Keresés

Részletes keresés

Ali-bá Creative Commons License 2020.12.26 0 1 8

Sok napon át egyszer se sütött ki a Nap az elmult időszakban.  Na végre ma megint tudtam napozni.

dani64 Creative Commons License 2020.11.27 0 0 7

+1

Előzmény: Ali-bá (6)
Ali-bá Creative Commons License 2020.11.27 0 3 6

Nagyot alkottam a D vitamin téli gyüjtése érdekében.   Megoldódott a téli napozás.  

 

Van egy nagyméretű D-i ablakom és azon gondolkodtam, hogyan tudnék nyitott ablaknál télen napozni úgy, hogy ne fázzon a hasam? A közönséges üvegen ugyanis csak a hősugarak jönnek át és az UV-ból valamennyi 'A', de az UV 'B'  ami éppen a D vitamin képződéshez kellene, az nem.

 

Sokakat megkérdeztem, jöttek is tanácsok. Kvarcüvegre kellene cserélni a nátron üveget, de ahhoz lehetetlen hozzá jutni. Ajánlottak polikarbonát, plexi, pvc lapokat, festőfóliát keretre szerelve és légfüggönyt amit a nagyobb áruházak ajtaja helyett használnak télen.

 

A  "légfüggöny" jó ötlet volt.    Igaz először megrettentem amikor utána nézve több százezertől 2 millióig találtam rá árajánlatot, de kis okoskodással a 'házilagos kivitel' bevált. Annyit módosítottam, hogy nem felülről lefele mókuskerekes légterelővel, hanem alulról felfele egy közönséges kis teljesítményű ventilátorral mozgattam a levegőt amit az ablaknál  lévő gázkonvektor alá tettem.  Nem hogy nem fázott a hasam, de még meg is izzadt. A szoba hőmérséklete egyáltalán nem változott. Először öt percet elölről, öt percet hátulról napoztam. Később növeltem az időt. Most 15-15 percnél tartok. (Csak napok óta borús az idő.)

Előzmény: Ali-bá (5)
Ali-bá Creative Commons License 2020.10.22 0 0 5

Ma megint sikerült. Szélcsend volt a kertben és 21° C.

Előzmény: Ali-bá (2)
Ali-bá Creative Commons License 2020.10.13 0 0 4

Hogy telik az idő!  8 év mulva ujra itt - ne mulaszd el.

Előzmény: bakibaby (3)
bakibaby Creative Commons License 2020.10.12 0 0 3

Hogy elment ismét 8 év...

Előzmény: Ali-bá (2)
Ali-bá Creative Commons License 2020.10.12 0 0 2

Nem tudom milyen a "fűnadrág".   Én az elmúlt héten kétszer és ma is 'félmeztelen' napoztam a kertünkben. Gyűjtöm a D vitamint télre.

Előzmény: Via Galvani (-)
bakibaby Creative Commons License 2012.03.27 0 0 0

0 hozzászólás 8 év alatt...

 

bb

Előzmény: Via Galvani (-)
Via Galvani Creative Commons License 2004.10.30 0 0 topiknyitó

Tegnapelőtt fűnadrágban napoztam. Tegnap is napoztam. Talán ma is. Nincs még ilyen gyógyszer. (Nyár közepén utálom a napozást.)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!