Keresés

Részletes keresés

szellszabi Creative Commons License 2004.11.03 0 0 23

   Hali!

 

Megint én. Szóval elbénáztam mert a

hitelesítésnél a login kell nem az egész mailcím :-)

 

A lényeg, hogy most jó, köszönöm az segítségeket!

 

   Szabi.

szellszabi Creative Commons License 2004.11.02 0 0 22
Ja, van egy mailcímük, de az 1 hete legalábbis visszadobta a mailt valami hibával. Most megint megpróbálom, hátha...
Előzmény: edk440 (20)
szellszabi Creative Commons License 2004.11.02 0 0 21

Ugyanaz minden jelszó az egyszerűség kedvéért, de mégis feldobja az ablakot, hogy írja be a jelszót (gondolom nem tetszik neki)  :-(

 

Hát mindegy, akkor tényleg nem tudom mi a baj, csak jó lenne nagyon ha menne már végre...

Előzmény: edk440 (20)
edk440 Creative Commons License 2004.11.02 0 0 20
Ennek így mennie kéne (smtp hitelesítési jelszó ua., mint a betárcsázós).

Nincs ezeknek supportjuk?
Előzmény: szellszabi (18)
szellszabi Creative Commons License 2004.10.30 0 0 19

Nem tudok képet sem csatolni a hozzászóláshoz, nem igaz, itt van a kép:

http://www.tropus-szeged.hu/freeweb.gif

szellszabi Creative Commons License 2004.10.26 0 0 17

   Köszi!

 

Ezt nem tudtam, és nem említette senki, pedig fontos momentum. Már regisztráltam, és próbálom ki holnap, amint tudom, köszi!

 

   Szabi.

Előzmény: edk440 (16)
edk440 Creative Commons License 2004.10.26 0 0 16
A freewebnél regisztrálnod kell egy nevet és jelszót, majd azt kell használni, a vendéghozzáférés nem jó.

Ed
Előzmény: szellszabi (14)
Rckbl Creative Commons License 2004.10.25 0 0 15
A hosting55.hu sem rossz. 180 ft/ hónap saját mail és smtp szerver. Domain hosting, stb. http://www.hosting55.hu én náluk vagyok.
szellszabi Creative Commons License 2004.10.25 0 0 14

     Hali!

 

Igazából megy a fogadás, de a küldés nem :-( beállítottam a mail.freeweb.hu-t, ill kipróbáltam az smtp.freeweb.hu-t is, de nem nyert. ha a hitelesítést nem kapcsolom be, akkor sikertelen a küldés, ha bekapcsolom kimenőnél - és ugyanazon beállításokat kérek, mint a bejövőre -  akkor a hitelesítő ablakot feladja, és login/jelszó -t kér :-( nem tudom mit rontottam el, vagy meg lehet-e oldani ezt

 

Végső esetben a webhostingot megrendelem, de igazából ha a küldés már menne, nekem az tuti lenne...

 

    Szabi.

Előzmény: atk (13)
atk Creative Commons License 2004.10.22 0 0 13
Amint írtad is van domain neved is.Szerintem legjobban jársz, ha valahol rendelsz egy webhosting csomagot.Ez nem túl drága kb, havi 900 Ft-ért válogathatsz a cégek között(egy évre átlagosan 9000 Ft-ért már lehet találni), ezek adnak több postafiókot, webtárhelyet, és smtp is van.Tudsz levelezni outlook-al vagy webmail-on is.Saját magad tudsz e-mail címeket létrehozni, átirányatani, és jó nagy postafiókokat adnak. A freestartnál az ingyenes nethozzáféréssel megy a saját smtp szerverükön kívül mással is. Én a freestartot használom a saját domainnevemmel, és működik frankón. nézd meg a: www.dataglobe.hu vagy www.domainuniverzum.com oldalakat, nem drágák atk.
Előzmény: szellszabi (-)
edk440 Creative Commons License 2004.10.22 0 0 12
Ha a freeweb-hez tárcsázol be, akkor a freeweb smtp-jén keresztüli küldéshez nem kellene jelszót kérnie. Próbáld meg smtp.freeweb.hu-val is, hátha...

Ed
Előzmény: szellszabi (11)
szellszabi Creative Commons License 2004.10.21 0 0 11

Beállítottam, igaz mail.freeweb.hu-t, legalábbis a freeweben ezt olvastam. A fogadás már OK, küldéskor azonban bejön a hitelesítő ablak: ahová freeweb@freeweb.hu -t és freeweb-et írok be. Nem az e jó? Legalábbis valsózínű, mert nem működik...

 

Szabi.

 

 

Előzmény: edk440 (10)
edk440 Creative Commons License 2004.10.20 0 0 10
A pop szerver marad, az smtp-nek pedig a freeweb smtp-jét állítsd be. Ez smtp.freeweb.hu lesz minden bizonnyal.

Ed
Előzmény: szellszabi (9)
szellszabi Creative Commons License 2004.10.19 0 0 9

Húúha!

 

Ennyi hozzászólásra nem is számítottam! Nos amit tudok, hogy a behívószámot szüntette meg a szolgáltató, de ha ez megszűnt, akkor hiába van POP-3, mit tárcsázzak? Arra én is gondoltam, hogy egy free mailcímre továbbítom a leveleket, és azt kérdezem le, de  gondoltam megkérdezem van-e esetleg egy frappánsabb megoldás. A telnettel be tudtam jelentkezni a mail.tvnetwork.hu-ra, és loginelni is sikerült, valamint le tudtam kérdezni a leveleimet, vagyis POP-3 az van!

 

Akkor teendő?

 

"Freeweb
Telefonos behívószámunk: 51/301-100
"vendég" hozzáférés: login (felhasználói név): freeweb@freeweb.hu, password (jelszó): freeweb"

 

ezzel már tudnék fogadni ha jól értem

 

és mit állítsak be a bejövő és kimenő POP-3 szervernek? a bejövő ezek szerint maradhat a mail.tvnetwork.hu, és a kimenő???

 

Szabi.

edk440 Creative Commons License 2004.10.19 0 0 8
Ki lehet próbálni, hogy van-e pop egy adott szerveren. Kell egy aktív netkapcsolat meg egy telnet program (a wendozban van).

telnet szervernév 110

Ha nincs ilyen szerver, vagy visszautasítja a kapcsolatot, akkor nem jött össze.
Ha +OK üzenettel beenged, megnézhetjük a leveleinket:

USER felhasználónév
+OK-t kell mondania, és hogy jelszó kell

PASS jelszó
+OK, és megmondja, hány levelünk van

LIST
kilistázza a méretüket

RETR sorszám
lehívja a levelet

DELE sorszám
törli

QUIT
kilép

A szervernév valami olyasmi, hogy pop.szolgáltató.hu
pop helyett lehet pop3 vagy mail is.

Ed


edk440 Creative Commons License 2004.10.19 0 0 7
Általában bármely feladót bele lehet írni a levélbe, csak az a lényeg, hogy azt az smtp-t használjuk, ahova behívunk.

Ed
Előzmény: Ben Nyhyl (5)
edk440 Creative Commons License 2004.10.19 0 0 6
Én úgy értettem, hogy csak a behívószámot szünteti meg.

Ha télleg nincs pop, akkor szívás. De lehet, hogy van, csak nem mondták el.

Ed
Előzmény: Törölt nick (4)
Ben Nyhyl Creative Commons License 2004.10.19 0 0 5
Igazad van, Ééééén. Csak a porbléma egyik részére válaszoltam.
Lehetséges megoldás: a mostani szolgáltatónál be kell állítani, hogy továbbítsa az emileket egy újra, ahol van pop3 elérés, az új pop3-asnál meg kell próbálni, hogy a feladónak a régi emailcímet írja be, ill. válaszcímnek a régit megadni.
De egyszerűbb átszoktatni a népeket egy új emilcímre fokozatosan.

Zoli
Előzmény: Törölt nick (2)
Törölt nick Creative Commons License 2004.10.19 0 0 4

Ha jól értem, a szolgáltatója en bloc leállítja a pop3/imap hozzáférést a postaládához - bár lehet, hogy ezt csak én látom túl sötéten.

Előzmény: edk440 (3)
edk440 Creative Commons License 2004.10.19 0 0 3
Mi olvasni és gondolkodni is szoktunk. Úgy látszik, van, aki ez utóbbit nem.

Bármely nethozzáférést használhatsz, ha a leveleződben a megfelelő pop-szerver címe van beállítva, le tudod tölteni a leveleid.

Küldéshez viszont mindig annak a szolgáltatónak az smtp-jét kell beállítani, ahova behívsz (vagy a mailszolgáltatódét, ha annak van jelszavas smtp-je).


Ed
Előzmény: Törölt nick (2)
Törölt nick Creative Commons License 2004.10.19 0 0 2

Bocs, de ti olvasni is szoktatok? Vagy csak úgy ahogy ált. én is? ;-)

 

"... mailezzek továbbra is ugyanazon a mailcímen"

edk440 Creative Commons License 2004.10.19 0 0 1
Ha csak letölteni szeretnéd a leveleidet, bármelyik ingyenes szolgáltató jó lehet.

Ha küldeni is, akkor olyan, amelyik smtp szervert is biztosít. Illetve lehet, hogy a domained szolgáltatója ad jelszavas smtp-t, akkor megint csak bármelyik.

A Matáv nyílt internetben az a jó, hogy ha Fecsegő díjcsomagod van, a havidíj felét leinternetezheted. Ez hétköznap 18h után és hétvégén használva havi kb. 4.5 órányit jelent. Utána viszont magasabb a percdíj, mint az ingyeneseknél.

Az indexnek is van ingyennetje, smtp-t nem ad. A freestart ad.

Ed
Ben Nyhyl Creative Commons License 2004.10.19 0 0 0

Ezek közül vmelyiket próbáld meg:

Freeweb
Telefonos behívószámunk: 51/301-100
"vendég" hozzáférés: login (felhasználói név): freeweb@freeweb.hu, password (jelszó): freeweb

Nyílt Internet
A szolgáltatást a 06/51-622-622-es behívószámon keresztül a Matáv valamennyi ügyfele igénybe veheti, a matav felhasználónév és a matav jelszó beállításával.


Előzmény: szellszabi (-)
szellszabi Creative Commons License 2004.10.19 0 0 topiknyitó

   Hali!

 

A kérdésem az, hogy van egy bizonyos szolgáltatónál domain-em, és hozzá 1 mailcímem. Eddig volt egy behívószám, amit ha feltárcsáztam, akkor Outlook Express segítségével le tudtam kérdezni a mailjeimet (faxmodemmel). Ez elég is volt, mivel webet nem használunk a cégnél, árban is megfelelő volt. Szeptemberben közölték, hogy a hó végére meg fog szűnni ez a behívószám, úgyhogy csak a webes felületen keresztül tudok a továbbiakban levelezni. A kérdésem, hogy valahogy másik szolgáltatónál van-e lehetőség arra, hogy símán csak email-re használva a modemet, behívószám segítségével mailezzek továbbra is ugyanazon a mailcímen? Tudom valami kis webes csomagot kéne megrendelni (vagy nylt csomaggal), és azzal levelezni, de az elég macerás, drágább, és lassabb is, mint az Outlookkal. Van valakinek esetleg tippje? Köszi előre is az építő jellegű hozzászólásokat,

 

   Szabi.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!