Nekunk semmi se megalazobb mint hogy az anyaorszagi tesvereink eltaszitanak maguktol es ezt ugy fejezik ki hogy NEM-el szavaznak !
Az meg lehet emeszteni hogy az olahok ,tothok meg a szerbek utalnak de azt hogy Ti eltasztok az mar tul sok lenne es a NEM szavazatnak az lesz az eredmenye hogy aki magyar akkar maradni az kivandorol es az itt maradok kozul meg sokkan feladjak a magyarsagukat !
Irodalomtanárok gyöngye !!!!
Ami most van az jobb ????
Egyébként már van törtvény a kettős állampolgárokkal kapcsolatosan, melyet már kétszer is módosítottak.
Tudniillik van pár kettős állampolgár hazánkban.
Még a kormányban is, pláne az szdsz-ben.
Egyébként meg a választópolgárok még ezt sem akarják megadni nekik, akkor te miről beszélsz.
Lényeg továbbra is az, a Magyar Állandó Értekezleten, akiket ez érint, egyetértetek, innentől kezdve tárgytalan a vita, hogy nekik mi lenne a jobb.
Ez a demagógia.
Persze, hogy egyetértenek az állampolgárság kérdésében.
De akkor térjünk vissza erre, amikor megszületik az ezzel kapcsolatos törvény.
Ami a jogaikat rendezi.
Amikor másodosztályú állampolgárok lesznek.
Amikor annyi jogaik sem lesznek, mint itthon egy dologtalan, feketén élő csövesnek.
Lesz-e akkor is egyetértés ?
Irodalomtanárok gyöngye !!!
Nem gondolod, hogy mire van a határon túliaknak szüksége, azt elsősorban nekik kell eldönteniük és értékelniük ?
Kivétel nélkül minden határon túli szervezet, legyen az baloldali vagy nemzeti, olyanok kik eddig ádáz gyűlölettel harcoltak egymás ellen, most példás egyetértésben kérték, ennek a megadását.
Ezek szerint ők is mind demagógok, ráadásul nem is tudják mit is akarnak, úgy ahogy van az egész banda, igaz történetükben most eleszőr értenek egyet valamiben, ismétlem KÍVÉTEL NÉLKÜL, de milyen jó, hogy itt vagy nekünk te, ki mindig felvilágítasz mindenkit ha hibázik, és helyre rakja a dolgokat, ilyenből nincs sok az egész világban sem, ezt elhiheted.
Milyen szerencsénk is van…..
Jó lenne ha nem a demagógia adná a választ.
Mert,csak másodosztályú állampolgárság az, amit adni tud az ország a határon kívülieknek.
Az itthoniak jogainak töredékével.
És ez ugyanolyan szégyen, mintha nemmel szavaz valaki.
Megint felvetődik a kérdés ki számít magyarnak ?
Mi kell ahhoz, hogy valaki ehhez a nemzethez tartozónak érezze magát ? Mi az amit számon lehet kérni ? Jár-e ez valami kötelezettséggel az egyén részéről, vagy erre nincs semmi szükség.
Azon kívül persze, hogy a Fradizmus alapból kötelező !!! :)
Mert ezek a férgek, kik nem adnák meg a magyar állampolgárságot több millió önhibáján kívül a csonka hazán kívül rekedt magyarnak, különböző okokra hivatkozva, nagyon, de nagyon felháborodnak, ha valakiben kétségek támadnak az ő magyar nemzeti érzéseikben, s magyarságukban.
Ők magyarok, mondják, ezt nehogy valaki kétségbe vonja, igaz közösséget nem vállalnak nemzettársaikért, semmilyen áldozatra nem képesek, mindent forintra számítanak, még olyat is, melyet egyébként soha nem szabadna így átszámítani, érzéseik meglehetősen furcsák ezen a téren, hogy finoman fogalmazzak.
Mit röhögnek rajtunk a szomszédos államokban, náluk ilyen nem fordulhatna elő.
Továbbra is ferdítesz !
Én két csoportot említek újra-meg újra, a végzetség(én nem írtam sehol minimumként a diplomát, mely esetben nagyon leszűkülne a szavazok köre) és a vagyon( itt sem milliomosokra gondoltam) szerint, te meg mindig megpróbálsz valamit még hozzáhazudni(mivel nem eleszőr teszed egyszerűen nem tudom másnak hívni) az általam beirt szöveghez első próbálkozásodnál szerinted én a más véleményűeket is kizárnám ki, mikor hevesen tiltakoztam, hogy ez nem írtam, másodjára más ezúttal pártállásról írsz. Hol írtam ezt ?
Én nem aszerint zárnám a szavazásból az embereket, hogy esetleg más a véleményük, más pártra szavaznának fogjad már fel, sőt !!
Mivel én nemzeti radikálisnak tartom magam, így nekem ez még elméletileg rosszul is jön, mert például a magyarországi zsidóság, mely iskolázottabb és vagyonosabb a nagy átlagban, mint a magyar, és sajnos tudatosabban megy is el szavazni, így ezeknek a súlya is nőne, tehát pont a velem homlokegyenest ellenkező véleményűeket is erősítené ez a lépés, te szerencsétlen !!!!!!
Ráadásul ez itt egy vitafórum, valaki felvett egy témát és lehet rajta vitatkozni.
Én megemlítettem, a demokrácia jelenlegi működésének zavarait, melyet nálam sokkal okosabb értelmesebb emberek elemeznek és írnak le, valami megoldást kéne találni, arra, hogy a választásokon több millió ember úgy szavaz, hogy fogalma sincs mire is teszi a voksát. Addig ha kérdezik, ő büszkén feleli, őt nem érdekli a politika és nem is követi az eseményeket, de a szavazás napján ezek egy része elmegy még is és az ország irányát meghatározó döntést hozhat. Erre kell valamilyen megoldás, lehet az általam említett kritériumok nem jól, de én ezt vitaalapnak szántam, te pedig ebbe kötsz bele újra és újra.
Egyébként az a 56-os számú hozzászólásom nagy része a MIÉPről szól, másik nagy része a mostani népszavazásról, és csak egy kisebb része a demokrácia általam hibásnak tartott működéséről.
Ennyi.
Késő van ! Ne kezdjük ezt oké !
1; Ha te ezt írod:"Én csak két csoportra osztottam kik szavaznának(de itt lehet bármi más kritérium is, csak tudja az illető mire szavaz, mert ma nem ez a helyzet) függetlenül a véleményüktől ! Jelentős különbség." akkor az a csoport akik nem szavaznának , azokat korlátozod csak azért mert más a pártállásuk , vagyoni helyzetük , iskolázottságuk .
Megmondom őszintén ez nem "jelentős különbség " ez azonosság . Hol itt a hazugság ?
2 ; Tudodmit majd tőlled megtudom !
Igen kijelentem a demokráciánál jobb rendszer nincs ! Az általad támogatott feudalizmusnál sokkal tökéletesebb . (Így minden MAGYAR egyenlő lehet .)
Maradtam ugyanazon véleményemmel
ÉLJEN A KÖZTÁRSASÁG
HAJRÁ FRADI
Ui. Nem a MIÉP vagy más pártzászlótól félek , hanem attol hogy 1 bármely eszme kisajátíthatja szeretett klubbomat .
„És én is leírhatom a véleményemet ami nem változott .”
Ez a vélemény kölcsönös, de gondolom ezt te is sejted. Csak én nem kezdek futóbolondozni, pedig hidd el, tudnálak jellemezni csak nincs értelme.
Mindig volt véleményem a MIÉP zászlóktól rettegőktől, kis hazánkban 40 év kommunizmus után, s hogy a diktatúra emberei továbbra is / újra irányítják az országot, valóban Csurka
a veszélyforrás.
A szavazásra visszatérve, és az általam írtakra.
1/ Ne hazudj, csúnya dolog, én SEHOL nem írtam, hogy korlátoznám azt, kinek más a véleménye, ez a te hozzáállásod a futóbolonddal, ne kend rám.
Én csak két csoportra osztottam kik szavaznának(de itt lehet bármi más kritérium is, csak tudja az illető mire szavaz, mert ma nem ez a helyzet) függetlenül a véleményüktől ! Jelentős különbség.
2/ Nézz utána, hogy a magyar történelem milyen nagyságainak volt ez a véleménye, lehet meg fogsz lepődni.
Ha te ki mered jelenteni, hogy az emberi történelem legjobb rendszere a jelenlegi(ez még lehetséges) és nem is lesz nála jobb(ez már nem), nem lehet róla vitát sem folytatni, az a te dolgod.
Egyszerű a helyzet, alapvetően máshogy ítélünk meg dolgokat. Értelmes ember ezt el tudja viselni, ez is a demokrácia, vagy nem ?
Igen itt bármit el lehet mondani !
Példáúl miután kifejti , hogy korlátozná a demokráciát KORLÁTOZNÁ a MAGYAROKAT önrendelkezési jogaikban , csak azért mert van akinek (minő megengedhetettlen vétek) más a véleménye mint a magáé , esetleg vagyoni helyzete , vagy diplomáinak száma nem azonos az Önével . Na ezután diktatúráról , cenzúráról baszélni ... nem kis ellentmondás .
Na pédáúl ezért csudás dolog ez a demokrácia mert ilyeneket is írhat !
És én is leírhatom a véleményemet ami nem változott .
igen tudom, hogy sajtóklun van minden pénteken a bp tévén, de sajnos nálunk azt nem lehet fogni. annak idején magyar atv-n követtem az eseményeket. sejtettem, hogy valamilyen módon ezzel van összefüggésben Halder hozzászólása csak az nem volt világos, hogy hogy keveredik oda nemmel szavazók zöme és nigériai srác:)..bár igazábóól még most sem világos csak tippem lenne rá..
Drága uraim amikor valaha ide írtam, és az rég volt , soha nem vontam kétségbe , hogy ki mekkora fradista .
Azt vonom kétségbe , hogy megkérdezheti : "(azt nem értem, hogyan keveredik közénk komcsi?) " !
Azt vonom kétségbe , hogy egyáltalán toddja mi az a komcsi ! Miféle komcsi ? Aki nem szélsőségesen (!) jobboldali az az Őn számára a komcsi ! Ez elvakult , szemellenzős gondolkodás .
És igen a MIÉP zászló kompromitálja a ferencvárost , föntartom a véleményemet ez is közrejátszik a nézőszám drasztikus csökkenéséhez( persze nem ez az egyetlen ok) . Mint ahogy mondjuk , egy Che Guevara zászló is kompromitálná , (hála a jó istennek nem volt ilyen és remélem nem is lessz soha) , mert erőssen politizálná az alapvetően nem erre a célra alapított FERENCVÁROSI TORNA CLUB-bot . És igen , jó érv az , hogy a FERENCVÁROSnak mindig volt egy nemzeti jellege , főleg a Kádár diktatúra alatt , de ez egy EGYSÉGES NEMZETi jelleg volt . Nem pártoskodó , egymást lehazaárulózó dágvány , ahol lekomcsizuk , lenácizzuk azt aki nem úgy gondolkodik mint mi. Ez a feladat a demokráciában a pártokra hárúl , akik lássuk be szépen teljesítik is nemzetmegosztó hivatásukat . (És ide tartozik a MIÉP is , ill. annak maradékai .)
Pénteken este 20 órától SAJTÓKLUB Bp TV-n.
Érdemes megnézni mindig.
Bencsik, Tóth Gy, Szentmihályi Szabó, Sinkovics, (ugye Lovas Brüsszelben), a mai vendég mondta a híres mondatot egy hete:
"a szar elvált a viztől" (Duray).
A hazaárulók a nemzettől.
Micsoda egy mocsok banda.
Egy zsidó srác, kinek ősei talán 100-150 éve jöttek Galliciából szerint a határon túli magyarok talán, igen talán ők is magyarok. Tehát megengedte nekik, és nekem, ki székely származású vagyok, hogy magyarnak érezze magam, mondja ezt ő.
Egy nő szerint már így is sokan vagyunk, mondja ezt akkor, mikor nemsokára csak 7 millióan leszünk.
Egy fiatal lány szerint már így is elég külföldi, nem magyar van már itt. Ezt nem is értettem, ezek szerint a határon túli magyar az nem magyar, egyenlő egy kínaival az ő szemében ?
A többiek csak szimplán nem akarják mert pénzbe kerül, vagy mert elveszik a munkát.
A legengedékenyebb egy idősebb hölgy volt, ki megadná az állampolgárságot, de csak ha nem jönnek ide, mert akkor isten ments.
Valóban a nigériai néger srác volt az egyetlen ki igennel szavaz. Itt tartunk. Hurrá.
Bírálatodnak annyi igazsága van, mint amit nekem címeztél valaha:
Total válasz 2002.03.02 00:29:20 (34476)
Ez igaz 2db. MIÉP zászló volt kint a rácson .
Ezért vannak kint 8500-an és nem tízezerrel többen !!!
Előzmény: takacsi (34444)
Mostanság egyetlen MIÉP zászló sincs (több, mint két éve) a rácson és nem 18.500-an vagyunk, hanem 3-4 ezren.
Tehát nehezen találod meg az igazságot.
Haldernek meg igaza van...
(azt nem értem, hogyan keveredik közénk komcsi?)
Igen, nincs kizárva, hogy egy egyszerű futóbolond vagyok, de ne zárja ki annak a lehetőségét se, hogy súlyosabb, komplikáltabb esettel áll szembe.
Viszont itt komoly problémáim támadtak, nem az a lényege a jelenleg egyetlen hiteles és elfogadott nézetnek, rendszernek, hogy mindenki elmondhassa a saját meglátását, értékelését, legyen az bármekkora hülyeség ?
Ezek szerint az ön nagy demokrácia elképzelésébe az már nem fér bele, hogy „egy egyszerű futó bolond” elmondja a véleményét, mely esetleg teljesen más mint az öné. Pedig eddig úgy tudtam, ez is az egyik vívmánya.
Én ezt inkább diktatúrának nevezném, önből jó cenzor lett volna.
Ja és köszönöm, hogy összefoglalta az írásomat, így legalább látom önt mi ragadta meg a szövegből, higgye el, ez is sokat elárul nekem önről.
A kedvencem :"A demokrácia hátránya, álságos eredménye, hogy mindenki szavazhat. Én egyszerűen csak, tényleg leegyszerűsítve a primitív tömeg segítségével végrehajtott diktatúrának nevezek.
Ezzel az arctalan, s tudattalan tömeggel, mely egyébként gyakran büszke is erre, bármit el lehet érni, s meg lehet szavaztatni, nagyon könnyű őket irányítani. S ezen változtatni már sohasem lehet.
Az én véleményem szerint szavazni csak a végzettség (van hozzá képzettsége és nagy valószínűséggel esze is), vagy tulajdon (vagyona miatt nem szavaz felelőtlenül) alapján lehetne.
Ezen persze mindig fel lehet háborodni, de az elmúlt 14 év ezt bizonyítja."
Kérem írja le máskor , hogy: Éljen a feudalizmus ! Le a nemzetközi zsidó , illuminátus összeesküvéssel ! Sokkal rövidebb és nem is kell az érdeklődőknek annyit olvasniuk hogy észrevegyék maga 1 egyszerű futóbolond !
Más téma, de a Fotex kapcsán érintettek voltunk (mot már múlt idő, hála az égnek):
Az 'istenített forint' veszélyezteti az Ajka Kristályt Az Index információi szerint tömeges létszámleépítés várható a Fotex-csoport zászlóshajójaként számon tartott Ajka Kristálynál. Gyurcsány Ferenc miniszterelnök egy szombathelyi rendezvényen beszélt arról, hogy az erős forint többek között gátolja a hazai vállalkozások sikerét, Ajkán 1400 dolgozó munkahelye került végveszélybe az Egyesült Államokba irányuló export romló bevételei miatt.
Spirk József (spirk@mail.index.NOSPA-M.hu) 2004. november 19., péntek 11:05
Az Ajka Kristály Kft. több száz dolgozója kerülhet utcára a cég romló bevételei következtében.
Végveszélyben 1400 munkahely
A Fotex-csoporthoz tartozó társaság vezetője információink szerint a napokban a kormányzat segítségét kérte a munkahelyek megmentése érdekében. A cég problémáiról Gyurcsány Ferenc miniszterelnök is beszélt egy szombathelyi közönségtalálkozón csütörtökön. A kormányfő szerint "Ajkán 1400 ember munkahelye került végveszélybe", Gyurcsány Ferenc a cég problémáiért egyértelműen "a jobboldal által istenített erős forintot" tette felelőssé. Gyurcsány kifejtette, hogy országos méretekben fenyegeti a forint magas árfolyama a munkahelyek megtartását, mert visszaesik az exportra dolgozó cégek bevétele. 96 százalék exportra
Mint ismertes a Várszegi-birodalom érdekeltségébe tartozó ajkai cég termékeinek 96 százalékát az Egyesült Államok, Nagy Britannia, Japán, Olaszország, Németország, Svájc, Franciaország piacain értékesíti. A forintárfolyam már a tavaly is kisebb visszaesését okozott a kft. forgalmában: 2003 első felében 2,7 százalékkal csökkentek az Ajka Kristály eladásai.
Nem tudom, de el kellene dönteni, melyik a fontosabb: a Fotex tulajdonú, amerikai piacra termelő, és emiatt hátrányban levő Ajka Kristály vagy az ország (nyugdíjak, gyes, gyed értéke stb. stb.). Még gondolkodom :)))))
Nem fogadok veled, de csak azért, mert így lesz :))) Az EU Lengyelország példáján tanulta meg, milyen az, ha egy szegény, de nagy lélekszámú, ergo nagy szavazatsúlyú tagot vesz fel. Namost Románia még szegényebb, de elég nagy lélekszámú, azaz lenne súlya az EP-ben, az Európai Tanácsban - azaz zsarolhat.
Tag szvsz a közeljövőben Svájc vagy Norvégia lehetne, ha a helybeliek megbuggyannának, és kérnék. Románia, Bulgária no, és ott van még Törökország, ami bazi nagy gondja az EU-nak. Sajna emiatt Horvátország sem lesz, noha gazdaságilag veri Ro-t és Bult-t.