Keresés

Részletes keresés

P6n2 Creative Commons License 2011.04.06 0 0 1905

Hali!

Köszi a tippet!:)

Egyszer már kénytelen voltam a burkolatot levéve nagyjából kitakarítani,de gyanítom,ennél jóval alaposabb tisztítást igényel.Megnézzük,köszi mégegyszer!:)

Előzmény: sjohn (1904)
sjohn Creative Commons License 2011.04.06 0 0 1904

Valószínűleg az utóbbi 6-8 évben nem látott szerelőt, aki kitakarította volna.

Próbálkozz előszö ezzel!

Előzmény: P6n2 (1903)
P6n2 Creative Commons License 2011.04.06 0 0 1903

Sziasztok,üdvözlet

 

Nekem egy olyan problémán van Junkers márkájú cirkómmal,hogy néha napján elalszik.A szikráztatója nem működik,de nagy neheézségek árán sikerül begyújtani.

Ez a kisebb baj.

Ami jobban aggaszt ,hogy mostanában pernyét szór,olyan,mintha belül valami kiégne benne,melegvízet sem ad rendesen,csak akkor,ha nem nyitom rá teljesen a csapot.

Mit tudnátok nekem erre mondani,mi lehet a baja?

Csak azért érdeklődök,mert ebben a témában abszolút nem vagyok jártas,nem akarom,hogy a leendő szerelő emberke  megvezessen.

Köszönettel:

Gabi

Zöldár Creative Commons License 2011.03.25 0 0 1901

 Hát igen az elkoszolódás veszélyes !

 

 Habár korábban valaki ezt írta :

 

"a sztemkót tönkreteheti az égéstérben megmaradt kosz"

 

Itt valami képzavar lesz...

  ha jól emlékszem a 66 -ban  volt így .

 Ha elkoszólódik a hőcserélő , az égéstermék kiáramlik a helyiségbe - ez nagyon veszélyes CO, és maga akészülék burkolata is túlmelegszik.

 Ez a hogyishijják stemko meg nem a vízhőmérsékletét méri ?

 Ok ha visszaáramlás van, tönkre megy a vezeték, miegy más  !!!

Előzmény: nemnyaralo (1900)
nemnyaralo Creative Commons License 2011.03.25 0 0 1900

"a sztemkót tönkreteheti az égéstérben megmaradt kosz" - volt az eredeti post.

 

Így már értem, mire gondolsz! Azért ez elég indirekt okozat :-). A kép miatt utaltam a korábbi hsz-re, hogy ha érdekli a kérdezőt, hátha így jobban felismeri.

Előzmény: sjohn (1899)
sjohn Creative Commons License 2011.03.25 0 0 1899

Még mindig nem jó amit írtál, mert van köze az égéstérhez.

Ha a lamellák annyira eltömődnek, hogy az égéstermék nem tud ott kimenni, akkor az égéstérből kinyal a láng és bizony nagyon faszányosan leolvasztja a sztemkót.

Előzmény: nemnyaralo (1898)
nemnyaralo Creative Commons License 2011.03.25 0 0 1898

1866

Előzmény: SolnesMM (1895)
sjohn Creative Commons License 2011.03.23 0 0 1896

Vésztermosztát.

A termoelem két saruja van rákötve, és általában 95 foknál megszakítja az áramkörét így kikapcsova a termomágnest, miáltal lezár a főszelep és kikapcsol a gáz.

/ hú ez nagyon kacifántos, de remélem érted/

Előzmény: SolnesMM (1895)
SolnesMM Creative Commons License 2011.03.23 0 0 1895

 Ez a sztemko micsoda ?

 Most hallom harmadszor !

Előzmény: sjohn (1893)
sjohn Creative Commons License 2011.03.23 0 0 1894

Nem attól forr fel a víz, mert leáll minden láng, hanem attól, mert a szivattyúnak nincsen utánkeringése.

 

"Ezek a fég masinák úgy működnek, hogy ha a termosztát érzékel egy hőfokot -egy beállítottat (20 és 25 fok között ) , akkor leáll a főláng - vele a szivattyú is."

 

Ez így igaz, feltéve ha a vezérlőpanel halott.:-))

Előzmény: Émile (1891)
sjohn Creative Commons License 2011.03.23 0 0 1893

Persze lehet más oka is a hibának !!

 

Lehet bizony.

Lehet, hogy a termomágnes a rossz, vagy a sztemko, de még akár az is, hogy koszos a szűrő. Az is lehet, hogy olyan pici az őrláng, hogy nem éri el a termoelemet.

Ahhoz, hogy az őrláng kap-e gázt semmi köze a termoelemnek.

Előzmény: Émile (1890)
Émile Creative Commons License 2011.03.23 0 0 1892

 És a másik védelem ???

Előzmény: Törölt nick (1887)
Émile Creative Commons License 2011.03.23 0 0 1891

  És mitől forrna fel a víz ha leáll minden láng  ????

 

 

 Ezek a fég masinák úgy működnek, hogy ha a termosztát érzékel egy hőfokot -egy beállítottat (20 és 25 fok között ) , akkor leáll a főláng - vele a szivattyú is.

 

 Viszont van egy másik leállítás is . Ez akkor következik be ha a rendszer elér egy bizonyos hőfokot ( ez is egy beállítás - csak ezt nem az ügyfél állítja be ) Legyen mondjuk 85 fok. Ha ezt érzékeli egy  a készülékbe épített termosztát - parancsot ad a főégőnek a leállásra.

 

 és ilyenkor - mivel ez egy védelmi funkció  - a szivattyú tényleg megy tovább, tehát a rendszer  tényleg gyorsan hűl  !!!

Előzmény: Törölt nick (1887)
Émile Creative Commons License 2011.03.23 0 0 1890

  Hogy érted ezt , hogy minden láng  ??

 Speciál ezt a cirkót nem ismerem ,de az enyimen  - szintén Fég  - csak kettő, azaz kettő láng van. Egyik az un. őrláng, amásik a frőláng -igaz ezek inkább lángok  - csoportban égnek (de vehetjük egynek ).

 Tehát ha az őrláng elalszik annak kettő oka lehet.

 Az egyik - nem kap gázt, a másik nem müködik a termoelem. Ha nem működik akkor szintén men kap gázt az őrző láng.

 Először ezt kell kideríteni miért van.

 Egy termoelem csere egyszerű és nem túl drága. Ügyesebbje sk. is megcsinálhatja - nem kell  a gázrendszert megbontani (ami amúgy tényleg veszélyes és tilos ). Egy termoelem lehet olyan 1600 ft.

 Persze lehet más oka is a hibának !!

Előzmény: hferi1967 (1885)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.22 -1 0 1889

Vannak szerelők, akik ha nem tudják elhárítani esetlegesen a hibát, akkor nem kérnek pénzt!

Előzmény: hferi1967 (1888)
hferi1967 Creative Commons License 2011.03.22 0 0 1888

A beépített hőmérő megáll 65-70 foknál, bár ez egy dolog még önmagában, mert hosszóútávon valószínűleg nem tesz jót a kazánnak. Egyébként gázszerelő szerelte fel és szabályozta be tavaly októberben, mikor a régi meghibásodott FC-2 cirkó helyett lett ez felszerelve. Csak az a baj ezzel a rakás szerelőhívással, hogy nem jönnek ingyér és épp elromlott a bankjegynyomó gépem. :(

Előzmény: Törölt nick (1887)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.22 0 0 1887

Azonnal hívjál szerelőt!!!!

 

 

Az utókeringetésnek meg kell lennie... Ez az egyik védelem, hogy ne tudjon a víz felforrni a rendszerben...

Előzmény: hferi1967 (1886)
hferi1967 Creative Commons License 2011.03.22 0 0 1886

Úgy tudom, hogy a szivattyúnak a főégő leállása után, de nem az egész valamilyen hiba miatti kikapcsolódása után valameddig működnie kellene, de nálam rögtön leáll.

Előzmény: hferi1967 (1885)
hferi1967 Creative Commons License 2011.03.22 0 0 1885

Tudna valaki segíteni abban, hogy mi lehet a hiba egy FÉG C21 cirkón egyszercsak kialszig minden láng. Van hogy naponta többször is, de van hogy hetekig semmi gond. Rögtön visszalehet kapcsolni. A főégő szerintem egy kicsit nagy lánggal ég és a hangja is viszonylag nagy, bár nem zúg csak surrog, lehet ez miatt túlmelegszik? Hol tudom lejjebb venni? Az elektronika dobozának alján van egy forgatógomb, az mit szabályoz?

naszia Creative Commons License 2011.03.15 0 0 1883

Sziasztok!

 

Vaillant VUW-HU 240/2-3 kazánom van, volt egy kis gond a radiátorral, úgyhogy most újra kéne töltenem a rendszert. Leírás szerint a töltőcsaphoz kell valami spéci kar, enélkül  nem tudom megnyitni a csapot.

 

Nem tudja valaki, hol tudok ilyen kart szerezni? Elég idegesítő, hogy egy sima feltöltést nem tudok megcsinálni, mert az a karocska hiányzik...Fogóval próbáltam, de csak eltörném a műanyag részeket.

 

Üdv.

M63FUN Creative Commons License 2011.03.08 0 0 1882

messzemenően egyetértek! magam sem mondhattam volna jobban. csak ami nekem mai napig gond hogy mondjuk egy demrad vagy ariston kazán 125 000 egy junkers meg 145 000 ok 20 al több de 90% hogy visszajön az árkülönbözet. mégis sokan variálnak esküdöznek. én pl pont azért vettem bosch kazánt mert a viessmann 30% al több lett volna (140 000 kontra 210 000) és arra már nem volt keret. de a jó demrad és hasonló sz**ok(ami 1 javítással 1 egész telet meg egy nyarat bírt ki, aztán megint beszart 2 évesen) megvétele hogy is mondjam kissé indokolatlannak tűnik nekem mert árban nem annyival olcsóbb.(és 1 javításra is alapban lehet számolni azt a 20-at ami árban különbözik). és tudom a nővéreméknek van 40 éves fiat-juk (nagyon édes kis 850-es)mégsem fogom senkinek mondani hogy ha tartós kocsit akarsz akkor csak olaszt.........

 

 

Előzmény: Törölt nick (1875)
SolnesMM Creative Commons License 2011.03.06 0 0 1881

  Mielőtt kidobnád /kicserélnéd a készüléket csinálj egy eccerű kisérletet.

 Mérd meg, hogy mennyi gázt fogyaszt !

 Ez nagyon egyszerű : van egy kitünő mérőműszered - úgyhivják, hogy gázóra. Még a litereket is méri. Az a gáz ha átmegy a készüléken  és meggyullad és nagyjából tökéletesen ég, ekkor pegig leadja a kivánt hőt.

 Persze lehet tökéletlen az égés. Ezt elsőnek a lángszinéről állapítható meg.

Tehát ha megvan a gázmennyiség mérés - előveszed a készülék katalógusát,  megnézed a max.gázfogyasztást és összehasonlítod a mért eredménnyel. 

 És az oka :  eltömödött a fúvóka stb.

Előzmény: Törölt nick (1871)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.06 0 0 1880

nézd, látatlanba elég nehéz bármit is mondani, mivel 1000 meg egy oka lehet, hogy miért nem fűt rendesen... személyes megtekintés után tudnék többet mondani....

Előzmény: Törölt nick (1879)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.06 0 0 1878

valószínű, hogy egy készülékcsere megoldást jelent a problémádra, de amúgy számtalan oka lehet, hogy miért nem fűti be?!

Előzmény: Törölt nick (1871)
nixon70 Creative Commons License 2011.03.06 0 0 1877

Víz-gáz fűtésszerelés topic!

Előzmény: Törölt nick (1876)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.06 0 0 1875

Azt azért nem szabad elfelejteni, hogy ma már minden gyártó a fogyasztói társadalomnak gyárt :S

Míg a Beretta, Ariston, stb. gagyi kategória 1-2év után adja meg magát, addig egy Junkers, Vaillant 5-6év, a Viessmann, Buderus, stb. pedig még több....

 

Sajnos, ahogyan a híradásiparban és egyéb más területen így itt sincs ez másként....

Tehát relatív, hogy mennyire sz*r. Előbb-utóbb minden megadja magát, kérdés, hogy mennyi pénzért és mikor....

 

Amúgy nekem Vaillanttal, Junkers-el nincsenek negatív élményeim, pedig ha lehet mindig azokat rakok, ellenben az olasz gagyikkal, amik 1-2év és szervíz,javítás, vagy csere. :S

Előzmény: M63FUN (1874)
M63FUN Creative Commons License 2011.03.06 0 0 1874

nah ez jó kérdés majd megkérdem a kollégákat. igazából amire írtam hogy "szar" az nálam nem azt jelenti hogy nem szimpatikus vagy hangos.  általában amiről melóhelyen beszélünk csak annyi hogy megint beszart a kazán délután jön a szerelő. nincs fűtés. namost mikor ez telente van hogy 2szer előfordul(de 1szer sajnos tuti) hát mit mondjak akárcsak a bérlő, én sem tartom jó készüléknek. és "csak" 5 éves a cucc 2 éves korától bérlik a házat, minden évben jön a szerelő(saját demradom 1 telet és 1 hónapot bírt ki 1 javítással, mikor a második javítást kívánta csere lett a francba, sajnos nem tehettem meg hogy viessmann-t vegyek)

de mondom megkérdezem mifajta meg milyen gondja volt.

Előzmény: Törölt nick (1873)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.06 0 0 1873

Érdeklődnék, hogy a Vaillantoknak mi a bajuk?!

Kéményesek ? Turbósak?

Előzmény: M63FUN (1872)
M63FUN Creative Commons License 2011.03.06 0 0 1872

gondolom belenéztél 1 szarba. hát igen van ilyen.

toyotából is van szar de porsche-ból is. meg zaporozsecből is. csak az arányok kicsit ugye.....

de vegyél olaszt. nekem közvetlen környezetemben van 2 vaillant (mind2 szar) 4olasz (2westen- beretta-baxi) (3 szar, baxi jó) 2 junkers (semmi bajuk) 1 buderus (semmi baja)

egy demrad (szar) egy saunier duval (ez jó lenne ha kezelése csak a 20 század igényeit sem tudja elégíteni így a tulaj is utálja) 

a marketingduma szerint persze mindig az a jó amit el akarnak adni. a másik hogy a fűtészserelő mondja mit tart jónak, leszámítva hogy őt többet nem látod.......

de mivel nem vagyok %-ban egyik márkánál sem pont nem érdekel ki mit gondol. csak a kedves topictárs megteheti hogy viessmann vagy buderus minőségben gondolkodjon akkor tartom hogy a többit felejtse el a francba. (kb olyan védeni pl egy westent vagy berettát mintha a dacia-ér kampányolnék egy bentley ellenében)

Előzmény: PÍT (1870)
PÍT Creative Commons License 2011.03.06 0 0 1870

Junkers egy fos...

Előzmény: M63FUN (1862)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!