Keresés

Részletes keresés

Tesla.voltam Creative Commons License 2020.04.09 0 0 32140

Ok, csak az rémlett, hogy van közgyűlés.

 

Közbe eszembe jutott a remek támogatásról, hogy van a faluban egy helyi cukrász(da), úgy másfél éve nyitott. Ott is kb. 5-en dolgoztak. Ők is lehúzták a rolót, természetesen nem kereste hülyére magát a tulaj, nincs tartalék, persze nekik sem kell támogatás, nincs itt szükség segítségre.

Előzmény: Pac (32138)
Brandmaster Creative Commons License 2020.04.09 0 1 32139

Az 5000 forint / ev a legmocskosabb lehuzas.

Semmit nem adnak erte, kotelezo es siman behajtjak ha nem fizetsz.

 

Ez a Parragh meg maradhatott volna csempe arus, abban jo volt.

Előzmény: Pac (32138)
Pac Creative Commons License 2020.04.08 0 0 32138

Van, hogyne. A tagoknak.

 

De egy mezei egyéni vállalkozónak vagy bt-nek, kft-nek, akkor is fizetnie kell éves hozzájárulási díjat, ha nem kamarai tag, hanem egyszerűen csak létezik.

Jelképes 5000 Ft/év, de itt ugye sok-sok ezer vállalkozó+vállalkozás fizet.

Szimpla adó, csak másképp becézik.

 

A tagok tagságit fizetnek. (évi 15.000 - 1,1 millió között)

Előzmény: Tesla.voltam (32137)
Tesla.voltam Creative Commons License 2020.04.08 0 0 32137

Van küldöttgyűlés, nem? 

Előzmény: Pac (32136)
Pac Creative Commons License 2020.04.08 0 0 32136

Naná, csak semmi tagság! Akik a hozzájárulási díjat fizetik, azok nem tagok, csak fizetnek, de jogaik nincsenek.

 

(ha erre gondoltál...) 

Előzmény: Kevin (32130)
Total Creative Commons License 2020.04.08 0 0 32135

Azt szeretném ideokoskodni, hogy a példádban szereplő Lánchíd punkt megtérült a befektetőknek!
Rá kéne keresni (nem fogok, emlékezetbl írom) hogy valami befektetési jegy szerű vagy részvény kibocsájtás volt és az 1870-es években már hasznot hozott. 
A poén, hogy az a folyamatosan átlátható üzlet pont ellentettje ennek a titkosított, kínai, gyarmatosító beruházásnak!

Előzmény: Dobcsány. (32134)
Dobcsány. Creative Commons License 2020.04.08 0 0 32134

Hejj ha valaki még azt hitte, hogy megússzuk ezt 700 mrd-ból az nagyon tévedett.

 

most tartunk 1.700.000.000.000 miliárdnál azaz minden magyar állampolgárnak bele fog kerülni 170.000 Ft-jába jelen állás szerint, de ez még drágulhat a végéig.

 

https://mfor.hu/cikkek/makro/mar-1700-milliardba-kerul-a-budapest-belgrad-vasut-es-pont-most-meg-is-kell-csinalni.html

 

egészen elképesztő a projekt indulása

 

A beruházás Bányai szerint hosszú távon meg fog térülni, de egyébként anno a Lánchíd vagy az Erzsébet-híd megtérülését se firtatta senki. Ha ezt nézték volna, ezek meg se épülnek. 

 

Mészáros Lőrinc részvételéről Schanda Tamás, államtitkár egy későbbi felvetésre csak annyit mondott: legyünk arra büszkék, hogy magyar emberek vesznek részt magyarországi beruházásokban. 

 

 

sergiototta Creative Commons License 2020.04.08 0 0 32133

Nálunk ~25k mintavétel, náluk ~98k, majdnem négyszeres különbség, elég jelentős.

Persze új focistadionokban biztosan felénk billen a mérleg.

Fociban meg feléjük. Bár ott lehet az állam nem tekinti első számú kiemelt feladatának a focisták megsegítését.

 

 

Előzmény: bigacsiga2003 (32132)
bigacsiga2003 Creative Commons License 2020.04.08 0 0 32132

"vicces" h ez a cseheknel a tajekoztatasi weboldal:

https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19

 

éppcsak "egyfokkal" reszletesebb es csinalnak tobbszor annyi tesztet mint mi. igenytelen és hazug orszag vagyunk sajnos.

Tesla.voltam Creative Commons License 2020.04.08 0 0 32131

Tegnap beszéltem unokatesómmal, egy kis üveges cége van (volt?), vele együtt 5 ember élt meg belőle. Úgy, hogy volt fizetése neki is, de semmi extra félrerakható. Mondta, hogy az emberek sem merik beengedni őket, de az egyik melós is közölte, hogy nem megy. Úgyhogy kb. 20 %-on elketyegnek (némi közületi megrendelés van), a szabit égetik, de max. május közepére az is kifut. Persze azt is neki kell fizetni a szinte 0 bevételből. Még a pontosítás előtt beszéltünk, de sok jót nem vártunk. Igazunk lett. :(

 

Persze az is hozzá tartozik, hogy a meglehetősen kormánykritikus szomszéd szerint, ahol nincs pénz fizetni az embereket, azok mehetnek is csődbe. Az mindegy, hogy ahol nagykutya, az egy webshop-os cég, kb. 20 % árréssel, úgy könnyű ilyen lazán felfogni. Ráadásul éppen Ő mondta, hogy 1 ember mondta, hogy nem mer bemenni dolgozni és ilyen nincs, akkor kirúgják. Pedig ott a tulaj irdatlan pénzt keres évente, ott tényleg akár "jótékonykodhatna". Szóval itt is működik a jó kis magyarosch mindenki mást leszarok... 

Előzmény: bigacsiga2003 (32125)
Kevin Creative Commons License 2020.04.08 0 0 32130

Kötelező kamarai tagság: AKA, aki kitalálta.

Előzmény: Dobcsány. (32128)
Dobcsány. Creative Commons License 2020.04.08 0 0 32129

ezt a segélycsomagot tákolták egy hónapig?

 

ezt oda lehet fingani a papírra kb 2 óra alatt.

 

 

Előzmény: bigacsiga2003 (32126)
Dobcsány. Creative Commons License 2020.04.08 0 0 32128

https://index.hu/gazdasag/2020/04/08/parragh_laszlo_mkik_koronavirus_mentocsomag/

 

Parragh: Annyian mentek tönkre, hogy azzal nem tudunk mit kezdeni.

 

Ez mekkora mondat már. Nem tudnak mit kezdeni, de a kamarai tagdíjat azt röhögve elköltötték faszságokra.

Előzmény: bigacsiga2003 (32125)
Brandmaster Creative Commons License 2020.04.08 0 0 32127

Es a legszebb, Matolcsy 2 - 3 szazalekos novekedesre szamit.

Ezt le meri irni.

 

Hofi: 

Mennyit fial a diszno  elvtarsak  ?

12-t, akkor annyi.

Na es ezt a diszno is tudja ?? .- )

bigacsiga2003 Creative Commons License 2020.04.08 0 0 32126

raadasul ez az egezs "hatalmas" segelycsomag nem fog kerülni összesen 193 millaird forintba, aminek 13%-at az EU fizeti, vagyis az egesz hihetetlen segítseg a cégeknek és munkavállaloknak egy darab Puskas stadion ár. Elkéepsztő nagylelkuseg. JA de persze csak akkor, ha talalsz, és remelhetoleg eljasrsz, busszal, akarhogy, valami tanfolyamra. a felszabadulo fantasztikus 4 órádban naponta.. hihetetlen.

https://444.hu/2020/04/08/megszereztuk-a-kormany-tervet-a-roviditett-munkaido-tamogatasi-modjara

bigacsiga2003 Creative Commons License 2020.04.08 0 0 32125

van egykét cégtulaj ismerősöm, akikre raferne egy kis segitseg... de ezek a szabalyok.. kb senki se fog semmit se kapni..

egy nem termelő cég hogyan tudja bizonyitani, hogy kevesebb a megrendelése?

miért KELL mindenkinek bejarnia, mikor most is mindenki home officeban van? miért KELL a bejaras mellet és/vagy valami oktatason resztvenni?

 

lerohadna Orban retkes fasza, ha az életben egyszer a KÖZÖS PÉNZÜNKBŐL adna valamit a rászorulóknak kibaszott követelőzések és feltételek nélkül?? Életben nem hallott arról ez a szar, hogy adni valamit anelkul h kérsz valamit?? Mint mondjuk a Soros tette vele fiatal korában?? hihetetlen mekkora egy szar geci ez az ember. keresztény. a legutolsó zsidó is nagyobb lelkű mint ő.

 

Elnézést minden pinavirágtól, hogy ilyen finoman írtam erről a kupac szar emberről! bocsánat.

Tesla.voltam Creative Commons License 2020.04.08 0 0 32124

Egy szóval nem mondtam, hogy az idézetben lett volna. Nem is utaltam rá.

 

Természetesen elolvastam, azért írtam, hogy ha a politikai tehetetlenség is az oka, akkor említsük már meg, melyik párt igyekszik még akadályozni is a működést.

 

És akkor a Te stílusodban: ne magadból indulj ki, nekem nem ad senki utasítást. Pláne nem a dk (azt hiszem, ott van, akit írtál).

Előzmény: gerg0 (32122)
Brandmaster Creative Commons License 2020.04.08 -1 0 32123

Barmi is tortent, minden eltorpul Novak unga- bunga Katalin mai szereplesetol.

Ez a csaj, hogyan kerult ide a jarvany kellos kozepen ? !

 

Es amiket mondott.

 

De jo hir, hogy elfelejtette felrakni a 20 forintos muanyag gagyi  Fidesz fulbevalojat.- ))

Az a darab priceless.

 

Ej, de fogja ezt majd egyszer szegyelni.

Előzmény: gerg0 (32122)
gerg0 Creative Commons License 2020.04.08 -1 1 32122

Ez nettó marhaság! Nyilván nem is olvastad el, ha ilyen következtetésre jutottál.

Másrészt a legkevésbé sem szokásom másoktól származó idézetek meghamisítása, kibővítése. Neobolsevik politikai közösségnél tudom, hogy ez természetes.

Értem, hogy most gréczy elvtárs harcra szólított, de azért egy színvonal alá nem kéne menni.

Előzmény: Tesla.voltam (32120)
Brandmaster Creative Commons License 2020.04.08 -1 0 32121

Ki kell lepni a gecibe.

 

Nem jo ez az EU semmire, csak akadalyoznak mindenben, az ember nyugodtan nem tud Kipcsak birodalomhoz tartozni ahova rendelt minket a teremto.

 

Meg ez a Soros is bedontotte a forintot, meg abban a csunya aktataskajaban behozta a virust a migrancs hordakkal es elvettek a kulturankat, nem tudunk  csurdongolot tancolni Alcsuton.

 

Kilepni,  a kisvasutat  meghosszabbitani Bicskeig.

Kozos kinai - magyar hatart.

Azt a kutyauristenit a vilagnak.

Előzmény: gerg0 (32119)
Tesla.voltam Creative Commons License 2020.04.08 0 0 32120

A politikai akadályhoz írd be, hogy egy (vajon melyik?) párt ep-képviselője azon jogászkodik, hogy online ne ülésezhessenek. Tehát sehogy.

 

Addig rendben, hogy nincs ilyen lehetőség, mert nem gondoltak ilyenre, de nem is kellene ezt feszegetni.

Előzmény: gerg0 (32119)
gerg0 Creative Commons License 2020.04.08 -1 0 32119

Lemondásában beismerte az EU járványügyi tehetetlenségét az Európai Kutatási Tanács elnöke

 

A kutatási tanács elnöke a Financial Times című brit üzleti napilaphoz eljuttatott nyilatkozatában azt írta:

rendkívül csalódott a világjárványra adott európai válasz miatt.

A vírusfertőzés gyors leküzdésére egy tudományos program elindítását javasolta, azonban

elképzelésének megvalósításakor „intézményi és politikai akadályokba ütközött”.

 

Elvesztettem a hitem a rendszer iránt. Eleget láttam az Európai Unió tudományos irányításából és politikai működéséből

– írta.
A napilap úgy tudja, hogy a kutatási tanács vezetősége Ferrari több ötletével sem értett egyet, egyebek mellett azzal, hogy az ügynökség a járványra adható rövid távú megoldásokra összpontosítson.

 

bigacsiga2003 Creative Commons License 2020.04.08 0 0 32118

Egy kép neha ezer szónál.. 

 

Mekkora bohoc ez a Viktor. 

Total Creative Commons License 2020.04.07 0 0 32117

:D 
semmibaj

Előzmény: Brandmaster (32116)
Brandmaster Creative Commons License 2020.04.07 0 1 32116

Jajjj bocs....ez elkerulte a figyelmemet....- ))

Előzmény: Total (32114)
Total Creative Commons License 2020.04.07 0 0 32115

Nyomtam egy up-ot
:)

Előzmény: sergiototta (32112)
Total Creative Commons License 2020.04.07 0 0 32114

Total be van kattanva a pali.

 

Úgy tudtam, hogy én vagyok a hibás! 
:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Előzmény: Brandmaster (32113)
Brandmaster Creative Commons License 2020.04.07 0 0 32113

Pontosan igy van.

 

OV meg akarja mutatni, hogy marpedig O hozza a rendeleteket es mindenkinek kuss, mert  ert hozza, mert mindenhez ert es Akcio csoprt, meg Aperitif torzs,  meg konzultal, meg irrital, meg menstrual, es ha ez nem tetszik, akkor meghosszabbitja a virust Bicskeig.

 

Total be van kattanva a pali.

Előzmény: Total (32111)
sergiototta Creative Commons License 2020.04.07 0 1 32112

A kamugeri miatt van ez is.

Előzmény: Total (32111)
Total Creative Commons License 2020.04.07 0 0 32111

Elmondom mifelénk miért jön. 
kimegy a Margitszigetre baszni az eget, mert a "maradj otthon" felszólítás teljesen felfoghatatlan számára. 
Előző nagyon tartós kapcsolatoméknál Tihanyban inkább le is kellett zárni a parkolókat mert kurvára senki nem marad otthon. 
Összességében az a véleményem, ezt a parkolás dolgot helyben a lokális igények figyelembevételével sokkal jobban el tudták volna dönteni az önkormányzatok és ez az országos döntés csak felesleges zavart kelt, hogy azt ne mondjam teljesen értelmetlen erőfitogtatás.



Előzmény: Pac (32102)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!