Keresés

Részletes keresés

landdie Creative Commons License 2024.06.25 0 0 916

"Létezik a Világév ami egy 25920 földi esztendős köre az emberiségnek és ez is egyszer végetér olyan mint a szilvester  éjjfél  betelik a naptár

Végidő a VIZÖNTŐ AION egészen pontosan a közepe ez az UTOLSÓ IDŐ  Ekkor van a végitélet Isten számbaveszi az eredményeket"

.

De bibliai apokalipszisilag még csak 5785 körül járunk, mivel a teremtés

Kr. e. 3761. október 7.-én volt... :)

 

https://hu.wikipedia.org/wiki/Zsid%C3%B3_napt%C3%A1r

Előzmény: polária (898)
nemkelltabu Creative Commons License 2021.10.06 0 0 915

Itt még annyit pontosítanék, hogy ezt a figyelemfelhívást elsősorban az esetleges magyar szálra koncentrálva értem. Természetesen a világpolitikai események tükrében...

Előzmény: nemkelltabu (911)
nemkelltabu Creative Commons License 2021.10.06 0 0 914

Kedves 'Polária', igen, legtöbben már tudjuk ezt rólad, hiszen sokszor jelezted különféle topicokban. Nincs is ezzel semmi baj, szíved joga a döntés. Legfeljebb azt nem értem, ha egyszer nem érdekel, miért nem gördítesz egyszerűen túl rajta?

Előzmény: polária (912)
Törölt nick Creative Commons License 2021.10.05 0 0 913

A közelmultban" az A betü alatt és a szó: Kérdésem felett láttam egy picike rozsaszin szivet. Köszönöm,

szájl

Előzmény: nemkelltabu (911)
polária Creative Commons License 2021.10.05 0 0 912

Semmilyen jóslás profécia nem érdekel !

nemkelltabu Creative Commons License 2021.10.04 0 0 911

A közelmúltban 'Istenkeres' olvtárs jóvoltából bőven el lettünk látva jelenkori próféciákkal.

 

Kérdésem lenne mindenkihez, akit érdekelt a téma: 

Vajon az ő érvein túlmenően látunk-e olyan jelenségeket, történéseket, a külvilágban, amelyek összhangban lehetnek az ő "próféciáival"? Akár a jelenben, akár a közeli jövőben várható eseményeket tekintve...

 

Ez nem egy azonnali válaszra történő felhívás (bár az is lehet), hanem inkább egy felhívás éberségre!

jomoci Creative Commons License 2021.06.02 0 0 910

Szervusz! Most kezdtem olvasni ezt az oldalt. Néhány évvel ezelőtt volt egy nagyon fura álmom, olyanféle, amilyenek jelenteni szoktak valamit. Álmomban török hadihajó támadott orosz hadihajóra teljesen váratlanul és előzmény nélkül, az orosz legénység azonnal a vízbe került, és mind ott várták a sorsukat. Meglepettek voltak, nem is értették a helyzetet. Valamiféle nyugalom volt az orosz katonák arcán.

Előzmény: Zsebihal18 (892)
nemkelltabu Creative Commons License 2021.04.15 0 0 909

Üdv, T. 'Eroberter'!

 

Kérdeztél, hát illő válaszolnom!

 

'Végidők' alatt annak a rendszernek az idejét értem, amiről azt írja a Biblia, hogy az emberek majd felveszik a (rendszernek) a bélyegét a kezükre, vagy a homlokukra, amely "bélyeg" nélkül sem venni, sem eladni nem tudnának semmit. Az írásokból úgy tűnik, ez egy olyan szinten totalitárius diktatúra lesz, amilyen még nem volt a földön, az emberek olyan mértékű hatalmi kontroll alatt lesznek, amilyen még nem fordult elő korábban.

Évszámot ne kérdezz, mert azt nem tudom! :-)

Megint csak az írások szerint viszont Jézus visszajövetele igen közel lesz ehhez a diktatúra idejéhez. Netán épp annak közepette...

Előzmény: eroberter2 (897)
polária Creative Commons License 2021.04.14 0 0 908

HÁROM

természetes időmeghatározás van :

- a Föld fordulata tengelye körül ez a naptári nap

- bolygónk fordulata a csillaga körül ez a naptári év.

- a Föld tengelyének körbeforgása a plátoi ésv 25920 esztendó lásd precesszio

 

http://www.jgypk.hu/mentorhalo/tananyag/A_trtnelem_segdtudomnyai/44_precesszi_vilgid_asztrolgia.html

polária Creative Commons License 2021.04.14 0 0 907

Mi a földön élünk és nem a mennyben......ha a szentiratok szentemberek egy az egyben "fogyaszthatók" lennének akkor az már az ÉG volna szinte kényeztetés.

Itt lent a kinyilatkoztatás is macerás sok a szemete.

polária Creative Commons License 2021.04.14 0 0 906

A BIBLIA 1400 oldal és éppugy megpróbáltatás mint maga a teremtés.

Előzmény: eroberter2 (904)
polária Creative Commons License 2021.04.14 0 0 905

az AIOB szó többes jelentésü forditják öröknek igy lesz örök kárhozat :)))

de a K O R S Z A K a helyes forditás.Vannak kis körök lásd egy nap.Van közepes ciklu lásd egy sztendő és létezik a plátoi év ami 25920 évet jelent ennek egytizenkettede az AION ami a világhónap egy KORSZAK.

eroberter2 Creative Commons License 2021.04.14 0 0 904

Hát, a bibliában ez ÍGY piszok mód nincs benne :)

Ott simán arról van szó, hogy még az akkori nemzedék életében egy naaaaagy hacacáré után fog rövidesen visszatérni a jézus, és az akkor ott élők közül sokan meg fogják mindezt látni. Így aztán minden újszöv-beli írásban ott van, hogy az írói szerint ők maguk az utolsó időkben élnek, és már karnyújtásnyira van tőlük a világvége, a nagy rendcsinálás.

Nem volt ott szó semmiféle halak, kutyák, gyíkok, egyebek idejéről. Ez csak vmi szánalmas utólagos belemagyarázkodás, ráadásul még röhejes is. Várták még az ő életükben a világvégét, az meg csak nem jött el. Mellélőttek vele, hogy úgy fogalmazzak...

Előzmény: polária (902)
polária Creative Commons License 2021.04.14 0 0 903

A szövegben az IDŐK VÉGE szerepel.

Szilveszterkor sem pusztul el a világ.Csak UJ ÉV kezdődik.

NEM totálpusztulás lesz hanem egí NAGYKÖR zárul itélettel és MEGUJULÁSSAL lásd UJ ÉG ÉS UJ FÖLD !

Előzmény: eroberter2 (900)
polária Creative Commons License 2021.04.14 0 0 902

Egy korszak aion világhónap 2160 esztendő.

Jézus a Halak messiása volt ehhez képest a HAMAROSAN Korszak a vizöntó /aquárius.Éppen most vagyunk ott k

b

 

Előzmény: eroberter2 (901)
eroberter2 Creative Commons License 2021.04.14 0 0 901

Hm... A jelentések könyve... Ott épp az van több ízben is, hogy hamarosan eljön az jézus, és vége a világnak. Csakhogy épp az a 'hamarosan' - szvsz az semmiképp nem jelenthet 2000 év körüli időtartamot, avagy annál is jóval többet. Ha vkivel meg akarok vmit értetni, akkor az ő nyelvén, az ő terminológiái szerint kell használnom a szavakat, kifejezéseket és nyelvtani formulákat, nem elvárni tőle, hogy Ő találja ki, ÉNNÁLAM mi mit is jelent, nemde?

Nemhiába van egy ilyen női mondás: jézus is olyan, mint a többi férfi: beígéri, hogy hamarosan visszajön, és azóta is csak várjuk...

Előzmény: polária (899)
eroberter2 Creative Commons License 2021.04.14 0 0 900

Érdekes :)

De az is ott van vhol a bibliában, hogy 'Nemzedékek jönnek, nemzedékek mennek, a Föld mindörökké megmarad'

Ez nekem azt jelenti, hogy nem lesz világvége az ószöv szerint.

Az újszöv eléggé más tészta ilyen szempontból (is).

Előzmény: polária (898)
polária Creative Commons License 2021.04.14 0 0 899

A Jelenések Könyve céloz rá.

A plátoi Nagyév.

http://www.kagylokurt.hu/10704/kulturtortenet/az-ido-szivverese.html

Előzmény: polária (898)
polária Creative Commons License 2021.04.14 0 0 898

Létezik a Világév ami egy 25920 földi esztendős köre az emberiségnek és ez is egyszer végetér olyan mint a szilvester  éjjfél  betelik a naptár

Végidő a VIZÖNTŐ AION egészen pontosan a közepe ez az UTOLSÓ IDŐ  Ekkor van a végitélet Isten számbaveszi az eredményeket

.

Előzmény: eroberter2 (897)
eroberter2 Creative Commons License 2021.04.14 0 0 897

Hadd kérdezzem már meg tőled: te mit értesz végidők alatt? Szerinted a biblia hogy és mikorra tette a végidőket?

Nem kötekvésből, tényleg választ várok!

Előzmény: nemkelltabu (895)
nemkelltabu Creative Commons License 2021.04.14 0 1 896

Kedves, jó 'Polária'!

 

Senkinek nem kötelező foglalkoznia a próféciákkal, jóslásokkal.

 

Ellenben a jelen világ pl. nem akarja hagyni, hogy ne foglalkozz azzal a dologgal, ami köré a média által világhisztériát szerveztek.

Ez ellen nem tiltakozol?

Azt nem mondod, hogy oltakozás helyett ültess egy gyümölcsfát?

Előzmény: polária (893)
nemkelltabu Creative Commons License 2021.04.14 0 1 895

Szia 'Zsebi'!

 

Köszi az ajánlót, de sajnos egyelőre még mindig nem tudok videókat nézni, a demens gépem okán.

 

Szerintem ez az egész világhisztéria az "előfutára" a végidők fenevadja birodalmának. Szellemi értelemben legalábbis.

Le vagyok döbbenve, hogy az emberek mennyire nem érzik a "légkör" agresszív manipulációval való csordultig teltségét ebben a témában. Ebből is látszik, hogy az emberek döntő többsége a szívét tekintve vak!

 

Tartok tőle, hogy a fenevad minden érzékszervét beélesítve figyeli, hogy mennyire alkalmas az emberiség az egyre nagyobb mértékű elhitetésre.

És a legtragikusabb, hogy igen, az emberiség maradéktalanul alkalmas erre. Semmit nem tanult a saját történelméből. A csőcselék ma is ugyanúgy nekiesik úton-útfélen azoknak, akik nem hisznek vakon (jelen esetben a médiának), ill. akik merészelnek önálló véleményt alkotni.

Ha valóban létezik fenevad, akkor pontosan ez az a milliő, amire neki szüksége van!

Jah, és talán még az előbbinél is tragikusabb, hogy ezen vakhitű embercsoportba beletartozik a keresztények nagyrésze is. Ők azok, akik emberekben hisznek vakon!

Előzmény: Zsebihal18 (892)
polária Creative Commons License 2021.04.14 0 0 894

Olvastam valahol egy régi több évtizeddel elötti bőséges átfogó  felsorolást mindenféle prótétás jelenéses tekintélyes  próféciákat jóslásokat amelyek szinte mindegyike

T É V E S

és a valóságunk még csak nem is hasonlit hozzá :))))

Isten teremtette a kullancsot és a jóslást egyaránt.

Ez igy TÉNY és ha elismered akkor teheted fel a késdést :

M I É R T ? Mi a jó ebben ?

polária Creative Commons License 2021.04.14 0 0 893

Takálgatás  taperolás  neszesemmi ezerszámra.

Vagy kamu vagy fals !

A mostani korszak büntetése a K A M U. Aki jót akar nem foglalkozik jósláással proféciával :))))

Ültess inkább gyümölcsfát !

Előzmény: Zsebihal18 (892)
Zsebihal18 Creative Commons License 2021.04.13 0 0 892

Szervusz nemkelltabu! A multkor hallgattam egy yt videot, egy gorog idezett valakivel egy profeciat, hogy lesz haboru a torokok es az oroszok kozott ( meg masok is benne lesznek), a vegefele az oroszok valaszut ele kerulnek, hogy megtamadjak-e Jeruzsalemet, es ugy dontenek, hogy igen, aholos Amerika beavatkozik es rengeteg orosz meg fog halni. Viszont Konstantinapoly vussza fog kerulni a gorogok kezere. Mar nem tudnak megtalalni a videot es egyebkent is remenykedem, hogy nem lesz meg, kulonbenis, a profeciaknak nem kell betelniuk, ha az emberek megternek ( nem, mintha sok hajlandosagot mutatnanak ra, de hatha). Vagy hatha felreertett valamit a derek szent.

 

Ezt viszont most hallottam es be is rakom: 

https://youtu.be/PvIL9a4nhBA

Szent Paisziosz (1994-ben hunyt el) mondta, hogy lesz egy oltas egy uj betegsegre, es aki elfogadja, az a satan jelet veszi magara. A pap, aki elmagyarazta, azt mondta, a profecia nem a betoltesre van, hanem arra, hogy akik halljak, megterjenek. Az oltas nem az a jel, amirol a Jelenesek beszel, mert ahhoz Krisztus szandekos elutasitasa kell, hanem ahogy az Antikrisztusnak vannak elofutarai, a jelenek is. Igy a Covid oltas az Antikrisztus jelennek elofutara, es fogekonyabbakka teszi az embereket az Antikrisztus jelenek elfogadasara.

Előzmény: nemkelltabu (891)
nemkelltabu Creative Commons License 2021.02.05 0 1 891

Egy másik hsz. -ban linkelt forrásból idéznék!

(Ezek egyelőre(?) nem teljesültek be.)

 

 

"...Az előrejelzés szerint leginkább a fejlett országok (kivétel Kína és Oroszország) szenvednének el tetemes lakosságcsökkenést, nevezetesen az USA majdnem 230 milliót (-70%), Németország több mint 50 milliót (-65%), az Egyesült Királyság több mint 50 milliót (-78%), Franciaország majdnem 30 milliót (-42%), Japán több mint 20 milliót (-18%), Olaszország (-31%) és Spanyolország (-44%) közel 20-20 milliót. Izrael szintén elvesztené a lakossága 52%-át.

Már csak az a kérdés, hogy mire alapozva lettek ezek az adatok kikalkulálva?...

 

...Az eddig felsoroltak nem adhatnak kellően megfelelő választ a "deagel lista" által közölt adatokra, ugyanis egy pusztító világháború nemcsak a fejlett nyugati kultúrában követelne ilyen méretű emberáldozatot és ugyanez a helyzet egy világjárványra vonatkozóan is. A főképpen balliberális ismérvekkel jellemezhető nyugati kultúrák esetleges vesztét okozhatja egy tudatosan megtervezett tevékenység, beavatkozás, ami leginkább ezekben az országokban lehetne jellemző, amelynek következménye minden idők legnagyobb szabású genocídiuma lenne... Vannak olyanok, akik ezt a veszélyt egy kifejezetten erre a célra kifejlesztett "védőoltás" alkalmazásában látják, aminek utóhatásaiért, mellékhatásaiért az előállítók jogilag nem vonhatók felelősségre..."

 

 

Majd meglátjuk, beteljesednek-e?

Mindenesetre -a címet tekintve- ON-topic felvetések!

Előzmény: nemkelltabu (889)
Paleokrites Creative Commons License 2021.02.05 0 0 890

nincs egyháza, nem hisz E. G. White prófétaságos médiumnak, és nem hetednapi adventista, te, mond az adventista szóalak nem egy egyházi fogalom, nem szervezet, vallási forma?

Előzmény: creation of believers (881)
nemkelltabu Creative Commons License 2021.02.03 0 0 889

"...de SEMMI KONKRÉT..."

 

Hát, pedig ez elég konkrét volt, és egyértelműen beteljesült.

A tényeket nézd akkor, és -ha zavarja a konformizmusodat?- ne találgasd a miérteket!

Majd találgatják azok, akiknek van fülük a hallásra.

 

Ámen! (;-P)

Előzmény: polária (887)
nemkelltabu Creative Commons License 2021.02.03 0 1 888

Tudod, kedves 'Polária', én úgy gondolom, nem az a cikk lényeges része, amire te reagáltál.

Talán nem az egész idézetet kellett volna vastagon szednem...

 

Kérdezem:

-Mikor írták a cikket? 2010.-ben.

-Bejött, amit jósolt? Igen!

 

A "miért" lehet, hogy nem abban keresendő, amit a cikk említett.

Ez esetben illő még gyanakvóbbnak lennünk! Még jobban figyelnünk, mire is megy ki ez az egész?

 

Úgyhogy bocsi, de nem hatott meg a konformista szöveged!

Előzmény: polária (885)
polária Creative Commons License 2021.02.03 0 0 887

Én már "mérsékelten fiatal" rengeteg jóslatot profécviát kértem kaptam jártam kártyavetó asztrologus  látó atyamédium,olvasom itt a Béke és szeretet üzenet....topikot.....hát elképesztően sok zavaros igérgetés fenyegetés célozgatás de SEMMI KONKRÉT az egész inkább csak kinzás stresszelés talán a hiszékenységről probál leszoktatni :))))

Már ott tartok hogy fizetek egy pikolo sört annak aki megigéri hogy soha semmit nem jósol nekem :)))))

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!