Keresés

Részletes keresés

OBER26 Creative Commons License 2005.03.13 0 0 15
http://pcforum.hu/letoltes/?dlid=2973
L4U58U8 Creative Commons License 2004.12.15 0 0 14

1. Kapsz hibaüzenetet? Mi áll benne?

 

2. Ellenőrizd a géped beállításait!

Előzmény: jujo01 (12)
jujo01 Creative Commons License 2004.12.15 0 0 13
semmit:)

Előzmény: jujo01 (12)
jujo01 Creative Commons License 2004.12.15 0 0 12

norton nem talál semit... mégis a leveleimet nem tudom a letölteni...

 

erre valami magyarázat?

Előzmény: L4U58U8 (11)
L4U58U8 Creative Commons License 2004.12.15 0 0 11
Kettőt! :-))
Előzmény: Törölt nick (10)
L4U58U8 Creative Commons License 2004.12.14 0 0 9

 

Ha a képen láthatóhoz hasonló üzenetet kapnál, eszedbe ne jusson megnyitni a csatolt fájlt, töröld az üzenetet!!!

 

MINTA

 

 

Az Index cikke:

 

http://index.hu/tech/biztonsag/zafid1214/
L4U58U8 Creative Commons License 2004.11.07 0 0 6
A víruskergető mellett tegyél fel egy Ad-aware vagy PestPatrol programot, frissítsd és futtasd végig. Meglepő dolgokat fogsz tapasztalni.
Előzmény: amice (5)
amice Creative Commons License 2004.11.07 0 0 5
Sziasztok,

 

Nemrég virusokat kaptam az internetről. Modemes csatlakozásom van és megváltoztatták a kapcsolatomban a telefonszámot, meg az azonositómat, plussz a jelszót, de szerencsére idejében észrevettem. Most már úgy érzem nagyjából minden helyreállt, miután lefuttattam 3 virusölő programot is a gépemen. Az egyik eleve fönt volt és el is csípett két vírust. Ez a Norton Antivirus. A másik az AVG letölthető változata, ez 4-5 virust ölt le, a harmadik pedig a Panda ActiveScan, ami szintén 4-5 virust ölt le.

Maradt egy-két dolog, ami idegesit, és ezekben kérek tanácsot:

1. Lekapcsolásnál az XP 3 opciója közül kettő aktiv: a turn off your computer és a restart, de a stand by az inaktiv, mert halvány. Ez korábban nem igy volt.

2. Amikor szöveget vagy web oldalt scrollozok akár egérrel, akár a nyilakkal a billentyűzetről, akkor nem folyamatosan megy a kép, hanem hullámokban.

3. Ugyanígy hullámzik a kép, amikor egy ablakot a menübar fölött lévő ablakfejnél fogva le,fel vagy bármely más irányban mozgatok.

Tudnátok ezekben segíteni?

Köszi

Amice

U.I. A választ küldjétek át e-mail-en is. Köszi.

 

bollisti Creative Commons License 2004.11.02 0 0 4

A pandaActiveScan megtalálta a fertözést, és törölte is. A levelek közt találta. Gondolom, hogy csak az volt a feladata, hogy átírja a registry-t, emiatt hatástalanította a védelmem.

Újra insalláltam a NAV-ot és az Adaware-t is. Mindkettöt manualisan frissítettem, es most mar engedi a figyelés beállítását.

Úgy tünik, hogy helyre állt minden, de szerintem még ez a vírus meg tud sebezni, mert a nov. 1-ei NAV frissítés nem észlelte a vírust a levelek között. Így valszeg ismét fertözhet. Az ad-aware frissítés meg csak okt. 28-i volt.

 

Köszi a segítséget!

 

Isti

Előzmény: L4U58U8 (2)
bollisti Creative Commons License 2004.11.02 0 0 3

Leszedtem, feltette magát, ahogy mondtad, de nem talált semmit.

 

Előzmény: Törölt nick (1)
L4U58U8 Creative Commons License 2004.11.02 0 0 2

Abból indulok ki, hogy az internet-kapcsolatod működik.

 

1. Szedj le minden víruskergetőt a gépedről, ah amúgy sem működnek!

2. Nézesd végig a gépedet a Panda ActiveScan-nel! (A lap baloldali hasábjának alján keresd!)

3. Töltsd le a Norton vagy a McAfee kézi frissítését!

4. Telepítsd a legújabb Norton vagy McAfee programot!

5. Ha a netről nem frissíti magát, akkor engedd rá a kézi frissítést.

6. Futtasd végig a gépeden!

 

Utána a  3-4-5-6 lépés következik újra az Ad-Aware programmal. (Még jobb: PestPatrol)

bollisti Creative Commons License 2004.11.01 0 0 0

Ugyanazon a napon kaptam egy vírust e-mailben. A levél melléketében volt egy fájl csatolva (price.exe)

Nem riasztott a vírusirtóm, mert nem is volt bekapcsolva. (?)

 

Mindig fut a norton antivírus és az adwatch is, de ez alkalommal nem indultak el, mikor bootoltam.

 

Utánanéztem, és kiderült, hogy egy új vírus terjed. A vírus a korábban ismert "bagle" egyik új változata, aminek a leírását olvashatod.

http://www.piksys.hu/vinfo/baglebb.htm

 

Amióta ezt a levelet kaptam, nem tudom használni és frissíteni sem a védelmi rendszerem. A honlapon közölt leírásban javasolt megoldás pedig nem müködik. Nem találom a wingo.exe nevü fájlt.

 

Próbálkoztam NAV és adawer újratelepítéssel, de nem frissül. Fogalmam sincs mitévö legyek, és bosszant, hogy a gépem teljesen védtelen.

 

Üdv, Isti

Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2004.10.29 0 0 topiknyitó

Vírus riasztás: I-Worm.Bagle.AY (2004 október 29)

Tisztelt Felhasználó!

A következő vírus felbukkanását és terjedését jelezték több helyről:

I-Worm.Bagle.AY


A Bagle vírus új változata indult gyors terjedésnek.


A Bagle.AY e-mail üzenetek mellékleteként küldi magát a fertőzött számítógépről összegyűjtött e-mail címekre. A levelek címsora változó. A melléklet a 20kB körüli vírus (COM, EXE, SCR kiterjesztéssel) vagy a 23 kB körüli vírus dropper CPL kiterjesztéssel.

A férget a VirusBuster programok a 7.1156-os, illetve annál újabb adatbázissal ismerik fel.




- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
A legfrissebb vírusadatbázis letölthető a
http://www.virusbuster.hu/hu/letoltes/adatbazis/ címről!
--------------------------------------------------
További vírusmentes környezetet kíván,
a VirusBuster Team.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Ön ezt a levelet azért kapta, mert korábban feliratkozott vírus hírek hírlevelünk listájára.
A leiratkozáshoz menjen a http://www.virusbuster.hu/hu/hirlevel/admin/ címen található honlapunkra, írja be az e-mail címét, amellyel feliratkozott.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!