Keresés

Részletes keresés

JózanÉszÁsz Creative Commons License 2020.07.07 0 0 9

Az üver az a vakvölgy.

A pláj az a románból jön, fennsík, hegyi legelő.

A plájász az előbbiből adódó foglalkozás, magyar képzővel. Kb. fennsík/legelő felügyelő értelmű.

Van még olyan is, hogy dászkál, ez is a románból jön, tanító jelentésű.

lucien56 Creative Commons License 2020.06.16 0 0 8

Olálá pipápu

Bumburnyák Creative Commons License 2004.10.26 0 0 7
..lehet ezek a szavak debilnek tünnek...de te nem... :-)))))))))))))
Előzmény: Törölt nick (6)
Törölt nick Creative Commons License 2004.10.26 0 0 6

a gübő...pláj..plájász..dederke és hasonló - első olvasásra teljesen értelmetlennek, debilnek tűnő szavak - Was Albertnél a férfi nemiszerv szinonímájaként szerepelnek, ahogy ezt a sajnos a már törlésre került, Vass homoszexualitásával foglalkozó "Alternatíve Vas Albert" topikból korábban szakértő irodalmároktól megtudhattuk. részben persze jonni womitnak is igaza van, hiszen a románokra is használhatók ezek a mókás szavak

Jondy Creative Commons License 2004.10.25 0 0 5

off

 

http://jondy.amigo.hu

 

Irodalmi Kör

 

 

Bumburnyák Creative Commons License 2004.10.25 0 0 4

..az általam kédezett szavak egyike sem a "román" szinonimája..többször előfordulnak műveiben..az üvert megtaláltam a székely-magyar szótárban..a többit sajnos nem..

 

na talán vannak nálunk okosabbak..

Előzmény: Walkmann (3)
Walkmann Creative Commons License 2004.10.25 0 0 3
Vas Alberty az egyik legigazibb legőszintébb Magyar író volt költészetében igaz Magyar hang szólalt meg. Vas Albert úgy ismerte a szavakat úgy bánt velük mint elötte csak kevesek... Igen amit Jonhhy Vomit mond az valószinüleg megállja a helyét Vas Albert mesterien játszot a szinonimákkal és gyakran nehéz kibogozni hogy mire is gondolt valójában, csak a beavatottak akik méltók életművének értelmezésre csak azok számára világos hogy mi rejlik a szavak mögött...
Előzmény: Bumburnyák (-)
Bumburnyák Creative Commons License 2004.10.25 0 0 2

..na igen..Wass az a Vass...

:-)))

Előzmény: Bumburnyák (-)
Bumburnyák Creative Commons License 2004.10.25 0 0 1
..kösz..de ebből nem sokat tuttam meg.. :-))
Előzmény: Törölt nick (0)
Törölt nick Creative Commons License 2004.10.25 0 0 0
..Ezek a ..szavak.. Was Albertnél a 'román' szinonímái .. ezért is szeretem annyira Was Albertet, hogy más szavakat használ a gyűlöletes 'román' helyett..
Bumburnyák Creative Commons License 2004.10.25 0 0 topiknyitó

..például Vass Albertet olvasva..találkozom olyan szavakkal..amelyeket mindeddig nem hallottam..ezek gyönyörű szavak..de mit is jelentenek...?

..üver..gübő...pláj..plájász..dederke...

..majd még hozok..hirtelen ezek villantak fel..

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!