Keresés

Részletes keresés

Thomas Creative Commons License 2015.08.23 0 0 4523

Közben rájöttem, hogy alighanem kevertem és a windows buherálásnál szokott a grub és a linux inditás tünt el. Ezen felbuzdulva felraktam a Mint 17.2 a 7 éves laptopra :)

Előzmény: Thomas (4522)
Thomas Creative Commons License 2015.08.22 0 0 4522

A Mint 16 Petra már egy ideje nem tudja magát frissiteni, nem tud letölteni csomagokat. Most gondoltam, hogy rendbe teszem, de nem akarom újratelepiteni, mert ha jól emlékszem akkor a Grub (ill. annak megfelelő) inditó képernyőről eltűnik a lehetőség a Win7 indítására. Már elfelejtettem, hogy szoktam visszahozni :(.

Egyszerűbb lenne kitakaritani a szemetet ami megakadályozza, hogy letöltődjenek a csomagok.

Van erre varázsigétek? Köszi.

xkati Creative Commons License 2015.08.21 0 0 4521

Váratlanul megoldódott a probléma. Windows 7-et frissítettem Windows 10-re, következő indításkor Ubuntut választottam kíváncsiságból, és ment minden simán. Azóta is megy. Érteni nem értem, de örülök neki. Lenne viszont még egy kérdésem. A Windows-nak több tárhelyet szeretnék adni Ubuntu rovására (fotók nézegetéséhez, szerkesztéséhez jobb a Windows), akkor ezt hogyan tehetem meg a legegyszerűbben? Próbáljam Ubuntu-t újra telepíteni, hátha sikerül, és ott adjam meg újra, hogy melyik op. rendszernek mennyi helyet szánok?

Előzmény: NevemTeve (4520)
NevemTeve Creative Commons License 2015.08.18 0 0 4520

Sajnos nem hiszem, hogy ez távvezérléssel meg lehetne oldani... Persze mondhatnám, hogy 'lépj be konzolon rendszergazdaként, és nézz körül a rendszerben, milyen fájlrendszer sérült, melyik partíció telt be, látszik-e valami a /var/log alatt', csak félek, hogy nem sokat érnél vele...

 

> Újratelepíteni sem lehet, mert olyasmi szöveg jelenik meg, hogy "Unable fo find a medium with a live file system".

 

Hol/mikor jelenik meg ez a szöveg? Mit kell csinálnod hogy megjelenjen?

Előzmény: xkati (4519)
xkati Creative Commons License 2015.08.18 0 0 4519

Sziasztok!

 

Segítségre lenne szükségem. Windows 7-et és Ubuntu 14.04 LTS-t használtam egymás mellett egy évig problémamentesen. Újabban Ubuntu-ba nem tudok bejelentkezni, a jelszó beírása után a programok ikonjai nem jelennek meg, tehát gyakorlatilag semmit nem tudok csinálni. Újratelepíteni sem lehet, mert olyasmi szöveg jelenik meg, hogy "Unable fo find a medium with a live file system". Mi lehet a gond? Windows megy rendesen azóta is. Aki tudna segíteni, egyszerűen mondja, mert nem vagyok informatikus. Előre is köszönöm.

KissMe Creative Commons License 2015.08.12 0 0 4518

Probléma megoldva. Notebook más okokból is szervízbe került, ahol Windows7-et telepítenek rá. Viszlát Linux, viszlát Ubuntu!

Előzmény: KissMe (4517)
KissMe Creative Commons License 2015.08.09 0 0 4517

Bocsánat, Ubuntu 14.04 LTS. Bekapcsoláskor a jelszó megadása képernyőn még látszik a jobb felső sarokban pár ikon, aztán a jelszó megadása után már sehol semmi...

Előzmény: KissMe (4515)
KissMe Creative Commons License 2015.08.09 0 0 4516

Még annyi info, hogy sikerült egy külső memóriára lementenemva fontosabb fájlokat, és bele tudok mászni az Eszközök/Számítógép mappán keresztül a rendszermappákba és fájlokba. Ha ez segít, és pl. ezen ketesztül akár egy új verziójú oprendszert tudok telepíteni, az is segítene. Köszönöm!

KissMe Creative Commons License 2015.08.09 0 0 4515

Segííítsééég!

Lenovo notebook-on használok Linux Ubuntu 14.1 oprendszert, amivel tegnap este valami érdekes dolog történt. Frissítettem a szokásos módon felajánlott programokat, majd neteztem még egy kicsit. Később lekapcsolás nélkül a kisfiam és az apukája vették át a terepet, a youtube-on mesét néztek, teljes képernyőn. A végén lekapcsolták a gépet, én pedig ma reggel indítottam újra, és megdöbbenve tapasztaltam, hogy a kezdőképernyő bal oldaláról eltűntek a programok ikonjai, a felső szélén nem látszik az idő, dátum, ki-be kapcsolás ikonja, semmi. Az asztalra kitett mappák és fájlok ikonjai láthatók, meg tudom nyitni őket, de pl. a Libre Office Calc táblázatán sincs meg a felső szöveges menüsor, és a bal oldali számozás sem. Amit megnyitok, nem tudom becsukni. Programokat egyáltalán nem tudok kezelni. Ezt az bejegyzést is telefonról írom. Fogalmam sincs, mi állítódott el, de így gyakorlatilag használhatatlan a notebook-om. Hogyan tudnám visszahozni a képernyő széleit?????

pintjano Creative Commons License 2014.11.26 0 0 4514

Asztali gépre -mellékletben lspci (mégsem--nem kép formátum)-- az Ubuntu 10.4 desktop.amd 64 ment fel

Elég régi s főleg a böngésző miatt frissiteném mondjuk 14.10-re. Tudom régebben volt ubuntum, nem lehet csak ugy... tehát letöltöttem 14.10-et amd 64... No ez csak vakaródzik, és semmi, lefagy...

 

janos@janos-desktop:~$ lspci 00:00.0 Host bridge: VIA Technologies, Inc. K8M890CE Host Bridge 00:00.1 Host bridge: VIA Technologies, Inc. K8M890CE Host Bridge 00:00.2 Host bridge: VIA Technologies, Inc. K8M890CE Host Bridge 00:00.3 Host bridge: VIA Technologies, Inc. K8M890CE Host Bridge 00:00.4 Host bridge: VIA Technologies, Inc. K8M890CE Host Bridge 00:00.5 PIC: VIA Technologies, Inc. K8M890CE I/O APIC Interrupt Controller 00:00.6 Host bridge: VIA Technologies, Inc. Device 6290 00:00.7 Host bridge: VIA Technologies, Inc. K8M890CE Host Bridge 00:01.0 PCI bridge: VIA Technologies, Inc. VT8237 PCI bridge [K8T800/K8T890 South] 00:02.0 PCI bridge: VIA Technologies, Inc. K8T890 PCI to PCI Bridge Controller 00:03.0 PCI bridge: VIA Technologies, Inc. K8T890 PCI to PCI Bridge Controller 00:0f.0 IDE interface: VIA Technologies, Inc. VT8237A SATA 2-Port Controller (rev 80) 00:0f.1 IDE interface: VIA Technologies, Inc. VT82C586A/B/VT82C686/A/B/VT823x/A/C PIPC Bus Master IDE (rev 07) 00:10.0 USB Controller: VIA Technologies, Inc. VT82xxxxx UHCI USB 1.1 Controller (rev a0) 00:10.1 USB Controller: VIA Technologies, Inc. VT82xxxxx UHCI USB 1.1 Controller (rev a0) 00:10.2 USB Controller: VIA Technologies, Inc. VT82xxxxx UHCI USB 1.1 Controller (rev a0) 00:10.3 USB Controller: VIA Technologies, Inc. VT82xxxxx UHCI USB 1.1 Controller (rev a0) 00:10.4 USB Controller: VIA Technologies, Inc. USB 2.0 (rev 86) 00:11.0 ISA bridge: VIA Technologies, Inc. VT8237A PCI to ISA Bridge 00:11.7 Host bridge: VIA Technologies, Inc. VT8251 Ultra VLINK Controller 00:13.0 PCI bridge: VIA Technologies, Inc. VT8237A Host Bridge 00:13.1 PCI bridge: VIA Technologies, Inc. VT8237A PCI to PCI Bridge 00:18.0 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] HyperTransport Technology Configuration 00:18.1 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] Address Map 00:18.2 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] DRAM Controller 00:18.3 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] Miscellaneous Control 02:00.0 VGA compatible controller: nVidia Corporation GT218 [GeForce 210] (rev a2) 02:00.1 Audio device: nVidia Corporation High Definition Audio Controller (rev a1) 03:00.0 SATA controller: JMicron Technology Corp. JMB362/JMB363 Serial ATA Controller (rev 03) 03:00.1 IDE interface: JMicron Technology Corp. JMB362/JMB363 Serial ATA Controller (rev 03) 04:01.0 Audio device: VIA Technologies, Inc. VT1708/A [Azalia HDAC] (VIA High Definition Audio Controller) (rev 10) 05:09.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL-8139/8139C/8139C+ (rev 10) janos@janos-desktop:~$

safranek50 Creative Commons License 2014.11.14 0 0 4513

"A fájlt megnyitottam a letöltés után,"
Akkor keresd elő újra, indítsd el és fel fogja ajánlani az újratelepítést, vagy TÖRLÉST.

Előzmény: KissMe (4507)
KissMe Creative Commons License 2014.10.31 0 0 4512

Danke schön!

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.29 0 0 4511

keresőbe kezdd el beírni, hogy term

 

és megjelenik a terminál ikonja. rákattintasz.

 

beírod sudo bash (enter)

 

 

utána a jelszavad (enter)

kapsz egy rendszergazdai terminált.

és utána beírod, amit NevemTeve írt:

 

 dpkg -l '*amireemlékszemanevéből*'

 

és ha jól csináltad, eltávolítja a programot.

 

utána beírod:

exit (enter)

ekkor kilép a rendszergazdai módból

exit (enter)

ezzel becsukja a terminál ablakot.

 

kész.

 

mindenki örül, pezsgő.

Előzmény: KissMe (4507)
NevemTeve Creative Commons License 2014.10.29 0 0 4510
NevemTeve Creative Commons License 2014.10.29 0 0 4509

Ja, és tanuld meg ezt szó szerint:http://www.tldp.org/LDP/intro-linux/html/

NevemTeve Creative Commons License 2014.10.29 0 0 4508

Namostan azt én nem tudhatom, hogy te milyen grafikus felületen kattintgatsz lelkesen (gnome, KDE, twm, other), tehát azt sem tudom, hogy mit hogyan kell nyomkodnod, hogy egy terminálablakot kapjál (google segíthet), de ha már kaptál,

akkor azt a bűvös parancsot kell beírnod, hogy sudo bash, utána jöhet a dpkg -l '*amireemlészemanevéből*'

Előzmény: KissMe (4507)
KissMe Creative Commons License 2014.10.29 0 0 4507

Sajnos fogalmam sincs, miről írsz? A következő történt:

Megkaptam egy internetes oldal címét, ahonnan le kellett töltenem egy kliens programot, egy call center alkalmazást. A megadott oldalon ki lehetett választani, hogy a programot milyen platformra kívánom telepíteni? Itt kiválasztottam a Linux 32 bit opciót, majd letöltöttem egy .deb fájlt. A fájlt megnyitottam a letöltés után, ennek eredményeképpen a program telepítette önmagát. Vagyis ezek után megtaláltam a keresőben a nevét, és ha rákattintok, elindul a program. 

Ami a gondom, hogy a szoftverközpontban nem látható, sem a legutóbbi telepítések menüpontban, sem a telepített programok között. Így nem tudom törölni.

Hangsúlyozom, hogy nem értek a programozáshoz, azt sem tudom, hogy ezeket a sorokat hova kell beírni, szóval... valami más segítség kellene. Előre is köszönöm!

Előzmény: NevemTeve (4506)
NevemTeve Creative Commons License 2014.10.28 0 0 4506

Ebből nagyon nem világos, hogy most ténylegesen telepítetted-e, vagy sem. A telepítés így megy: dpkg -i somefile.deb, ez eltávolítás: dpkg -P somepackage

Előzmény: KissMe (4503)
KissMe Creative Commons License 2014.10.27 0 0 4505

Köszönöm, de ezzel sajnos nem sokat tudok kezdeni. Nem azért, mert nem tudok angolul, hanem nem értem ezt a programnyelvet. Azt sem tudom, hova kellene beírni ezeket a parancsokat, azt meg pláne nem, hogy ennek az alkalmazásnak mi a neve, mit kellene írnom a parancssorba, stb., stb., és nem akarom lepucolni az egész gép összes tartalmát, ha nem muszáj. 

Ilyen mélységig egyáltalán nem értek a Linuxhoz, megköszönném, ha olyan javaslat érkezne, amit simán a felhasználói felületen belül lehetne használni.

Előzmény: edesviz (4504)
edesviz Creative Commons License 2014.10.27 0 0 4504
Előzmény: KissMe (4503)
KissMe Creative Commons License 2014.10.27 0 0 4503

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni.

Ubuntu 14.04 LTS 32 bites oprendszert használok. Általában eligazodok rajta, de most olyan gondom van, amit nem tudok megoldani sima júzerként.

Telepítettem egy kliens programot, amelyet nagyjából tudtam is használni, viszont már nincs rá szükségem. A netről töltöttem le, a tömörített .deb fájlt kibontotta, megnyitottam, stb. viszont az Ubuntu szoftverközpontban sehol sem találom, sőt, még a legutóbbi telepítések listájában sincs benne. A keresés a név alapján megtalálja, de onnan csak futtatni tudom a programot, a forrását sehol sem találom. Szeretném törölni, de mivel a szoftverközpont számára láthatatlan, így fogalmam sincs, honnan szedjem elő, hogy törölhessem? Túl sok helyet foglal, és valóban nem kell már. Hogyan tudnám törölni?

kisbetu Creative Commons License 2014.05.02 0 0 4502

Hagyjad, nem érdekli.

Előzmény: Törölt nick (4501)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.02 0 0 4501

amikor a windows partíciód megtelik, mi szokott történni?

 

Előzmény: löwenbrau (4500)
löwenbrau Creative Commons License 2014.05.02 0 0 4500

Megdumáltak, hogy mennyivel jobb, biztonságosabb, stabilabb a Linux, mint a Windows. Mivel az XP támogatása végetért, gondoltam felteszek mellé egy egyszerű, gyors Ubuntu verziót, a Lubuntut. Azért választottam, mert a 14.04 verziót 2019-ig támogatják.

A telepítést biztonság kedvéért az XP mellé tettem, a telepítő ezt fel is ajánlotta. Minden sikerült, elkezdtem tanulgatni, mert szokatlan volt. Szükségem volt néhány újabb programcsomagra. Elkezdtem a telepítést, majd a harmadiknál azt üzente (nem Kossuth, hanem a Lubuntu), hogy a telepítés meghiúsult, nincs elég lemezterület a végrehajtáshoz. Vártam, vártam, de semmi sem történt. A Windows kékhalál jobb volt, mert ott újraindíthattam a gépet. Itt nem. Maradt a reset. Újraindult a gép, megjelent a grub programválasztó, katt az Ubuntura, kis idő múlva Lubuntu felirat megjelent, majd eltűnt és csak a sötét képernyő maradt.

Ezután újraindításkor az XP-t választottam, ami természetesen simán elindult. Nekem a Windows XP-vel 12 év alatt nem volt ekkora szívásom! Nekem ezután ne mondja senki, hogy stabil a Linux. Persze nem is csodálkozom, mert 18 éves története során már több, mint 480 disztribúciója volt.

gigabursch Creative Commons License 2014.03.27 0 0 4499

Tud valaki abban segíteni, hogy a google keressen is, meg a gmail fusson is?

 

Egyes webalopk mennek, de a shockwave megfelelőjét nem tudtam feltelepíteni, a java plugin elvben fenn van, de hogy a búbánatba kéne életre lehelnem?

 

 

Előre is köszi.

gigabursch Creative Commons License 2014.03.20 0 0 4498

Kedves Ubuntus Guruk!

 

Van-e olyan lehetőség, hogy olyan install CD/DVD-t állítsak össze, amin minden olyan prog rajta van amire szükségem van?

 

pl:

- Rendszer (nyilvánvalóan)

- Office

- Média dolgok (lejátszó, grabber)

 

és ha van:

- valamilyen minél teljesebb CAD program, ill

- térinformatikai program (Arcview-hoz hasonló)

 

Ill ez utóbbi kettőre mit javasoltok, honnan töltsem le stb. (tudom a kugli a barátom, de itt mégiscsak személyekkel lehet beszélgetni)

 

Mivel erősen láma vagyok, de már többször próbálkoztam és voltak apróbb sikerélményeim (net, wifi, mobilnet, CD/DVD írás, LibreOffice) és eljött az a pont, hogy szükségem van egy már "látásból" ismert, de mégis stabil rendszerre ezért fordultam hozzátok.

 

Ha nem Ubuntu a nyerő az sem baj.

 

Segítségetekben bízva:

gb

Thomas Creative Commons License 2014.01.02 0 0 4497

A Sonos (www.sonos.com) "hangszoroit" vezerlo alkalmazas amit windowsra ill iOSre lehet telepiteni. Pl iPod, iPhone iStb... Win-es laptop, de ha igaz mar van androidra is. Csak eppen linuxra nincs, ezert probalkoznak a windowsos controller wine-ben torteno futtatasaval.

a linux szempontjabol ez egy erdekes eset lehet, mivel tobben emlitik, hogy mar azert nem veszik a sonost, vagy nem bovitenek, mert nincs linuxos vezerlo, illetve a csak a sonos kedveert nem fognak wint futtatni. ;)

szamomra ez csak emocionalis kerdes, azaz mivel mar lassan 15 eve hasznalok kulonbozo linux disztrokat, szeretnem ha ezzel is tudnam "demonstralni" hogy erre is jo :)

akinek viszont a nagyvasa is linuxos annak azert is fontos lehet mert az azon tarolt zeneket is egy mukodo linuxos megoldassal tudna lejatszani.

mindenkeppen az lenne az elegans megoldas ha kijonne egy nativ linux controller.

Előzmény: Törölt nick (4496)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.02 0 0 4496

egyébként mi ez a sonos controller?

Előzmény: Thomas (4493)
Thomas Creative Commons License 2014.01.01 0 0 4495

Csak tiszta forrasbol :)

Koszi, de inkabb tedd be azt a friss hivatkozast ami a 2013. decemberi verzio telepitesehez kell mert nekem csak 2012-es oldalt hozott ki legfrissebbnek es az mar nem jo :(

Előzmény: edesviz (4494)
edesviz Creative Commons License 2014.01.01 0 0 4494

Tedd fel a hiba jelzéseket google barátodnak:

Hi, Yesterday I solved this problem. You must install wininet and riched20 and riched30. Use winetricks.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!