Keresés

Részletes keresés

SolnesMM Creative Commons License 2011.03.06 0 0 1881

  Mielőtt kidobnád /kicserélnéd a készüléket csinálj egy eccerű kisérletet.

 Mérd meg, hogy mennyi gázt fogyaszt !

 Ez nagyon egyszerű : van egy kitünő mérőműszered - úgyhivják, hogy gázóra. Még a litereket is méri. Az a gáz ha átmegy a készüléken  és meggyullad és nagyjából tökéletesen ég, ekkor pegig leadja a kivánt hőt.

 Persze lehet tökéletlen az égés. Ezt elsőnek a lángszinéről állapítható meg.

Tehát ha megvan a gázmennyiség mérés - előveszed a készülék katalógusát,  megnézed a max.gázfogyasztást és összehasonlítod a mért eredménnyel. 

 És az oka :  eltömödött a fúvóka stb.

Előzmény: Törölt nick (1871)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.06 0 0 1880

nézd, látatlanba elég nehéz bármit is mondani, mivel 1000 meg egy oka lehet, hogy miért nem fűt rendesen... személyes megtekintés után tudnék többet mondani....

Előzmény: Törölt nick (1879)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.06 0 0 1878

valószínű, hogy egy készülékcsere megoldást jelent a problémádra, de amúgy számtalan oka lehet, hogy miért nem fűti be?!

Előzmény: Törölt nick (1871)
nixon70 Creative Commons License 2011.03.06 0 0 1877

Víz-gáz fűtésszerelés topic!

Előzmény: Törölt nick (1876)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.06 0 0 1875

Azt azért nem szabad elfelejteni, hogy ma már minden gyártó a fogyasztói társadalomnak gyárt :S

Míg a Beretta, Ariston, stb. gagyi kategória 1-2év után adja meg magát, addig egy Junkers, Vaillant 5-6év, a Viessmann, Buderus, stb. pedig még több....

 

Sajnos, ahogyan a híradásiparban és egyéb más területen így itt sincs ez másként....

Tehát relatív, hogy mennyire sz*r. Előbb-utóbb minden megadja magát, kérdés, hogy mennyi pénzért és mikor....

 

Amúgy nekem Vaillanttal, Junkers-el nincsenek negatív élményeim, pedig ha lehet mindig azokat rakok, ellenben az olasz gagyikkal, amik 1-2év és szervíz,javítás, vagy csere. :S

Előzmény: M63FUN (1874)
M63FUN Creative Commons License 2011.03.06 0 0 1874

nah ez jó kérdés majd megkérdem a kollégákat. igazából amire írtam hogy "szar" az nálam nem azt jelenti hogy nem szimpatikus vagy hangos.  általában amiről melóhelyen beszélünk csak annyi hogy megint beszart a kazán délután jön a szerelő. nincs fűtés. namost mikor ez telente van hogy 2szer előfordul(de 1szer sajnos tuti) hát mit mondjak akárcsak a bérlő, én sem tartom jó készüléknek. és "csak" 5 éves a cucc 2 éves korától bérlik a házat, minden évben jön a szerelő(saját demradom 1 telet és 1 hónapot bírt ki 1 javítással, mikor a második javítást kívánta csere lett a francba, sajnos nem tehettem meg hogy viessmann-t vegyek)

de mondom megkérdezem mifajta meg milyen gondja volt.

Előzmény: Törölt nick (1873)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.06 0 0 1873

Érdeklődnék, hogy a Vaillantoknak mi a bajuk?!

Kéményesek ? Turbósak?

Előzmény: M63FUN (1872)
M63FUN Creative Commons License 2011.03.06 0 0 1872

gondolom belenéztél 1 szarba. hát igen van ilyen.

toyotából is van szar de porsche-ból is. meg zaporozsecből is. csak az arányok kicsit ugye.....

de vegyél olaszt. nekem közvetlen környezetemben van 2 vaillant (mind2 szar) 4olasz (2westen- beretta-baxi) (3 szar, baxi jó) 2 junkers (semmi bajuk) 1 buderus (semmi baja)

egy demrad (szar) egy saunier duval (ez jó lenne ha kezelése csak a 20 század igényeit sem tudja elégíteni így a tulaj is utálja) 

a marketingduma szerint persze mindig az a jó amit el akarnak adni. a másik hogy a fűtészserelő mondja mit tart jónak, leszámítva hogy őt többet nem látod.......

de mivel nem vagyok %-ban egyik márkánál sem pont nem érdekel ki mit gondol. csak a kedves topictárs megteheti hogy viessmann vagy buderus minőségben gondolkodjon akkor tartom hogy a többit felejtse el a francba. (kb olyan védeni pl egy westent vagy berettát mintha a dacia-ér kampányolnék egy bentley ellenében)

Előzmény: PÍT (1870)
PÍT Creative Commons License 2011.03.06 0 0 1870

Junkers egy fos...

Előzmény: M63FUN (1862)
KalásziM Creative Commons License 2011.03.04 0 0 1869

 Nekem meg 16 éves talján villanybojlerem van !!

 Hiába aki macskát eszik,  az jó gyártmányokat gyárt !!

Előzmény: Zoolka (1864)
nemnyaralo Creative Commons License 2011.03.04 0 0 1868

Ha a hőcserélő elkoszolódik, eltömődik, akkor abból lehet például CO-mérgezés: nem tud az égéstermék (egésze) a kéményen kimenni. Enyhébb esetben romlik a fűtés hatásfoka. De a kazán nem kapcsolna ki, kivéve ha az égéshez szükséges alá csökken az oxigén mennyisége, és az őrláng is kialszik. De ettől nem menne tönkre a cirkó.

 

Gáz nyomás szerintem nem számít. Ha nagyon kicsi, legfeljebb elalszik az őrláng és kikapcsol a készülék, de tönkre ettől se menne.

 

Nem értem ezt a 45°C-ot. Ha a sztemkó miatt kapcsolna ki, akkor nem indulna újra magától. Nem lehet, hogy a víztermosztát lett letekerve?

Előzmény: tbzso (1867)
tbzso Creative Commons License 2011.03.04 0 0 1867

Az előzményekben olvastam valami ilyesmit. Ugyanis nálam is az a gond, hogy szürkés, zöldes, fehéres kosz hullik ki, bár már sikerült kitakarítani. A hibajelenség: lekapcsol. Majd ha sikerül is bekapcsolnia, újból és újból lekapcsol az egész cirkó. Ráadásul amíg a kijelzőn 45 fokot, vagy kicsivel kevesebbet mutat, addig nem is lehet bekapcsolni, és a lekapcsolással is ugyanez van: akkor kapcsol le, ha 45-46 fokot elérte.

A másik lehetőség, hogy a gáz nyomása túl kicsi olykor-olykor, valaki írta, hogy ez is tönkreteheti. Ez valóban így van? Mert akkor az ellen túl sok mindent nem tudok tenni... :s :s

Előzmény: nemnyaralo (1866)
nemnyaralo Creative Commons License 2011.03.04 0 0 1866

"a sztemkót tönkreteheti az égéstérben megmaradt kosz"

 

Itt valami képzavar lesz...

 

http://www.langor.hu/webshop/cikk_doc.php?xtipus=1672

 

A sztemkónak az égéstérhez nincs sok köze, és amúgy is egy zárt alkatrész...

 

Mi a hibajelenség?

 

Előzmény: tbzso (1860)
M63FUN Creative Commons License 2011.03.04 0 0 1865

tedd össze kezed lábad. én is tudok 1 db citroen-t ami valóban jó és taxiznak vele. csak attól ez még a lutri kategória az arányokat ismerve.

Előzmény: Zoolka (1864)
Zoolka Creative Commons License 2011.03.04 0 0 1864

"olasz csodákat meg vaillant jellegű ipari hulladékokat nagyívben kerülni!!!"nekem 10 eve megy  az olasz westen energy még nem volt nála szerelő.........

Előzmény: M63FUN (1862)
tbzso Creative Commons License 2011.03.04 0 0 1863

felforrásgátló

Előzmény: Dunit (1861)
M63FUN Creative Commons License 2011.03.04 0 0 1862

teljesen csak tapasztalati vélemény: viessmann, buderus, esetleg junkers/bosch készüléket nézhetsz nyugodtan, olasz csodákat meg vaillant jellegű ipari hulladékokat nagyívben kerülni!!!

Előzmény: *dog* (1859)
Dunit Creative Commons License 2011.03.04 0 0 1861

 Mi az a  sztemkó ?

 Ha nem vagyok indiszkrét !!

Előzmény: tbzso (1860)
tbzso Creative Commons License 2011.03.04 0 0 1860

Sziasztok! Jaj, de jó, hogy erre a fórumra tévedtem! A problémám ugyanaz volt, mint itt az egyik sorstársamnak. Nekem is FÉG c24esem van, tavaly lett sztemkó (előtte meg mágnesszelep) cserélve. Ez utóbbit szerelő, míg az előbbit jómagam csináltam. Persze a sorrend fordítva. Előbb jött a szerelő, majd soha többet nem akart jönni, másik meg 50000-et kért, annyim nem volt, így kénytelen voltam jómagam nekiállni, utánanézni. Na már most megint ugyanez a problémám, a kérdésem, hogy írtátok, hogy a sztemkót tönkreteheti az égéstérben megmaradt kosz. Ezt lehet saját magunknak otthon kitakarítani? Ha igen, hogyan? Ha nem, mennyi ennek a tarifája általában? Válaszaitokat előre is köszönöm!

Előzmény: Zoltanuss (1528)
*dog* Creative Commons License 2011.03.01 0 0 1859

Öten vagyunk két szinten.Egy ismerős azt mondta, csakis Viessmannt vagyek, azzal nem lesz gondom, és arra bármilyen tároló ráköthető.120 literes elég lenne nekünk szerintem.Most átfolyós van, 18 liter/perc melegvizet ad, de csak 1 helyen lehet használni és 2 füri van.A Viessmann 24 kw-os fűtőkazán 197500ft, a Buderus 213000.-, a tároló melyik a jobb, amin jó vastag a szigetelés?kell rá a tisztítónyílás?pl az Immergas UBS 125V acél, zománc bevonat és tisztító nyílás van rajta, 111244.- , a Buderus S120/2 W 130200.-de azon nincs tisztítónyílás.Köszi.

Előzmény: Törölt nick (1855)
*dog* Creative Commons License 2011.03.01 0 0 1858

Szia, közben kiderült, hogy a kondenzációs készülék nem jó nekünk, a fűtésszerelő topicban írtam neked, idemásolom:

 

Mi 2 szinten lakunk, de a padlástérbeépítéses rész elég hideg/2x80 nm/ ezért a kondenzációs kazán nem javasolt.Valamilyen turbóba gondolkozunk.Nem tudom melyik megbízhatóbb, a Viessmann vitopend 100 W 24 kw-os, vagy a Buderus logamax U052-24 fűtőkazán és hozzá egy 120 literes indirekt tároló, pl a Buderus S 120/2W vagy at Immergas UBS 125V.Mi a véleményed?Köszi.

Előzmény: Törölt nick (1855)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.01 0 0 1857

Hoppá!

 

Most olvastam, hogy kondenzációsat keresel :)

Akkor is a Vaillantot tudom ajánlani. 350.000.-körül van.

Ahhoz van bp-i beüzemelőm is.

Mondjuk a Beretta, Aristonhoz is van :D

Előzmény: *dog* (1852)
Émile Creative Commons License 2011.03.01 0 0 1856

 Halió !

 Azért amit elmondtál/leírtál az nem egy egyszerű gáztűzhely !

 Gázoldalra terv kell - a víz oldalirészt se árt megterveztetni. 

 A felfogadott tervező majd tanácsol /ajánl valamit !!

Előzmény: *dog* (1852)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.01 0 0 1855

Szia Mária!

 

Én víz-,gáz-,fűtésszerelő vagyok.

Ajánlhatok tárolót is és kombi turbós készüléket is, kérdés, hogy mire van pénzed.

Én Vaillantot vagy Junkers cirkó ajánlanék ami 200.000.- körül mozog, függ attól is, hogy hol laksz. Én bp-i árat írtam.

Ellenben tanácsolnám, hogy az olasz gagyiktól (Ariston, Beretta,stb.) tartsd távol magadat!

Jó párat felszereltem már és elég sok bajuk van....

Tárolóból a csapolók és az ott lakók számától függően tudok ajánlani, de 300liter azér még a nagy családoknak is jók :)

Ha jól emlékszem a tároló 70.000.-körül mozog.

 

Várom kérdésed, észrevételed, válaszod!

Előzmény: *dog* (1852)
venuto Creative Commons License 2011.03.01 0 0 1854

Hali . 

Valahol  olvastam  , hogy  ha  új  fali  kazánt  szerelnek  föl , akkor  össze  kéne  hangolni  ott  valamit , csakhát  elfelejtik , Mi  az  ? 

venuto

nixon70 Creative Commons License 2011.02.18 0 0 1853

Hali!

kondenzációs kazán és a víz-gáz fűtésszerelés topicba is írd be ezt a kérdést,vannak tapasztalt felhasználók.

Előzmény: *dog* (1852)
*dog* Creative Commons License 2011.02.17 0 0 1852

2x80 nm-es házba szeretnék vásárolni zárt égésterű kondenzációs kazánt indirekt tárolóval.Milyer ajánlanak a szakembetek a topicban?Köszönöm:Mária

Janimano Creative Commons License 2011.02.09 0 0 1851

Köszi.

Akitől vettem a kazántestet, azt mondta, hogy nem ártana valami membránt is cserélni egyuttal, ami alatta van. Ez mi? Ezt is ki tudom egyedül cserélni, vagy ehhez tényleg kell szakember? Ha nekem is megy, akkor ennek mi a pontos neve és hol kapok? Az eredeti még nem lett cserélve 20 év alatt.

Előzmény: sjohn (1850)
sjohn Creative Commons License 2011.02.09 0 0 1850

Két csavar, két rugó, két hollandi, két pakk.

Ha sokat tökökölsz , akkor 12 perc.

Előzmény: Janimano (1849)
Janimano Creative Commons License 2011.02.09 0 0 1849

Sikerült szereznem egy kazántestet a Hévíz vízmelegítőhöz.

Az lenne a kérdésem, hogy ezt ki tudom egyedül is biztonságosan cserélni, vagy inkább hívjak szakembert? Műszaki beállítottságú vagyok, ezért nem ijjedek meg ilyesmitől, csak azért kérdezem, hogy csere után kell-e valamit szabályozni, vagy egyéb dolgot csinálni?

Köszi.

Előzmény: Janimano (1839)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!