Keresés

Részletes keresés

email-vmsz Creative Commons License 2007.09.11 0 0 31
Üdv! Monacoba is bele lehet jutni személyivel? Nagyon fontos lenne. Köszönöm!
Andi baba Creative Commons License 2007.06.20 0 0 30

hali.

Köszike a választ megnyugodtam hogy mégiscsak tud a fiam Angliába menni útlevél nélkül is.Lenne még 1 kérdésem.Ki hallott az EU.Work közvetitőkről?

Fine Tune Creative Commons License 2007.06.20 0 0 29
Bejártam fél európát személyivel, (kártya) ráadásul a legelejétől fogva. Soha nem volt gond, bár máltán kifelé nagyon megnézték.
Előzmény: Augustinus17 (21)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.20 0 0 28
igen, meg van a bája, hogy elindulsz Becsbol es csak Doverben kell felmutatnod egy personalausweist aminek lattara a tisztviselo: erezze jol magat Angliaban Sir.
Előzmény: Derek (25)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.20 0 0 27
Kösz hogy elküldted. Van aki azt mondja hogy kamu, tudja a fene. Én leszarom amúgy. Mindegyik egy nagy nulla.
Előzmény: Törölt nick (26)
Derek Creative Commons License 2007.06.20 0 0 25
Hat ezt is megertuk,baksza meg.Nem gondoltam volna 68-ban,de meg 88-ban sem.
Előzmény: Törölt nick (24)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.19 0 0 24
"2004. május 1-jét követően a közösségi jog alapján szabaddá vált a beutazás a munkavállaló magyar állampolgárok számára is. A határon az "EU Nationals" feliratú kapun léphetünk be útlevelünk, vagy érvényes személyazonossági igazolványunk felmutatásával. (Mivel a régi típusú személyi igazolvány csak magyar nyelvű, s ez gondot okozhat a határon, illetve a munkavállalásnál, célszerűbb útlevéllel, vagy új típusúra cserélt személyi igazolvánnyal beutazni.) Az útlevél-ellenőrzést végző bevándorlási tisztviselő csak a személyazonosságot és az úti okmány valódiságát vizsgálja, nem tesz fel kérdést a belépés céljára, az utasnál lévő pénzmennyiségre vonatkozóan. Az uniós szabályoknak megfelelően a belépés csak közrendi, közbiztonsági és közegészségügyi megfontolásból tagadható meg."

http://www.eu2004.hu/index.php?op=mindennapok_tagallamok&id=14&PHPSESSID=f87a6c58dc7734de6f4ac782e46efe29#5
Előzmény: Andi baba (23)
Andi baba Creative Commons License 2007.06.19 0 0 23

sziasztok.

A fiam most menne angliába de csak új személyije van és 15 éves.Tuti hogy be engedik? mert azt mondják nem lehet útlevél nélkül menni.

zinaida Creative Commons License 2004.11.29 0 0 22
Érezd jól magad és ne izgulj , biztos nem lesz semmi gond..
Előzmény: Augustinus17 (21)
Augustinus17 Creative Commons License 2004.11.28 0 0 21

Bon giorno tutti!

 

Sziasztok! Megerkeztem Olaszorszagba, uj szemelyivel. Tenyleg be lehet jutni. Remelem a kijutasnal sem lesz problema. En most egy hetig itt leszek

SpM Creative Commons License 2004.11.26 0 0 20

Szerintem már '95-ben se volt tilos a személyit kivinni.

Korábban igen - mert az útlevélen kivül bármiféle okmány kivitele esetén az MNK érdekei elleni tevékenységet gyanítottak.

 

Nem haszontalan az útlevéltöl elkülönítve vinni a személyit (az EU-ra kívülre se), az útlevél elvesztése esetén megkönnyíti a hatósági eljárás.

Nem kellemes tortúrát okoz az útlevél külföldön elvesztése: bejelentés a helyi rendörségen, útlevél, hazatérési igazolvány (laissez passer), vízum/tartózkodási engedély pótlása, kiutazási engedély, hazatéréskor azonosítás, beljelentés a magyar útlevélhatóságnál.

 

Van már két hasonló tartalmú topic:


Személyivel EU-ba 2004-töl vagy nem?

http://forum.index.hu/Topic/showTopicList?t=9093040&la=37464747

 

Csak útlevéllel mehet az EU-ba 2004 után http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9086408

Előzmény: zinaida (15)
RogerWilco Creative Commons License 2004.11.26 0 0 19
Kik engedték haza? A Heathrown kifelé nem volt semmilyen útlevélellenörzés, a Ferihegyen pedig már évek óta személyivel jövök át, ui. gyorsabb, mintha elkezdené lapozgatni az útlevelet :-))
Előzmény: Törölt nick (12)
RogerWilco Creative Commons License 2004.11.26 0 0 18
Szerencsére az én szüleim nem román állampolgárok, tehát nem kell igennel szavaznom :-DD
Előzmény: originalqszi (16)
RogerWilco Creative Commons License 2004.11.26 0 0 17
Egy hónapja a Heathrow-n jó volt. Megforgatta, "Welcome to Britain", ennyi.
Előzmény: geszthi (9)
originalqszi Creative Commons License 2004.11.26 0 0 16

Remélem jövőre minden magyar így utazhat!!!:)))))))

Szavazz IGENnel, hogy Romániában élő édesapád, édesanyád is úgy utazhasson, ahogyan Te!!!:))))

zinaida Creative Commons License 2004.11.26 0 0 15
Tényleg egy kérdés: ti magatokal, szoktátok vinni a személyit ha útlevélel utaztok ? Mert én anno azt olvastam, hogy nem szabad, bár az már nagyon régen volt 1995 körül amikor még szó sem volt EU-ról.
Most ez megváltozot már ? Mert én folyamatosan csak az útlevelemet visszem, de tényleg nem ártana, ha elhagyom az egyiket még lehet esélyem...
Viszont én sajnálom, hogy nincs már pecsét 6 Europai országba jártam mégis tök üres az útlevelem.:((
Előzmény: Törölt nick (12)
geszthi Creative Commons License 2004.11.25 0 0 14
Felreertheto. Szoval termesztesen utlevellel. Ezert kerdeztem ha azzal azt csinalta,mi lehet szemelyivel...
Előzmény: geszthi (13)
geszthi Creative Commons License 2004.11.25 0 0 13
Koszi.

Csak azert kerdem mert most az usabol visszafele jovet, voltam ott is aztan az EU sorban is elkezdett szarozni a hataror mint regebben az EU elott, hogy minek jott ide, meddig marad...
Előzmény: Törölt nick (12)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.25 0 0 12
Jó. Szeptemberben voltunk Londonban a haverokkal, az egyikük sikeresen elhagyta az útlevelét, de a személyivel hazaengedték. :)
Előzmény: geszthi (9)
Fine Tune Creative Commons License 2004.11.25 0 0 11
Az olaszok ráadásul ismerik is.
Előzmény: Augustinus17 (8)
Fine Tune Creative Commons License 2004.11.25 0 0 10
A reptéren biztosan jó én is ott próbáltam.  Sehogy nem pecsételnek.
Előzmény: Augustinus17 (5)
geszthi Creative Commons License 2004.11.25 0 0 9
Angliaba is jo? Az angol "hatarorok/vamosok" ritka bunkok tudnak lenni.
Előzmény: Lusta Dick őrm. (6)
Augustinus17 Creative Commons License 2004.11.25 0 0 8
Olaszba
Előzmény: zinaida (7)
zinaida Creative Commons License 2004.11.25 0 0 7
A pecsételés dolog megszűnt, csak megnézik az iratodat majd bolintanak, hogy pá.
Persze ez a szerencsésebb megoldás.
Ajánlom, a külügyminisztérium honlapját, rengeteg info van.
Pl. amikor én menntem nyáron Párizsba sok info volt fennt, érdemes leírni a Magyar nagykövetség telefonszámát is. A másik amiért fontos lehet, mert előfordulhatnak olyan dolgok, ami miatt csak utlevélel lehet bemnenni az országba. Ez nagyon nagyon ritka, de előfordulhat.
Személyivel lehet utazni, EU-n belül, de csak ha elmultál 14 éves.
Tényleg melyik országba szeretnél utazni.
Előzmény: Augustinus17 (5)
Lusta Dick őrm. Creative Commons License 2004.11.25 0 0 6
Az Európai Unióhoz történő csatlakozás napjától a közösségi jog szerint a magyar állampolgárok is élvezhetik a személyek szabad mozgása alapszabadságának fontos részjogosítványát, a személyazonossági igazolvánnyal történő utazást: az Európai Gazdasági Térség tagállamai területére a beutazás, ill. ezen államok területén történő utazás érvényes magyar személyazonossági igazolvány birtokában is lehetővé válik. A magyar állampolgárok az EGT tagállamokba az 1991. április 1-je előtt kiállított személyi igazolvánnyal (kemény borítójú, népköztársasági címerrel), az 1991. április 1-je után kiállított személyi igazolvánnyal (puha borítójú, köztársasági címerrel), a 2000. január 1-je után kiállított személyazonosító igazolvánnyal (kártya formájú, műanyag), illetve 2000. január 1-jét követően kiállított ideiglenes személyazonosító igazolvánnyal is utazhatnak.

 

A személyazonossági igazolvánnyal történő utazásra, beleértve az átutazást is, az EGT-n kívüli harmadik államokba csak abban az esetben van mód, ha azt nemzetközi szerződés kifejezetten lehetővé teszi. Erre jelenleg kizárólag Horvátország és Svájc esetében van mód, az új típusú, kártya formájú személyazonossági igazolvánnyal.

 

A személyazonosító igazolvánnyal nem rendelkező kiskorú magyar állampolgárok (tehát a 14. életév betöltése előtt) továbbra is csak önálló, érvényes útlevél birtokában utazhatnak külföldre.

 

http://www.eu2004.hu/index.php?op=kerdesvalasz_reszletes&kerdes_valasz_id=796

Augustinus17 Creative Commons License 2004.11.25 0 0 5
Nekem is kartyas van. Ugye a repteren is elfogadjak, mert az tipikusan passportfuggo. Hogyan pecsetelnek az uj szemelyire? Gondolkom sehogy.
Előzmény: Fine Tune (4)
Fine Tune Creative Commons License 2004.11.25 0 0 4
Na persze nekem kártyás személyim van. A lakcímkártya különben sehol nem kellett, igaz, azt amúgy is itthon felejtettem:)
Előzmény: Augustinus17 (3)
Augustinus17 Creative Commons License 2004.11.25 0 0 3
Ez megnyugtato hallani. Koszi szepen. Remelem tenyleg igy lesz. Vegulis mar EU tagok vagyunk.
Előzmény: Fine Tune (2)
Fine Tune Creative Commons License 2004.11.25 0 0 2
Nyugodtan mehetsz, ott is elfogadják ahol még soha nem láttak ilyet. Tudniillik, ha már odáig eljutottál, akkor nyilván OK lehet az, amit felmutatsz. Kifelé meg már azért, hogy ha befelé jó volt, akkor biztos hogy jó kifelé is:)  (Személyes tapasztalat).
Előzmény: Augustinus17 (-)
Augustinus17 Creative Commons License 2004.11.25 0 0 1
Tehat eleg a szemelyi, nem kerhetik az utlevelemet? Mert mar nincs idom megcsinaltatni
Előzmény: RogerWilco (0)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!