Lenne egy kérdésem az ebroker-rel kapcsolatban, bár lehet hogy szimplán tőzsdei kérdés.. Az 5 perces zárószakaszban figyelgettem az ajánlati könyv bejegyzéseit és itt mindig történik valami furcsa. A vételi és az eladási ajánlatok között feltünik egy-egy az utolsó kötéshez képest jócskán eltérő ár. Vételi oldalon oké, valaki biztosan vásárolni akar ezért magas limitárat állít be. De amikor az eladási oldalon bevillan egy jóval alacsonyabb ár azt nem tudom mire vélni. Főleg mert a következő frissítésnél el is tünik az ajánlatok közül és nem is jön létre kötés. Példa: ma zárás előtt a legjobb vételi és eladási ajánlatok így néztek ki a Richter-re: 38200 Ft és 38550 Ft . Erre feltünik az eladási ajánlatok között egy ilyen: 33000 Ft 200 db, majd következő frissítésnél eltünik, kötések nélkül. Pedig ha jól értem a tőzsde müködését, akkor az eladó határozza meg az árat, vagyis a 38200 Ft-os vevői ajánlatot tevő elvihette volna 33000 Ft-ért a kért x db-ot, majd a sorban utána következő is és így tovább amig a 200 db 33000 Ft-os el nem fogy. Rosszul tudom?
A másik kérdésem az ebroker-re vonatkozik: A kondíciós listában nem látom egy még teljesületlen ajánlat törlésére és módosítására vonatkozó díjszabást. Meg tudná valaki mondani hogy hány százalék?
Ugy tudom az equitas a legolcsobb, és netes platformja is van. Arra figyelj, hogy vannak olyan cégek ahol csak telefonos kapcsolat van. Ha a vonal épp foglalt vagy a broker nem veszi fel, akkor nem tudsz nyitni vagy zárni. Én már szívtam így meg, nem épp kellemes érzés..
Neten ez nincs így, de ha a rendszer lefagy az is izgalmas lehet.. Használj mindig stop-loss-t, az általában megvéd a nagy bukoto, de ott is jártam már ugy, hogy átugrottak.. Szoval csak ovatosan a határidővel :)
Nem nagyon találtam meg. Link nem lenne? Én is most szeretnék valahol online tőzsdei szolgáltatásra szerződést kötni, mert macerás minden megbízásnál OTP-ben sorbaálni, megbízást adni, aláírni. Az ebroker, a Concorde direct és a Quaestor-t, Equitas nézegettem. Ki mit tud ezekről? Vagy van jobb? Kezdő vagyok, jelenleg nincsenek nagy igényeim.
Hát ja, kb ilyenek. Én is csodálkoztam. Mi ez hogy minimum 3500 ft? Mondjuk veszek 10e-ért részvényt, és akkor még pluszba 3500-at lehúznak? Az összes online brókernél ilyenek az árak, kivéve az Equitas-t. De azoknak meg csak Pesten van irodájuk. Én a Questorról, a Concorde-ról, az Ebroker-ről és az Eqiutas-ról tudok mint online brókercég. Van ezeken kívül még valami? Nekem eddig az Equitas a nyerő, csak nincs kedvem felmenni Pestre megkötni a szerződést.
BÉT-es részvény tranzakció: árfolyamérték 0,9%-a min. 3500.-Ft."
Ez a CIB-nél van. Minden banknál ilyen elszálltak az árak?
Ha igen, akkor azthiszem tényleg külön helyen kell nyitni a folyószámlát és az értékpapírszámlát.
Nézegetem a CIB internet bank-ot.
Minden nagyon szép és jó, még állampapírt is lehet venii/eladni rajta keresztül csak épp nem találom az értékpapír számlánál a számlavezetési és megbízási díjakat.
Valaki nem tudja véletlenül?
Engem kezdetben leginkább az érdekelne, hogy úgy tudjak állampapírt (leginkább aukciós diszkontkincstárjegyet) vásárolni, hogy ne kelljen hozzá a bankba rohangálnom.
Csak a banki részhez tudok hozzászólni. A Raiffeisen bankot és esetleg a HBW Express takarékszövetekezetet (www.netbank.hu) ajánlom figyelmedbe.
Az előbbinél most lesz változás. Lesz havidíj nélküli és havidíjas csomag is. A drágábbik havidíjasnál (550 Ft/hó) minden netes utalás ingyenes és minden tranzakcióról van jelentés mobiltelefonra.
Szeretnék olyan bankszámlát nyitni, amit interneten keresztül elérek. Olyat ahol tudok egyenleget lekérdezni, lekötni, átutalni, valamint ahol van lehetőség részvények és állampapírok vételére/jegyzésére.
Lehet ezt egy helyen, vagy külön kell netbaki és a online brókeri részt intézni?
Nem nagy összegekről lenne szó, ezért fontos, hogy a fix díjak (havidíjak...) alacsonyak legyenek. Egyáltalán milyen költségek merülnek fel? (Fix és megbízási díjak.)