3. A nyugatra emigrált magyarok magyar állampolgárságától való megfosztása
A nyugatra emigrált magyarokat az 1947. évi X. tc, az 1948. évi LX. tc és az 1948. évi XXVI. tc, valamint az 1957. évi V. törvény alapján egyedi állampolgárságtól megfosztást kimondó határozatok fosztották meg az állampolgárságuktól. Természetesen az állampolgárságuktól megfosztott személyek a rendszerváltással kérhették újra az állampolgárságot.
Nem ir semmit a Magyarorszagrol "keletre"emigralt "magyarokrol"....:0)))
(Szerintem különben Ballai vagy megrögzött FRADISTA vagy a világ legelfogulatlanabb újságírója és ezért élvezhetőek a cikkei . Mostmár persze a Nemzetben .)
Az államtitkár közölte, hogy a román fél nem járult hozzá az érvényben lévő szerződés felbontásához (ma, ha egy határon túli Magyarországon letelepedik, akkor a Romániában ledolgozott idő után, a hazai szabályok alapján - a magyar állam fizeti a nyugdíjakat). Ez idén 19 milliárd forint volt, jövőre meghaladja a 20 milliárdot
Tenyleg nem kerul majd sokba ... csak a nyugdijasok lesznek massziv huszmilliardba evente , plusz az ingyenes orvosi ellatas,1ebek .
Polyci ma uti a szoci szorolapozot, utana meg majd az adojabol egy olyan ember nyugdija lesz szponzoralva, aki lofaszt sem tett Magyarorszagert .
Talált. Sűllyed.
Ez a helyzet a hatalommal.
Magyarellenességen, kirekesztésen, hazugságokon, közösség elleni uszításon, nemzetáruláson értük tetten őket.
Egyszerűen nincs a világon olyan ország, ahol egy miniszterelenök az államalkotó nemzet ellen hadakozik, szúrós tekintettel.
Ezek az 50-90 éves hagyomány alapján gyűlölik a magyarságot.
Módosítják tudatunkat.
Illetve mások tudatát.
A miénk egészséges....
"Ha nem lesz IGEN a válasz, elsüllyedek szégyenemben. Lehet, hogy lemondom az erdélyi szilveszterezést is. Hogy nézzek a szemébe az ottani magyaroknak?"
Én is pont így vagyok.
Azzal a különbséggel, h bár van egy meghívásom szilveszterre Székelyföldre, de sajnos nem fogok tudni menni.
De legkésőbb márciusban biztos megyek oda, viszont ha a "NEM" jön ki akkor valszeg itthon maradok. Nem tudnék a szemükbe nézni.
Erősített A Magyar Nemzet :"A Népszava sportrovata a Magyar Nemzethez igazol" .
Két "kedvenc" újságomból ezentúl csak egyet kell elolvasnom . (És az nem a Népszava !)
Ugyan már! Az uszítás - az összes többi megállapításoddal együtt - megállja a helyét, csak nem büntetőjogi értelemben.
Ha nem lesz IGEN a válasz, elsüllyedek szégyenemben. Lehet, hogy lemondom az erdélyi szilveszterezést is. Hogy nézzek a szemébe az ottani magyaroknak? A legszívesebben most már ütném-vágnám ezt a mocsok bandát, és szvsz nagyon sokan így vagyunk ezzel. Nem mérik fel, hogy meddig lehet játszani az idegeinkkel és a türelmünkkel. Egyszer úgyis elpattan a húr...
Mindenben egyet értek, mert igazad van, ezt leszámítva:
"- közösség ellen uszít. Kimeríti a törvényálladékot (kishegedüs börtönt kapott a "rekeszd ki...). Az összehordott hazugságok, a számok elemi iskolás szinten cáfolhatók, tehát uszít..."
Kis Lóri nem kapott börtönt, másodfokon felmentették - a jogszabályoknak megfelelően. Az említett bűncselekmény törvényi tényállása ugyan nem részletezi, de az "uszítás" fogalmát a LB úgy határozta meg, hogy tettlegességre kell, hogy felszólítson. Pl. "verjük agyon a galíciai jöttmenteket!" (természetesen ez nem az én álláspontot, csak, mint példát említem). A "rekeszd ki!" ebbe az értelmezésbe nem fér bele.
A legaljasabb húzásuk a Nyugdíjasok Szövetségének röplapja. Sajnos, sokan be fogják kapni a csalit.
Szerintem a nemzeti oldalnak nem az IGEN melletti kampányolásra (győzni fogunk), hanem a részvételre buzdításra kellene helyezni a hangsúlyt. Sokan nem fogják szívügyüknek tekinteni a szavazást, bár egyetértenek az "IGEN"-nel.
Nem tudod. Változó. Még ránk is időszakonként változóan csapnak le.
Most egy ideje, amióta a magyarok egységesüléséről, kohéziójának javulásáról, európai súlyunk, tekintélyünk növekedéséről (azaz a magyar állampolgárság megadásáról van szó) ingerültek lettek.
Én soha nem személyeskedem (felesleges), de határozottan és keményen írok, olyan szavakat használva, amiket ellenünk szoktak használni, csak a reciprokát.
A kormány
- magyarellenes (nem cáfolható, hiszen a kinti magyarok egyetemes akarata ellen lép fel)
- törvény és Alkotmánysértő (nem cáfolható, hiszen a FVB elítélte ezért, csak kussolnia szabadna a népszavazási kérdésekben)
- kirekesztő. Ez rettenetesen jó szó, hiszen eddig mi voltunk... (kirekeszti a kinti magyarokat a nemzethez tartozás megéléséből)
- közösség ellen uszít. Kimeríti a törvényálladékot (kishegedüs börtönt kapott a "rekeszd ki...). Az összehordott hazugságok, a számok elemi iskolás szinten cáfolhatók, tehát uszít...
- hazug. Ezt még indokolni sem kell.
Ezzel együtt bármelyik pillanatban kitilthatnak bármiért. Csak eddig rengeteg pénzt hoztam nekik ide (most futó rovatom 12.500 körül tart). Meg kell fontolni, megéri-e.
Meg sok helyen vagyok, nem egy Istencsapása, ha kitiltanak.
Amikor először letiltottak (akkor beszélő, magyar nickem volt, amit mindenkép megszüntettek volna, egyébként többet azon a néven senki nem írhat, ezért is fontos a tisztogatás), most meg japánul hangzó nick-em van, "rasszista" lenne, aki ellenem lép (mint tegnap a bíró lett:-)), na szóval az első letiltásomkor úgy megsértődtem, hogy félévig feléje sem néztem az Indexnek.
lemoslékoztam valakit a "Soproni Fidesz bukta" topikban (már kitörölték), nem gondoltam volna, ilyenért 1 hét is elég lett volna. Föleg,hogy még nem voltam eltiltva. Legalább tudom ezentúl meddig lehet elmenni.
Sziasztok!
idejövök már, mert kitiltottak egy hónapra a Polidiliböl.
Gondolom a fradisták nagy többsége jobboldali?
Az Orbán kormány meg a balodali újpestiekbe nyomta a nagy pénzeket, sajnos.
Voltam a Kós Károly sétányon.
Embertelen tömeg volt. Mindenhol zászló. Nem vagyok fideszes, nem is tekintettem fidesz rendezvénynek, hanem szívemet melengető magyar ünnep volt.
Jól éreztem magam.