Keresés

Részletes keresés

Gio1977 Creative Commons License 2011.03.06 0 0 41

Hat ezt is megertem....

 

Mostantol en is badacsonyi (hivatalosan ugye badacsonytomaji) lakos is vagyok   :)

 

Mar erdemes volt....

vizso80 Creative Commons License 2010.05.20 0 0 40
Szerintem a gyönyörű tájon és a finom boron kívül Ő,  a 80 éves Udvardi Erzsike Badacsony legnagyobb csodája. Az "előre" nyíllal a róla szóló adatokhoz, majd az interjúkhoz juttok, a "vissza" nyíllal az Udvardi-képtár nyitvatartásához, még visszább haladva a képeihez. Aki teheti, látogasson el a képtárába, megéri!
balatonorult Creative Commons License 2009.09.08 0 0 39

Fenn a Szegedy Róza háznál van egy szerelmesek lakat-fala. Aranyos, tele van lakattal. Azonban sehol nem láttam, hogy például, ha valaki itt döbben rá, hogy szeretné az örök szerelmét bebiztosítani egy lakattal, hozzá tudna jutni egy lakathoz. Lehet, hogy árulnak valahol, csak én nem láttam?

A másik kérdésem, hogy van ott valami szerelmesek könyve is (talán a borozóban?).

Oda bárki bemehet a "lakatolás" után és beírja a nevét? Vagy ez a fizető vendégeknek fenntartott "szolgáltatás", és az üzletszerzés a célja?

 

Amúgy nagyon szép hely Badacsony, mindig szívesen jövünk ide vissza látogatóba. Télen is van valami élet errefelé?

Törölt nick Creative Commons License 2009.07.26 0 0 38
2 nyarat buliztam Badacsonyban a móló mellett.
- Tátika 1985.
- Il Capitano 1987.
Ezer sztori.
Van valakinek fotója akkoriból?
Megköszönném és viszonoznám régi bika zenékkel.
Minden megvan.
üdv:
discofeny@fibermail.hu
kerol_t5 Creative Commons License 2009.05.28 0 0 37
A legszebb hely a világon. . .     :)
Előzmény: iroman (36)
iroman Creative Commons License 2009.05.27 0 0 36
Vadregényesen szép!!!
Előzmény: kerol_t5 (35)
kerol_t5 Creative Commons License 2009.05.27 0 0 35
A Csobáncról alig egy órája  :)
iroman Creative Commons License 2009.05.22 0 0 34
2009. Június. 20.

Nemzeti és családi nap a Tapolcai Nemzeti egylet és a
Badacsonytördemic községért alapítvány szervezésében a badacsonylábdihegyi strand megmentéséért!

Helyszín: Badacsonylábdihegy, strand

Program:
9.00 Megnyitó

9.30 Főzőverseny és Egészség óra megnyitása

-véradás
-vércukorszintmérés
-vérnyomásmérés
-tanácsadás

9.30 Gyermekműsor
-kézműves foglakozások
-vetélkedő
-ugrálóvár

9.30 Történelmi totó felnőtteknek
(900-tól 2008-ig)

10.00 Kutyás bemutató, íjászkodás, bilickézés (nem biciklizés! :) )

10.30-tól 12.30-ig Sportrendezvények

13.00 Versenyszámok eredményhirdetése, ebéd (Büfé!)
14.00 Néptáncbemutató
15.00 Íászbemutató
16.00 Amatőr versmondók műsora a Magyar irodalom nagyjaitól

20.00 órától koncertek:
Kóbor Angyal és a Fekete Bárányok
Turán
Magozott Cseresznye

22.00 Sámándobos Előadása
iroman Creative Commons License 2009.05.21 0 0 33
Kilátás a Ranolder kereszttől április végén.
kerol_t5 Creative Commons License 2009.05.04 0 0 32

egy vasárnap hajnal a szigligeti várból  :)

iroman Creative Commons License 2009.04.23 0 0 31
Az előző képen a Gulács tetejéről, ezen padig a Szentgyörgy-hegy tetejéről fotóztam a címszereplőt :).

iroman Creative Commons License 2009.04.23 0 0 30
A Gulács tetejéről.
iroman Creative Commons License 2009.01.30 0 0 29
Horizont
iroman Creative Commons License 2009.01.30 0 0 28
Badacsonylábdihegyi szabadstrand, január 10...
atyus Creative Commons License 2008.08.04 0 0 27

2008-08-03-án régi vágyam teljesült. Felsétáltam a hegy tetjére. Tomajból indultunk, elhaladva a II. János-Pál emlékhely mellett, a kőkapun keresztül vágtunk neki a meredekebb résznek. A Kisfaludy kilátó után a menedékház tetejéről bámultunk át Fonyódra. A nagy kőkereszt után pedig lementünk a hegyről a Bujdosók lépcsőjén át. Séta a hegy Balaton felőli oldalán és a Kisfaludy forrás környékén ittuk meg első pohárka badacsonyi borocskánkat. Lefelé menet végrehajtottunk egy "badacsonyi maratont", végül csobbantunk. Ha kicsit józanabbak vagyunk, előbb észre vesszük, hogy a strandon elég lett volna egyikünknek fizetni, - merthogy kabinra volt szükségünk, ezért belépőzni kellett -. A férfi kabinoknál, a büfé mögött a 71-es útról egy nyitott lakatú kapun át után ugyanis simán be lehet sunnyogni a strandra. Így tehát, csak a helyismerettel nem rendelkező turistákat húzzák le a belépővel. Aki egy napot már eltöltött, kiismeri a viszonyokat, annak végtelenített lehetősége van a zárt strand nyílt igénybevételére. De ez igazából nem zavart. A kissé iszapos strand is üdítő volt.

Valamivel drágább volt az élet, mint két héttel előtte Paralián, de az odautazás kényelmes, gyors, aránylag olcsón jött ki. A bélyegezgetős féláru cetli szívás, de azt gondolom, ebből, és semmi másból ne, legyen gazdag a minisztertelnök úr.

Igazi, vasárnapi pihenőnapot éltünk át tegnap a Badacsony hegyen és "vidékén". Autóval is vissza fogunk menni. De akkor elmegyünk a Szent György hegyhez is.

 

iroman Creative Commons License 2008.07.13 0 0 26
Gondolom, amig akad beépítésre alkalmas telek, addig nem....
Előzmény: scamy (25)
scamy Creative Commons License 2008.07.11 0 0 25
Már megint átszámozták a házakat Badacsonytomajban ,mikor lesz vége???????
iroman Creative Commons License 2008.04.26 0 0 24
A badacsonylábdihegyi strand visszakerül a Badacsonytördemici önkormányzat kezelésébe (végre!).
Bubbble Creative Commons License 2008.03.18 0 0 23
Ez így igaz!
Előzmény: tomaji1975 (7)
zjakabfi Creative Commons License 2007.12.10 0 0 22

Sziasztok!

 

Félig off kérdésem lenne. A Csobánc hegyet tervezem megmászni. Honnan érdemes indulni, melyik a legrövidebb út, hol érdemes leszállni a vonatról, van-e jó turistaút felfelé, mennyi idő kb. a csúcs átlag tempóban, és keményebb-e mint a Gulács.

Vonattal Bp-ről jönnék.

Visszafele a hegyről lefelé jövet cél Badacsony, hogy e legkönyebb eljutni oda?

 

Segítségeteket előre is köszönöm.

Írhattok ide is, de a nyilvános emailemre is.

További szép napot.

zjakabfi

 

iroman Creative Commons License 2007.12.07 0 0 21
Ez nem jött össze..
Előzmény: iroman (20)
iroman Creative Commons License 2007.12.07 0 0 20
[image1]
iroman Creative Commons License 2007.08.06 0 0 19
Aki eljött a Szent Ignác napi búcsúra, gazdag fotógyűjteményt láthatott Tördemic, Lábdihegy történetéből - nagyon érdekes volt, végre magam is megnézhettem pl. azokat a fából készült magánkabinokat, amiről nagyanyám régen mesélni szokott - az ő családjuknak is volt! :) Sajnálom, hogy nem érhette meg friss elmével, biztosan sok mindent felismert volna, és mesélt volna róla.
Szóval az 1900-as évek elejétől napjainkig láthattunk szép képeket, pl. a még működő bazaltbánya csillefordítójáról - sok vidám bányászlegénnyel :) -, légi felvételeket a hegy "innenső oldaláról", a strand építéséről, a sűrű szőlőktől körülvett kápolnáról, stb. Szuper volt! Köszönet a gyűjtőnek, hogy ezeket a kincseket közszemlére bocsátotta. Remélem jövőre ismét láthatjuk!

A strand parkolójában egész nap kedves és színvonalas műsorokat láthattunk (sztem a kihangosítás egy kicsit erős volt), egy hölgy több mint 100 éves szövőszékén gyönyörű kéziszőtteseket készített, mellette cserépkályha csempéket és dísztárgyakat mutatott be egy fiatalember (itt lehet gyönyörködni: www. aporkalyha.hu), volt fűszertermesztő és méhész, csuhéfonó, de ugrálóvár , vattacukros, lufiárus is.

Köszönet a szervezőknek, aki az idén nem jött, jövőre ne hagyja ki!
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.02 0 0 18
Fonyódról "átlesve" július végén
luyó Creative Commons License 2007.08.01 0 0 17
Riviera Camping Badacsonytomaj.
(Nekem) a legjobb hely a Balcsin.
Jövőre ismét megyünk.
Köszönjük!!
iroman Creative Commons License 2007.07.31 0 0 16
Elnézést, a helyszínek pontosítva:

4-én: a Vasútállomás épülete,

5-én reggel: a Szent Ignác kápolna a Római úton,
5-én nap közben: a Vasútállomással szemben, a kemping előtti ősfás parkoló, a 71-es út mellett.
iroman Creative Commons License 2007.07.31 0 0 15
Figyelem!!!!!!!! Meghívó!

Szent Ignác napi búcsú Badacsonylábdihegyen!
Rendező: a Nők a Balatonért Egyesület.
2007.08.04-05.
Helyszín: A Szent Ignác kápolna (4-én) és a Vasútállomással szembeni parkoló (5-én).



Facélia Creative Commons License 2007.06.04 0 0 14
Még valami. Badacsonytördemic önkormányzata teljesen el van szállva. Kiötlötték, hogy a Római utat szélesíteni fogják 4 m-el (....ha lesz a kisajátításokra és az útépítésre elég pénzük, mert ez az út önkormányzati kezelésben van...), most ez az aktuális rendezési terv.
Hónapok óta agyalok rajta: minek???

- A Római út tényleg nem túl széles, de aki széles úton akar menni és sietős a dolga, az döngethet a hegy lábánál a 71-esen.
- Akinek a Római út mentén van telke, vagy oda megy pihenni, az odatalál, és azért a nyugalomért és madárdalos csendért megy, amit ott most megtalál.
- Balesetveszély? Az úton pontosan azért mennek kulturált tempóban az autók, mert keskeny. Bár még nem néztem utána, de a sapkámat megeszem, ha az elmúlt 17 évben akár egyetlen emberi sérüléssel járó baleset volt ezen a szakaszon.
- Nem elfelejtendő, hogy a forgalom az elmúlt 17 évben kb. a tizedére csökkent. Emlékszem még olyan időszakokra, mikor nyaranta turistacsapatok hömpölyögtek a lábdihegyi szakaszon. Ugyanott kb. 2000 óta az éttermek sem nyitnak ki, mert nincs kinek. (Remélem nem esnek az önkormányzatnál abba a hibába, hogy túlmisztifikálják az infrastruktúrát, és azt hiszik, ha szélesebb az út, majd jönnek a turisták...nyavalyát)

Pillanatnyilag ez az út van kijelölve, mint a balatoni biciklis körút egy szakasza. Az a véleményem, hogy a normális, az ingatlantulajdonosok érdekeit is szem előtt tartó megoldás az volna, ha a Római utat békén hagynák. Értelmes lépés lenne esetleg a tördemici polgármesteri hivataltól kezdődő szakaszra, mint pihenőövezetre, bevezetni a 30km-es sebességkorlátozást.

Facélia Creative Commons License 2007.06.04 0 0 13
Alighanem hiába kerestek, nem találtak termálvizet Badacsonylábdihegynél. Még tavasszal állt a fúrószerkezet, de egy hete már nem volt semmiféle gépezet az adott helyen, és semmi nyoma kútnak.
Előzmény: Facélia (9)
Facélia Creative Commons License 2006.12.31 0 0 12
Valószínűleg az egykori bányakiszolgáló épületeket láttad. A Gulácson is van ilyen kis épületmaradvány, a teteje hiányzik, de a falak még egész jól megvannak.
Előzmény: zjakabfi (11)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!