Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2006.03.31 0 0 64

Majd elfelejtem,a vas nem minden,a régi progik,meg a romok is kellenének,hogy feléledjen újra..különben csak egy azonos hardver.

 

Előzmény: Törölt nick (63)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.31 0 0 63

Építeni is lehet,sztem minden van hozzá itthon.De Z80 magok vannak FPGA-ra,simán meg lehet írni ezt is VHDLben,egyetlen tokba belefér.

A szines gépek pedig kikerültek intézményekhez..én láttam még működni.

Aztán a rendszerváltó káoszban hazavitte ezaz..sokszor a pedellus...aztán a kukán landol,esetleg eladták mikor PC-t vettek..és valahol vidéken eldugva megy még (ha megy) ahol azt sem tudják mi ez.

Esetleg szertárakban,pincékben,selejt és törött padok közt porosodik,talán a gyári dobozzal együtt....:((

A szinesről kéne egy rajz..érdekes lenen mi volt a video rész benne,mit tudott,miylen gyors mit lehetett volna írni rá.

 

Előzmény: Gaia (62)
Gaia Creative Commons License 2006.03.30 0 0 62
Belefer ez meg szerintem :-)

A szines HT-t latta netan valamelyikotok? Mert abbol amit irtal nem vilagos szamomra. Keszultek belole prototipusok, de mindezidaig nyomuk sincsen.

Ha HT-t akarsz ujrapiteni, van ra kapcs. rajz a HT honlapon (is), es egy utanepites is sikeresen megtortent mar pl. a Primo-val.
Előzmény: Törölt nick (61)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.28 0 0 61

Oké.Ezt itt hagyjuk abba,mert az iskolaszámítógép topicot offoljuk szét,feleslegesen.

 

Előzmény: locsemege (60)
locsemege Creative Commons License 2006.03.27 0 0 60
Szerencsére ez nem teljesen igaz. Vannak az iparban is speciális felhasználói igények, így a kis cégek rugalmasságuk folytán reális eséllyel elégítik ki ezeket. Az természetes, hogy nem olyan berendezéseket kell fejleszteni, amelyeket nagy sorozatban állítanak elő. Abban a szegmensben az ember esélytelen.

Gondolj mondjuk a szoftverfejlesztésre. A legtöbb általános feladatra vannak szoftverek. Szövegszerkesztés, levelezés, böngészés, CD írás, különböző szerverek, stb. Ugyanakkor a programozóknak akad munkája, mert nagyon sok egyedi igény lép fel speciális alkalmazásoknál. Ha pl. egy erőművet kell vezérelned, akkor is a konkrét feladatra kell konkrét megoldást adni.
Előzmény: Törölt nick (59)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.26 0 0 59

Roppant kevés feladat,amire nincsenek kész megoldások,minimum modulszinten,ha ugyan nem komplett berendezés szintjén..ezeket meg nem nálunk fejlesztik.

 

Előzmény: locsemege (58)
locsemege Creative Commons License 2006.03.25 0 0 58
Szerencsés vagy,ha valóban pénzt tudsz manapság asm programozással keresni.

Miért? Hozzátartozik a munkámhoz. Szeretek hardware közeli programokat írni. Persze manapság az is szerencse, ha van munkája az embernek...
Előzmény: Törölt nick (57)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.25 0 0 57

Nem mintha a Z80nak és környezetének nem lenne mindegy az a meghajtó..:) Igaz,legalább az érintkezésihibás fals adatot "köpködő" cartridge-től nem azonnal fagy le az egész gép..az is valami.

Szerencsés vagy,ha valóban pénzt tudsz manapság asm programozással keresni.

 

 

Előzmény: locsemege (56)
locsemege Creative Commons License 2006.03.23 0 0 56
Ha jól emlékszem, volt a hátulján egy csatlakozó, ahová kivitték a rendszerbuszt buszmeghajtókon keresztül.

De még mennyire nem volt haszontalan megtanulni a Z80 assembly nyelvet! Manapság éppen ezért igen gyorsan megtanulom az éppen használt mikrokontroller nyelvét, aztán programozok rá. Végül is ez az ismeret - is - adja a kenyeremet. :)
Előzmény: Törölt nick (54)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.22 0 0 55

Persze lehet,hogy valaha volt ilyesmi és komolyan gondolták......akkortájt lettek 286osok a suliban..pár 386os is volt már 92ben..az öreg HTnek nem sok becsülete volt..kb az "maradt" a panelon benne,amit muszáj volt a "tanmenethez" tovább toldozgatni,szó szerint.

 

Előzmény: locsemege (53)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.22 0 0 54

Interface? Valami másról beszélhetünk,bár a suli akkor Landler volt tényleg:)

De buszmeghajtó..? Nem is használtuk semmire az interface-t..mire is lehetett volna,magnó,basic meg minden más nélkül..futott ugye romból az átkalapált assembler,és ennyi,még menteni sem lehetett normálisan.

Én ennek ellenére szerettem a Z80at,csak jóval később jöttem rá,hogy nem volt haszontalan megtanulni,a kisgépes-konzol világban még évekig virágzott,miután "hivatalosan" már régesrég eltemették.

 

Előzmény: locsemege (53)
locsemege Creative Commons License 2006.03.22 0 0 53
Landlerbe jártál középiskolába? :) Azért abban a HT-ben legalább voltak buszmeghajtók az interface felület felé.
Előzmény: Törölt nick (52)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.22 0 0 52

Bizonyám..csakhogy később volt szines változat is:))

És a Plus4-et pl,az már minden tekintetben porrá veri(!)-verné ha írtak volna rá komoly játékokat-...lehet hasonlítgatni,mit tud a TED és a 7501 együtt,és mit tud az 5megáig "nyomható" órajelű,16bites regiszterekkel is "felfegyverkezett" Z80 és egy nem is rossz hanggenerátor(ami azért nem egy SID:))

Egyébként ezek a gépek,a CPU és környezete,illetve a video hardver hasonló kialakítása miatt ZXspectrum "kvázikompatibilisak".Vagyis a spectrumra írt játékok jó részét pillanat alatt át lehet "kalapálni",hogy menjenek valamilyen szinten.(anno láttam spectrum romokkal,bővítőkkel szénné turbózott változatot is)

Itt nincsenek kódolások és "tiltott kódok" mint a commodore-okon,a hardver sem annyira "kihajtott" a játékokban,sokkal egyértelműbb minden.

Én még 1993ban is ilyenen kezdtem (volna) gépi kódu programozást tanulni Z80ra az újpesti műszaki szki-ban,(azért volna,mert otthon már 286osom volt,és csuklóból programoztam 8086on gépikódban:)).

Később,aki járt 5öd évbe,még abból a csapatból,egészen 96ig vagy 97ig javítgathatta a gépeket(akkor egyszerűen szó szerint kidobták a porrá forrasztagtott,roncsá firkált,silányított,szerencsétlen példányokat..magnó már régesrég nem volt egyikben sem,darabonként tépkedte ki a "lelkes" műszerésztanuló gárda:((().

Sajnos akkor nem találtam fontosnak,még egy nyamvadt kapcsrajzot sem fénymásoltunk,pedig nem nagy kaland az egész gép,mai tudásommal egy dálután összeraknám a 0rol.Azért is ekkora doboz:)),nincs abban semmi,sok levegő,meg 2 nagyon retro majdnem "kézzel rajzolt" szinvonalú 2oldalas "tepsi" nyomtatott áramkör.

Azért pl sokminden ami commodore-on esélytelen,itt megoldható volt..írtunk rá assemblyben fraktál rajzolót,persze nem volt szines a fraktál,de egész jó sebessége volt..stb,stb:)

 

Előzmény: Gaia (12)
locsemege Creative Commons License 2006.03.22 0 0 51
Már régen Galaxy-ztál? ;)
Előzmény: KóSza (50)
KóSza Creative Commons License 2006.03.22 0 0 50

Sziasztok!

HT 1080z-t szeretnék venni, de égen földön nem lelek.

Tud esetleg valaki segíteni?

A leghalványabb nyomnak is nagyon örülnék.

Köszi előre is!

Üdv

Kósza

Törölt nick Creative Commons License 2006.01.09 0 0 49
A magnó az problémás sokmindenkinek! Nekem aki adta (anno az ATOMKI-ből volt) aszonta volt csinálva a magnón ez az de most fain (csillag villog :) ). Csak ez a fránya monitorkábel jönne már össze, mert a TV-n botrány! :)
YOSSARIAN Creative Commons License 2006.01.05 0 0 48

Nem, én ZDaemon-ozok.

Hogy on is legyek: a HT-m gyönyörűen működik, csak a beépített magnó beteg.

Előzmény: Gaia (47)
Gaia Creative Commons License 2006.01.05 0 0 47
Nekem mar reg nincs meg... :-( Alkalomadtan veszek egyet, ha lesz elado gep es folos helyem :-)

[OFF]

Yossarian, Te nem szoktal veletlenul Call of Duty-zni is? :-)

[/OFF]

(Sorry)
Előzmény: Törölt nick (46)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.04 0 0 46
HELLO! BUÉK! Nekem köszöni szépen otthon jól van , és szépen muzsikál a HT-2080Z-m! :D Nektek?
mindenmindegyjakab Creative Commons License 2005.09.03 0 0 45
szasztok! örök hála néktek! most toltam egy kis Galaxy-t. kicsit kijöttem a gyakorlatból a 20 év alatt, de azért harmadszorra sikerült egy 349000 körülit nyomni, ha jól emléxem. sajnos közben grafikus anomáliák léptek fel az emuban és pánikszerűen kiléptem, ezért nem tudom pontosan. de a lényeg, hogy királyok vagytok! nosztalgia rulez!
vicroot.hu Creative Commons License 2005.06.06 0 0 44
igen volt grafikus bovito kartya.

a kozepsulimban volt egy kurvanagy poszter arrol, hogy mit is tudott vele, a matekteremben volt persze kifuggesztve.

Viktor
Előzmény: Gaia (31)
conSalves Creative Commons License 2005.06.03 0 0 43
Ha jól látom az aukciót, akkor egy Beci70 nevű emberke vette meg. Valószínűleg ugyanaz, aki a 8bit.hu-n is ugyanezzel a nickel van fent (ott van email cím is).
Előzmény: Gaia (42)
Gaia Creative Commons License 2005.06.03 0 0 42
Ki vette meg? Azokat a progikat jo lenne bedigizni!
Előzmény: conSalves (40)
YOSSARIAN Creative Commons License 2005.05.24 0 0 41
Igen, de még használtam. Kicsit fel kell újítani (folyamatban). Program nincs egy darab se, majd gépelek. Helyem egyébként nekem sincs, de utasítsam vissza? :-)
Előzmény: Gaia (39)
conSalves Creative Commons License 2005.05.18 0 0 40
Hátha érdekel vkit: ezen az aukción a Commy-s játékkazik közt vagy egy, amin -elvileg- HT-1080Z -s játékprogik vannak. :)
Gaia Creative Commons License 2005.05.10 0 0 39

Gratula a HT-hoz! Amint lesz garazsom sufnival, en is beszerzek egyet ;-)

 

Mukodik a cucc? Progik vannak/voltak hozza? At kene menteni oket, ha igen!

Előzmény: YOSSARIAN (37)
csmarkus Creative Commons License 2005.04.23 0 0 38
Gratulálok!

Én egy ZX81-nek tudnék ugyanígy örülni... (HT-nek is, csak kicsit túl nagy darab, macerás lenne a tárolása :)
Előzmény: YOSSARIAN (37)
YOSSARIAN Creative Commons License 2005.04.20 0 0 37
Ünnepnap van! Az imént végre a kezembe fogtam az első saját HT-1080Z School Computeremet. 16K-s változat, állítólag működöképes. A billentyűzet hiányos; szerencsére van otthon egy hibáltan példányom. Egy kis tisztítás után gyönyörű lesz. Nagyon várom a munkaidő végét!
Gaia Creative Commons License 2005.02.21 0 0 36
A http://ht.homeserver.hu oldalrol letoltheto az emulator 1.2-es verzioja, erdemes leszedni, de mivel volt egy kis faziskeses, hamarosan mar itt az 1.3 is, amiben varhato par klassz dolog pl. egesz kepernyos mod es a HT1080Z/64 modell tamogatasa.
csmarkus Creative Commons License 2005.02.03 0 0 35
Azt tudjátok, hogy a

SYSTEM
/12711

a gépi kódú monitorba vezet? Ott aztán a D a memóriatartalom listázására, az M a módosítására használható, és az R-rel a regiszterek értéke is módosítható? G-vel pedig a megadott címen levõ programot indíthatjuk. Pillanatok alatt be lehet vele írni kisebb gépi kódú programocskákat, és ez tényleg gépi kód, nem assembly. Sok-sok papírt írtam tele annak idején hexadecimális számokkal, amik a kis programok kézi fordításából jöttek. Most meg már alig emlékszem pár kódra, a C9H a RET, az biztos :-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!