Keresés

Részletes keresés

vixton Creative Commons License 2009.05.03 0 0 305
Hátha lesz itt újra élet, mondjuk a lemez (Give Me Fire) kapcsán, ha felvetetted... Én először jól meglepődtem, hogy mi ez az Abba és a Kékfény emlékeit felidéző 70-es évek tv fíling. Nagyon nem tetszett, nem tudtam hová tenni. (Pedig a 4. lemeznél is volt már váltás az első három albumhoz képest.) Aztán gondoltam, hogy poén, hogy vmi újat találtak ki. Elegendő hallgatás után egyszercsak nyugtáztam, hogy ezek a számok is a fülembe másztak végül :-)) Most azt mondanám, hogy a High Heels - noha nem rockos, és nem "Mandos" - tetszik a legjobban. De minden reggel megörülök a Dance With Somebody-nak is, amint felcsendül az mr2-őn :-)) Már-már diszkó sláger, de Björn hangja más dimenziókba helyezi.
A You Got Nothing On Me volt a legijesztőbb az elején. A szaggatot gitár és kiáltozás sötét germán erőket, valamint egy Judas Priestes, harley-s világot juttatott eszembe, igen, ez már hard rocknak nevezhető :-)
Úgy érzem, hogy talán mégsem a vicc volt a zenekar szándéka, hanem komolyabbak, idősebbek, férfiasabbak lettek... (?)
Előzmény: Noz (304)
Noz Creative Commons License 2009.03.08 0 0 304
Két évente egy poszt, nem rossz ;) Hogy tetszik az új album?
Goldspot Creative Commons License 2007.08.07 0 0 303

Jujj de kihalt ez a fórum, pedig két éve alatt azért elég sokminden történt a bandával, nem gondoljátok??

(megjegyzem: ez az új lemez nem a szivem csücske..)

lmariann Creative Commons License 2005.10.28 0 0 302

lassan már magam számára sem leszek érthető!:) a lényeg, hogy hallottam róla, jókat olvastam róla, de amit érdemlegesen hozzá tudnék szólni a roskilde-hoz az kb. egy mondat!:)

aztán ha nyáron tényleg lesz pénzem és úgy alakul, akkor elmegyek!:)

Előzmény: lmariann (301)
lmariann Creative Commons License 2005.10.28 0 0 301

"vagy mi a neve" látod...ez is főleg a névproblémára vonatkozott!:)

 

de elárulom, hogy ha azt kérdezed, hogy : ismered ezt a fesztivált?

akkor azt kellett volna válaszolnom, hogy sajna nem. remélem idővel nem csak hallomásból fogom ismerni a fesztiválokat. nekem szimpatikus volt a hultsfred is. igaz az egy kicsit populárisabb előadókkal foglalkozik.

Előzmény: PaidinCigarettes (300)
PaidinCigarettes Creative Commons License 2005.10.28 0 0 300

így oké, csak úgy mondtad ezt a "vagy hogyhívják"-ot, mintha még csak nem is hallottál volna róla.

Előzmény: lmariann (299)
lmariann Creative Commons License 2005.10.28 0 0 299

de hallottam és tudom is, hogy mi az...csak pusztán betűzési nehézségeim vannak a szóval kapcsolatban...

 

egyébként meg egy zenei újságnál dolgozom, melynek a neve HUNderground, tehát alapvetően nem foglalkozunk külföldi dolgokkal. az más kérdés, hogy én többször csempésztem bele svéd zenészekről/zenekarokról szóló cikkeket az újság tartalmába. másrészt más dolog hallani valamiről és más dolog tudni róla!

Előzmény: PaidinCigarettes (298)
PaidinCigarettes Creative Commons License 2005.10.28 0 0 298
te zenei újságíró vagy igaz? és még nem hallottál a roskilderől?
Előzmény: lmariann (295)
lmariann Creative Commons License 2005.10.28 0 0 297

már el is felejtettem milyen extra igényeim vannak!:)

 

viszont holnap...vagyis már ma...gyertek tűzraktárba, indie night, moog, the trousers, e.z. basic :)

Előzmény: MARiO (296)
MARiO Creative Commons License 2005.10.27 0 0 296
végre lecsekkolhatod a hónaljkutyájukat is.
Előzmény: lmariann (295)
lmariann Creative Commons License 2005.10.26 0 0 295
mivel a barátnőim jóba vannak a spf-vel, és a mando menedzserével, azt mondták bemutatnak nekik. de ne várjak sokat, mert egyik fuckingabb, mint a másik!:) egyébként valami dán fesztiválra megyünk roskilde...vagy mi a neve.....
Előzmény: xxxyyyzzz (294)
xxxyyyzzz Creative Commons License 2005.10.26 0 0 294
es majd megszallod a noren-hazat? :-DDDD
Előzmény: lmariann (293)
lmariann Creative Commons License 2005.10.26 0 0 293

jag älskar anders svensson!:) svéd szektorban ültem a magyar-svéd meccsen...svéd mezben...svéd afterpartyval:)

 

kugela: ennyira jól megy már a svéd? én csak felejtek:(

 

megyek borlänge-be nyáron...csereüdültetés:)

Előzmény: zeuszka (292)
zeuszka Creative Commons License 2005.10.25 0 0 292
henke egyértelműen jobb pasi, mint zlatan, ez nem is lehet vitás.
Előzmény: kugela (290)
xxxyyyzzz Creative Commons License 2005.10.25 0 0 291
jezusom, furcsa izlesuk van ezeknek. :D
Előzmény: kugela (289)
kugela Creative Commons License 2005.10.25 0 0 290
on:
"11. Gustav Norén, popstjärna
Borlänges bästa. Lika kaxig i munnen som snygg. Vi har överseende med Gustavs osannolika uttalanden – bara vi får se honom sjunga en gång till i vitt genomsvettigt linne och trång skinnpaj.
Prognos: Det är svårt att vara ödmjuk när man vet att man är bäst"
off:
ide csúszott vissza dennis
"14. Dennis Lyxzén, popcharmör
Förra årets (och av läsarna omdiskuterade!) etta har fallit ner några placeringar, men vi tvivlar på att Dennis intellektuella dragningskraft och politiska skärpa har falnat.
Prognos: The (International) Noise Conspiracy släpper fjolårets Armed love i USA i oktober, snälla överge inte Umeå!"
óó, henke és zlatan is visszacsúszott, pelle viszont sehol, haha.
on :)
kugela Creative Commons License 2005.10.25 0 0 289
óóó, tavaly dennis lyxen (családnév nem biztos, hogy ez, mindenesetre a t(i)nc-énekes) volt a legszexisebb a svéd elle szerint. :) pelle csak a harmadik... ://
na most megnézem, mi változott. :D
Előzmény: lmariann (285)
MARiO Creative Commons License 2005.10.25 0 0 288

igen, tudtam, hogy jönnek hozzád, csak teljesen kiment a fejemből. borlänge meg elég fasszantós hely, minden whiskyhez jár svédcsepp.

Előzmény: lmariann (287)
lmariann Creative Commons License 2005.10.25 0 0 287
hehe:) két hete voltak nálam svéd lányok borlängeből....miért nem szóltál, hogy igényt tartassz rájuk?:)
Előzmény: MARiO (286)
MARiO Creative Commons License 2005.10.25 0 0 286
csak 11 pasi lakik svédben, baszki? akkor húzok át.
Előzmény: lmariann (285)
lmariann Creative Commons License 2005.10.25 0 0 285

az a baj, hogy ha a svédeken múlna valami...akkor arra már keresztet is vethetünk:) én éltem náluk, szóval tudom, hogy mi megy....pénz van rengeteg és mindent a külföldi munkaerő végez el. nem is tudom, hogy hogyan jöhettek létre ennyira jó zenekarok:)

ma mando diao szentélyt csináltam a konyhából. életnagyságnál nagyobb mando diao fejek. valami svéd ingyenes újságból szedtem:) kár, hogy gustaf béna rajta. egyébként gustafot a 11. legjobb svéd pasinak választották meg. :)

Előzmény: kugela (284)
kugela Creative Commons License 2005.10.25 0 0 284
de a svédeket jobban bírom, mint a briteket, többet vártam el. :((
Előzmény: lmariann (283)
lmariann Creative Commons License 2005.10.24 0 0 283
erről jut eszembe...a nagy britmániától mit kapunk?:) leginkább semmit...semmi brit rock/pop vagy bármi más!:)
Előzmény: kugela (281)
kugela Creative Commons License 2005.10.24 0 0 282
na, micsoda egoista elgépelés...
Előzmény: kugela (281)
kugela Creative Commons License 2005.10.24 0 0 281
jaj, azok a gripenek... azokért kaptuk cserébe svédületes kulturális évadot vagy mit. persze annak keretében nem bírtam egy hivest se elhozni, sziget kellett hozzá;P remélem, pótolnak mindent, cardiganst is akarok;))
Előzmény: lmariann (280)
lmariann Creative Commons License 2005.10.24 0 0 280
ja igen....egy kicsit én is aggódom...mert több szálon is hallok erről a mando dologról. de ha diplomaták egyezkednek egymás között, azmár csak jót jelenthet:) végülis gripent is tudtak venni....akkor egy mando koncert megszervezése mi az nekik:)
Előzmény: kugela (279)
kugela Creative Commons License 2005.10.24 0 0 279
update:
2 dologban is megmutatkozott a szenilitásom.
egyrészt persze, hogy indie.hu
másrészt dec. 13. tényleg. :)
Előzmény: kugela (278)
kugela Creative Commons License 2005.10.24 0 0 278
szia!!

korábban úgy olvastam, hogy a hellacopters helyett jönnek az a38-ra, de az vmikor novemberben lett volna asszem...
Előzmény: lmariann (277)
lmariann Creative Commons License 2005.10.24 0 0 277

ma ezt a levelet kaptam egy biztos forrásból.....:)

 

"a mando állítólag megy, a svéd nagykövetség honlapján lesz majd több
errõl, és az A38 hajón(???) adnak koncertet? lehetséges ??"

budapesti svéd nagykövetség linkje:

http://www.swedenabroad.com/pages/start____13702.asp

lmariann Creative Commons License 2005.10.22 0 0 276

na igen...én vagyok a hír forrása!:) szóval mint bennfentes, az az info jött a nagykövetségről, hogy december 13-án jön a mando. de azóta se megerősítés, se cáfolás nem érkezett. szóval ma megint rákérdezek...

 

bár mióta victor olyan aranyosra levágatta a haját a sugarplum fairy-ből és mióta mick jagger-t fogja játszani a róla készülő filmben, én a sugarplum fairy-t várnám nagyon!:) de gondolom a jelen pillanatban kb. 10 főből álló magyar rajongók miatt nem fognak erre jönni....

Előzmény: rec_ce (272)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!