Keresés

Részletes keresés

Gaia Creative Commons License 2005.01.04 0 0 25
A 3080C-rol szinte semmit nem tudni, valoszinuleg nem gyartottak belole szeriadarabokat, csak prototipus(oka)t, a fejlesztoket nem ismerjuk, 1szoval: rejtely :-( Pedig milyen jo lenne kozelebbrol megismerni...

Az biztos, hogy legalabb egy mukodo peldany letezett, mert az 1987-es iskolaszamitogep palyazatra neveztek a 3080C-t es ott a tesztelok kiprobalhattak.

Az sem tiszta, hogy mi lett a Hiradastechnika Szovetkezet sorsa....

Szoval vannak kerdojelek.
Előzmény: YOSSARIAN (22)
TEODOR Creative Commons License 2004.12.31 0 0 24
BUEK mindenkinek megkellene keresni a kazit , ha meglesz megprobalom felrakni.
Gaia Creative Commons License 2004.12.24 0 0 23

Kicsit felhozom a topicot, egyben Boldog Karácsonyt :-)

YOSSARIAN Creative Commons License 2004.12.15 0 0 22

Sziasztok!

 

Én is összemelegedtem a típussal annak idején, de az iskolai selejtezéskor sajnos csak egy billentyűzetet sikerült menteni.

A ht.homeserver.hu-t végigbogarásztam; remek, minden elismerésem a megszállott üzemeltetőknek! (Ugyanez vonatkozik a Primo és TVC oldalakra is.)

 

A 3080C változatnak végül mi lett a sorsa? Gyártásba került egyáltalán? Látott valaki ilyen gépet? Mert én csak képen. A leírások alapján igazi csemege lehet(ett).

 

Tudom, nem sok esélye van, de ha tud valaki bármilyen eladó, felesleges HT gépet, kibővíteném vele a gyűjteményem (ZX-81, ZX-SPECTRUM, TVC, COMMODORE plus/4, COMMODORE 64-I-II)

 

 

Üdv:

Yossarian

 

Ja, és szeretném, ha pörögne a topik!

 

Gaia Creative Commons License 2004.12.14 0 0 21
Szerintem ha a proginak 64 kb memoria kell, akkor azert nem megy, mert az alap HT-k csak 16 kb RAM-mal voltak felszerelve. Nem tudnad bedigizni azt a kazit? =)
Előzmény: TEODOR (20)
TEODOR Creative Commons License 2004.12.12 0 0 20

Kedves uraim nekem is van trs80 - nam ,meg ht-em de ez utobi nem indul csak a kepernyot szemeteli hatud valaki segithetne megjavitani . A jatek neve INVADERS

valahol megvan kazin, gepi kodu progi volt. A trs80 64 kb-os Hi.

    Udv minden oreg vas tulajnak.

suto Creative Commons License 2004.11.30 0 0 19
Szerintem gépi kódú volt. Nem vagyok teljesen biztos benne, de emlékeim szerint olyan volt (sebességében, kinézetében, stb.), hogy nem lehetett Basic program. Xenix-ről nekem csak a Microsoft Unix jut eszembe.
Előzmény: Gaia (18)
Gaia Creative Commons License 2004.11.29 0 0 18
BASIC progi volt vagy gepi kod? Nekem nem remlik, de azok a tipusu jatekok alapbol
asszem mas neven futottak. Talan Xenix vagy mi.

Sajnos egyetlen masik ertelmes archiv sincs a TRS-80-rol, pedig a HT eredetijet, a
VideoGenie-t meg az egykore NSZK-ban is forgalmaztak szep szammal.
Előzmény: suto (17)
suto Creative Commons License 2004.11.29 0 0 17
Egy kis adalék a Grid-hez: ha körülfestettem egy téglalapot, akkor a belseje is fehér lett. Ha egy pályát megoldottam, jött a következő. Így sem ugrik be senkinek sem? Érdekes, hogy nem találom a TRS-80 játékok közt, talán más néven van.
Előzmény: suto (14)
suto Creative Commons License 2004.11.29 0 0 16
Hát ne süllyedjen!

Az én legelső számítógépes tevékenységem egy HT-re írt Basic program volt 1986-ban. A gyulai Erkel gimnázium számítástechnika szakkörén nagy sikerélményem volt, hogy megoldottam a házi feladatot: írtam egy programot, amely kiírta a prímszámokat 100-ig. A következő órán a tanár felírta a táblára az ő változatát, amely az eratoszthenészi szitával működött volna, de valamiért nem működött. :)

Sajnos azt a kazettát, amelyen a saját kis HT-s programjaim voltak, már rég letöröltem :( Jó, nem nagy veszteség, elég primitívek voltak. Két nagyobb lélegzetű dolog volt emlékeim szerint: egy kazettás adatbáziskezelő átirata (az eredeti a Mikrovilágban jelent meg C16-ra) és a Szörnyek az útvesztőben c. játék hibajavított és némileg kiegészített változata a Kalandprogram írásának rejtelmei c. könyvből.

Ezen kívül azt hiszem, még ma is van egy kazettám HT-s programokkal: a Békés Megyei Népújságban volt egy többfordulós verseny középiskolásoknak és a feladatmegoldásaim vannak rajta.

A Grid-et régebben próbáltam megkeresni a TRS-80 archívumban, de nem találtam :( Már abban sem vagyok teljesen biztos, hogy így hívták, de akkor miért erre emlékszem?
Előzmény: Gaia (15)
Gaia Creative Commons License 2004.11.27 0 0 15
Sullyed a topik!

En sajnos a Grid-et nem ismertem, de egy haverom azt mondja az altalam keresett Invaders klont Goloxy-nak hivtak. Ez ismeros valakinek?
Előzmény: suto (14)
suto Creative Commons License 2004.11.14 0 0 14
Itt is felteszem a kérdést: nem emlékeztek egy "Grid" c. progira (ha jól emlékszem, így hívták)? Egy hálón mászkálva kellett befesteni azt, miközben üldöztek valami lények. Én nagyon szerettem. Asszem gépi kódú volt. Igazából 3 játékra emlékszem: Galaxy, Invasion (vagy Invaders) és ez.
Turbobácsi Creative Commons License 2004.11.12 0 0 13

volt egy magocasettám vhol, megpróbálom megkeresni.....

a katonaságnál irtam egy frankó morse-oktatóprogit, ha az meglenne, az tényleg "profi"-ra sikerült....

Előzmény: Gaia (10)
Gaia Creative Commons License 2004.11.11 0 0 12

Persze nem egy kategoria a HT a Commodore-okkal. Nekem is a Commodore plus/4 "az igazi", de a HT volt az elso =) Es az elsot nem felejti el az ember ;-)

 

Masreszt nem igazan korrekt dolog osszehasonlitani a Commodore gepekkel, mert a HT alapjaul szolgalo TRS-80 Model I-et 1977-ben dobtak piacra, es akkor azert meg szines gepeknek se hire se hamva nem volt. Az elso HT-k eredetileg az 1980-ban kiadott VideoGenie ill System-80 nevre hallgato, a fenti TRS-80-rol "koppintott" gep ujracimkezett valtozatai voltak, illetve a Hiradastechnika Szovetkezet mernokei meg egy hangchip-et is raapplikaltak. Kesobb a ROM-okon is modositottak.

Előzmény: v_peti (11)
v_peti Creative Commons License 2004.11.11 0 0 11
Nálunk is volt. De már voltak a suliban C64-esek és Plus4-esek is.
Inkább azokat használtuk, de néha a HT-t is. Igazából nem szerettem, de a tanárunk mindig mondta, hogy azért nem kellene szidni, mert jó kis gép az.
A legjobban a "felhasznáóellenség" kezelőfelületét utáltam.
Commodore-nál a beírt szöveget könnyen javíthattad, míg itt kb. olyan szinten lehetett mozogni, mint a DOS-os képernyőn. Ha legalább egy olyan kezelőfelülete lett volna, mint a Turb Pascal 5.0-nak...
Másrészt a túl nagy méretét nem szerettem a Commodore-hoz képest. Igaz, nem kellett cipelgetni egyiket sem.
Manapság már persze másképp néznék rá, de nincs belőle idehaza nekem, csak C64-esem van a szekrényben.
Gaia Creative Commons License 2004.11.11 0 0 10

Ezt a Cosmic-ot nem ismertem. Tegnap megneztem, volt par ilyen nevu program, amire te gondolsz, az ahol a celkeresztbe "beuszo" StarWars-ra hajazo urhajokat kellett lelovoldozni?

 

A Galaxy az abszolut klasszik, de volt egy masik Invaders klon, ami emlekeim szerint francia nyelvu volt (vmi Invasion talan?) es az urhajonak volt az igazi Space Invaders-hez hasonloan fedezeke is. Ez a progi nem remlik valakinek?

 

A BASIC programjaid gondolom nincsenek mar meg...?

Előzmény: Turbobácsi (9)
Turbobácsi Creative Commons License 2004.11.10 0 0 9

gépi kódura a cosmic, galaxy

meg énis irtam basicban egy rakás programot.....

Előzmény: Gaia (8)
Gaia Creative Commons License 2004.11.09 0 0 8
Milyen programokra emlekszel abbol az idobol? A honlapon fenn van egy csomo BASIC program (koztuk a demo kazettarol par) es 1-2 gepi kodu is.
Előzmény: Turbobácsi (7)
Turbobácsi Creative Commons License 2004.11.08 0 0 7
könnyem kicsordul, énis ijen gépen kezdtem cirka 22 éve......
Előzmény: Gaia (-)
Gaia Creative Commons License 2004.11.08 0 0 6
De igen =) Milyen jol tajekozott itt valaki =)
Előzmény: Timna (5)
Timna Creative Commons License 2004.11.08 0 0 5
ym2149? csak nem ugyanaz ami az atarikban volt? :)
Előzmény: Gaia (3)
Gaia Creative Commons License 2004.11.05 0 0 4
Nem akarom elhinni, hogy ennyire elfelejtodott volna a HT :-(

Akkor csinalok egy kis reklamot a weboldalnak is, ahol most mar szamtalan regi klasszikus program is letoltheto, egy HT emulator kisereteben:

http://ht.homeserver.hu/
Gaia Creative Commons License 2004.11.01 0 0 3
Jo kis ym2149? =) Te programoztad is ezt a remekmuvet? Persze jobb, mint az 1-bites magnokimenet ;-)

Csak mostanaban tudtam meg, hogy az egesz hangchip-et utolag ganyoltak ra a HT-re, az eredeti VideoGenie-n nem volt rajta =)
Előzmény: llamada (2)
llamada Creative Commons License 2004.10.31 0 0 2
OUT 30,HL
OUT 31,HL
HT1080Z hanggenerátor 4ever :)
Gaia Creative Commons License 2004.10.29 0 0 1
Nalunk is haza lehetett vinni a masinat nyari szunetre, azaz pontosabban anyukam iskolajabol. Bar a Galaxyval mar korabban, ugy 1983 korul talalkozhattam egy ismerosnel. A pontos rekordra mar en sem emlekszem, de 500 ezer pontnal biztosan tobb volt :-)
Előzmény: suto (0)
suto Creative Commons License 2004.10.29 0 0 0
Szia Gaia!

Nálunk anno 1986-ban haza lehetett vinni a gimiből masinát a téli szünetre. Én felpakoltam a biciklim csomagtartójára, csak úgy naturban. Kicsit havas lett a billentyűzete mire hazaértem :) Aztán ment otthon a Galaxy, de hogy hány pontot értem el, az már a múlt ködébe vész.
Előzmény: Gaia (-)
Gaia Creative Commons License 2004.10.29 0 0 topiknyitó

A HT1080Z volt az elso magyar iskolaszamitogep, sokunknak az elso szamitogep is egyben. Ki ne emlekezne peldaul a Galaxy Invasion nevu klasszikusra! Azota sincs parja jatszhatosag terén ennek az Invaders klonnak! (Neked mennyi volt a rekordod?)

 

Varok mindenkit ebbe a topicba, akinek van/volt/lesz HT tipusu szamitogepe, esetleg ezen a gepen ismerkedett a szamitastechnikaval es szeretne nosztalgiazni, felemlegetve a regi, BIT-LET vallatós szep idoket :-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!