Keresés

Részletes keresés

YOSSARIAN Creative Commons License 2005.04.20 0 0 37
Ünnepnap van! Az imént végre a kezembe fogtam az első saját HT-1080Z School Computeremet. 16K-s változat, állítólag működöképes. A billentyűzet hiányos; szerencsére van otthon egy hibáltan példányom. Egy kis tisztítás után gyönyörű lesz. Nagyon várom a munkaidő végét!
Gaia Creative Commons License 2005.02.21 0 0 36
A http://ht.homeserver.hu oldalrol letoltheto az emulator 1.2-es verzioja, erdemes leszedni, de mivel volt egy kis faziskeses, hamarosan mar itt az 1.3 is, amiben varhato par klassz dolog pl. egesz kepernyos mod es a HT1080Z/64 modell tamogatasa.
csmarkus Creative Commons License 2005.02.03 0 0 35
Azt tudjátok, hogy a

SYSTEM
/12711

a gépi kódú monitorba vezet? Ott aztán a D a memóriatartalom listázására, az M a módosítására használható, és az R-rel a regiszterek értéke is módosítható? G-vel pedig a megadott címen levõ programot indíthatjuk. Pillanatok alatt be lehet vele írni kisebb gépi kódú programocskákat, és ez tényleg gépi kód, nem assembly. Sok-sok papírt írtam tele annak idején hexadecimális számokkal, amik a kis programok kézi fordításából jöttek. Most meg már alig emlékszem pár kódra, a C9H a RET, az biztos :-)
locsemege Creative Commons License 2005.01.28 0 0 34
A középiskolában ez volt az a gép, amelyiken megtanultam Z80 assembly nyelven programozni. Otthon már ZX Spectrumom lett.
suto Creative Commons License 2005.01.27 0 0 33
Borzasztó :( Néha már arra gondolok, hogy biztos csak álmodtam :)
Na, majd kérdezősködök még itt-ott.
Előzmény: csmarkus (32)
csmarkus Creative Commons License 2005.01.27 0 0 32
Sajnos nekem sem ismerõs a Grid a leírásod alapján. Meg a neve sem. :(
Előzmény: suto (30)
Gaia Creative Commons License 2005.01.27 0 0 31
Szerintem nem. Valoban volt egy grafikus "bovitokartya", ami finomgrafikat tett lehetove, de az meg ugyanugy fekete-feher volt, mig a 3080C az szines.
Előzmény: vicroot.hu (26)
suto Creative Commons License 2005.01.27 0 0 30
Szia!

Tőled is megkérdezem, nem emlékszel-e a grid-re, leírását lásd alább. Hátha rajta van a kazettáidon! :)
Előzmény: csmarkus (27)
Gaia Creative Commons License 2005.01.27 0 0 29
A trs-80.com oldalrol letoltheto a Space Invaders is, egy spcinvxa.cmd nevu file-t kell keresni, ez volt a masik nagy klasszikus, de azert a Galaxy meg mindig sokkal jobb ;-) A hangeffektek azert ebben is jok, ami nem rossz egy ketbites csipogotol =)

Az Othello-val en is sokat jatszottam, az ugye a magyar demokazettan volt rajta? Sajnos arrol sincs mentes, jo lenne megszerezni.

A BIT-LET cikkeket feltetlen keresd meg!
Előzmény: csmarkus (27)
suto Creative Commons License 2005.01.27 0 0 28
"Nekem is vannak HT-s anyagaim, kazettáim, ígértem is már máshol is, hogy egyszer elõbányászom õket és közzéteszem, de még nem sikerült idõt találnom rá."

Na, akkor hajrá csmarkus! ;)
Előzmény: csmarkus (27)
csmarkus Creative Commons License 2005.01.27 0 0 27
"A legjobban a "felhasznáóellenség" kezelőfelületét utáltam."

Én nem utáltam, mert ha egyszer megjegyezted az EDIT üzemmódban használható szerkesztõfunkciók betûit, akkor nagyon frappánsan lehetett szerkesztgetni. A Commodore stílus viszont nekem is nagyon tetszett, ezért csináltam egy FSCED nevû programot, ami ugyanolyan teljes képernyõs szerkesztést tett lehetõvé a HT-n is. Errõl még egy kétoldalas cikk is megjelent annak idején a BITLET-ben.

A Galaxy és an Invaders mellett még az Othello is nagy kedvenc volt. A Galaxy rekordom 600.ooo pont körül lehetett, emlékszem, hogy a sárvári gimi géptermében a táblára egy idõben fel volt írva az aktuális rekord :) Nemrég a ht.homeserver.hu-n elõrhetõ emulátorral megint játszottam egyet, és azt vettem észre, hogy egymillió pont után nulláról folytatódik a pontozás, az állandó vezértámadás is megszûnik, és a sok-sok összegyûjtött élet kivételével minden olyan, mint a játék elején.

Nekem is vannak HT-s anyagaim, kazettáim, ígértem is már máshol is, hogy egyszer elõbányászom õket és közzéteszem, de még nem sikerült idõt találnom rá.

CLOAD - embert barátjáról, programot a csillag villogásáról...
Előzmény: v_peti (11)
vicroot.hu Creative Commons License 2005.01.27 0 0 26

Apro tipp.

 

A HT-hez forgalmaztak szereny emlekeim szerint valami videokartya szeruseget.

A tippem az, hogy a HT-3080C semmivel tobbet nem tartalmazott mint az alap 1080, csak ezt a kartyat is beleintegraltak, es a bovito romot egeszitettek ki a kezelessel.

 

Viktor

az egyik megszallott uzemelteto

Előzmény: Gaia (25)
Gaia Creative Commons License 2005.01.04 0 0 25
A 3080C-rol szinte semmit nem tudni, valoszinuleg nem gyartottak belole szeriadarabokat, csak prototipus(oka)t, a fejlesztoket nem ismerjuk, 1szoval: rejtely :-( Pedig milyen jo lenne kozelebbrol megismerni...

Az biztos, hogy legalabb egy mukodo peldany letezett, mert az 1987-es iskolaszamitogep palyazatra neveztek a 3080C-t es ott a tesztelok kiprobalhattak.

Az sem tiszta, hogy mi lett a Hiradastechnika Szovetkezet sorsa....

Szoval vannak kerdojelek.
Előzmény: YOSSARIAN (22)
TEODOR Creative Commons License 2004.12.31 0 0 24
BUEK mindenkinek megkellene keresni a kazit , ha meglesz megprobalom felrakni.
Gaia Creative Commons License 2004.12.24 0 0 23

Kicsit felhozom a topicot, egyben Boldog Karácsonyt :-)

YOSSARIAN Creative Commons License 2004.12.15 0 0 22

Sziasztok!

 

Én is összemelegedtem a típussal annak idején, de az iskolai selejtezéskor sajnos csak egy billentyűzetet sikerült menteni.

A ht.homeserver.hu-t végigbogarásztam; remek, minden elismerésem a megszállott üzemeltetőknek! (Ugyanez vonatkozik a Primo és TVC oldalakra is.)

 

A 3080C változatnak végül mi lett a sorsa? Gyártásba került egyáltalán? Látott valaki ilyen gépet? Mert én csak képen. A leírások alapján igazi csemege lehet(ett).

 

Tudom, nem sok esélye van, de ha tud valaki bármilyen eladó, felesleges HT gépet, kibővíteném vele a gyűjteményem (ZX-81, ZX-SPECTRUM, TVC, COMMODORE plus/4, COMMODORE 64-I-II)

 

 

Üdv:

Yossarian

 

Ja, és szeretném, ha pörögne a topik!

 

Gaia Creative Commons License 2004.12.14 0 0 21
Szerintem ha a proginak 64 kb memoria kell, akkor azert nem megy, mert az alap HT-k csak 16 kb RAM-mal voltak felszerelve. Nem tudnad bedigizni azt a kazit? =)
Előzmény: TEODOR (20)
TEODOR Creative Commons License 2004.12.12 0 0 20

Kedves uraim nekem is van trs80 - nam ,meg ht-em de ez utobi nem indul csak a kepernyot szemeteli hatud valaki segithetne megjavitani . A jatek neve INVADERS

valahol megvan kazin, gepi kodu progi volt. A trs80 64 kb-os Hi.

    Udv minden oreg vas tulajnak.

suto Creative Commons License 2004.11.30 0 0 19
Szerintem gépi kódú volt. Nem vagyok teljesen biztos benne, de emlékeim szerint olyan volt (sebességében, kinézetében, stb.), hogy nem lehetett Basic program. Xenix-ről nekem csak a Microsoft Unix jut eszembe.
Előzmény: Gaia (18)
Gaia Creative Commons License 2004.11.29 0 0 18
BASIC progi volt vagy gepi kod? Nekem nem remlik, de azok a tipusu jatekok alapbol
asszem mas neven futottak. Talan Xenix vagy mi.

Sajnos egyetlen masik ertelmes archiv sincs a TRS-80-rol, pedig a HT eredetijet, a
VideoGenie-t meg az egykore NSZK-ban is forgalmaztak szep szammal.
Előzmény: suto (17)
suto Creative Commons License 2004.11.29 0 0 17
Egy kis adalék a Grid-hez: ha körülfestettem egy téglalapot, akkor a belseje is fehér lett. Ha egy pályát megoldottam, jött a következő. Így sem ugrik be senkinek sem? Érdekes, hogy nem találom a TRS-80 játékok közt, talán más néven van.
Előzmény: suto (14)
suto Creative Commons License 2004.11.29 0 0 16
Hát ne süllyedjen!

Az én legelső számítógépes tevékenységem egy HT-re írt Basic program volt 1986-ban. A gyulai Erkel gimnázium számítástechnika szakkörén nagy sikerélményem volt, hogy megoldottam a házi feladatot: írtam egy programot, amely kiírta a prímszámokat 100-ig. A következő órán a tanár felírta a táblára az ő változatát, amely az eratoszthenészi szitával működött volna, de valamiért nem működött. :)

Sajnos azt a kazettát, amelyen a saját kis HT-s programjaim voltak, már rég letöröltem :( Jó, nem nagy veszteség, elég primitívek voltak. Két nagyobb lélegzetű dolog volt emlékeim szerint: egy kazettás adatbáziskezelő átirata (az eredeti a Mikrovilágban jelent meg C16-ra) és a Szörnyek az útvesztőben c. játék hibajavított és némileg kiegészített változata a Kalandprogram írásának rejtelmei c. könyvből.

Ezen kívül azt hiszem, még ma is van egy kazettám HT-s programokkal: a Békés Megyei Népújságban volt egy többfordulós verseny középiskolásoknak és a feladatmegoldásaim vannak rajta.

A Grid-et régebben próbáltam megkeresni a TRS-80 archívumban, de nem találtam :( Már abban sem vagyok teljesen biztos, hogy így hívták, de akkor miért erre emlékszem?
Előzmény: Gaia (15)
Gaia Creative Commons License 2004.11.27 0 0 15
Sullyed a topik!

En sajnos a Grid-et nem ismertem, de egy haverom azt mondja az altalam keresett Invaders klont Goloxy-nak hivtak. Ez ismeros valakinek?
Előzmény: suto (14)
suto Creative Commons License 2004.11.14 0 0 14
Itt is felteszem a kérdést: nem emlékeztek egy "Grid" c. progira (ha jól emlékszem, így hívták)? Egy hálón mászkálva kellett befesteni azt, miközben üldöztek valami lények. Én nagyon szerettem. Asszem gépi kódú volt. Igazából 3 játékra emlékszem: Galaxy, Invasion (vagy Invaders) és ez.
Turbobácsi Creative Commons License 2004.11.12 0 0 13

volt egy magocasettám vhol, megpróbálom megkeresni.....

a katonaságnál irtam egy frankó morse-oktatóprogit, ha az meglenne, az tényleg "profi"-ra sikerült....

Előzmény: Gaia (10)
Gaia Creative Commons License 2004.11.11 0 0 12

Persze nem egy kategoria a HT a Commodore-okkal. Nekem is a Commodore plus/4 "az igazi", de a HT volt az elso =) Es az elsot nem felejti el az ember ;-)

 

Masreszt nem igazan korrekt dolog osszehasonlitani a Commodore gepekkel, mert a HT alapjaul szolgalo TRS-80 Model I-et 1977-ben dobtak piacra, es akkor azert meg szines gepeknek se hire se hamva nem volt. Az elso HT-k eredetileg az 1980-ban kiadott VideoGenie ill System-80 nevre hallgato, a fenti TRS-80-rol "koppintott" gep ujracimkezett valtozatai voltak, illetve a Hiradastechnika Szovetkezet mernokei meg egy hangchip-et is raapplikaltak. Kesobb a ROM-okon is modositottak.

Előzmény: v_peti (11)
v_peti Creative Commons License 2004.11.11 0 0 11
Nálunk is volt. De már voltak a suliban C64-esek és Plus4-esek is.
Inkább azokat használtuk, de néha a HT-t is. Igazából nem szerettem, de a tanárunk mindig mondta, hogy azért nem kellene szidni, mert jó kis gép az.
A legjobban a "felhasznáóellenség" kezelőfelületét utáltam.
Commodore-nál a beírt szöveget könnyen javíthattad, míg itt kb. olyan szinten lehetett mozogni, mint a DOS-os képernyőn. Ha legalább egy olyan kezelőfelülete lett volna, mint a Turb Pascal 5.0-nak...
Másrészt a túl nagy méretét nem szerettem a Commodore-hoz képest. Igaz, nem kellett cipelgetni egyiket sem.
Manapság már persze másképp néznék rá, de nincs belőle idehaza nekem, csak C64-esem van a szekrényben.
Gaia Creative Commons License 2004.11.11 0 0 10

Ezt a Cosmic-ot nem ismertem. Tegnap megneztem, volt par ilyen nevu program, amire te gondolsz, az ahol a celkeresztbe "beuszo" StarWars-ra hajazo urhajokat kellett lelovoldozni?

 

A Galaxy az abszolut klasszik, de volt egy masik Invaders klon, ami emlekeim szerint francia nyelvu volt (vmi Invasion talan?) es az urhajonak volt az igazi Space Invaders-hez hasonloan fedezeke is. Ez a progi nem remlik valakinek?

 

A BASIC programjaid gondolom nincsenek mar meg...?

Előzmény: Turbobácsi (9)
Turbobácsi Creative Commons License 2004.11.10 0 0 9

gépi kódura a cosmic, galaxy

meg énis irtam basicban egy rakás programot.....

Előzmény: Gaia (8)
Gaia Creative Commons License 2004.11.09 0 0 8
Milyen programokra emlekszel abbol az idobol? A honlapon fenn van egy csomo BASIC program (koztuk a demo kazettarol par) es 1-2 gepi kodu is.
Előzmény: Turbobácsi (7)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!