Keresés

Részletes keresés

emendasajt Creative Commons License 2014.12.28 0 0 15

Ezt láttátok már?  

unartis: Creative Commons License 2014.12.28 0 0 14

Szia! Gyermek koromban  szüleim is termeltek egyszer földimogyorót, amire emlékszem, hogy sajnos nem termett kielégítően.

Előzmény: indiganos (13)
indiganos Creative Commons License 2014.12.25 0 0 13

Sziasztok,

 

A szomszéd néni kapott el a folyosón, és ő mesélte, hogy régen termelték, és bevált. 500 HUF-ért itt lehet venni magot http://www.tuja.hu/webaruhaz/foldimogyoro-vetomag-kiszombori.html és a termesztése sem tűnik túl bonyolultnak http://www.hobbikert.hu/magazin/meglepoen-konnyu-foldimogyorot-termeszteni-a-kertben.html szóval én jövőre rápróbálok azt hiszem, de azért jó lenne pár véleményt még hallani. Furcsa, hogy nem igazán elterjedt növény.

thekingisalive Creative Commons License 2012.02.18 0 0 12

Engem is érdekel a földimogyró termesztése. Mennyire bőtermő? Megéri vacakolni vele?

papri Creative Commons License 2005.01.02 0 0 10
majd utánna nézek köszi
Előzmény: kertészboy (9)
kertészboy Creative Commons License 2005.01.01 0 0 9
héjas az a magyoró is, és olyan kiszerelésű zacskóban lehet kapni, mint a cukorkát. Azt hiszem a Kertimag forgalmazza.
Előzmény: papri (8)
papri Creative Commons License 2005.01.01 0 0 8

érdekes egy dolog.

gazdaboltba még nem láttam.

milyen kiszerelésbe van ez? mennyibe kerül?

Előzmény: kertészboy (7)
kertészboy Creative Commons License 2004.12.30 0 0 7

Hali!

 

A Tesco-s lédig földimogyoró pörkölt!!! Előfordulhat azonban, hogy vannak olyan termések a halomban amelyket nem ért úgy a hőhatás. Gazdaboltokban lehet kapni vetni való födmigyorót, de lehet, csak a nagyobbakban!

 

A növény sajátossága, hogy a kötődött virágot a földbe dugja a növény. A növény lévén, hogy a pillangósok családjába tartozik, nitrogénnel gazdagítja a talajt. Gyökereinek gümőiben nitrogén-gyűjtő baktériumok élnek, amelyek a levegő nitrogénjét képesek megkötni, növények által hasznosíthatóvá tenni.

Kiskertész Creative Commons License 2004.11.20 0 0 6
A földimogyorót töltögetni kell folyamatosan. Amikor a virágja megfonnyad, földet kell rá húzni. Ahogy fonnyadnak a virágok, folyamatosan. Elég macerás. Nem tudom, a gazdaságokban ezt hogy csinálják. Néhány éve én is megpróbálkoztam vele, de úgy döntöttem, hogy egyszer elég volt. Egyszerűbb megvenni.
Előzmény: papri (-)
papri Creative Commons License 2004.10.20 0 0 5
oké. köszi. ha lesz itthon mogyoró én is kipróbálom.
Előzmény: Beodra (4)
Beodra Creative Commons License 2004.10.19 0 0 4
Úgyis tavasszal kell vetni/ültetni, addig próbáld ki, hogy csíraképes-e. Én állandóan tartok itthon jákó papagájom kedvenc csemegéjeként, ha gondolod, eldugok egyet egy virágcserépbe. Ha kicsírázik, akkor meg van oldva a probléma.
Előzmény: papri (3)
papri Creative Commons License 2004.10.19 0 0 3

A Tesco lédig nincs pörkölve

hőkezelve sincsen? elvileg így is megtudják ölni a csíraképességét.

persze nem kötözködni akarok,örülnék ha jó mogyorót találnék

 

 

 

Előzmény: Beodra (2)
Beodra Creative Commons License 2004.10.19 0 0 2
A Tesco lédig nincs pörkölve. Elméletileg vethető!
Előzmény: papri (1)
papri Creative Commons License 2004.10.19 0 0 1

tehát a bolti étkezésre szánt nem jó!?

az ugye pörkölve van?

Előzmény: Don Palesz (0)
Don Palesz Creative Commons License 2004.10.19 0 0 0
Én néhányszor vetettem már, hozott is termést, amit a krumplihoz hasonlóan a föld alól kell kikaparni, igaz nem túl sokat. Kertészboltokban lehet is kapni vetésre való földimogyorót.
Előzmény: papri (-)
papri Creative Commons License 2004.10.19 0 0 topiknyitó

ma hallottam,hogy a száraz héjas földimogyoró,földbetéve kihajt, és termést is hozhat. van valakinek e téren tapasztalata?

én szívesen megpróbálnám.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!