Keresés

Részletes keresés

nyomdász Creative Commons License 2007.08.31 0 0 27

Menjen mindenki holnap a Füvészkertbe, most nyílik a Viktória. Holnap ananászillat is lesz. Ma este szép fehér volt még. Holnap színes lesz.

Részletek itt:

http://www.fuveszkert.org/indexf.php?mod=hir&act=view&id=38

 

A kertet és a pálmaházat az aláírások mellett elsősorban a belépőkből befolyt pénzzel lehet fenntartani. Aki a fennmaradása mellett voksol, annak látogatnia kell.

 

- ny -

pszeudocsííz Creative Commons License 2005.10.19 0 0 26
Egy újszülöttnek minden jóhír új... Nagyon örülök és szeretettel pusszantom a gőtéket!
pireisz Creative Commons License 2005.10.05 0 0 25

Gratulálok és örülök neki! Mi szívesen sétáltunk ott!

És még visszamegyünk!

Előzmény: Caryota (20)
Keszra Creative Commons License 2005.10.03 0 0 24
iron helyett írjon.
Előzmény: Keszra (23)
Keszra Creative Commons License 2005.10.03 0 0 23
Füvészkert növényszaporító Bence, ki keveset tartózkodik már ott, kérem, íron nekem mailt!!!!!!!!
kinszky Creative Commons License 2005.09.26 0 0 22

Nagyszerű hír!

Gratuláció minden "harcosnak", szívesen olvasunk bővebb beszámolót.

.... és annál inkább ápolni és gondozni kell! Gondolom, a Mo.-i gazfajtákat nem itt akarják bemutatni?

Előzmény: Caryota (20)
Mad árka Creative Commons License 2005.09.25 0 0 21

Nagyon jó! Komolyan örülök neki.

 

Tudnál esetleg bővebben írni a témáról? Nem sok mindent hallottam erről.

Előzmény: Caryota (20)
Caryota Creative Commons License 2005.09.25 0 0 20

A Füvészkert már a Magyar Örökség része!

 

KÖSZÖNET MINDEN TÁMOGATÓNAK!

Előzmény: Mad árka (18)
Keszra Creative Commons License 2005.09.05 0 0 19
Talán azért veri fel a gaz, mert a tanév most kezdődik. Júni elején nagyon szép volt. Én is készülök ismét körülnézni.  
Előzmény: Mad árka (18)
Mad árka Creative Commons License 2005.09.03 0 0 18
Sziasztok! Mi hír most, mit tudtok? Tegnap voltunk látogatóban a Füvészkertben. Csodaszép hely, kár lenne érte, de sokhelyütt felveri a gaz, a pálmaház penészedik, ennek ellenére nagyon hangulatos. Jól éreztem magam.
Caryota Creative Commons License 2004.11.17 0 0 17

Sziasztok!

 

2004. november 18-án, azaz holnap lesz az aláírásgyűjtéssel egybekötött demonstráció a Füvészkert jelenlegi helyének és funkciójának megtartásáért.

A rendezvény délután 5-kor kezdődik és kb. este 8-ig tart, ha minden igaz, lesz meleg tea is. Jó melegen öltözzetek fel, nehogy megfázzatok!

 

Szeretettel várunk mindenkit!

 

M.

 

u.i.: Kérlek, küldjétek tovább, hogy minél többen legyünk. Köszönöm!

Füvészkert Petíció és elektronikus aláírásgyűjtés: http://www.petitiononline.com/Fuveszke

 

 

Bocs, az előzőt elrontottam...

Caryota Creative Commons License 2004.11.17 0 0 16

Sziasztok!

 

2004. november 18-án, azaz holnap lesz az aláírásgyűjtéssel egybekötött demonstráció a Füvészkert jelenlegi helyének és funkciójának megtartásáért.

A rendezvény délután 5-kor kezdődik és kb. este 8-ig tart, ha minden igaz, lesz meleg tea is. Jó melegen öltözzetek fel, nehogy megfázzatok!

 

Szeretettel várunk mindenkit!

 

 

u.i.: Kérlek, küldjétek tovább, hogy minél többen legyünk. Köszönöm!

Füvészkert Petíció és elektronikus aláírásgyűjtés: http://www.petitiononline/Fuveszke

 

 

 

Caryota Creative Commons License 2004.11.15 0 0 15

Szia Pireisz!

 

Hát remélem, hogy nem végleges! Ezért is szervezzük a demonstrációt (nov. 18. csütörtök, du. 5 óra) és gyűjtjük az aláírásokat.

Mióta megnyílt a Természettudományi Múzeum, sokkal több látogatója van a Kertnek. Nem tudom, ki találta ki, de egyelőre az Egyetem számára nyűg a botanikus kert (az óvodával, be nem fejezett uszodával, gödi biológiai állomással együtt).

Előzmény: pireisz (14)
pireisz Creative Commons License 2004.11.15 0 0 14

Helló Caryota!

Régen jártam a Fórumon, nagy megdöbbenéssel olvastam, hogy tényleg le akarják a föld színéről törölni a Fűvészkertet. Pedig még emlékszem, amikor vendégül láttál mindeket az üvegházban. Nem értem ezt az egészet, valaki csinál valami gyönyörűt és aztán ahelyett, hogy élveznék, le akarják rombolni. Mint általában az új építkezéseknél. Az az első dolguk, hogy végigmenjenek a buldózerrel.

Egyébként eszembe jutott, hogy mondtak ezt már, hogy lehet, hogy megszüntetik. Nincs elég látogatója a kertnek, hogy végítéletet hirdettek?

Már végleges?

Caryota Creative Commons License 2004.11.15 0 0 13

Csak októberben döntött az Egyetemi Tanács az hasznosítás újragondolásáról.

 

Volt a város szélén egy: a Soroksári Botanikus Kert a Kertészeti Egyetem kötelékében. Ha jól tudom, már eladták (vagy el fogják adni hamarosan)

Előzmény: mamicska (12)
mamicska Creative Commons License 2004.11.15 0 0 12
borzasztóan felháborít ez az eset,de még az is,hogy valaki agyában az a beteg gondolat születhetett meg,hogy mennyivel jobb helye lenn a városon kívül a botanikus kertnek!!!

csináljanak oda másikat,de ezt nem viszik!!!!

nem lehet,hogy a kert vezetői is későn kaptak észbe?
Ennyire rossz helyzetben hamarabb kellett volna a nyilvánosságot fellármázni,szerintem.
Caryota Creative Commons License 2004.11.15 0 0 11

Igen, most adott ki az egyetem 8 millió Ft-ot a fűtés-távvezeték felújítására annak ellenére, hogy a kert kérte, hogy a melegvíz helyett inkább a gázt vigyék el az üvegházakig + mobil kazán a fűtéshez. De nem. Most ismét kb. 300 méter utazik a melegvíz. Gondolom, hogy a kivitelező vkinek az ismerőse volt és nem értett a gázszereléshez...

 

Előzmény: rferi (10)
rferi Creative Commons License 2004.11.15 0 0 10

Egyébként a pálmaház körül most folynak valmi munkálatok, de nem túl nagy lelkesedéssel, ahogy néztem.

Pedig az a pálmaház az én nagy kedvencem.

Még egy ilyen szép épület mint ez nem igazán van pesten.....

Sokszor csak ott állok,és az épületet bámulom, az arányait, oszlopait, még a növényekről is elfeljtkezem.

Persze hogy jó lenne egy szálloda uszodájának, és persze, hogy akkor csak kívülről nyalhatnánk a mézesköcsögöt, mi pórnép...

Előzmény: Caryota (8)
Caryota Creative Commons License 2004.11.15 0 0 9

Viszont át kellene rakni a Törzsasztalba, hogy többen lássák a topikot.

 

rferi, ha erre jársz, kérd meg, légy szíves, a moderátort! Köszi!

Caryota Creative Commons License 2004.11.15 0 0 8

Mert az Egyetem alapító intézménye volt, a hajdani orvostanhallgatók okulására.

De a rektori nyilatkozatok ismeretében tényleg nem biztos, hogy az ELTÉhez kellene tartozni.

Talán jó megoldás lenne egy Kht. Az állami feladatokra kapná az államtól a pénzt, a többit pedig talán ki tudná gazdálkodni. Sajnos ehhez azonban - az igazgatói nyilatkozattal ellentétben - 10 millió Ft egyszeri segély kevés lenne. A pálmaház felújításának költségei önmagában százszorta több, a többi műemléképületről nem is beszélve.

Előzmény: taramiram (7)
taramiram Creative Commons License 2004.11.15 0 0 7

Nagyon nem jó híreket hoztál, főleg a Budairól. Azt hittem, ott csak vaklárma volt.

A Fűvészkert már most is nagyon lerobbant állapotban van, látszik a pénzhiány. Környezetvédelmi kezelésben nem lehetne több pénzhez jutni? Miért kell az amúgy is szegény ELTE kegyeire bízni? Csak gondolkodom itt magamban.

Előzmény: Caryota (5)
Caryota Creative Commons License 2004.11.15 0 0 6

Köszönöm, hogy megnyitottad ezt a topikot!

 

Előzmény: rferi (-)
Caryota Creative Commons License 2004.11.15 0 0 5

A Budai Arborétum - sajnos - csak haladékot kapott. Ott az alsó részről van szó, mert az nem természetvédelmi terület, "csak" helyi védettséget élvez.

 

A Füvészkert természetvédelmi terület, ezért nem olyan egyszerű a lakópark megépítése (rossznyelvek szerint az lesz).

Sajnos az ELTE rektora kissé ellentmondásosan nyilatkozik, ugyanígy tesz az OM is.

A kert átköltöztetése estén várható, hogy értékesítik a területet, majd - mivel az új kert nem gazdaságos - megszüntetik a botanikus kertet, mint intézményt. (Mondjuk az ELTE egyetlen tanszéke sem gazdaságos, ne szüntessük meg azt is???)

Ha új kezelőt kap a kert, akkor majd az nem tudja üzemeltetni, nem tudja kifizetni a fűtésszámlát, tönkremegy a növényállomány, nem lesz mit védeni és már vége is.

Ugyanez a vége, ha a rektor által emlegett módon megtartja az egyetem a kertet. 5 főt el akarnak küldeni, ezzel már működésképtelenné válik a kert. A következményeket lásd fent. Ráadásként (bár az OM szerint az ELTE költségvetése nem csökken) a kert kevesebb pénzt kap az üzemeltetésre.

 

Tehát az a fontos, hogy jelenlegi helyén és funkciójában maradjon meg a kert, csak némileg magasabb költségvetéssel. Estleg átalakulhatna Kht-vá, vagy alapítvánnyá, hogy lehessen közvetlenül támogatni. Jelenleg a visszaigényelt áfát az Egyetem megtartja magának, ugyanígy elveszi a bevétel - ha jól tudom - 20 %-át is a költségek fejében. Az adó 1 %-ról nem is beszélve.

Előzmény: taramiram (3)
rferi Creative Commons License 2004.11.15 0 0 4

A próféta beszéljen belőled! :)

Azért legalább felmérésnek jó ez a "'voksolás".

Legalább látják az illetékesek, nem egy szürke tömeg a "látogató népség".

 

Előzmény: taramiram (3)
taramiram Creative Commons License 2004.11.15 0 0 3
Ez is igaz, de biztos emlékszel arra is, hogy ugyanez a "megszűnik/megveszik/eladják" rémhír már volt a Budai arborétumról is, sőt ott konkrétan beszéltek egy bankról, mint vevőről. Az is "jó" helyen van. Ezek olyan fontos objektumok, hogy nem vállalhatja föl szerintem senki a megszüntetésüket. Szerintem és remélem, hogy jó a megérzésem.
Előzmény: rferi (1)
taramiram Creative Commons License 2004.11.15 0 0 2

Reméljük komolyan gondolják.

Ez lemaradt.

Előzmény: taramiram (0)
rferi Creative Commons License 2004.11.15 0 0 1

Igen, ezt én is olvastam.

Tipikus "cáfoló" hír....

(arról ne beszéljünk, hogy a cáfolat: bizonyítékokkal alátámasztott tagadás)

Igazából nem látok teljesen tisztán, de eddig azt tapasztaltam ebben az országban a hasonló esetekben, hogy nem zörög a haraszt, ha nem fúj a szél.

Szerintem ha a Füvészkert igazgatója fél, az jelent valamit........

Érdemes elgondolkodni azon, milyen "jó" helyen van a kert, ingatlanbefektetési szempontból :(

Előzmény: taramiram (0)
taramiram Creative Commons License 2004.11.15 0 0 0
Előzmény: rferi (-)
rferi Creative Commons License 2004.11.15 0 0 topiknyitó

A napokban felröppent egy hír, miszerint az ELTE, a budapesti füvészkert kezelője "más hasznosítási lehetőségeket" keres, mert a büdzséjéből évente 60milliót felemésztő botanikus kertet a súlyos gazdasági helyzete miatt nehezen tudja fenntartani.

Felháborítónak tartom, hogy az ország legöregebb botanikus kertjét kiárúsítsák, és épületeket emeljenek rajta.

Kérek mindenkit, olvassa el ezt, http://w3.gazlap.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=112&mode=flat&order=0&thold=0 

és csatlakozzon legalább az online peticióhoz, hogy kiderüljön, ez a kert nem pár száz ember szórakozását jelenti ebben a  városban és országban!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!