Keresés

Részletes keresés

Baltássy Creative Commons License 2019.05.14 0 0 21

Ismer valaki ilyen számológépet? (1980-as évek...)

Ha előkerülne egy működő darab, megvásárolnám.

Doky586 Creative Commons License 2018.05.08 0 0 20

PowerToy Calc számológép Windows7-10 re: LINK 

Előzmény: Doky586 (18)
Doky586 Creative Commons License 2017.05.21 0 0 19

Előzmény: Doky586 (18)
Doky586 Creative Commons License 2017.05.21 0 0 18

Legutoljára a WinXP PowerToy calculatora tudott akár 500+ számjegy pontossággal számolni, úgyhogy hiánypótló jellemző lenne ha beállítható (16-32-128-512). Ezen kívül a kijelzett érték ha pl 10digites (mint a zsebszámológépeken) akkor a belső konstansok, átmeneti tárolók legalább 20 digitesek legyenek, mert szerintem emiatt pontatlanok pl a Sharp számológépei pl trigonometriában mert csak 14 digiten tárolja a Pí értékét..

"Meglepő számomra, de nem tudja a műveleti sorrendet."

Ez egyetlen windowsos számológépnek sem az erőssége (beleértve az Excel-t is) Win95-től Win10-ig mindegyik megbukik a teszten (igaz nem olyan durván mint a szalagos gépek).

Itt elmélkedtem még a számológépekről: LINK. Vannak linkek is, és az eredményeket érdemes megnézni hogy a tervezett számológép jobban számoljon azoknál.

Előzmény: Törölt nick (5)
CsST Creative Commons License 2010.10.30 0 0 17
Köszi szépen az észrevételt, és bocsánat a megkésett válaszért ;)
Előzmény: DJG (16)
DJG Creative Commons License 2009.05.29 0 0 16
Szép, csak egyetlen apróság a használati leíráshoz: magyarul nem buffer, hanem puffer.
Előzmény: CsST (14)
locsemege Creative Commons License 2009.05.28 0 0 15
Én ezt használom, nagyon sokat tud - pl. komplex aritmetika, mátrixok -, nyílt forrású, s egyben C-like script nyelv is, de interaktív felülete is van. És nyílt forrású, teljesen jó. :)
Előzmény: CsST (14)
CsST Creative Commons License 2009.05.28 0 0 14
A saját tudományos (és programozható) számológépem:

http://csetneki.hu/calc

Megjegyzi a korábbi számításokat, azok szerkeszthetőek, stb.
RPN-re még nem képes, de aki szeretne, írhat rá saját RPN feldolgozót Calprola nyelven ;)
Pár nap múlva lesz egyébként egy éves, és - kopogjam le - már az egyik legnépszerűbb hazai online számológép.

használati útmutató
névtelen nick Creative Commons License 2009.01.28 0 0 13

Van egy Canon P1-DH III szalagos számológépem. Meglepő számomra, de nem tudja a műveleti sorrendet. Bolti kalkuláció miatt vettem, fel se merült bennem, hogy egy ilyen gép ne tudná. A furcsa, hogy most nézegetem a HP, Sharp, ... szalagos gépeket és azok se tudják.

Tehát az lenne a poén, hogy sokszor bejön a vevő és mondja, hogy ebből kellene 8 méter, abból 6 méter, ... mennyi lesz. Jó volna, ha ez nyomtatva mejelenne.

Én vagyok béna, vagy tényleg nem tudják ezek?

Olcsóbban vettem könyv és adapter nélkül, van egy-két gomb, amiről nem tudom, mi. Pl. 5/4, SELL, COST, MARGIN, TAX+, TAX-, RATE. Az angol szavakat értem, de nekem a fent leírtakra kellene a gép.

NevemTeve Creative Commons License 2005.10.21 0 0 12
Honnan lehet letölteni?
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11
Goldoltam felhozom a topikot egy kicsit, ugyanis a téma még aktuális, dolgozok továbbra is a projekten, és szívesen fogadok minden véleményt.
CSamu Creative Commons License 2004.11.08 0 0 10
Emu48 egy hp48 emulator. Csak fanatikusoknak.
Előzmény: NevemTeve (1)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.08 0 0 9
  Természetesen mind a két pont meglesz, söt az a bizonyos x és y legalább 600-700 bit nagyságú lehet. Még ha van egyéb ötleted szívesen veszem, sokkal egyszerübb úgy csinálni valamit, ha tudod hogy az embereknek szükségük van arra a valamire.
Előzmény: angyalhentes (8)
angyalhentes Creative Commons License 2004.11.08 0 0 8
Hat ugye a lebegopontos abrazolas nagy problemaja, hogy nem lehet pontosan hibat szmolni vele.

x * 2 / 2 = x
x * 3 / 3 != x

Ez nem nyero, ha az ember olyan szamitasokat kell vegezzen, ahol a hibat is meg kell tudni adni.

Ha viszont adott ,hogy x bit az egesz resznek, y bit a tort resznek, ugy a hibaterjedes mar szamithato. Ha x es y erteke meg konfiguralhato is, akkor az mar nagyon kiraly lenne :)

A masik joval egyszerubb, mindossze arrol van szo, hogy a negy alapmuveletet es az egesz hatvanyra emelest vegre lehessen hajtani torteken is.
Előzmény: Törölt nick (7)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.08 0 0 7
Köszi a véleményt. Megkérhetlek, hogy fejtsd ki bövebben ezt a két pontot?
Előzmény: angyalhentes (6)
angyalhentes Creative Commons License 2004.11.08 0 0 6
En amondo volnek, hogy:

1. Csinalj bele konfiguralhato szelessegu fixpontos aritmetikat. Ez szerintem sokkal hasznosabb, mint a lebegopontos.
2. Sokszor jol jonne egy olyan szamologep, amely kepes racionalis szamokat tisztessegesen, tort alakban is kezelni.
Előzmény: Törölt nick (5)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.08 0 0 5
Mit szóltok mennyire lenne hasznos, hogy több 100 számjegyü számokat kezeljen pontosan? Én most egy ideig nem leszek a fórumon, de azért ti írhattok :)
sip pista Creative Commons License 2004.11.08 0 0 4
:-) eltartott kb. 2 percig, mire rájöttem, hogy lesz ebből 500:-) te biztos szereted a lisp meg a forth nyelvet is:-) de az egyszerű embereknek, mint én is, jobb a balról-jobbra, zárójelezős nyelv . .
:p
Előzmény: NevemTeve (1)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.08 0 0 3
Köszi a választ, majd kipróbálom.
Előzmény: Törölt nick (0)
sip pista Creative Commons License 2004.11.08 0 0 2
jómagam ezt használom:
http://www.allersoft.com/allercalc.htm
lehet billentyűvel kezelni, visszamenni a "szalagon", stb. nekem csak alapműveletek kellenek, akinek több, nem biztos, hogy megelégszik vele . . de ha megcsinálod, szívesen kipróbálom:-)

:p
Előzmény: Törölt nick (-)
NevemTeve Creative Commons License 2004.11.08 0 0 1
Mindenképpen legyen benne RPN üzemmód (10 ENTER 20 ENTER 30 ENTER + * eredménye 500)
És jó sok statisztikai eloszlás (pl binomiális, normál, student, khi-négyzet...)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.08 0 0 0

Nekem ez a kedvencem win alatt: http://www.esbconsult.com/esbcalc/index.html - kiindulási alapnak nézd meg, ha esetleg nem ismernéd. Ha a kerekítést normálisan be lehetne állítani, semmi vajom nem lenne vele.

Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.08 0 0 topiknyitó
Jelenleg egy nagytudású számológép tervezésén dolgozom(pl. windows calculator), és szeretném a segítségeteket kérni, mivel úgy tartom, hogy igazán jó szoftvert csak a felhasználók véleményét kikérve és igényeiket megismerve lehet. Ezért kérek mindenkit, hogy egy kis idöt rászánva írja le tapasztalatait, igényeit egy ilyen eszközzel szemben: - hiányosságok, amit más számológépekben találtál - speciális igények - a felület testreszabhatóságára vonatkozó ötletek - egyéb ötletek

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!