Keresés

Részletes keresés

Jirzsij Creative Commons License 2004.12.31 0 0 76

Ma sikerült újra Varadérózni, ha esik az eső, hideg az út, akkor majdnem annyira izgalmas, mint a Capo: a Capo konnyebbnek erzodik, sortosabb a blokkja, a futomuve meg jobb aszfaltra, viszont telleg kicsit durvább.

 

rnie

Előzmény: Jirzsij (74)
GADA Creative Commons License 2004.12.30 0 0 75

Én tegnap nem birtam tovább ezt a tavaszi időt, úgyhogy elmentem kerestem egy kis telet :)

 

Gurultam egy százast. K jó volt. Két quadoson kívül sok motoros nem nyüzsgött.

Ismerem azt a lilafüredi utat, arra szoktunk Egerből Miskolciába járni. Oda tényleg el kell menni.

 

Gada

Előzmény: Jirzsij (74)
Jirzsij Creative Commons License 2004.12.30 0 0 74

Nyáron volt Rnie-nél egy Caponord tesztre, úgyhogy a pécsi túrára azzal jött. Nekem az a véleményem róla, hogy egy durva koppintás. Durvább járású a motorja, keményebb a váltója, a kapcsolói, az ülés anyaga, szóval kevésbé kifinomult az egész kidolgozása. Ettől függetlenül erősebb a motorja, keményebb a futóműve és az egész nem egy rossz gép. De ha versenymotort akarnánk, nem vettünk volna Varadero-t. No és a minőség :))))))))

 

Két ünnep között voltunk Egerben és környékén (autóval). Megmásztuk a Siroki várat is. Nagyon szép az egész környék. Eger és Lilafüred között van egy kb 40km hosszú sssssssssssss kanyar :)) Oda el kéne gurulnunk nyáron.

 

Mondom nektek is: Szilveszteri bulit szervezünk a párommal. Ha van kedvetek jönni, akkor a Hotmail-es címemre írjatok és egyeztetünk!

 

 

Jirzsij

Előzmény: GADA (73)
GADA Creative Commons License 2004.12.28 0 0 73
Az én környezetemben caponordosok vannak többen is (nálam is felmerült mint lehetőség). Kíváncsi vagyok a Capohoz képest hogy viselkedik majd. Szerintem nagy különbség nem lesz.
Előzmény: Bozsevác (72)
Bozsevác Creative Commons License 2004.12.28 0 0 72

Hát inkább az ilyen utakat részesítem előnybe, vagy a hegyi szerpentineket!!! ez való ennek a motornak . Meg is lepődtem, hogy milyen kezes kanyarokban. A szlovák hegyi túránkon mindenki rajtam kívűl sport v. túrasport motorral volt, és elismerően bólogattak, hogy a varát hogy lehet döntögetni..... és kényelmesebb!!!

 

ciao

GADA Creative Commons License 2004.12.27 0 0 71

Kúúúl :)

Látom neked sem az aszfalttal ér véget az út.

Előzmény: Bozsevác (70)
Bozsevác Creative Commons License 2004.12.27 0 0 70

Iiiigen! Már van képem hozzátok!!

 

Jó pihit mindenkinek.....

 

 

 

 

 

Erdély
Jirzsij Creative Commons License 2004.12.24 0 0 69

Boldog Karácsonyt kívánok minden XL-es topiklakónak!

 

 

Jirzsij

Macipapaa Creative Commons License 2004.12.24 0 0 68

Hi mindenki!

 

Boldog karácsonyt mindenkinek meg száraz aszfaltot és legalább +2 fokot:)))

 

Macipapa 

GADA Creative Commons License 2004.12.23 0 0 67

Ja, és ha a tavaszt emlegetjük (mellesleg) 7. Nemzetközi Varadero Találkozó májusban:

http://www.varaderoclub.pl/vim7/index.html

 

Csak úgy mondom...

Előzmény: Varadero (63)
GADA Creative Commons License 2004.12.23 0 0 66
Az jóóó hely (Ho-Shi-Miny Vi-et-nyam :)) Jó pár évig rontottam ott a levegőt, és koptattam a tesi tanszék padjait/gyepét. Mindig nosztalgiával megyek.
Előzmény: Varadero (63)
GADA Creative Commons License 2004.12.23 0 0 65
Merre is van az a Degec? :)))))
Előzmény: KTMSzepy (62)
Varadero Creative Commons License 2004.12.23 0 0 64
Elfelejtettem, hogy a képen Sirok vára ill. inkább SirokVara látható!
Varadero Creative Commons License 2004.12.23 0 0 63

Halihó!

 

Azért errefele (Eger) is vehetjük az irányt!

 

Boldog karácsonyt!

 

 

(Pihenjen mindenki, mert tavasztól sűrű lesz a program!)

 

 

KTMSzepy Creative Commons License 2004.12.23 0 0 62

Nem mindenhol gondoltam 100% aszfaltra... ;)

 

Szepy

Előzmény: GADA (61)
GADA Creative Commons License 2004.12.23 0 0 61

Hadd szóljon!

Ha száraz az aszfalt, a hideg nem számít.)

 

Na, most egy kicsit lelépek, úgyhogy boldog Karácsonyt mindenkinek! (nálunk ma jön a Jézuska)

Előzmény: KTMSzepy (60)
KTMSzepy Creative Commons License 2004.12.23 0 0 60

Lightos-ismerkedős-túraendúrós-egynapos gurulgatást BP körzetében _szerintem_ :) leginkább a Börzsöny-Cserhát felé keresendők. Kis utak néha elég rossz aszfalttal, kis falvak olcsó kis presszókkal, szép táj, nem kell nagy tempó (közel van) és nagyon szép a környezet.

 

A többit inkább IRL, hogy ne szokjon oda az összes léhűtő/forraló (termosztátállapottól függően :) ).

 

Felvezetést nem szívesen vállalok, már így is sokak bizalmát elveszítettem "csak egy kis lightos gurulás lesz" felvezetéseimmel... ;)

 

Szepy

Előzmény: Jirzsij (59)
Jirzsij Creative Commons License 2004.12.23 0 0 59

Esetleg mutathatod is az utat :)))

 

De ésszel! A kútba nem követünk! :))))

 

 

 

Jirzsij

Előzmény: KTMSzepy (58)
KTMSzepy Creative Commons License 2004.12.23 0 0 58

Javasolhatok útvonalat esetleg?

 

Szepy

Előzmény: Jirzsij (57)
Jirzsij Creative Commons License 2004.12.23 0 0 57

Üdv a VaraTeam-nek!

 

 

"Kitartás, remélem február környékén már megejthetjük az első ismerkedős minitúránkat."

 

Nem a kitartáson múlik, hanem hogy Rnie megtanul-e addig parkolni, vagy végleg fölhagy a próbálkozással :)))) Remélem kibírja a "pici" addig :))

 

Addig is marad a fantáziálás. Februárban feldübörög a ~10db V2. Csuhajj!!!

 

 

Jirzsij

Előzmény: VaraRider (56)
VaraRider Creative Commons License 2004.12.23 0 0 56

 

Gyülekezzünk csak, ez a célja ennek a fórumnak :-)

 

Néhány info a  Varadero Klub Magyarországról, csak hogy tudjátok, hogy hol tartok:

- a www.varadero.hu domain ugye már egy ideje megvan

- a következő hetekben reményeink szerint elkészül a honlap első verziója is

- egyik márkatársunk szerverén lesz elhelyezve, nem vmi ingyenes site-on, így (később) több lehetőségünk lesz interaktívabbá tenni

- most nem készítek külön taglistát, majd a honlapra feltesszük egymás elérhetőségeit

 

 

Úgy látom, a Varadero-sok nem igazán hívei a téliesítésnek, inkább mindenki gurul vele egyet havonta...:-))

Kitartás, remélem február környékén már megejthetjük az első ismerkedős minitúránkat.

 

Üdv

Feca

VaraRider

 

GADA Creative Commons License 2004.12.23 0 0 55

Üdv itt!

Szépen gyülekezünk :)

 

kép feltöltés:

Browse - kikeresed

Feltölt

Beszúrás

Előzmény: Bozsevác (54)
Bozsevác Creative Commons License 2004.12.22 0 0 54
Nem!!!!!!!!!!
Bozsevác Creative Commons License 2004.12.22 0 0 53
Talán a képet is sikerült felraknom!!!
Előzmény: Bozsevác (52)
Bozsevác Creative Commons License 2004.12.22 0 0 52

Javítás : NEM GARA ... GADA BOCSI

 

Bozsevác Creative Commons License 2004.12.22 0 0 51

Üdv mindenkinek!!

 

Végre van 1 Vara fórum ahol élet is van. (köszi az infót GARA)

Én 1 2003-as varaderón lovagolok úgy 23.000 km óta. A melléklet az erdélybe készült tudom (tudtam!!!) ajánlani mindenkinek.

Csók

GADA Creative Commons License 2004.12.21 0 0 50
Felső kép: TRD=TDR
Előzmény: GADA (48)
KTMSzepy Creative Commons License 2004.12.21 0 0 49

Jól látod a helyzetet. A váltókar a "ricnikbe" kapaszkodik amik a tengelyen vannak. Van olyan, amit szemből a tengelybe belemenő csavar szorít a tengelyre (ilyen a KTM is), van olyan ami oldalt szorítja össze a váltókart és úgy fogja a tengelyre (ilyen volt pl. a Dominatorom és ilyen a Simson is). Azért is érdemes megnézni néha, mert ha kilazul (pl. a gyárban nem szenteltek neki elég figyelmet) a laza váltókar könnyen lenyalhatja a ricniket a tengelyről - és kib. drága egy ilyen kar+tengely kombó. Dominatoron 2000-ben több mint 40e lett volna a 2.

 

Ha kicsit kilazítod, megmozgatod és nem megy, akkor tekerd le róla nyugodtan teljesen és úgy vedd le.

 

Szepy

Előzmény: GADA (44)
GADA Creative Commons License 2004.12.21 0 0 48

Az én egyedfejlődésem meg így nézett ki:

 

A tanulós TRDA kisAdventure aztán már bevállalt sokmindentÉs a Bölény a végállomás .Eddig.

 

Gada

Előzmény: Macipapaa (47)
Macipapaa Creative Commons License 2004.12.20 0 0 47

A sokat emlegetett XT 

A sokat emlegetett XT

Az első Vara amit próbáltam de nem lett az enyém

Az első Vara amit próbáltam de nem lett az enyém

És végül ami megvárt

És végül ami 'megvárt'

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!