Keresés

Részletes keresés

Kevin Creative Commons License 2019.07.03 0 0 28810

kb. a papucs-story szinvonala ez az írás is

Előzmény: elefánt11 (28809)
elefánt11 Creative Commons License 2019.07.03 0 0 28809

""Magyar és külföldi diplomáciai források szerint Orbán arra próbálta meg rávenni Trumpot, hogy segítse a független magyar civil szervezetek elleni magyar kormányzati törekvéseket. Cserébe azt ajánlotta, hogy nem fog akadályt gördíteni egy készülőben lévő sokszáz millió dolláros amerikai fegyverüzlet elé""

 

ha ez tényleg így volt, az igazán szexi!

 

https://index.hu/belfold/2019/07/03/direkt36_orban_trump_segitseget_kerte_a_civilek_ellen_de_az_amerikai_elnok_kitert_a_keres_elol/

elefánt11 Creative Commons License 2019.06.27 0 2 28808

az ügynöklistát is hogy nyilvánosságra hozta az antikommunista kormánypárt. ja nem. 

Előzmény: Törölt nick (28806)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.27 0 0 28807

https://index.hu/belfold/2019/06/26/meghalt_egy_ersebesz_maris_instabilla_valt_az_akut_betegek_ellatasa/

Elképszető ami az eügyben is megy itthon. A nagyobb összeomlás talán még azért nem következett be, mert lelkiismeretesen dolgoznak nagyon sokan egyfolytában. Meg is van az eredménye.

Törölt nick Creative Commons License 2019.06.27 0 0 28806

Pont olyan elszámoltatás várható a politikában is, mint nálunk az átvilágítás után. Semmi.

Gáborék tudják, hogy ki mit csinált és kész. Cserébe meg tolják az állami lóvét töménytelenül.

Az egykori vétkesek meg sakkban maradnak. Még az a bohóc Berki is megúszta aprópénzzel a büntit.

Előzmény: elefánt11 (28804)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.27 0 1 28805

Sajnos pont az oktatást (is) züllesztik lefele tudatosan, mert minél kevesebb intelligens ember van itthon, annál tovább fenttartható ez a rendszer. És akkor finoman fogalmaztam.

Jó pár éve talán a finneknél jöttek rá arra, hogy a valódi fejlődés egyik fontos tényezője a minőségi oktatás és tanulás.

Előzmény: Törölt nick (28802)
elefánt11 Creative Commons License 2019.06.27 0 0 28804

+1 (+ elszámoltatás)

Előzmény: Nyugdijas_szektor (28803)
Nyugdijas_szektor Creative Commons License 2019.06.26 -1 0 28803

Indulj a választáson és én szavazok rád azonnal! :)

Előzmény: Törölt nick (28802)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.26 -1 3 28802

Az én programom már 10 éve is ez volt:

 

  • ÁFA csökkentés (27%-ért még az is meginog, aki egyébként hajlana a prudens viselkedésre);
  • ezzel párhuzamosan vasszigor az adóhatóság és az összes bűnöldöző szerv részéről, minden szinten (régi vesszőparipám, hogy a legpuruttyább balkáni országokban is kaszálnak el minisztereket, sőt miniszterelnököket korrupció miatt, nálunk a Hagyó-Hunvald szint volt a "csúcs");
  • oktatás, oktatás, oktatás.

De senki nem hallgatja meg :-(

Előzmény: Nyugdijas_szektor (28799)
elefánt11 Creative Commons License 2019.06.26 0 0 28801
elefánt11 Creative Commons License 2019.06.26 0 0 28800
Van hogy felvesznek kameraval dolgokat. De akkor ne, kar. Kivancsi lettem volna
Előzmény: Törölt nick (28796)
Nyugdijas_szektor Creative Commons License 2019.06.26 0 0 28799

De ezen a mentalitáson az elit tudna változtatni az oktatáson és a személyes példamutatáson keresztül. Az oktatásban néhány szimpla üzenetet elég lenne átadni:

1) Nincs olyan, hogy az "állam pénze", azt mind az állampolgárok és cégek adják össze adók és járulékok formájában. Aki abból lop, mindenkitől lop.

2) Az állami költségvetés véges minden évben, ha azt elköltjük valami túlárazott faszságra (stadionok, értelmetlen vasútvonalak, Paks II.) akkor más területekre kevesebb jut (oktatás, egészségügy, kutatás, stb.).

3) Ha valaki egész életében maximum havi 8e forint járulékot fizet havonta, akkor abból bizony nem fog kijönni egy májátültetés egy végigpiált és végigbagózott élet után.

A személyes példamutatás is elég egyszerű, időnként ki lehetne rúgni egy-egy minisztert ha közpénzen intézi a magánprogramjait, illetve meg lehetne szüntetni néhány rendszerbe kódolt "trükközésre" kényszerítő szabályt (pártok hivatalos költségvetése, kampányszabályok, költségtérítések, stb.).

 

Előzmény: Törölt nick (28798)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.26 0 1 28798

"Amúgy igen, ez a "megoldjuk okosban" a vérünkben van. Nem tudom, megváltozik-e valaha. Főleg, hogy a fél(?) ország (élén a vezérrel) büszke is erre."

 

Na, hát ez itt a probléma. Amíg ez így lesz, semmi előrelépésre ne számítsunk odafent sem.

Előzmény: Tesla.voltam (28794)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.26 0 0 28797

Ludo ellen nem hiszem, majd esetleg a következő körben. Kell hozzá regisztráció a B-be is?

Előzmény: sergiototta (28793)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.26 0 0 28796

Vagy 5 éve volt egy konferencián. Szerinted? :-)

Előzmény: elefánt11 (28791)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.26 0 1 28795

https://qubit.hu/2019/06/20/mar-csak-ket-eu-tagallamban-rosszabb-az-eletszinvonal-mint-magyarorszagon?_ga=2.113200903.286691157.1561014622-1534226382.1561014622&fbclid=IwAR0p80kSpQ5PWbZBS5fn5JE_wRYVhpr4eHEMlefxWNaL-al5XNGkUS8o6D0

Értem én is, amit írtok. Javul az életszínvonal, ettől más országokban a mi kormányunk által elkövetett bűncselekmények töredékéért is tüntetések zajlanak vagy zajlottak.

"Az osztrákok, szlovákok, románok, horvátok után a csehek is elhúztak a kivagyi magyarok mellett. Lassan mi leszünk Közép-Kelet Európa legbirkább népe."

Mehetne ez még jobban, csak harcolni kellene érte. Ha holnaptól 450 lenne a benzin vagy romlana a forint értéke drasztikusan, ha tucatjával halnának meg emberek az eügyben alapvető problémák miatt se történne semmi. Ezt tartom nagyon furának.

Egyébként saját vélemény csak, de ha mindenki egy elfogadható életszínvonalon élne és hagynák tanulni a diákokat, olajozottabban menne az eügy stb... A kutyát se érdekelné akkor hogy Lőrinc úr mennyit lop. Azt csinálnának, amit akarnak. Így viszont állandó nagyító alatt lesznek és szinte provokáció, ami a médiában megy velük kapcsolatban.

Tesla.voltam Creative Commons License 2019.06.25 0 0 28794

De éppen arról beszélek, hogy nekem nem olcsóbb. Nem arról van szó, hogy "20e+áfa, de számla nélkül 20", hanem kifizetem amit mond, ha ad számlát, jó, ha nem, úgy is jó. (aztán hogy ránézésre tudja-e, hogy nem fogom a számlát követelni és ezért "olyan" árat mond, nem tudom)

 

Amúgy igen, ez a "megoldjuk okosban" a vérünkben van. Nem tudom, megváltozik-e valaha. Főleg, hogy a fél(?) ország (élén a vezérrel) büszke is erre.

Előzmény: Törölt nick (28790)
sergiototta Creative Commons License 2019.06.25 0 0 28793

egyébként azért sztem rohadtul nem mindegy az összeg meg a környezet, ahol ez történik

egyáltalán nem biztos, hogy azért, mert, valaki lóg a buszon, akkor, ha lehetősége lenne, akkor egy buszt is ellopna

 

vagy azért, mert iszol egy sört, vagy berúgsz egy koncerten/meccsen még nem leszel alkoholista

 

amúgy nem tervezel esetleg a Ludo ellen kinézni? mikor valamikor a télen összefutottunk a Természettudományiban mondtad, hogy a nemzetközire esetleg kinézel majd

mesélnék egy jó sztorit személyesen ezzel kapcsolatban

Előzmény: Törölt nick (28788)
sergiototta Creative Commons License 2019.06.25 0 0 28792

Értem amit mondasz és igazad is van, de számomra van egy nagy különbség a keresztény nemzeti féle lopások és az okosba megoldott ház körüli melók közt.

 

Más az, ha valaki a megdolgozott pénzéből kevesebbet akar odaadni az államnak és megint más az, ha valaki direktbe kiveszi a mások által megtermelt pénzt az államkasszából. Amikor valaki feketén/szürkén van bejelentve, vagy okosba intézi a ház körüli dolgokat és ezáltal nem fizet be bizonyos adókat, az nagyon más, mint a nersevik elveszem a mások által megtermelt pénz.

 

Persze az első se jó, és az is káros, de nekem erkölcsileg is nagyon más esett a kettő. Az egyik esetben csak nem akarod odaadni, a másikban meg direkt elveszed. Ráadásul szerintem van is összefüggés a kettő közt. Amíg a lopás ilyen erős, addig érthetően alacsonyan van a szándék is az odaadásra.

Előzmény: Törölt nick (28790)
elefánt11 Creative Commons License 2019.06.25 0 0 28791

meg lehet hallgatni ezt az előadást?

 

Előzmény: Törölt nick (28788)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.25 0 0 28790

Pont ezért van igazam, mert mindenki (ahogy te is) megmagyarázza magának, hogy miért jogos, indokolt, sőt igazságos, hogy ő lop. Ezt ne vedd személyeskedésnek, többnyire én is okosba oldom meg a ház körüli melókat :-( Hidd el, Lázárnak, Rogánnak és a többinek is csodás elméletei vannak, hogy miért jár neki az, amit lenyúl, miért jogos ez és miért érdemli meg sokszorosan. Ahogy neked is ezzel a "faszságokra költik" szöveggel. Ugyanúgy alátámasztottnak gondolja, ahogy te is. Pl.: miért menjen szociális támogatásra? Úgyis csak elissza a sok alkesz. Minek menjen eü-re? Feneketlen zsák az egész, ha 10X ennyit tolnánk bele, akkor is szar lenne. Stb stb.

Előzmény: Tesla.voltam (28789)
Tesla.voltam Creative Commons License 2019.06.25 0 0 28789

Azért nincs igazad velem kapcsolatban, mert nem azért nem követelem a számlát, mert akkor nekem olcsóbb és mert fent többet lopnak, hanem mert ha beszedik adóban, faszságra költik. Ha ugyanennyit lopnának, de a beszedett pénzt értelmes(ebb)en költenék, máshogy állnék hozzá.

 

Ismerem azt is, amiről Te írsz és valóban sokan így gondolkodnak.

Előzmény: Törölt nick (28788)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.25 0 0 28788

"amíg ilyen prioritással költik a pénzt (sport, egyház elöl, eü, oktatás hátul), addig én sem töröm magam a számlákért."

 

Igen, pont erről beszélek :-)))) Fordított a kapcsolat, bármennyire is próbálod magaddal elhitetni, hogy "te csak azért, mert ők ott fent bezzeg..." Mert OK, most te nem töröd magad a számlákért (magyarul közvetve megkárosítod a költségvetést), de ha átemelnénk téged valami magas pozícióba, ott ugyanúgy "nem törnéd magad a számlákért", azaz megkárosítanád a költségvetést. A különbség, ahogy írtam, csak annyi, hogy az alsóbb szinteken mi parasztok pár 10e Ft-ot tudunk így lenyúlni, felsőbb szinteken meg pár milliárdot. De ugyanazt csinálja mindenki, csak a maga szintjén. És még meg is ideologizálja :-)

 

Egész egyszerűen ez a magyar néplélek része. Pár éve a költségvetési csalásról tartottam előadást, és hogy kicsit színesítsem, gondoltam utánamegyek, mióta megy ez a buli nálunk. Nos, Szent István intelmei már rendelkezést hoztak (!) az adócsalás ellen ("aki pedig elrejti a tizedet, attól kilenc tizedet vegyenek el"), ami azt jelenti, hogy addigra ennek már gyakorlata volt, elterjedt. Voltak persze korszakok, amikor ez kevésbé volt hangsúlyos. Az én véleményem az, hogy a cucilizmus tette tönkre a morált ezen a téren (is); egyrészt, hogy minden közös volt, azaz senkié, tehát egy kicsit az enyém is -> senkinek nem fáj, ha ellopom. Másrészt virágzott az ügyeskedés, az "okosba" megoldás, fusizás, hogy valahogy túlélj.

 

Mindezzel a világért sem Lölőéket akarom felmenteni az egyéni felelősség alól, mert tróger tolvajok persze; de Sergio gondolatmenetére illeszkedve az egész ország a maga szintjén az, ezért ilyeneket termel ki magából. Ilyen erkölcsi-morális szinten vagyunk most.

Előzmény: Tesla.voltam (28787)
Tesla.voltam Creative Commons License 2019.06.25 0 0 28787

Én nem látom azt, hogy ha Pista bácsi nem kér számlát a gázszerelőtől, akkor "lölőnek" kötelező a fél országot ellopni. Szerintem ha mindenki mindenről számlát kérne, ugyanígy vinnék haza a lét.

 

Ettől függetlenül igazad van, de amíg ilyen prioritással költik a pénzt (sport, egyház elöl, eü, oktatás hátul), addig én sem töröm magam a számlákért.

Előzmény: Törölt nick (28786)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.25 0 0 28786

"szerintem amilyen a nép, olyanok a vezetői, pártjaik

jelenleg ez a nép ilyen pártokat tud kitermelni, ezekre van igény"

 

Ennyire egyszerű. Én sokszor meg szoktam kérdezni azoktól, akik hőbörögnek a Lölő-féle pénzszivattyú miatt, hogy ő utoljára mikor kért számlát egy villanyszerelőtől/kőművestől/stbstb? Természetesen soha. Annyi a különbség, hogy csodás nagyjaink nem 10e, hanem 10Mrd HUF-hoz férnek hozzá, amit ellopnak. Ilyenkor szokott jönni az a sértődött válasz, hogy naná, majd ha ők milliárdokat lopnak, akkor nehogy már az én 10e-mel legyen a baj. Csakhogy ez épp fordítva van, ahogy te is írtad. Mi vagyunk ilyenek, hogy ahol lehet, lenyúlunk/eltitkolunk -> ebből következik, hogy a vezetőink is ilyenek.

Előzmény: sergiototta (28782)
Nyugdijas_szektor Creative Commons License 2019.06.25 0 0 28785

Hát azért Tarlóshoz elég erős gyomor kell. Római part, 3-as metró, Városliget csak néhány nagysikerű projekt a regnálása alatt.

Előzmény: Gerilla01 (28784)
Gerilla01 Creative Commons License 2019.06.25 -1 0 28784

Na ja. Itt van ez a főpolgármester előválasztás. Belenéztem a "vitájukba". Most ez komoly? Életemben először fogok fideszre, vagy ahhoz közeli emberre szavazni.

Előzmény: Törölt nick (28781)
Tesla.voltam Creative Commons License 2019.06.25 0 0 28783

Ahogy Sergio írta, bárkit kikezdenek, legfeljebb 2 évvel később helyreigazításra kötelezik őket. Amit meg pont leszarnak, mert ugye Mo-on a törvények mindenkire vonatkoznak. A hívek meg azt már vagy nem olvassák/hallják, vagy nem érdekli őket.

Előzmény: Törölt nick (28781)
sergiototta Creative Commons License 2019.06.25 0 0 28782

szerintem amilyen a nép, olyanok a vezetői, pártjaik

jelenleg ez a nép ilyen pártokat tud kitermelni, ezekre van igény

 

a kormányzati média meg bárkit kit tud kezdeni és az emberek kajálják is

Előzmény: Törölt nick (28781)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.25 0 0 28781

Ha nálunk is lesz komolyan vehető ellenfél. Nem ilyen Gyurcsibohócok, mszp-sek (LOL), saját pártjaikat leszalámizó Jobbik és Lófaszt Más a Politika-növendékek.

 

Karizmatikus, hiteles (a kormányzati média által sem kikezdhető!) személy kell, komolyan vehető programmal és - ahogy egyébként Gior is jelezte - csökkenő életszínvonallal. Amíg ezek nem adódnak össze, addig a NER-es fiúk kedvükre dőzsölhetnek az összelopott villáikban verejtékes munkával megszerzett otthonaikban.

Előzmény: Törölt nick (28779)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!