0 0 192

Köszönöm szépen !

Bár meg kell, hogy mondjam, rosszul esett, amit írtál. Egy ismerősöm Podmaniczky leszármazott, őt érdekli a hír.

Amúgy engem sok minden érdekel.

Előzmény: kambekk (191)
kambekk Creative Commons License 2005.06.11 0 0 191

Jó fej leszek hozzád és megmondom, bár nagyon nem szeretem a hozzászólásgyűjtő nickeket...

 

Szóval nézd meg ITT.

Előzmény: Törölt nick (190)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.11 0 0 190
valami írásos anyag ?
Előzmény: Törölt nick (189)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.07 0 0 189

létezik ennek a rendezvénynek egy összefoglalója ?

sajnos lecsúsztam róla

Előzmény: kambekk (179)
sjanius Creative Commons License 2005.05.02 0 0 188

 Na, mi volt?

 Talán inkább a terézbe írd meg ez a topic kicsit halott...

Előzmény: kambekk (187)
kambekk Creative Commons License 2005.04.30 0 0 187

Ja jó! ;-)

 

Akkor rám ez igaz.

 

Üdv NZA-nak!

Előzmény: sjanius (186)
sjanius Creative Commons License 2005.04.30 0 0 186
NZA. Az akciónyugdijjas, meg az aki minden kampányban benne van, civilszerveződik, stb.. Nem pejoratív.
Előzmény: kambekk (185)
kambekk Creative Commons License 2005.04.30 0 0 185

akciónyugdíjas? az meg ki? aki öl-hal egy-két forint kedvezményért a Tescoban?

Tudja rossebb.

 

Én azt mondom, hülyítse mindenki a saját anyját. 15 év után itt lenne már az ideje a szellemi rendszerváltásnak. (Fúú ez már tényleg kampányszöveg... Pedig így van. Csak az nem érzi így, aki benne van a tutkóban, vagy belefásult, vagy nagyon is jó summákat szakít a parasztvakítással.

 

Ki az a közös imerős?

Előzmény: sjanius (184)
sjanius Creative Commons License 2005.04.30 0 0 184

 

 Inkabb szomoru. De amig el remel...

 Tegnap beszeltunk rolad egy kozosismerostop.tarssal, azt mondta ilyenekbol lesznek az akcio nyugdijjasok.-:)

 Addig meg megerhetjuk hogy valtozik valami.-:)

Azert csak menj el, mert toled legalabb azt is megtudjuk amit mondani akartak, nem csak azt amit mondtak.

Előzmény: kambekk (183)
kambekk Creative Commons License 2005.04.30 0 0 183

Jól sejted. (Nem ismerjük mi egymást valahonnan? :)

 

Nézd, nem vagyok én szakemeber, nem hiszem, hogy nekem feltétlenül tudnom kell minden (fél)szakmai rendezvényről, szimpóziumról, kiselőadásről satöbbiről. De ha valami mégiscsal érdekli az embert -ráadásul állítólag városfejlesztéseket meghatározó elképzeléseket tartalmaz-, akkor méltán várható el, hogy arról közérthető és mindenki számára elérhető formában tájékozódást kaphasson. Pláne ha az egy úgynevezett NYITOTT HÉT.

Nem szándékozom én kipécézni magamnak a Studiometropolitana vezetőjét O.R.-t, de az valahol mégiscsak szánalmas, hogy a Főváros honlapjának -egyébként abszolút egyirányú, és semmifajta párbeszédre nem használt- forumán nyit(tat)ott egy Podmanicky topicot, ahová be sem jelentkezett, hozzá se szólt... 

 

Egyszer komolyan érdemes volna összeszámolni, hányadik rendezvény lesz ez a sorban, ami után évekig minden marad ahogy volt! Komolyan.

 

A szerda délutáni lakossági fórumról pl hallottál bárhol is hirdetményt?! No nem, mintha sok értelme lenne...

 

Egyetlen fény az éjjel-nappal tartó sötétségben az Építészfórum oldala. Ha a városról akarok tájékozódni, elsőként oda kattintok.  Ez azért magáért beszél...

Előzmény: sjanius (182)
sjanius Creative Commons License 2005.04.30 0 0 182

így már más.-:)  Gondolom, elmész 2-án,majd számolj be ha lehet!

 

 

Előzmény: kambekk (181)
kambekk Creative Commons License 2005.04.29 0 0 181

Ja, ha arra gondolsz, hogy a honlapon fentvan... nos akkor tévedsz :) 

 

Viszont a studiometropolitana honlapján valóban szerepel. Ja, hogy az meg mi is pontosan?! Háááát kérem kambekk mester ezt is kifürkélszi.

 

Íme: www.studiometropolitana.hu

 

 

Nemtom, mondtam-e már: SZARNAK EZEK MINDENRE és MINDENKIRE

 

Én kérek L-nézést  LLLLLLLLLLLL

Előzmény: sjanius (180)
sjanius Creative Commons License 2005.04.29 0 0 180

Segíts már rá légyszi, mert nem találom.-:)

 

Előzmény: kambekk (179)
kambekk Creative Commons License 2005.04.26 0 0 179
MEGHÍVÓ

 

A Fővárosi Önkormányzat Főpolgármesteri Hivatalának megbízásából

a Studio Metropolitana Urbanisztikai Kutató Központ Kht

május 2-6. között megrendezi a „Podmaniczky Program Nyitott Hetét

 

A Nyitott Hét színhelye:

Budapest Főváros Önkormányzata, Főpolgármesteri Hivatal, Díszterme,

 

 

A Nyitott Hét tervezett programja:

 

Délutánonként 15 órától szakmai megbeszélések:

 

Május 2, hétfő 15 óra Szakmai nap témája: Műszaki infrastruktúra, közterületek.

Helyszín: Városháza, Díszterem

 

 

Május 3, kedd 15 óra Szakmai nap témája: Kultúra, oktatás, tudásváros, Kulturális Főváros. Helyszín: Városháza, Díszterem

 

 

Május 4, szerda 15 óra, Szakmai nap témája: Lakás, rekreáció, környezet, regionális kérdések

18.00, Lakossági Fórum mindkettőnek a helyszíne Városháza, Díszterme

 

 

Május 5, csütörtök 15 óra, Szakmai nap témája: Egészségügy, esélyegyenlőség, szociális kérdések. Helyszín: Városháza, Díszterem

 

 

Május 6 péntek 9.00-13.00 Hajóút- a Főváros Duna menti projektjeinek megtekintése

Útvonal: Vigadó tér - Csepel sziget – Óbuda - Vigadó tér

9.00- 9.30 Sajtótájékoztató Vigadó tér, Rákóczi hajó alsó fedélzete

9.00-13.00 Szakmai nap Rákóczi hajó felső fedélzete, témája: Gazdaság.

 

A Podmaniczky program szakmai dokumentációja letölthető a www.budapest.hu honlapról.

 

Studio Metropolitana Kht Sajtó Osztály  Tel: 411-0976, 411-0977

 

 

Előzmény: eva m. amichay (171)
sjanius Creative Commons License 2005.04.26 0 0 178

 

 És a költségek. Minden határ ki és belépés ellenőrzése kb 1oo milló ft határonként. Egyszeri beruházás, és ehhez jönnek az üzemeltetés költségei, 24  órás mobil telefon vonalak ezerszámra számítógépek üzemeltetése, alkalmazottak, posta költség!!! stb...

 

 Szerintem milliárdos nagyságrend a vége.

 

Előzmény: eva m. amichay (176)
sjanius Creative Commons License 2005.04.26 0 0 177

 

 A parkolás bloghoz..

 

 Mi a megoldás, ha valaki egy bevásárlás miatt megy a belvárosba, és fizető parkolóban tölti a fél napot?

 A határon már belül van, tehát számlát is kap, és közben az áruház parkolójában volt. Ugyanez érvényes minden privát parkolóra, legyen az a lakásé, vagy munkahelyé.

Előzmény: eva m. amichay (176)
eva m. amichay Creative Commons License 2005.04.12 0 0 176
Elnézést, nagyon sűrű napjaim vannak, de válaszolok...
Előzmény: sjanius (175)
sjanius Creative Commons License 2005.04.11 0 0 175

Küldtem egy e-mailt, lehet hogy rossz helyre?

Előzmény: eva m. amichay (174)
eva m. amichay Creative Commons License 2005.04.11 0 0 174
A kicsi kép erről szólna:
Előzmény: eva m. amichay (173)
eva m. amichay Creative Commons License 2005.04.11 0 0 173
Három, korábbi próbálkozásom sikertelen maradt, már majdnem feladtam ezzel a szerverrel való küzdelmet...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!