Keresés

Részletes keresés

incidens Creative Commons License 2004.12.10 0 0 159

Az árnyaltnál is árnyaltabbra fordult a helyzet.

 

incidens

tekipna Creative Commons License 2004.12.01 0 0 158

A jobboldal egysége minden eddigit felülmúl.

 

A baloldal egyre megosztottabb.

 

 

Innen meg már könnyű dönteni, hacsak nem magyar gyűlőlő az ember.

carl solomon Creative Commons License 2004.12.01 0 0 157
Szálára, egyesével?
Faszom kivan ettől a határokat átívelő nagy összeolvadástól.
Nézz körül inkább itthon, utána papolj.
Ennyi zsigeri gyűlölet akkor se lenne, ha Martin Luther King egy Ku Klux Klán naggyűlésen mondaná el, hogy van egy álma.
Előzmény: szembeszél (154)
kaktusztea Creative Commons License 2004.12.01 0 0 156
árnyékgyuri:
Rég nem olvastam ilyen visszafogott, normális hozzászólást.
Előzmény: árnyékgyuri (152)
Vajk Creative Commons License 2004.12.01 0 0 155
ez igaz, csak most automatikusan megkapja, nem kell rá éveket várnia, valamint nem válogatnak semmilyen szempont szerint sem az odaítélésnél, csak az a lényeg, hogy legyen magyarigazolvány.- Azt meg minden szerb gengszter tud szerezni.
Előzmény: arnyekxxx (142)
szembeszél Creative Commons License 2004.12.01 0 0 154

 

Az IGEN, tizenötmillió magyart kötne össze!

 

A NEM, tizenötmillió magyart választana szét!

 

tekipna Creative Commons License 2004.12.01 0 0 153

Akik bizonytalanok, azok arra szavazzanak, amit a szívük és a lelkük diktál.

 

és úgy szavazzatok, ahogy Szili Katalin is javasolja, aki 3 hónap alatt kiábrándult Gyurcsányból

Előzmény: tekipna (150)
árnyékgyuri Creative Commons License 2004.11.30 0 0 152

Az ÉS-ben, ami nem kimondottan jobbos cucc. Egyértelműen az orrbefogott igen mellett érvelnek. miért?

1. Mert ebben egységes minden határontúli akarat. Ez azért valami.

2. Mert a kormány gazdasági okoskodása egyszerűen hülyeség: soha sehol semmikor nem értk el a gazdasági hatások a mérhetőség!!! szintjét.

3. Mert minden normális állam, nemzet, kormány bővíteni akar ez előbb utóbb valahol megéri. Nem hallottam még olyat egy európai nemzet tagjai túl sokan lettek volna. Sőt!

 

Az egyetlen ellenérv és kérdés: 1. Orbánék a szavazatukat a maguk javára és a kormány ellenében értelmezik. (Sőt Gyureszék is ellenzékinek tartják az igent.)

Fel fogják használni a kormány ellen.

Tehát a kérdés: Eléggé nagy-e az Orbán veszély ahhoz, hogy akár a határontúliakkal is kiszúrj csak azért, nehogy Orbiék jöjjenek?

Nekem orbi jó, tehát nincs dilemmám, de pl. ha Gyureszt segíteném az igenemmel....  Háááát jogos az ódzkodás. Csak az erdélyiek miatt mondanék igent,  és szidnám az ellenzéket, amiért ilyen helyzetbe hozott.

Törölt nick Creative Commons License 2004.11.30 0 0 151
tekipna Creative Commons License 2004.11.30 0 0 150
Akik bizonytalanok, azok arra szavazzanak, amit a szívük és a lelkük diktál.
Előzmény: incidens (-)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.29 0 0 149
Érdekes, és sok mindenre választ ad :

http://www.bbc.co.uk/hungarian/news/story/2004/11/041111_dualcitiyenship.shtml
arnyekxxx Creative Commons License 2004.11.27 0 0 148
kezdek remegni a rettegéstöl... Asszem ha ennyire szar a helyzet, itt az ideje beinditani a kampányt a magyarországi magyarok gyerekcsinálása ellen is, minden uj gyerek potenciális állami támogatás-élvezö, mindenyiunk zsebéböl élösködö gonosz törpe, ráadásul eleszi a nyugdijat a nyugdijasaink elöl. Hajrá, elöre az egy ország- egy állampolgár eszméje felé! Ha eltünik az utolso ingyenélö mocskos magyar egyböl szép lesz az ország jövöje. De továbbra se egész világos, ha eddig is kiehettek már a románok- ukránok bennünket a családi ezüsttböl, akkor miért nem rohant már le eddig is minket ez az éhenkorász csürhe? Hisz ugy tünik megtehették eddig is, ha egyszer xezernek sikerült... Persze a 23 millio román áradatát is tuléltük valahogy, ugyhogy a 800ezer ingyenélö rohadéktol se tudok rettegni...
Előzmény: mamami (144)
carl solomon Creative Commons License 2004.11.27 0 0 146
Szar feltámadása lehet, ha a Teremtő mégsem annyira hülye, mint sokan szeretnék.
Előzmény: Törölt nick (145)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.27 0 0 145
Óvatosan, ahogy az öreg ateisták teszik haláluk előtt. Megtérnek, mert ha hisznek és nincs Teremtő, akkor semmi baj, de ha nem hisznek és mégis csak van, akkor nagy baj van! Tehát, tessék óvatosságból, igenekkel szavazni!
mamami Creative Commons License 2004.11.27 0 0 144
A változás csupán annyi,hogy eddig x kapott,az ölbepottyanó áp-al x000 fog, nem beszélve a többi juttatásról,ami gyerekfüggő.A nyugdíjas-törvény megváltoztatása folyamatban,a többi viszont áp jogon JÁR,és folyamatosan újratermelődik.(jellemző,h arra nincs megjegyzésed,hogy még ilyen "kegyetlen" itt-tartózkodással sújtott áp-ság megszerzéssel is jócskán akad,akinek megéri. Mkahelyet bőven szedtek el a külhoniak,ez nem vitás.Kiadott agit-prop szövegeid meg sztem Neked vannak,a megszokott "érv egy szál sem,csak nagy üvöltözés,nagytesvériség.").Majd ha Ti akarnátok vmit megosztani,(amire eddig nem vot példa),esetleg felülvizsgálhatom a döntésemet.
Előzmény: arnyekxxx (142)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.27 0 0 143
Sehogy.
arnyekxxx Creative Commons License 2004.11.27 0 0 142
drága mamami, te irtad, hogy eddig is xezer román meg ukrán kap magyar nyugdijat, erre irtam, ha eddig is kaptak, ezután is kapnak, akkor mi a változás? Mi az ellenkezés oka? Miért nem a régi törvény megváltoztatásárol megy a kormány szájtépése, ha egyszer azok a mocskos külföldiek olyan régota élösködnek itten szegény magyarokon? Persze te nem tudsz többet ismételgetni, mint amit kiadott az mszp agitprop osztája, sziccsuk a gyülöletet a külföldi magyarok ellen, legjobb ha nyugdijasokat fenyegetjük a pénzük elszedésével, meg a melosokat, hogy az ingyenélö csürhe eleszi elölük a segélyt és elszedi a munkahelyüket. Amit eddig is elszedhetett volna, megkaphatot volna...
Előzmény: mamami (141)
mamami Creative Commons License 2004.11.27 0 0 141
Nemtom,millen küzdelemről nyilatkoztacc ki.A nyugdíj-kérdés államközi egyezmény,a többi meg áp-i jog.Izzadságszagú meg sztem Te vagy,mert a szokásos "semmi érv,csak személyeskedés" újra megérkezett.Vagyis a mexokott,a pógári,a zigenes,mer jár.
Előzmény: arnyekxxx (139)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.27 0 0 140
Magam is erősen a bizonytalankodók küzé tartozom.
1. Ha nyer az igen, akkor mennyi időre (tán örökre ?) lenne a privatizáció letiltva ?
Ki vagy mely testület oldhatná fel, ha változnak a viszonyok ? Vagy újabb
népszavazás. Abszurd kilátások.

2. Igenis elvárom, hogy a hivatalban lévő kormány az ellenzékkel együtt
folyamatosan segítse, hogy a határainkon kívüli velünk közös magyar
nemzetiségűek és nemzetségűek minél közelebb kerüljenek hozzánk.

Mindkét oldalról kapjuk az érveket. Számok <> szív. Mit ítéljek el jobban ?
A pragmatikus, de embertelennek tűnő gazdasági szempontokat, vagy
ezeket a valós veszélyeket figyelembe nem vevő, "halgass a szívedre"
stílusú, frázispropagandát. Vajon akarom-e, hogy népszavazással biztosítsuk
a következő választás eddigieknél is mérgezőbb hangvételét ?

Még van időm meggondolni. De piszokul utálom, ha politikailag zsarolnak, és
arra kell szavaznom, hogy igazi magyar vagyok-e, vagy sem ? Főleg, hogy
2001-ben még a mostani követelők sem merték vállalni, hogy valódi kettős
állampolgárságot indítványozzanak. Talán már akkor is tudtak valamit, csak
akkor még rajtuk volt a felelősség.
arnyekxxx Creative Commons License 2004.11.27 0 0 139
Ha ezek eddig is kaphatták, akkor hol a gond, mi fog változni? Kicsit izzadságszagu a küldelem..
Előzmény: mamami (138)
mamami Creative Commons License 2004.11.27 0 0 138
"Nyugdíjat egyébként most is csak az kap, aki itt dolgozott!!Nem lesz csp!Nem lesznek szoc. juttatások!Mert csak egy útlevél!" Ez a szánalmas makogás sztem még a Fidesznek is jónéhány napos ,túlhaladott "alkotása".Egy áp-nak minden jár,nyugdíjat már eddig is 25-27 000 Ro-i és ukrajnai,soha NEM itt élő ,nem itt dolgozó idős innen kap egy régi (1962) egyezmény alapján,amit a mélymagyarság nevében pirulás nélkül,törvényadta jogon igénybe is vettek.Ha csak kósza hírt idéznék,hozzátettem volna,h "tudtommal".Ez viszont hóttbiztos. Sztem a viszonylagos "nehezítést" áp ügyben épp emiatt vezették be,bár még így is tudok nagymagyart,(névvel,címmel),akinek megéri viszonylag fiatalon az ottani nyugdíjtörvények értelmében,hogy letöltse 9 hónapos "penzumát" a zimádott anyaországban,oszt a megszerzett zsírosabb nyugdíjjal hazahúzzon,ahol sokkal jobban megél majd a belőlünk kiéneket pénzből.A cociális juttatások is áp jogon járnak,(egy hajdani postástól hallottam a meglepő összegekről,amiket az Illatos úti dzsumbujba hordott áp jogon járó juttatások címén.Ugyanennyi joga lesz az erdélyi,magyarul is gagyogó sokgyerekes,ebből megélni akaró családoknak is).Azért csak álmodozzál tovább magyarságról,testvériségről,ha ennyire jól esik.Egyszer csak leborul a seprű a sarokban,bár akkor már késő lesz,fizethet az unokád is.
Dhomasson Creative Commons License 2004.11.27 0 0 137
Mármint a 2-s állampolgárság miért érte meg nekik.
Előzmény: Dhomasson (136)
Dhomasson Creative Commons License 2004.11.27 0 0 136
De nem lesz ilyen!Hát ez nem érné meg politikusainknak sem!Nyugdíjat egyébként most is csak az kap, aki itt dolgozott!!Nem lesz csp!Nem lesznek szoc. juttatások!Mert csak egy útlevél!A románoknak miért érte meg?Vagy a horvátoknak?Vagy aszlovákoknak?Hogy csak a szegényebbeket említsem!Ott sem így működik, mint amivel itt riogatnak!
Előzmény: mamami (133)
arnyekxxx Creative Commons License 2004.11.27 0 0 135
és innen már csak 1 lépés a 23 millio román ujabb támadása, és utána a világvége... mondez a rohatt orbán miatt, gondolom...
Előzmény: mamami (133)
Dhomasson Creative Commons License 2004.11.27 0 0 134

Ha tovább idéztél volna leírtam, hogy Románia 2,5 év múlva EU tag lesz.Tehát szabadon jöhet-mehet mindenki. Mi oda, ők ide, pár év múlva pedig már kifele is korlátlanul. Tehát ez innentől nem kérdés. Gondolom te magad is ismersz olynokat, akik áttelepültek az anyaországba. Pedig nem volt 2-s áp. Át lehetett jönni eddig is, ha valaki akart. Ugyanúgy nem sikerült akkor sem mindenkinek, és most sem fog. Ez ilyen.

Ami a többi gondolatod illeti nem állja meg a helyét. A nyugdíj nem igaz, jelenleg és a jövendő tv szerint a járulék teszi függővé a nyugdíjat. Ezt értse már meg mindenki, hogy semmi kiváltságuk nem lesz. CSAK EGY ÚTLEVÉL!

Egyébként a cigány, a kínai, a török, afgán stb. kiváltságai senkit sem érdekel?Az, hogy hány ezer milliárdba kerül az iraki háború nem zavar?De a saját nemzettársaitok kirekesztitek egy útlevél használatától.

Hogy hány százezer cigányt , kínait , stb-t tartunk el? De a honfitárs nem kell.

Nem értem!Nem értem!Ők legalább ha átjönnének dolgoznának, és becsületesek lennének mint voltak egész életükben, mert sokszor még velünk ellentétben is magyarok maradtak. De nem jönnének többen, mint eddig!

 

Előzmény: mamami (131)
mamami Creative Commons License 2004.11.27 0 0 133
Ha Neked az a néhány tízmilliárdocskát felemésztő,és viharos sebességgel terjedő nyugdíjbiznic pusztán érzelmi kérdés,lelked rajta.Majd akkor se siránkozz,ha következik a csp,és a többi szociális juttatás viharos dagadása,azt meg már nem lehet kormányközi egyezménnyel fékezni.
Előzmény: Dhomasson (132)
Dhomasson Creative Commons License 2004.11.27 0 0 132

Nem úgy szavazok, ahogy a család. Magam is a saját lelkiismeretem, véleményem szerint. Én nem azt mondom, hogy nincsenek ellenérvek, de a jelenlegi magyarázatok a nem mellett, nem tényszerűek. Hazug rágalmak. Ez pusztán érzelmi kérdés lett. Mivel magyar vagyok, magyarként érzek, magyaroknak tartom a határokon túl rekedt magyarnak valló nemzettársaimat, és őnekik ez fontos, ezért bíztatok mindenkit, és szavazok magam is az igenre.Ennyi! Egy nemzet csak akkor lehet erős, ha összetartó, és legalább egy kis hazafiság dúl bennük. Ezt már a történelem is igazolta. A nemmel nemcsak a határontúliak, de mi is elveszünk.

Itt van a kezünkben egy 84 év utáni igazságtételre való esély, ráadásul csakis a mi kezünkben, és közben arról vitázunk, hogy mennyibe fog kerülni az a sok útlevél kibocsátása!?(Egyébként csak jól jár az állam a méregdrága illetékkel)

Miért van az, hogy egész Európában bevett gyakorlat a 2-s állampolgárság, csak mi vagyunk balgák...

Miért?

 

Előzmény: Wolff (126)
mamami Creative Commons License 2004.11.27 0 0 131
"Nem fognak adózni, nem kapnak nyúgdíjat ( fizetnek nyúgdíjjárulékot? ), nem részesülnek eü-i szolgáltatásokban ( fizetnek TB-t?), és aljas hazugság, hogy tömeges áttelepüléssel járna! " Nyugdíjat már most is tízezerszámra kapnak,(nem fizettek itt soha járulékot,nem laktak itt,de jár-most már talán áp-hoz kötötten,de régebben csak lakcím volt a feltétel).Nem fizetnek TB-t,de most még ismerősök TB-je jogán is igencsak igénybe veszik.(nem sajnálom tőlük,bár az EÜ állapota miatt százezrekbe kerülő magánklinikára kényszerültem,ami mindent összeszámolva pénzben alig volt több,mint a rahedli befizetésem jogán járó "szolgáltatások").Az "aljas hazugság" minősítés előtt néhány pillanatig gondolkodhatnál,ha egyáltalán tudod,mi is lenne az a művelet.Olvashatnál pl egy kis határon túli sajtót-az ottani felmérések alapján a fiatalok igencsak magas %-a próbálkozna. Nyilván nem sikerülhet mindenkinek,de a mkaerőpiacnak annyi,az EU-s mkahelyek meg zömében évekig zárva vannak a fiataljaink számára. Az áp jogon járó családi támogatások megszerzésére már most ugrásra készen állnak az élelmes vállalkozók.(nem fontos a sokgyerekes szegényebb rétegnek tudni a jogairól,a járandóságuk egy részéért mindent elintéznek nekik.)Szal ezek meglehetősen aggályos,hosszútávú realitások,szabályozásokkal kiszűrhetetlenek,és a könnyes összeborulásból kijózanodva a leglelkesebbeknek is igencsak húsbavágóak.
Előzmény: Dhomasson (102)
SchWimmer Creative Commons License 2004.11.27 0 0 130
hát ezaz. Ezért megyek mikuláskor horgászni.
Előzmény: carl solomon (128)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.27 0 0 129
Az élet maga a kockázat.
Előzmény: SchWimmer (127)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!