Keresés

Részletes keresés

Ejejump Creative Commons License 2023.11.24 0 0 90833

Ting :)

sturmanek Creative Commons License 2017.04.17 0 0 90832

Sziasztok!

Keresek egy játékot, ill a nevét, amit tudok róla:

1. Turn base rpg/strategy  vagy emlékeim szerint a csata biztosan tb
2. Darkos hangulat
3. Egy romos városban játszódik , ahol különböző tulajdonságú emberek de csapattal indulunk valamit gyűjteni ? (ebbe nem vagyok biztos, mármint a gyűjtésben)
4. Több szintű a város fel lehet mászni emeletekre, ablakokba.
5. Vannak benne lőfegyverek de inkább középkori technika, de fantasy!
6. emlékeim szerint mocsok sokat tölt

7. Valami  nem kidolgozott AAA projekt volt mert nem emlékszem nagy intrókra meg  kidolgozott háttér világra.

 

Kérlek segítsetek benne hogy mi ez a gama ?!

Ejejump Creative Commons License 2017.03.09 0 0 90830

Kizár dolog, mert itt a tavasz....

Tavasszal nem halunk meg mind :)

 

Ez jön most:

Előzmény: rum-cájsz (90829)
rum-cájsz Creative Commons License 2017.03.08 0 0 90829

Mind Meghaltunk.

Törölt nick Creative Commons License 2016.01.29 0 0 90826

mz0129

  még több hölgy a tovább után [...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Törölt nick Creative Commons License 2016.01.27 0 0 90824

Aha.

 

És neki például milyen a szemöldöke? Rendben van, követi a trendet? Aggódom.

 

Előzmény: Törölt nick (90823)
Ejejump Creative Commons License 2016.01.25 0 0 90821

Egyéb adottságaitól nem láttam pl a szemöldökét.. Amúgy ez túlzás? Szerintem az is szép rajta :)

Előzmény: Törölt nick (90820)
Ejejump Creative Commons License 2016.01.20 0 0 90819

__midnite Creative Commons License 2016.01.11 0 0 90818

Nem tudom kinek újdonság (nekem az), de Csatádi Medieval 2 szekciójában található négy mod a MEdieval 2-höz.

 

Zoomolt térkép (kábé, mint a britanniában), és a magyarokra koncentrálva:

http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?703767-%C1rp%E1d-kori-4-kamp%E1ny-%28Hungarian-topic%29&p=14773727#post14773727

rum-cájsz Creative Commons License 2015.12.08 0 0 90817

meg hát

Előzmény: Törölt nick (90814)
Ejejump Creative Commons License 2015.12.02 0 0 90816

Innentől újra fogom olvasni, nézni ! :)

Előzmény: Törölt nick (90814)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.01 0 0 90814
Ejejump Creative Commons License 2015.09.22 0 0 90812

Én találkoztam velünk, tele vagyunk tömve gyalogsággal...

Részletekre most nem emlékszem, de gyakorlatilag semmi jellegzetességünk nincs...

Előzmény: Törölt nick (90811)
Ejejump Creative Commons License 2015.06.24 0 0 90810

...most nézem a többi kép...

Előzmény: Ejejump (90809)
Ejejump Creative Commons License 2015.06.24 0 0 90809

Oh nem, mindig olyan szituban - melóhely - néztem fel ide, ahol nem volt alkalmam megtekinteni a kínálatot.

Mondjuk ma is melózom, de leszartam :)

Előzmény: Törölt nick (90808)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.24 0 0 90808

4 napig szóhoz sem juto ttál? 😊

Előzmény: Ejejump (90807)
Ejejump Creative Commons License 2015.06.24 0 0 90807

Oh, finomak :)

Előzmény: Törölt nick (90806)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.19 0 0 90806

Mz: 0619

a hölgyek a tovább után találhatóak [...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

_midnite Creative Commons License 2015.04.23 0 0 90805
Elar Creative Commons License 2015.03.14 0 0 90804

:)

Én előbb feladztam és újrakezdem.

Reménytelen. Minden kőrben jönnek, mint legyek a szarra.

Most már csak 1 csillagos tábornokai vannak, mert kb 8 hordát szétvertem, de gondosan odafigyel arra, hogy tartományonként minimum 1 sereg legyen nálam. Természetesen full sereg.

Ennek így nincs értelme.

Most gondolkozom, hogy csináljam?

Menjek én is Itáliába és próbáljak békét kötni velük? De őket gyakorlatilag mindenki utálja, tehát elvileg tudok majd szövetségeseket gyűjteni és kereskedni

Akkor meg a rómaiak ellen kell majd harcolni - ellenük nehezebb lesz. A hunok ellen kezdek belejönni, tényleg csak pár teknőc kell.

 

Előzmény: asolyom (90803)
asolyom Creative Commons License 2015.03.13 0 0 90803

Immár nyolc településünk van, a dákok kihaltak, és a harmadikok vagyunk a rangsorban. Többé kevésbé nagyhatalmi státusz, mert a népek többsége 1-2 tartományos csöppség. Nagyságunk miatt szinte mindenki utál, így kereskedni nem nagyon tudok. Itália közepe (Róma, Ravenna) pusztaság, így lehet majd újra felépíteni. 412 táján járunk.

Előzmény: asolyom (90802)
asolyom Creative Commons License 2015.03.12 0 0 90802

A dákokat könnyen megfingattuk. Itáliában állomásoztak a seregei, így Dalmáciában és a Balkánon könnyen elfoglaltuk két városát, és másik kettőt felperzseltünk, így a 6 települése kettőre apadt. Itáliában pedig némi pénzért sikerült rájuk uszítani a hunokat. :-) Így most a rangsorban a negyedikek vagyunk a szászánidák, a bizánciak és a hunok után. Most éppen azt tervezem, hogy a Sopiane melletti dán hordát verem szét.

Előzmény: asolyom (90801)
asolyom Creative Commons License 2015.03.12 0 0 90801

Pillanatnyilag a "lefelezett" seregeimben csak gothic warband (4), íjász (4), páncélos nehézlovas (2), hajítógép (1) és a tábornok van. Csábítóak a római egyésgek, csak baromi drágák. Lehet, hogy a dákok ellen elég lesz a pikás is.

Előzmény: Elar (90800)
Elar Creative Commons License 2015.03.12 0 0 90800

Hmm. Szerintem rám is ez a sors vár.

Sztem ha a hunok ellen tervezel akkor nehézlándzsás - római

A rómaiak ellen meg 2-3 könnyű lándzsa, de főleg vmi warbandok akik felnnyitják a páncéljukat

Előzmény: asolyom (90799)
asolyom Creative Commons License 2015.03.12 0 0 90799

Én most újra kezdtem a keleti gótokkal a következő stratégiával.

 

Az elején menekültem a hunok elől, egészen Szaloniki és Konstantinápoly környékére. Közben minden fordulóban próbáltam velük békét kötni. Végül rámtaláltak, és tovább üldöztek. Kénytelen voltam az egész sereget behajózni az Égei tengeren, és tovább menekülni. Közben ezért szépen lassan összegyűlt 15 ezer arany, és végül a 10. kör környékén 3100 aranyért sikerült békét kötni a hunokkal. Visszatértem Pannóniába, és elfoglaltam Sirmiumot, Sopianet, Savariát és Sisciát. A nyugat rómaiak teljesen kiszorultak a körzetből, mert a barbárok több városukat lerombolták, így bár háborúban állunk, de nem jelentenek közvetlen fenyegetést. Nagyobb probléma, hogy tengerparti város hiányában nem tudok kereskedni. Salona közel van, de az a kelet rómaiak rovására megerősödött dákok kezén van. Viszont így is nehezen megy. 407 körül járunk és 4 településsel, 2 feles sereggel kb. 2300 arany hasznot termelünk körönként. Kb. 3 év múlva tudunk majd egy drágakő bányát nyitni, ami várhatótan jobban meglöki a bevételt. Most éppen azon gondolkodom, hogy milyen lándzsásokat érdemes használni. Vannak gót pikások, akik olcsók, de szar a pancéljuk és moráljuk. Van germán és római lándzsás, nagyjából hasonló árban, és hasonló paraméterekkel. A római testudoval tud többet, de a germán is tud pajzsfalat.

Előzmény: Elar (90798)
Elar Creative Commons License 2015.03.11 0 0 90798

Hát én kezdem feladni

Konkrétan nem tudok mit csinálni csak grasszálok ide oda - mindenre van valami - egyszerűen - geci húzása.

Nemes egyszerűséggel számomra játszhatatlanul nehéz.

Ok béna vagyok.

Olyan ügyesen manőverezik, hogy hiába tornáztam fel 2 fullos sereget, ő mindig megoldja h védve legyen.

Most a pohár azzal telt be, hogy beállt raidelni a tartományom sarkába, egy római város mellé - na mondom most nem érdekel legyakom. Persze csak az egyik seregem hatókörében van bent, a másikkal betámadom.

Erre kijön neki segíteni a 440 fő helyőrség a városból

DE MIÉRT BAZZMEG????

Háborúban vannak egymással mégis kijön neki az én tartományomba.

 

Persze közben alulról meg bejön egy 2 darabos dák köcsög, hogy ott se legyen nyugtom.

Körök óta nem tudok feltölteni csapatot, mert valaki mindig dekkol nálam.

Támadni nem tudok, mert valahol mindig beáll egy városba egy fullos sereg.

 

Konkrétan ez egy sakkjátszmára hasonlít, de kezdem unni. Jó jó legyen nehéz, de ez így baromi nehéz.

 

Az már csak hab a tortán, hogy kereskedni nem tudok SENKVEL - én magam sem értem miért és természetesen a szövetségkötés még mindig nem megy 300-as kapcsolatnál sem.

Pedig megtámadnám az ellenségét, de még az sem elég.

 

 

Előzmény: asolyom (90797)
asolyom Creative Commons License 2015.03.11 0 0 90797

A hunokkal lehet békét kötni, de Pannónia zürös terület. Össze vissza grasszálnak a különféle hordák. Valahogy még a jütök is vándorlóvá váltak, és a Kárpát medencében bóklásztak.

 

Lehet, hogy kezdek egyet a perzsákkal, az nyugodtabb vidék, és könnyebb kiismerni a játék mechanikáját.

asolyom Creative Commons License 2015.03.11 0 0 90796

Még a patch előőt nekem sikerült békét kötni a hunokkal. Megpróbálkozom majd, hogy most is megy-e. A companion ad bónuszokat, meg ahogy látom az illető tag befolyását is csökkenti, szóval lehet, hogy ha az egyik családtag túl nagy befolyára tesz szert, akkor így lehet csökkenteni. Ha pl. valamelyik családtag befolyása nagyobb, mint a királyé, akkor az a lojalitást csökkenti.

 

A keleti gótókkal nem biztos, hogy érdemes minden római épületet átalakítani. Igaz, hogy ott van a kis piros felkiáltójel, de így tudok pl. cohorsot vagy legiot toborozni. Ha lebontom, vagy átalakítom, akkor ez a lehetőség ugrott. Én pl. ha nem volt pénz, akkor nem foglalkoztam azzal, hogy a központi épületet átalakítsam.

Előzmény: Elar (90795)
Elar Creative Commons License 2015.03.11 0 0 90795

Ismerős a helyzet.

Nekem tegnap azt csinálta, hogy gondoltam egyet, Romulumból kicsaptam a Balkáni ex kelet római tartományra (ami közben Dacia lett), de mivel fala volt, ostromolni kellett.

A közelben volt egy hun horda is, amelyik áthaladt rajtam, gondoltam megy tovább rabolni.

Erre nekitámadt az ostromló seregemnek, amibe besegített neki még +500fő helyőrség + kis sereg.

Itt kikapcsoltam ismét a gépet.

Most az a helyzet, hogy a felső tartomány sarkában egy full légió dekkol, amihez kevés a felső seregem. Ha az alsó tartományból felküldöm a full seregem, akkor a hunok szednek szét alul.

Valóban nagyon gedva lett a gép. Nagyon okos húzásai vannak.

Én most fejleszetettem ki a gemán lándzsásokat illetve vannak a római spear-ek. Azokat gyártok, mert elvileg a teknős fogja a nyilakat és ez jó a hunok ellen?

Ez valóban már nem az az egyszerű TW, mint amik eddig voltak. :)

Egyelőre fogalmam sincs, mi lehetne a jó taktika? Ne telepedjek le egyből? Sarcoljak, gyűjtsek lóvét?

 

Viszont lenne pár kérdőjelem :)

 

Nyíltipusoknál mikor mit érdemes használni? A light csapatok ellen jó tűz, mert ott morálcsökkenést IS okoz. (?)

A medium és Heavy csapatok ellen meg mit? A standardot vagy heavy nyílat?

 

A családfánál mire jó ha kinevezem az emberkéket a Companionba? Annyi h kapnak némi bónuszt?

 

Ugyebár a gepidákkal felbontottam a szerződésemet és megtámadtam őket. Közben kaptam olyan feladatot, hogy kössek valakivel katonai szövetséget.

Namármost azóta senkivel nem tudok semmit sem kötni.

Alánokkal pl 300-as a viszonyom, de nem hajlandóak rá.

Ez azért van, mert él az emberekben a szerződésbontásom(szegésem) vagy mert ez a feladat? Előtte boldog boldogtalan kötötte velem.

 

A hunokkal vagy rómaikkal h a fenébe lehetne békét kötni? Mondjuk főleg a hunok érdekelnének.

 

Asolyomnak egy tökéletes kérdés: Ha jól emlékszem Sirmium római volt? Akkor ott konvertálni kellett az épületeket?

Az rohadt drága, nem? Nem megéri lebontani őket és újjáépíteni?

 

 

 

 

 

 

Előzmény: asolyom (90794)
asolyom Creative Commons License 2015.03.10 0 0 90794

Szeretem, mikor szivatóágra rak a progi. Szintén keleti gótokkal nyomulok. Az elején megszereztük Sirmiumot, meg talán a Domavia nevű települést is. Letelepedtünk, tudunk római légiósokat is toborozni. Az elején egy hun horda körbevette a városunkat, kitörtünk, rommá vertük őket. Aztán egy pár körig békén is hagytak, de most megjelent két fullos serege a tartományomban, és nem hajlandóak máshová menni. A rómaikkal pedig szépen egymás mellett állnak a seregei és nem bántják egymást, pedig elvileg ellenségek. És mindig úgy áll az a két horda, hogy külön külön ne lehessen megverni őket. Hogy rohadnának meg mind egy szálig.

Előzmény: Elar (90788)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!