Keresés

Részletes keresés

m54 Creative Commons License 2021.10.29 0 0 1394

Hajlakk, dezodor, cigaretta? Szomszédnál parapetes gázkonverter?

Előzmény: Kádár Tibi (1392)
Kádár Tibi Creative Commons License 2021.10.28 0 0 1393

Sőt ha este 11-kor be jelez ki viszem a levegőre kb 10perc-re utánna másnap este 11 ig semmi de valamikor 2x 3x is jelez !hibát nem jelez se az aplikácio se semmi 

Kádár Tibi Creative Commons License 2021.10.28 0 0 1392

nem ! és nem tudni mitöl jelez :/

m54 Creative Commons License 2021.10.28 0 0 1391

Nem pöfög olyankor egy autó az ablak alatt?

Előzmény: Kádár Tibi (1390)
Kádár Tibi Creative Commons License 2021.10.28 0 0 1390

Hello sziasztok ! 
Lenne egy Honeywell xc70 típusú riasztó ! 
Következő lenne eddig senki nem jött rá még gát szerelő sem 

napi 2x riaszt úgy hogy nincs gáz üzemű berendezés használva csak 1be épített kandalló ami nem rég lett újra építbe 2db ablak folyamatosan nyitva van és nap közben szellőztetés 3-4orát 

és így is jelez ! Hátha valaki tud rá valamit mondani !

ki olvastuk telefonnal és ezt írta LOW CO 20ppm 

Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2019.06.14 0 0 1389

Zart egesteru kazan.

A kazanba juto levegot kivulrol bevezetni, ne tudjon keveredni a furdoszoba levegojevel.

Konyhai/egyeb elszivo nyomascsokkentese visszaszivja a kemenybol az egestermeket a lakasba.

Zart kazannal NEM tudja visszaszivni.

Előzmény: NyisziNyuszi (1388)
NyisziNyuszi Creative Commons License 2019.03.22 0 0 1388

Sziasztok!

 

Honeywell XC70 jelző van a fürdőszobában, és egy nyílt égésterű gázkazán. 

Kéményseprő, katasztrófavédelem járt itt, szerelő többször szétszedte, kipucolta, elvileg semmi baja a készüléknek. Egy kisebb méretű ablak egész nap sarkig nyitva van a helyiségen, a szén-monoxid jelző mégis szinte minden felfűtéskor riaszt - pontosabban már csak előriaszt. 

Tudja valaki mit lehet még tenni?

feva7070 Creative Commons License 2019.03.15 0 0 1387

Sziasztok! Bár a legutóbbi hozzászólások óta évek teltek el, hátha itt találok segítséget. Vegyes építésű házam van, jelenleg 2 parapetes és 3 kéménybekötésű gázkonvektorral. A kéményesek egy kéményre vannak kötve. Vettem már riasztót, de szeretném a fűtést korszerűsíteni. Kondenzációs kazánnal hozzávetőleg 1,7-2 millió forint az ajánlat :( Ez nagyon sok nekem. Milyen módja(i) lehetnek még a veszélymentesítésnek, korszerűsítésnek?

stellaz4 Creative Commons License 2019.02.20 0 0 1386

Sziasztok! Parapetetes kazanhoz érdemes riasztót venni? Van ahol olvasom, hogy nem, valahol meg azt urjak6, kisebb eséllyel,.de azért lehet vele probléma. Társasházban, fürdőszobában van. Korábban ezt is ellenőrizte a kéményseprő, főleg a csövek nem-e szelelnek, de már jó ideje nem voltak.

ÖregMackó Creative Commons License 2019.01.16 0 0 1384

Sejtettem... és az új okos verziójú XC70 a programmal lekérdezve tud mondani ppm-et?

 

Előzmény: Honeywell xc100d (1383)
ÖregMackó Creative Commons License 2019.01.16 0 0 1382

Sziasztok!

 

Tudja valaki, hogy az XC100D-HU kijelzője folyamatosan jelzi a szénmonoxid tartalmat vagy csak folyamatosan nyomott tesztgomb esetén?

 

Köszönöm

szikszai-p Creative Commons License 2018.12.03 0 0 1380

Ez egy igen fontos probléma, beszélni kell róla! Én nem vagyok szakember, így ahhoz nem tudok hozzászólni, hogy mire ügyeljünk egy gázcirkónál, viszont ami mondhatni elengedhetetlen, hogy legyen minden gázos háztartásban szén-monoxid-mérő! Sokat lehet hallani a tragikus kimenetelű balesetekről, de arról már kevesebbet, mit kellett volna tenni. Például beszerelni egy mérőkütyüt. Életet menthet! Nekem Honeywell készülékem van, azóta sokkal nyugodtabb vagyok. https://szerelvenybolt.hu/honeywell-szenmonoxid-erzekelo-xc100d-dig-10-ev-elettartam-3752?keyword=honeywell Higgyétek el, a CO-mérgezés nem játék!

laziga Creative Commons License 2018.02.25 0 0 1379

Sziasztok! 

A műhelybe szeretnék vasavásár egy gáz hősugárzót.

Nem tudok dönteni a gázinfra és a kéklángosak között.

Ugyanolyan teljesítmény mellett ugyanazt a fogyasztást adják meg. Talán a károsanyag kibocsátásuk eltérő? Elvégre a kéken égő láng ég tökéletesen. Gáz infra akkor nem tökéletes égés? 

tangerine Creative Commons License 2017.11.01 0 0 1378
tangerine Creative Commons License 2017.09.27 0 0 1377
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.03 0 0 1376

Tűzhely nem megy órákig meg egész este mikor fűtési szezon van.

Előzmény: v_peti (1372)
dande Creative Commons License 2017.07.17 0 0 1375

beindult a gépezet...katasztrófa mérők mérik a CO kibocsájtást a kéményes gáztüzelő készülékeknél...500 ppm fölött leo.......karbantartás,vagy csere.....a lakosság azt hiszi,hogy ingyen mérnek....közpénzből és adópénzből !-de a kivett összeget nem láthatjuk.....mire,mennyit....

 

dande Creative Commons License 2017.07.17 0 0 1374

a szénmonoxid érzékelő kémiai szondája akkor is telítődik molekulákkal,ha nincs benne az akkumulátor....

dande Creative Commons License 2017.07.17 0 0 1373

keress föl egy arcképes gázszerelő igazolvánnyal rendelkező szakembert a lakhelyeden és kérj tőle egy helyszíni szemlét....lehetetlen és érdemtelen itt a fórumon karattyolni látatlanban....

v_peti Creative Commons License 2017.07.13 0 0 1372

Mi a rosszabb ebből a szempontból? A bojler, aminek legalább van kéménye, vagy a gáztűzhely?

Előzmény: dande (1364)
v_peti Creative Commons License 2017.07.13 0 0 1371

Na ja, nekem is ez jutott az eszembe. Amúgy miért nem flexicsővel gyártják?

 

Amúgy mi a baj a slaggal?

Előzmény: dande (1358)
v_peti Creative Commons License 2017.07.13 0 0 1370

Áruljon el valamit nekem, aki itt szakember?

 

Nálunk járt tavalyelőtt a gázos, és elmesélte, hogy mit kell átalakítani, hogy ne zárják el nálunk a gázt. Ezért egyes helyeken csőcsere, csőlevágás, flexicsövek behelyezése stb... és a fal kilyuggatása lett az eredmény.

Na de a szomszédoknál (van, ahol villanytűzhely lett beszerelve, de nem sok helyen) nem túl sok lakásban látok fallyuggatást, holott műanyag ablak van, és van ahol szellőzőnyílás sincs az ablakon. Még durvább az, amikor az erkély be van falazva (Műanyag burkoló elemekkel, mint az erkélyes panelekben az erkély előtti rész.) Kizárt, hogy áttértek volna a villanytűzhelyre, vagy a kazánra, mert a konyhában is ott a konvektor rács. A műanyagon egyetlenegy nyílás sincsen. Akkor most ez hogyan van? Az egyik lakásban minden hülyeséget elnéznek, a másikban meg mindent be kell tartatnak??? (Egy házon belül.)

Oké, nem ugyanaz az ember vizsgált felül, és nem is ugyanaz a cég, mert először mindenki maga kezdte, utána meg az állam átvállalta, így én is akkor álltam neki. (Erről előtte beszéltek, hogy át fogja vállalni, azoknak, akik nem csinálták még meg.)

honeywell Creative Commons License 2017.07.13 0 0 1369

Felhívtam az ügyfélszolgálatukat, ahol azt mondták, a készülék élettartama 7 év, nem kell levenni az akkumulátort, mert akkor se több.

 

A meleg vízzel igazad van, nyáron is lehet CO-visszaáramlás.

http://kemenysepro.hu/nyaron-is-ol-a-szen-monoxid/

Előzmény: tangerine (1368)
tangerine Creative Commons License 2017.06.27 0 0 1368

Fene tudja. Ha a meleg víz nem gázról megy. Az is lehet, hogy az érzékelője akkor is öregszik, ha nem megy a kütyü.

 

Előzmény: honeywell (1367)
honeywell Creative Commons License 2017.06.24 0 0 1367

Ilyenkor, amikor nincs fűtés, nem jobb a szénmonoxid-érzékelő akkumulátorát kivenni? Ne fogyassza az áramot. Vagy mindegy?

dande Creative Commons License 2017.02.09 0 0 1366

FERENC pápához fordulnak a kéményseprők!...szétszakadok a röhögéstől !....tudnak még a magyarok....

dande Creative Commons License 2017.01.30 0 0 1365

... a több száz lakástűzről már nem is írok,amit az elhanyagolt-karbantartatlan kéményes kazánok okoznak-önmaguktól kigyulladnak.......

 

de hát,a lényeg amit a katasztrófa védők közölnek: a CO riasztós üzemeltetés mellett nincs szénmonoxid mérgezés....az nincs-de van más! szegény magyar nép....fejétől bűzlik a hal-még ha okos és jól képzett /papíron/ is.

dande Creative Commons License 2017.01.30 0 0 1364

meg hát írtam már,hogy a szénmonoxid mérgezéses halál, az csak a jéghegy csúcsa...

 

az,hogy az országban,hányan részesülnek-tudtuk nélkül-széndioxid terápiában és oxigénhiányos lakásokban élnek,a nyílt égésterű kéményes készülékek miatt...arról nem készül hatástanulmány több millió forintért....

 

a széndioxiddal telített ill. az oxigén hiányos laktér is öl,csak lassabban....rossz közérzet,rossz vérkép,göthösség.....a háziorvos meg csak találgat...

dande Creative Commons License 2017.01.30 0 0 1363

a katasztrófavédős jelentés bizony ferde....aki elhiszi annak úgy kell...olyan ez mint a magyarország jobban teljesít, erősödik,na meg a emelkedett a nyugdíjak vásárló értéke  stb... propaganda hülyítés....

honeywell Creative Commons License 2017.01.29 0 0 1362

Hát akkor nincs más, mint bízni!

Esetleg időnként nézegetni, hogy a zöld ellenőrző lámpa villan-e percenként.

Előzmény: Nóóóórmális (1360)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!