Keresés

Részletes keresés

Ali-bá Creative Commons License 2022.01.20 0 0 6556

Engem is érdekelne piros, sárga, fehér.

Előzmény: marmande (6555)
marmande Creative Commons License 2021.11.28 0 0 6555

Sziasztok!

 

Van valakinek eladó bugija? Érdekelne kb. 10 tő, minél több fajta. Kicsi, még nem virágzóképes tövek is megfelelnek, csak gyökeresek legyenek.

 

'szti Creative Commons License 2021.07.30 0 0 6554

sose vágtam még ilyen erősen vissza

ősszel szoktam, hogy beférjen az ajtón :-), meg tavasszal, mikor látom mi halt el

Előzmény: syssy48 (6552)
tibikat Creative Commons License 2021.07.30 0 0 6553

Sziasztok, örülök, hogy összegyűlt itt most pár bugi gazda!:) Nekem is aktuális kérdés a metszés most, hogy ekkora bokorrá nőtt! Ha tovább szeretném próbálni szaporítani, akkor még a nyáron metsszem meg vagy majd ősszel teleltetés előtt? Szerintem pár ággal azért megpróbálkozom még a nyáron, de úgy nagyon csak ősszel metszeném le, mert tényleg hátha fog virágozni addig.:)

syssy48 Creative Commons License 2021.07.30 0 0 6552

Én is így jártam és örültem, hogy egyáltalán életben maradtak. Ennyire hüjjjjje időjárásra nem nagyon emlékszem.

Vágtad már vissza a bugidat szinte teljesen? Az egyik már majdnem két méter hosszú, de csak 20 cm széles, rengeteg kis levél és ág van rajta, legszívesebben tövig visszavágnám, hogy erősödjön, de nem merem, sajnálnám, ha nem hajtana ki. 

Előzmény: 'szti (6551)
'szti Creative Commons License 2021.07.30 0 0 6551

az enyémek teljesen őrültek, a fűtött lépcsőházban szokotak telelni, északi ablakban, 0 napfénynél és karácsony táján tele lesz virággal.

nyáron kb. déli erkélyen laknak, ahol ilyenkorra már többnyire virágzik, de idén kiraktam húsvét előtt, mikor meleg volt, aztán jött az a hosszú hideg-hűvös periódus és nagyon nem szerették

Előzmény: syssy48 (6545)
tibikat Creative Commons License 2021.07.29 0 0 6550

Köszönöm szépen!:) A levelek kora tavasztól ezt csinálják, van, hogy szinte bordók. Én is azt hittem majd az "pinkesül" be fellevélnek, de nem.😅 Bocsi már fáradt vagyok. Az itteni virágos azt mondta, minden virág levele "bordul" amelyiknek túl melege van. Utána észrevettem ezt más virágon is.

Én is csak akkor szerettem volna kivenni, idén nem is volt még a járda betervezve, de ha valóban meg lesz csinálva, akkor óvatosan kiemelem nagy földlabdával. Ekkor már szerintem konténerbe kerül jó minőségű virágföldbe, hogy könnyen mozgassam, ha nem tetszik az új helye, illetve ha leáll a gyökérfejlődésre fordított energia, akkor talán végre virágba borul!:) Na meg már annyiszor amúgy sem lenne jó átültetgetni.:P A gyakorikérdéseken azt írták, van, hogy csak szeptemberben virágzik. Nagyon remélem, hogy fog és köszi minden javaslatot!:)

Előzmény: syssy48 (6549)
syssy48 Creative Commons License 2021.07.29 0 0 6549

Kezdenek színesedni a szívlevelek (azt hiszem így hívják:) ), lesz rajta virág, ha igaz.  Ne nyúlj hozzá, ha nem muszáj most, hanem inkább ősszel, amikor úgyis fel kell szedni. 

Melyik ablak milyen fekvésű?:DDDDD Ahol délben besüt a nap, az déli, ahol délután, az nyugati, ahol meg soha, az északi:DDDDDDDDDD

Előzmény: tibikat (6547)
syssy48 Creative Commons License 2021.07.29 0 0 6548

Ablakon kívül. Ablakon belül nekem semmire sem megy. 

Előzmény: homerx (6546)
tibikat Creative Commons License 2021.07.29 0 0 6547

Szóval ilyen volt kiültetés előtt, amikor május végén szétbontottam a drótozott karika formából és egy nagyon kicsit megmetszettem:

https://kepkuldes.com/image/AsLN0V

 

Most pedig ilyen (mikor beültettem, csak a zsalukőig ért fel és ugye két oldalra ágazódott két szottyadt ág) :

 

https://kepkuldes.com/image/AsLgGf

https://kepkuldes.com/image/AsLCLY

https://kepkuldes.com/image/AsLGQy

https://kepkuldes.com/image/AsLjO3

https://kepkuldes.com/image/AsLssc

 

Ezt fél 2 körül fotóztam, olyankor már kezd ráhúzódni az árnyék. Én ezekkel a tájolásokkal mindig gondban vagyok, tudom merre vannak az égtájak, de hogy melyik ablak milyen fekvésű!?🙆

Különben valószínűleg át kell majd mostanában ültetnem mert csináljuk oda a járdát és a lépcsőt ha minden igaz. Talán megpróbálnám ezt a keleti tájolást...🤔🙂 Köszi!🌺

Előzmény: syssy48 (6545)
homerx Creative Commons License 2021.07.29 0 0 6546

az ablakon belul vagy kivul van? en most fogtam, es a fuggyony moge tettem be, igy csak az ablak van mar csak a nap es a virag elott. kivancsi leszek.

Előzmény: syssy48 (6545)
syssy48 Creative Commons License 2021.07.29 0 0 6545

Nálam egy helyen virágzik, ha nem oda teszem, nincs rajta virág. Ez egy déli fekvésű ablak. Ott nem éri szél. A többi össze-vissza van teraszon, kertben, egyik sem virágzik, de gyönyörű dús. A virágzást segítő táp sem segít. Nem és nem. Csak ott, az ablakban. Ott viszont csak akkor látom, ha lenézek a teraszról:) 

Előzmény: tibikat (6544)
tibikat Creative Commons License 2021.07.29 0 0 6544

Sziasztok! Ide is jövök beszámolni. Már hetek óta készülök elmesélni a fejleményeket... Bugim hatalmas bokorrá nőtt a szabadföldben,az összes mini levél amit itt májusban fotóztam másfél méteres vastag hajtás lett, hatalmas egészséges levelekkel, de virágozni nem akar, szerintetek idén már nem is fog!? Káliumot elkezdeném most adagolni az annyit számítana? Vagy elég az általános tápoldat? Két db virág volt rajta idáig, tehát összesen 6db fellevél. Hogy mi baja lehet már!?:) Nemsokára jövök friss képekkel csak valami hiba volt az előbb. Köszi Mindenkinek!

taormina001 Creative Commons License 2021.05.30 0 0 6543

Szerintem tökéletes állapotban levö, gyönyörü növény; semmi baja!

Előzmény: tibikat (6539)
CBNora Creative Commons License 2021.05.30 0 0 6542

Nem raktad egyből napra, mikor kivitted a lakásból?

Előzmény: tibikat (6541)
tibikat Creative Commons License 2021.05.30 0 0 6541

Szia! Nem volt száraz, sőt elég sűrűn tápoztam is levéltrágyáztam is. Én is csak az időre tudok gondolni, egyszer szél,hideg egyszer ezerágú napsütés, szóval inkább az ingadozás, amit ugye nem is szeret. Azóta már kiültetve várom mi lesz Vele. Különben rengeteg kis új levél van a zöld elágazásoknál. Köszi!

Előzmény: syssy48 (6540)
syssy48 Creative Commons License 2021.05.29 0 0 6540

Szerintem a mostani hidegért nem rajong, egyébként csont száraz a földje, ha jól látom. 

Előzmény: tibikat (6539)
tibikat Creative Commons License 2021.05.27 0 0 6539
Előzmény: tibikat (6538)
tibikat Creative Commons License 2021.05.27 0 0 6538
Előzmény: tibikat (6537)
tibikat Creative Commons License 2021.05.27 0 0 6537

Sziasztok! Egy másik "fórumra" is kiírtam a kérdést és oda most töltöttem fel több képet is. Hátha valaki szeretne még itt vagy ott válaszolni.:) https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__kert__11164714-mi-baja-lehet-a-bougainvilleamnak-van-aki-ki-szokta-ultetni-szabadfoldbe-a-murv

Kíváncsi lennék, hogy szerintetek is metsszem most vissza a 90%-át? Na mindegy sajnos ez az index már nem pörög, mire választ kapok remélem már helyre is jön.:) Jó nyarat!

tibikat Creative Commons License 2021.05.26 0 0 6536

Sziasztok! Tudja valaki mi baja lehet? http://kepkezelo.com/images/rmdpki2jgrw1zhm20fi4.jpg

 

Mióta kitettem bentről szélvédett helyre a teraszra csak romlik az állapota, némely levelek széle szárad, némely foltos, közben a napfény hatására elkezdtek színeződni a levelek, de összességében inkább csúnyul mint szépül. Esetleg kiültetés a szabadföldbe jót tenne? Állítólag kicsi hely kell a gyökereinek, de már évek óta gondolkodom rajta, hogy ilyenkor kiültetve kényelmesebben fejlődne...🤔 

marmande Creative Commons License 2021.05.16 0 0 6535

Nem sikerült.

Előzmény: tibikat (6534)
tibikat Creative Commons License 2021.01.27 0 0 6534

Szia! Minden bizonnyal azóta már próbálkozol... Vízben? Hormonnal? Hogy áll?

Én vágtam le ágat kb.egy hete a hibikkel és tölcsérjázminokkal együtt de még semmi, pedig spéci hormonkezeléssel lógnak a vízbe padlófűtésen, de türelmesen várok.

Amúgy képzeljétek a teleltetés eleji kinti lekopaszodás után bent ki is levelezett! Pedig csak lent volt asztal alatt egy sarokban nem teljesen sötétben de csak szórt fényt kapott és azóta sincs ablaknál csak egy másik világos helyen. Érdekes mindenesetre. Nálam legalábbis eddig végig kopasz maradt, igaz eddig más helyen.

Előzmény: marmande (6533)
marmande Creative Commons License 2020.12.21 0 0 6533

Sziasztok!

 

Letört egy nagy, 20 centis ág a nyugalomban levő, már megkopaszodott bugimról.

Megpróbálkoznék dugványozással, de hogyan csináljam? Kicsit talán korai még, messze még a tavasz, de tavaszra ki fog száradni.

syssy48 Creative Commons License 2020.09.20 0 0 6532

Függöny mögött nem is fog szerintem. Az enyém azóta telenyomta magát virágokkal, és gyönyörű volt egész nyáron. De ezt a helyet három éve találtuk meg neki, azóta virágzik. Máshol sehol. A másik sem, hiába van szerintem jó helyen. Tehát a hely sokat számít. Ősszel, de inkább tavasszal vissza kell vágni. Nyugodtan, erősebb, szebb szálak nőnek rajta. De vannak nálam sokkal hozzáértőbbek is, biztos adnak neked tanácsot. 

Előzmény: homerx (6531)
homerx Creative Commons License 2020.09.20 0 0 6531

tovabbra is az a helyzet, hogy no mint gomba az esoben. nem gyozzuk korbe-korbe tekergetni a hosszu nyulvanyait, mert mar elfoglalna az egesz ablakot. erre mit csinal? a korbetekert nyulvanyok tetejen ujabbakat indittott felfele :) csak viragozni nem akar! masoknal is ilyen intenziven no? nem kap, csak naponta egy bogre vizet.

 

Előzmény: homerx (6527)
anduska6 Creative Commons License 2020.09.13 0 0 6530

Itt szoktak árulni kis gyökeres növényeket is magánemberek: https://www.facebook.com/groups/1446995702059817/?sorting_setting=CHRONOLOGICAL

Esetleg még kertészetekben, barkácsáruházakban lehetnek elfekvő példányok.

Előzmény: AmazingGecko (6529)
AmazingGecko Creative Commons License 2020.09.01 0 0 6529

Sziasztok!

 

Kezdő bugis vagyok, jelenleg még csak 1 tövem van.

Szívesen vásárolnék még néhány bugit, bármilyen méretűt, bármilyen színűt. Kicsik is megfelelnek, csak gyökeresek legyenek, mert a gyökereztetés nekem nem megy.

Vagy esetleg tudtok olyan üzletet, kertészetet, ahol lehet bugit kapni és postázást is vállalnak?

E-mailem nyilvános.

syssy48 Creative Commons License 2020.06.30 0 0 6528

Vannak nálam itt jobban hozzáértők, de abban biztos vagyok, hogy sok napfény kell neki. Most az enyém sem virágzik tovább, pedig ott van, ahol két éve telenyomta magát virágokkal. A metszés jót tesz neki, de hogy pontosan mikor kell, nem tudom, én akkor szoktam, mielőtt kiteszem a teraszra. 

Előzmény: homerx (6527)
homerx Creative Commons License 2020.06.30 0 0 6527

nalam meg nyulik, de nagyon. azt sem tudom, mit csinaljak vele. visszavagjam, vagy hagyjam? 1-2 agat mar vissza kellett hurkolni, olyan magas volt. viszont viragozni nem akar, de hatarozottan jol erzi magat az ablakban. milyen tappal probalkozol? lehet, hogy nekem is azt kene, de akkor meg jobban none :)

 

Előzmény: syssy48 (6525)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!