Keresés

Részletes keresés

rumci Creative Commons License 2018.04.08 0 0 40

A hentes a Budapest VII., Damjanich u. 26/b alatti zöldséges (ma cukrászda) üzletében lett felvéve. (Akkoriban abban a házban laktam.)

Előzmény: Meeszaaros (38)
GySEV 5047 Creative Commons License 2017.09.22 0 0 39

A buszvégállomás: XI. kerület Bornemissza tér.

A roncstelepre és lakótelepre csak tippem van:

1. roncstelep: Kelenföld (4-es Metró kocsiszínjének a helye), egy haverom szerint a roncstelepen lévő betonépítmény Kőbánya felső közelében van,  tehát ezt két helyszínen is fel vehették

2. lakótelep: József Attila lakótelep

De mondom, a roncstelep és a lakótelep az csak tipp.

 

 

Előzmény: Meeszaaros (38)
Meeszaaros Creative Commons License 2017.06.01 0 0 38

Érdekelnének a forgatási helyszínek: a jósolós buszvégállomás, a roncstelep, a buszvezető-féle lakótelep, a kivégzés helyszíne. Aki tud valamit, legyen kedves, írja meg.

GySEV 5047 Creative Commons License 2014.09.28 0 0 37

Elnézést, a Talált tárgyak osztálya nem a Szabadkikötő, hanem egy 9. kerületi malom, ami már nincs meg.

Előzmény: Neonvadász (33)
GySEV 5047 Creative Commons License 2013.11.04 0 0 36

Csepeli Szabadkikötő. :)

Előzmény: Neonvadász (33)
BRT-191 Creative Commons License 2009.07.01 0 0 35
Hali! 3 hsz-szel lentebb ott a link, a jozanról szereztem én is.
Előzmény: Gambrinus (34)
Gambrinus Creative Commons License 2009.06.19 0 0 34
Videón szerezted meg, vagy netán digitális formában?
Emlékszem a filmre, nekem is nagyon bejött. Különleges hangulaqta volt.
Előzmény: BRT-191 (32)
Neonvadász Creative Commons License 2008.10.28 0 0 33

A mai napig nem sikerült rájönnöm, hol lehet az a szürke, komor, nyomasztó épület, amelyben a talált tárgyak osztálya van. Valaki tudja esetleg?

BRT-191 Creative Commons License 2006.09.21 0 0 32

Köszönöm szépen!

 

Évek óta próbálom megszerezni, mert annak idején egy haverom felvette videora, megnéztük csilliószor, de a kazetta azóta tönkrement. Most végre újra! Csodálatos egy film. Csuka

 

Fudaraku László

Törölt nick Creative Commons License 2006.05.20 0 0 31

Ma találtam meg a filmet is a neten ill. ezt a fórumot is! A jo.zan.hu-n videók/magyar-hungarian/galla_jon_a_medve-jo.zan.hu.avi

 

Én is gyerekként láttam, és azóta keresem! Még a cikk is sokáig megvolt nővérem -talán- Popcornjából! Nem emlékeztem mikori, de meglepődtem a dátumon: a stáblista végén ez áll :1989-1991!

Törölt nick Creative Commons License 2006.04.08 0 0 30
Én is kb. 14 éves voltam, mikor láttam, mégpedig egy "olvasótábor" névre keresztelt napközis kultúrsokk keretében néztük meg egy délelőtt - sajnos azóta se láttam sehol, és semmire nem emlékszem a filmből.
Előzmény: Professzor úr_ (24)
Rihárdó Creative Commons License 2005.03.06 0 0 29
Balikó!

Remélem hogy nem sokáig lesz ez így, mert nekem van egy bandám, az Önképző Szakkör, ahol szintén az abszurd humort műveljük, illetve akarjuk művelni. Nemsokára filmet szeretnénk forgatni, amelyben követnénk a Jön a medve hagyományát, az igazi, nyers abszurd humor hatásmechanizmusaival, persze némi Monty Pithon ízzel. Sőt, terveink szerint a Radafuk Ernő alakját is megjelenítjük a filmben, de ez még nem biztos. Szóval reméljük méltó követők leszünk...
balikó Creative Commons License 2005.03.03 0 0 28

Zseniálisan jó fil volt, én is remélem mihamarabb kiadják DVD-n. A VHS felvételem már rongyosra van nézve.

 

Ne feledjük, hogy a filmiparban később befutott Pohárnok Iván (underworld) special-effect maszkmester első munkája volt!

 

Napi közhellyé vált a baráti társaságomban a farkasember szerű portás, az irokéz-frizurás, nuncsákus ellenőr, a szellemidéző diszpécser...stb.

 

És persze az abszurd humor egyik legnagyobb poénja: a csuklós buszok párzása.

 

Örülök, hogy vannak olyan filmek, mit a Kontroll meg az Argó, de a Jön a Medve által teremtett iskolának sajnálom, hogy nincsenek követői.

Rihárdó Creative Commons License 2005.02.28 0 0 27

Ki kell mondani: sajnos Mo-n nem kezelnek semmit a megfelelő szinten, illetve a produkcióhoz méltón. Egy bizonyos idő eltelte után mutatkozik meg igazán, hogy mi korszakalkotó produkció. Ez így van a L'art Pour L'art-tal is, minden tekintetben megreformálta a magyar humort, olyan szintre emelve az abszurd műfajt, amelyet még Örkény (és hadd ne soroljam a többi nagyszerű írót) sem tudott sokáig a felszínen tartani.

A sajnálatos csak az, hogy ma a fogyasztói társadalom kielégítésére szakosodtak a kiadók, lehetőleg extraprofitot szeretnének termelni, és nem pedig ápolgatni egy-két műalkotást.

Tulajdonképpen csatlakoznék: egyrészt a méltatlanság, másrészt pedig az ős-Lart Pour Lart feloszlása játszhat közre egy esetleges DVD kiadatlanságában - egy dologban azonban mégis reménykedhetünk: talán ha a tagok között enyhülnek az ellentétek, (és ha már nem kapnak másból pénzt :) )akkor lehet hogy megjelenik a Vastyúk is talál szeget sorozat DVD-n (mint ahogy nagy meglepetésre megjelent a Monty Pithon repülő cirkusz sorozat is), amelyhez remélhetőleg mellécsapják majd a "Jön a Medvét" is.

 

Reménykedjünk :)

 

 

 

rev251 Creative Commons License 2005.02.26 0 0 26
Nem tudom, mi a hivatalos megjelenés akadálya. Talán kicsire becsülik a hivatalos keresletet. 100 emberért nem fognak DVD-t nyomni.

Rihárdó: kösz a linket, megnéztem a szöveget. Egy-két apró eltéréstől eltekintve "hű". Gondolom, valaki kiírta a filmből.
1kispapa Creative Commons License 2005.02.24 0 0 25
láttam. szólok.

szerintem több is lehetett volna és akkor most nem csak arra emlékeznék, amikor a Galla a buszgarázsban sétál a buszok közt és egyszer csak felkiált : jaj, jön a medve!

de azért megnézném még1x
Professzor úr_ Creative Commons License 2005.02.24 0 0 24
Úgy fogalmaznék, hogy érdeklődéssel hallgatták az osztálytársak (14-15 évesek voltunk). Többen felkapták a fejüket, hogy mi lehet ez a szürreális marhaság.

Én attól tartok, hogy a hivatalos megjelenés akadálya lehet, hogy a társaság már szétszéledt. (Leglábbis nehezíti a helyzetet.)
Előzmény: rev251 (23)
rev251 Creative Commons License 2005.02.23 0 0 23
Mesélted...és volt, aki értékelte? Én megmutattam sok haveromnak, de 10-ből 9 nem tudta értékelni (max. a Jóska a strucc c. poént).

Mert előtte én sem igen hallottam a Galláékról, csak a tartalomból úgy tűnt, hogy ez jó lesz, akár 2-3 percet is lehet rajta nevetni (tévedtem, majdnem végigröhögtem)

Én sem tudok róla, hogy DVD-n megjelenne.
Előzmény: Professzor úr_ (21)
bolsh Creative Commons License 2005.02.23 0 0 22
Én is csak akkor láttam, most mégis ahogy végigolvastam a forgatókönyvét beugrott szinte minden kockája. Kár hogy az eredeti felállású társulat szétugrott. Az lehetett a baj, hogy egyszer csak besűrűsödtek a a műsoraik a tvben, és ez egy olyan műfaj amitől a nézők java képes besokallni.
Előzmény: Professzor úr_ (21)
Professzor úr_ Creative Commons License 2005.02.23 0 0 21
Óriási ez a film, sajnos csak 1992 őszén láttam a királyin. Azt sem tudtam, hogy ki az a Galla & co. - egyszerűen csak ottragadtam a tévé előtt. A következő hétfőn mindenkinek elmeséltem a suliban a sztorit jelenetről jelenetre.

Nem értem, hogy miért nem jelent meg hivatalosan semmilyen adathordozón. Honnan lehet megszerezni?
Rihárdó Creative Commons License 2005.02.11 0 0 20

Sziasztok!

 

Én is nagy rajongója vagyok a filmnek, meg persze a L'art Pour L'artnak is, meg a Gallának is külön (meg a Monty Pythonnak is, stb.) Akkor persze nem láttam a filmet...


Az a tény pedig, hogy ez a film feledésbe merült, ill. mellőzött volt, az köszönhető a királyi TV felfogásának is, mert ha jól tudom, akkoriban ment éjszaka a Monty Python Repülő Cirkusza is, és azzal is mostoha módon bántak... Az én véleményem szerint a magyar közönségnek igenis lettek volna ilyenirányú igényei, persze nem annak a rétegnek aki most is csak a különböző csatornák szappanoperáit nézi.
Ha máshogy történik, talán ma nem így nézne ki az egész abszurd-humor vonal, és nem csak 1995-ben ismerte volna meg az ország a L'art Pour L'artot a Besenyő Családdal... De hát ez van.

 

Nemrég megtaláltam a film forgatókönyvét, txt-ben itt, ha érdekel valakit:

http://66.102.9.104/search?q=cache:phEGEzopuYYJ:herb.miskolc.org/video/vicczes/jonamedve/Jonamedve-szoveg.txt+herb.miskolc.org/video/vicczes/+jonamedve/Jonamedve-szoveg.txt+&hl=hu

 

Amit még érdekességként meg lehetne említeni, hogy a "Radafuk Ernő" név, bármennyire is hülyén hangzik - nem L'art Pour L'art agyszülemény, hanem Hamvas Béla - Karnevál című regényéből való, ami talán témájában, és Hamvas Béla munkásságának tekintetében leginkább Láar Andrásra jellemző.

A filmet csak nemrég sikerült megszereznem, de egyből ismerősek voltak a dallamok belőle, például a Galla (ill Holló Színház) egyik lemezén hallható "Szívszerelem" című szám egyik korai változata, valamint Dolák-Saly Róbert "Nőt akarok..." című számának zenei alapja, amelyet akkor csak filmzeneként használtak fel, ja és nem szabad kihagyni a "Lám csak lám" című dalt, amelyet Laár András énekel a filmben, az pedig rajtavan egy L'art Pour L'art lemezen (Asszem a 3 testőrön)

A film elején egy magnó látható a Tompika-taxi anyósülésén, amiből Dolák-Saly egyik száma hallható, elképzeléseim szerint a dal DSR egyik nyolcvanas évekbeli albumán van rajta, mert ő már ugye akkor is aktívkodott zenei téren, noha leginkább a háttérben volt, mint dalszerző. Nincsenek meg valakinek a szóló-lemezei? :)

rev251 Creative Commons License 2005.02.03 0 0 19
Felhozom a Medve topicját.

Jó volna, ha az alkotók is olvasnák.
(kellene kép is...)
rev251 Creative Commons License 2004.12.25 0 0 18
Hihető, volt pár jelenet a belvárosi bérházak közt. De nehéz őket pontosan azonosítani. Engem pl. érdekelne, hogy melyik 4 emeletes tetejéről jött le a Főhős (helyett a kaszkadőr), a buszsofőr lakásába.
Előzmény: rumci (15)
rev251 Creative Commons License 2004.12.25 0 0 17
Már az apád is :)) Mégha csak az öcséd.
Miféle család ez? :))

Remélem a megfelelő intonációval adjátok elő. Amit itt most nem tudok visszaadni.
Előzmény: Beatrix Kiddo (16)
Beatrix Kiddo Creative Commons License 2004.12.21 0 0 16

"Jaj, jaj, jön a Medve! Elmenekülök a Medve elől!"

 

A családomban (apám, öcsém)  a mai napig alkalmazott idézet - természetesen adekvát helyzetekre.

klassz ez a topic! :-)

rumci Creative Commons License 2004.12.21 0 0 15
Damjanich u. 26/B alagsora. Egyébként később nyílt mellette (26/A) egy étkezde, és ott gyakran megfordult civilként DSR. Az biztos, hogy Laárt láttam akkor; hogy melyik jelenet arra nem emlékszem, újra kell nézni hozzá a show-t.
Előzmény: rev251 (14)
rev251 Creative Commons License 2004.12.21 0 0 14
Mik az adatok?????????
(Hol volt ez a zöldséges?)

Amúgy a zöldségkereskedő a DolákSaly volt, abban a jelenetben nem szerepelt a Laár, legfeljebb a kamera másik oldalán
Előzmény: rumci (13)
rumci Creative Commons License 2004.12.19 0 0 13
Ó, nekem is megvan videllyón! Sőt arra is emlékszem, hogy valóban jóval korábban forgatták, mert egyik nap, amikor mentem haza, láttam, hogy a házunkban levő zöldséges elég furán átalakult, és ott van benne 1 db Laár András, aki nagyon furcsán viselkedik: éppen úgy, mintha Jön a medvét forgatna.
rev251 Creative Commons License 2004.12.16 0 0 12
"1 kiló földimogyorót kérek"
Gyönyörű jelenet volt
rev251 Creative Commons License 2004.12.07 0 0 11
Valamelyik (...) DC hub-on rajta volt, onnan szedték le.
Előzmény: elchico (10)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!