Keresés

Részletes keresés

rishab Creative Commons License 2022.04.15 0 0 75

Software testing is an adaptable field. You shouldn't totally be focused on everyday work area work assuming that you are an analyzer. A software system or application that accomplishes what it is designed to do is known as software testing. Preventing defects, lowering development costs, and boosting performance are all advantages of testing. You can work while you are in a hurry, in the solace of your home, or in the closest Starbucks. Software testing can also give a corporation an objective, objective picture of the software, allowing them to grasp and understand the risks associated with software implementation. The methods used to test the program under test against the functional or non-functional requirements received from the business are known as software testing techniques. For more details visit here:- Software testing course in Pune


rishab Creative Commons License 2022.03.26 0 0 74

Java is much more than just a high-level programming language. Java is one of the best and most widely-used OOP in the market today. Java has come a long way and is widely known for its implementation and strategic development. Android development has progressed to new heights on the back of Java, which is an achievement of its own. Java offers all the benefits of high-level OOP languages ​​with modular software, flexibility, extensibility, and an easy development process. But it doesn't offer as great performance as C++, for instance. Java libraries, frameworks, makes Java easily readable on all the platforms it is running on. Also, Java Virtual Machine is the core concept of the high-level programming language that executes, loads, and verifies Java code. Java is one of the best and most widely-used OOP in the market today. Java has come a long way and is widely known for its implementation and strategic development. For more details visit here:- Java Course in Pune

csepi0101 Creative Commons License 2022.02.07 0 0 73

Minden kérdés visszavonva,megoldottam.

A FFB effektus "permissions" probléma miatt nem működött amit a regisztrációban kellett átírni.

csepi0101 Creative Commons License 2022.02.07 0 0 72
csepi0101 Creative Commons License 2022.02.07 0 0 71
csepi0101 Creative Commons License 2022.02.07 0 0 70

üdv

Nem találok pont topikot a kérdésemnek.
Nagyonröviden,manuálisan szeretném átírni egy eszköznek a driver file használatát(hogy melyik sys file-t használja) amit a "driver details"-ban látunk.(mert ugye azt látjuk amit használ az eszköz,vagy nem?)

A regisztrációban nem találom.

 

Ez egy force feedback joystick aminek van vista64 drivere ami a szóbeszéd szerint win7-ben is működik,viszont az installálással van gond,tudom hogy kell kinéznie vista32-ben,gondolom ugyanaz a felállást

kellene win7 64-ben is látnom.

 

A telepítőt szétboncolva látom a 64 bites mappát a file-okkal,mivel nem vagyok szakértő furcsálom hogy a telepítő inf szerint a system32-be is másol fájlokat(látom a telepítő inf-ben),sőt van egy file aminek  egy 32-es toldalék van a nevében mégsem azt másolja a system 32-be(vagy átnevezi?)

 

Mindegy,tudom sejtem hogy miért nincs force effekt (csak winxp32 és vista32 alatt van,eddig)de hivatalosan ez egy vista64 driver installer exe ami ugyan az összes win verziót is tartalmazza,(kinyitottam,látom)de  a végén az eszköz nem azt a sys-t használja amit kellene,látom hogy néz ki a működő eszköz wista32 alatt,ugyanazt szeretném látni win64nél is.

 

Mindíg 2 eszköz jelenik meg egy HID meg egy USB,a Hid parent-je az USB

Addig most is oké hogy megvan a 2 eszköz(a neveik nem jelennek meg) de az USB eszköz alatt a driver detail-jában az installáló több sys-t is installál,míg wista32-nél csak 1db driver file van a listában és minden tökéletesen működik,mert az a gyártó file-ja(IMMERSON imhidusb.sys)

 

Át tudom írni hogy az inf file-ban csak azt az 1 file-t másolja,egyszer meg is csináltam de akkor asszem más probléma volt,most szeretném manuálisan átírni .

 

https://img2.indafoto.hu/1/1/265007_3349b92aade1bb5e104da4566ccefa02/27019995_35cd5a7a81413402b80fa5b0bb903647_m.jpg

 

Azt szeretném ha csak az imhidusb.sys volna a listában,gondolom most a felső sys-t használja aminek semmi köze a joystick-hoz,az egy alap windows driver,(érdekes hogy a másik win7-en meg egy kts... vagy mi nevű kernel izé sys-t is betesz a listába de ott az imhidusb van legfelül)vannak alul még a listában syswow64 file-ok is de azoknak szerintem más funkciója van.

 

De az alap kérdés hogy egyáltalán ez a sys van e használva?Mert ez system32 mappában van...(vagy ott is 64bit-es fájlok vannak?csak kompatibilisek a régi windows-al?)használhat egy win64 alatti eszköz system32 mappából driver-t? Mert ez alapból oda IS másol file-okat és amint látszik benne is vannak a listában.

 

TEHÁT A FŐ KÉRDÉS HOL LEHET EZT ÁTÍRNI HA A REGISZTRÁCIÓBAN NEM TALÁLOM.

 

IGEN PRÓBÁLTAM A HAGYOMÁNYOS MÓDON INSTALLÁLNI,DE NEM LESZ JÓ A FORCE EFFEKT SEHOGYSEM.

SŐT TALÁN KÜLÖNBÖZIK IS AZ XP32-ŐN AZ ESZKÖZLISTÁBAN A 2 MEGJELENŐ ESZKÖZ ELHELYEZKEDÉSE A VISTA32-HÖZ KÉPEST.

XP-N MINDKETTŐ A HID ESZKÖZÖK KÖZÖTT VAN MÍG VISTA32-ŐN A MEDIA RÉSZBE TESZI AZ USB ESZKÖZT.

 

Ezt manuálisan lehet az inf-ben megváltoztatni.

 

De most csak ezt szeretném kipróbálni hogy végre a saját imhidusb.sys file legyen az egyetlen a driver details-ban. (ha egyáltalán ez a system32-ben lévő driver file kell hogy működjön egy 64bit-es win7-ben)

 

NevemTeve Creative Commons License 2016.04.30 0 0 69
NevemTeve Creative Commons License 2012.09.12 0 0 68

A %Ld viszont jó. Lenne, ha az ember úgy akarna kódolni, hogy csak egy platformon működjön.

NevemTeve Creative Commons License 2012.04.20 0 0 67

Jó hír: egy másik gépen újabb a DLL, de ott sem jó a %lld. Megnyugodtam.

Előzmény: NevemTeve (66)
NevemTeve Creative Commons License 2012.04.20 0 0 66

Off:

Hirtelen a régebbi gépemen akartam fejlesztgetni (Win2000), és azt vettem észre, hogy nem megy a printf-ben a %lld. Nyilván régi a BCC55, gondoltam, és telepítettem egy MinGw-t. A jelenség változatlan. Azután megtudtam, hogy mindkettő a MSVCRT.DLL-t használja, tehát azt kellene frissíteni. Megtettem (persze csak linuxból lehetett megtenni, hiszen a windows három kézzel kapaszkodik ebbe a fájlba), utána a windows nem indult. Visszacsináltam, most van Windows, de nincs %lld.

 

NevemTeve Creative Commons License 2011.12.28 0 0 65

Végül is elévült az egész... legyen ez emlékeztető arra, hogy milyen fontos dolog a mentés.

Előzmény: NevemTeve (64)
NevemTeve Creative Commons License 2009.07.01 0 0 64
Köszi, így már megy a dolog (Note: ami azt illeti, a programot én írtam 2001-ben, a forrás pedig 2005 körül veszett el, és már nem emlékszem pontosan minden részletre)
Előzmény: DJG (63)
DJG Creative Commons License 2009.07.01 0 0 63
Spy++
Előzmény: NevemTeve (62)
NevemTeve Creative Commons License 2009.06.30 0 0 62
Kicsit offtopik, de, remélem, lesz aki kapásból megmondja: melyik ingyenesen elérhető szoftvereszközzel lehet a Windows üzeneteit (WM_*) meglesni (mármint egy másik alkalmazásét, külön programmal)? Az én fiatalkoromban Winsight meg Winspy néven voltak ilyesmik, de most éppen nem találok ilyesmit (a systernals-on is néztem, csak nyilván nem jól kerestem)
digicat Creative Commons License 2007.10.17 0 0 61
Nézd meg ezt, hátha segít elindulni:
ICopyHook Interface

Shell Interfaces
Előzmény: Atay (60)
Atay Creative Commons License 2007.10.17 0 0 60

Kedves Win API szakemberek!

 

Hogy lehet azt megcsinalni, hogy mutan valaki az MS Explorerben drag-droppal

vagy Cut/Paste-el mozgatni akar (kiadja a parancsot) egy  konyvtarat/fileot, egy

bizonyos kod lefusson, es bizonyos esetben cancelozza ezt a muveletet?

 

DJG Creative Commons License 2007.04.01 0 0 59
MSDN-ben GetLocaleInfo, meg mindenki, aki hozzá kapcsolódik. A fejezet: Win32 and COM Development > User Interface > Internationalization > SDK Documentation > International Text Display > National Language Support.

Üdv,
Gábor
Előzmény: pcjuzer (58)
pcjuzer Creative Commons License 2007.03.30 0 0 58
Sziasztok! Programból szeretném lekérdezeni a lehetséges és az aktuális billentyűzetkiosztásokat XP-n. Ráadásul meg is szeretném változtatni. (Csak a locale-re gondolok, pl. hogy HU vagy EN.) Milyen kulcsszavakra kezdjek el keresgélni?
nagya Creative Commons License 2006.11.27 0 0 56

Pfűűű, a dátumot csak most néztem..............

Előzmény: fraki (53)
nagya Creative Commons License 2006.11.27 0 0 55

Szerintem a legegyszerűbben azzal oldahtod meg, ha - pl. indításkor - egy SetFocus(0)-lal egyszerűen elveszed a fókuszt az aktuális vezérlőről. Ezután az első billentyűeseményt az ablak fogja megkapni, de ahogy tapasztaltam, ezután visszaáll az előtte kiválasztott vezérlőre (pl. gombra, esetedben gondolom a progressbar) - tehát minden idítás előtt meg kell hívni.

(Elsőre azt hittem, hogy a SetFocus(<i>főablak_kezelője</i>) a jó megoldás, de nem, a 0-lal viszont megy).

NevemTeve Creative Commons License 2006.11.24 0 0 54
Most éppen egy Font-os (CreateFont,EnumFontFamilies, EnumFonts) problémán gondolkodom... nevezetesen hogy két fontra lenne szükség, pixelre egyforma méretben (fix-szélességű karakterek); az egyik a felhasználó által állítható fontkészletű (tipikusan ANSI), a másik viszont fixen OEM.
Eddig az első fontot a felhasználó választotta tetszése szerint, a másodikat az elsővel azonos méretben, de OEM-kódolással hoztuk létre (ugyanazzal a "typeface" névvel, mint az elsődlegest).
Most arról panaszkodik a felhasználó. hogy ha egy raster fontot választ elsődlegesnek, akkor a másodlagos font nem jó méretben jön létre.
fraki Creative Commons License 2006.05.11 0 0 53
Sziasztok!

A segítségeteket kérném egy programozási kérdésben.

MS VC++ 6.0

Nem értek igazán a C++-hoz, Delphis vagyok (abban elég jó), a Windows API-hoz is konyítok.

Meg szeretném patchelni egy kicsit a VirtualDubMod nevű videószerkesztőt. A program open source, s annyi a hiányossága, hogy a SPACE gombbal ugyan el lehet indítani a videó preview-t, de leállítani már nem (csak egérrel).

Ennek viszonylag komplex oka van, nincs kész az accelerator-tábla, s a fejlesztőknek láthatóan nincs a TODO listáján a probléma. De sokakat zavar, s én nekiálltam leszedni a forrást.

Odáig eljutottam, hogy sikerült fordítanom, s be is raktam az egyik megfelelő WindowProc-ba egy üzenet-case-t:

case WM_KEYDOWN:
if ((int)wParam == 32) AbortOperation();
break;

Fordítottam, szuperül működik. Viszont. Ha a program ablakában az alsó progressbar-on fókusz van, akkor a fenti részre nem ugrik rá a vezérlés. Azaz a WindowProc-ban csak akkor tudom elcsípni a WM_KEYDOWN üzenetet, ha az ablakban semmi sincs fókuszban. Ha egy vezérlőn már fókusz van, akkor már nem (mert gondolom az üzenet továbbítódik a vezérlőelemnek).

Erre a problémára a weben "capture messages at application level" kulcsszavak alatt egy csomó megoldás van Delphire; C++-ra vagy Windows API-ra viszont nem találtam (lehet, rosszul kerestem).

Tanácsok?

Köszi.
fraki
DJG Creative Commons License 2006.02.09 0 0 52
Próbált valaki mostanában WH_KEYBOARD_LL hookot? A multimédiás billentyûzeteken levô mindenféle extra gombokra nem jön scancode az lParam->scanCode mezôben (nulla jön helyette). Pedig a mindenféle táblázatok szerint van nekik ilyen kódjuk szépen.

Üdv,
Gábor
pint Creative Commons License 2005.11.21 0 0 51
a cikkről jut eszembe, hogy épp a hook-ok miatt majdnem mindegy, honnan jött a message, mert bármilyen process alá be lehet rántani egy hook-ot, és onnan kezdve a nevében cselekedni.
Előzmény: NevemTeve (50)
NevemTeve Creative Commons License 2005.11.21 0 0 50
Itt is ezt tárgyalják, pl a jelszó mező window-procedure-ját eltérítve a WM_GETTEXT-nél csak akkor adjuk vissza a jelszót, ha a a wParam az általunk kitalált titkos szám
Előzmény: pint (49)
pint Creative Commons License 2005.11.21 0 0 49
úgy tudom ez már nem megy, de nem emlékszem, hol olvastam, ki kéne próbálni. inkább ott lehet probléma, hogy a windows biztonsági üzeneteit ki lehet vele lőni az OK gombra "kattintással", vagy ilyesmivel
Előzmény: NevemTeve (45)
NevemTeve Creative Commons License 2005.11.21 0 0 48
NevemTeve Creative Commons License 2005.11.21 0 0 47
Azt nem mondanám, hogy álmatlan éjszakáim vannak emiatt, csak valamelyik topikban volt egy szál (571-), ami felkeltette az érdeklődésemet...
Előzmény: digicat (46)
digicat Creative Commons License 2005.11.19 0 0 46
Ha csak emiatt aggodsz, csinalj egy sajat password inputot, amelyik nem lezeli ezt az uzenetet, vagy hulyeseget kuld vissza.
Na es mi van a keyloggerekkel? Hiaba ellenorzi nehany virusirto, a usernel megis lehet.
Előzmény: NevemTeve (45)
NevemTeve Creative Commons License 2005.11.18 0 0 45
Például WM_GETTEXT a password-mezőnek?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!