Keresés

Részletes keresés

SpinyNorman Creative Commons License 2013.11.15 0 0 132

Szerintem enyhe télnél még csak-csak sikerülhet, de nagyobb mínuszoknál baj lehet. Az én kaktuszaim és pozsgásaim egy családi ház "télikertjében" vannak. Ez ezt jelenti, hogy az emeleten a szoba előtti előtérből nyílik egy, a terasz felé üvegezett helyiség. Az üveg elvileg nem engedné át a hideget, csak a sok kis lapka közötti fa jelent kockázatot. Az épület fűtve van, a helyiség külön nem, de az ajtaját résre nyitva tartják. Ehhez képest a min. 10 fokos igényű növények minden télen beszednek minimum pár fagyási sérülést, de hidegebb években sokat el is vesztettem - vagyis a hőmérséklet jóval 10 fok alatt van. Szerintem egy-egy keményebb éjszaka fagypont közelébe megy le.

Előzmény: GaryBaldy (131)
GaryBaldy Creative Commons License 2013.11.15 0 0 131

Teleltetés kerti faházban?


Van egy faházam a kertben, amely ca.1.5 mm vastag deskákból épült. Leandereim, muskátliaim, kaktiszaim,

sőt egy crassula ovata növényt is beraktam. A hőmérsékletet termostáttal ca. 7-8 C° akarom tartani és

erre elektromos melegítő áll rendelkezésre. Ha elromolna, akkor egy másik melegítő a fagypont környékén

kapcsolna be. Gondoltam, megpróbálom. Hátha sikerül?!

Van valakinek már ezzel tapasztalata?

 

A faháznak dupla (fényt átengedő) ajtaja van. A belső polycarbonát lemez, szinte 100% -osan zár.

Virág014 Creative Commons License 2013.03.01 0 0 130

Sziasztok, segítségeteket szeretném kérni, Musa basjoommal kapcsolatban. Ősszel kiültettem, és nem szedtem be, télre betakartam szalmával. Nemrégiben kitakartam, beletettem zsákba....... megnéztem, fele elpuhult, levágtam tövig és most ilyen barnás. Vajon mi lehet ez??? Gombásodik?? Kérlek segítsetek, tanácsoljatok valamilyen hatásos permetszert! Köszönöm szépen előre is.

 

Andrea

 

Flanell Creative Commons License 2012.11.07 0 0 129

Azért írd meg majd tavasszal a tapasztalataidat.

Előzmény: GaryBaldy (127)
Flanell Creative Commons License 2012.11.07 0 0 128

Nem.

De túl sokat nem lehet tőle várni. Ráadásul az ablakok széle mellett valószínűleg megy be a cúg.

Egy fél kézilabdapálya-méretűt láttam, amiben úgy oldották meg a teleltetési hőmérsékletet, hogy tetőlécből csináltak belülre állványzatot a műanyagtól fél méterre, és befedték fóliával. De ott is panaszkodott a tulaj, hogy sokba kerül a fűtés.

Előzmény: GaryBaldy (127)
GaryBaldy Creative Commons License 2012.11.06 0 0 127

Érdekes?!

 

Tudsz még jobb fényátengedő-szigetelő anyagot a két réteges polikarbonáttól?

 

(A 4 rétegest?)

Előzmény: Flanell (125)
taormina001 Creative Commons License 2012.10.29 0 0 126

No az enyém biztos nem...

Előzmény: Flanell (125)
Flanell Creative Commons License 2012.10.29 0 0 125

Hiába polikarbonát, nagyon gyengén szigetel, meg fog gazdagodni az áramszolgáltatód.

Előzmény: GaryBaldy (114)
GaryBaldy Creative Commons License 2012.10.28 0 0 124

"hogyan tartja ez a Florínó a hömérsékeletet olyan szinten, hogy a növények túléljék a telet":

 

Ugyanaz: fűtés termosztáttal a fagypont fölé.

Előzmény: taormina001 (122)
GaryBaldy Creative Commons License 2012.10.28 0 0 123

"üvegházat ennek a funkciónak az ellátására alkalmassá tegyük":

 

Fűtés termosztáttal a fagypont fölé!

Előzmény: taormina001 (121)
taormina001 Creative Commons License 2012.10.27 0 0 122

Ugyanaz; öt percig néztem, anélkül, hogy megtudtam volna, hogyan tartja ez a Florínó a hömérsékeletet olyan szinten, hogy a növények túléljék a telet.

Előzmény: GaryBaldy (117)
taormina001 Creative Commons License 2012.10.27 0 0 121

Nem tudom, milyen szempontból hasznos, és mire bátorító ez a cikk; szerintem inkább bosszantó. Oldalakon keresztül csépli a szót a semmiröl, és a végére sem tudjuk meg, hogy mégis pontosan mit kellene tennünk, hogy az üvegházat ennek a funkciónak az ellátására alkalmassá tegyük.

Előzmény: GaryBaldy (116)
Páfrány48 Creative Commons License 2012.10.27 0 0 120

Kedves Taxus!

 

Szeretném kérdezni, hogy az Osmenthus heterophyllus-od hozott-e virágot? Tavasszal vettem egy cseréppel, azt hittem róla, hogy magyal, csak itthon láttam meg rajta a cimkét (csak annyi: osmenthus). 'Goshiki'-ként azonosítottam a netes képek alapján. A friss hajtásai pirosas színűek. Azt írja róla a net, hogy 7-9-es hidegtűrése van, de nem merem kinn hagyni, még cserépben van. Egészségesnek látszik, hozott hajtásokat, de nem nyílik/nyílt. Valamit rosszul csinálok?

Előzmény: Taxus (105)
CBNora Creative Commons License 2012.10.27 0 0 119

Az a műanyag jobban szigetel, kevesebb lesz az áramfogyasztás, mint üvegnél lenne.

Üveg nekünk is van, de csak palántanevelésre használom. Inkább a melléképületben teleltetem a növényeket, azt sokkal kevesebbet kell fűteni és jóval később.

Előzmény: Törölt nick (118)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.27 0 0 118

Nagyon érdekel, mire jutsz vele. Ugyanilyen üvegházam van (üveg ugyan, nem műanyag), de eddig eszembe sem jutott mint lehetséges teleltetőhely. Ha beválik, valamit az áramfogyasztásról is írj.

Előzmény: GaryBaldy (114)
GaryBaldy Creative Commons License 2012.10.27 0 0 117

Van egy jobb megoldás is az üvegház helyett: a német "Florino" sátor.

 

GaryBaldy Creative Commons License 2012.10.26 0 0 116

Találtam egy jó és hasznos német oldalt. A tartalma hasznoss és bátorító:

http://kleingewaechshaus.de/Kubelpflanzen/kubelpflanzen.html

 

SpinyNorman Creative Commons License 2012.10.25 0 0 115

Tapasztalat nincs, de a megvalósítás és az eredmény engem is érdekelne...

Előzmény: GaryBaldy (114)
GaryBaldy Creative Commons License 2012.10.25 0 0 114

Ezt az üvegházat (polikarbonát) a vaterán azzal a céllal vettem,

hogy az oleándereim és muskátliaimat kb. 7°C -on átteleleltessem.

A fagypontfeletti hőmérsékletet termosztátos hősugárzóvak szeretném megvalósítani.

Van valakinek tapasztalata az ilyen olcsóbb kategóriás üvegházakkal?

Hálás lennék a véleményetekre.

Gary

 

Taxus Creative Commons License 2006.10.17 0 0 113
A babér tipikus mediterrán növény, tehát télen optimális a +5 +10 fok közötti, de -5-ig simán bírja, a cserepes és főleg a fiatal példányok érzékenyebbek. Az üvegezett hűvös veranda a legtökéletesebb, azért lehetőleg ne nagyon legyen fagy. Általános szabály minél hűvösebben tartod, annál sötétebb lehet, azért a teljes sötétben nem bírja, télen a 20 fokos szoba sem jó, mert elég sötét és túl meleg, lehullajtja a leveleit, igaz valószínüleg tavasszal kihajt. Jó neki egy világos folyosó, közlekedő. Bp-en Pécsen sokan kiültetik védett helyre házhoz közel és kibírja. Én is ültettem egyet Dunakeszin télen takartam, 3 telet kibírt, igaz csúnyán visszafagyott, nyáron hatalmasat nőtt, de a 4-en teljesen kifagyott.
Előzmény: wikinagyi (110)
Flanell Creative Commons License 2006.10.17 0 0 112
Kb. -10-ig bírja, az enyém pár éve megfagyott. Azt modta a gazdája, hogy kint is áttelel. Erre én jól feltöltöttem földdel, hogy legalább a töve megmaradjon, de bizony a töve is kiment.
Előzmény: magyarliba (111)
magyarliba Creative Commons License 2006.10.17 0 0 111

Nem mertem kint hagyni a babéromat eddig még. Ny-Dunántúlon lakom, de elég huzatos a környék, nem sok védett hely van a kertemben, illetve ahol kevésbé szeles, ott nagyon napos. Az enyém egy elég testes példány, bő 1 m magas, kissé bokros is.

Nálam egy napsütötte, üvegezett "verandán" tölti a telet, ahol alapvetően hideg van télen, két vas-üveg kombinációban készült ajtóval ellátva. Hidegebb napokon bizony vannak ott mínuszok, de remekül bírta eddig még (2 tél).

Talán másoknak is vannak tapasztalatai. Fiatal példánnyal óvatosabb lennék.

Előzmény: wikinagyi (110)
wikinagyi Creative Commons License 2006.10.17 0 0 110
Szia magyarliba!  Kérdezném, a babér nem bírja a  hideget? Hány fokig lehet kint hagyni? Nekem egész kicsi cserepem van, az idén vettem.  Hogy teleltessem, világos helyen, vagy lehet sötétben is?
magyarliba Creative Commons License 2006.10.16 0 0 109
Aha, isteni az illata, még most is van rajta virág. Szép, izmos bokor, jó nagy konténerben. Idén a babérral fog társbérletben lakni, jövőre megpróbálok helyet találni neki kint.
Előzmény: Taxus (108)
Taxus Creative Commons License 2006.10.16 0 0 108
Igen az egy másik fajta szerintem hasonlóan hidegtűrésű, mint az enyém, védett helyen, ház mellett megmarad. Idén pesze már nem lehet kiültetni. Azt olvastam róla, hogy bódítüó illatú virágai vannak.
Előzmény: magyarliba (107)
magyarliba Creative Commons License 2006.10.16 0 0 107

Az enyém alsótekeresi szerzemény, de olasz import: Osmanthus fragrans.

Szép nagy, épszélű, bőrszerű levelei vannak. Sajnos nincs róla fotóm.

Előzmény: Taxus (105)
Taxus Creative Commons License 2006.10.16 0 0 106
Pedig a Lagerstroemia kifejezetten napos helyet szert, fa méretű példányok nőnek Horvátországban. Nálam az elfagyás után tőből kinőtt, de csak fél méter és megint jön a tél.
Előzmény: magyarliba (104)
magyarliba Creative Commons License 2006.10.16 0 0 104
Féltem belevágni, igazán védett hely nálam olyan részen van, amit szinte egész nap és a napsütés...
Előzmény: Taxus (103)
Taxus Creative Commons License 2006.10.16 0 0 105

Osmanthus-nak több fajtája van erre gondoltál:

Osmanthus heterophyllus

Én tavaly májusban vettem és azonnal kiültettem azóta él a kertben, elég lassan nő, de sérülésmentesen telet, csupán fátyolfóliával takartam.

 

OsmanthusOsmanthus
Előzmény: magyarliba (102)
Taxus Creative Commons License 2006.10.16 0 0 103

A Lagerstroemia megmaradhat a szabadban védett déli fekvésben és gyönyörűen virágzik, Budapesten és Pécsen tudok szép példányokat.

http://palmaligetetmagyarorszagnak.com/modules/myalbum/photo.php?lid=795

http://palmaligetetmagyarorszagnak.com/modules/myalbum/photo.php?lid=794

Sajnos nálam a télen tövig visszafagyott takarás ellenére.

 

Előzmény: magyarliba (102)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!