Keresés

Részletes keresés

sensei47 Creative Commons License 2007.03.23 0 0 20
"Kétség nem férhet hozzá, hogy majdan a Gyurcsány-Hiller párost megpuccsoló csapatot is legalább ilyen őszinte örömmel fogadja majd. :))"

Reméljük közeledik már az a csapat... :-))))))))))
Előzmény: Turulmadár (3)
malaclopo Creative Commons License 2004.10.18 0 0 18
hát, én igazából nem a Marxra és Lassallere vonatkozó bevezető miatt tettem be a linket; az érdekelt volna, hogy egy, a Horhy korszakban menekülni kényszerült értlemiségi mo-i helyzetelemzéséből mások is el tudnak fogadni, nem csak én; én úgy látom, ismeri az országban lévő helyzetet és megvan a megfelelő távolsága ahhoz, hogy talán elgondolkodtató legyen ítélete
Előzmény: figyelő (16)
figyelő Creative Commons License 2004.10.18 0 0 17
+l
Előzmény: figyelő (16)
figyelő Creative Commons License 2004.10.18 0 0 16
Ám ezekből nem következik, hogy Marx és Lassale megítélésében érdemes volna reá hivatkozni...
Előzmény: malaclopo (13)
malaclopo Creative Commons License 2004.10.18 0 0 15
hát, talán megfogalmazni könnyebben lehetne, mint érvényt szerezni! mert ha a jogszolgáltatást veszem, ugye a független bírák; akik lapítottak orbán idején, mint szar a fűben, bár nem kapták meg felét sem a kért fizetésemelésnek, de, miután MP-től elég sokat kaptak, egyből elmentek panaszkodni az eu-ba, hogy nekik eu-i fizetés járna; aztán horváth balázs testvére nyíltan politikai párttal, na meélyikkel is, parádézik; igaz, hogy azolajügy, a tocsik ügyy, a postabank ügyben nincs még érvényes ítélet, de a pótfőügyész azé eltugga évíteni a fidesz ügyeket, mint kaya, tot és egyebek! és hiába próbált egy kormábnybiztos millenáris, valami orbán féle bank, stb. visszaszerezni adóforintjainkból, ügyész uram megmagyaráézza a magyaroknak, törvénytelen és bíróság elé vihető csak az, amiről ő kijellenti; első számú tétel: fideszes nem lehet vádlott4 szárt tele vannak a börtönök kisstílű, ne aggy isten roma bűnözőkkel, akikről a bíróság kijeléentheti, hogy nem kaphatnak több kárpótlást, mert primitívek!  szóval, kíváncsian várom, te hogyan képzeled az igazságosságot, itt és most
Előzmény: figyelő (12)
Derek Creative Commons License 2004.10.18 0 0 14

"A német szociáldemokrata munkásmozgalom megalapításában két gondolkodónak volt oroszlánrésze: Lassalle Ferdinándnak és Marx Károlynak"

 

Maganak a partnak a megszervezeseben viszont Bebelnek.

Előzmény: figyelő (7)
malaclopo Creative Commons License 2004.10.18 0 0 13
hát, ha jól csalódom, mintha ez a vaskancellár próbált volna valami szociális minimumot, vagy családi pótlékot bevezetni, mert ha nem is hitt egyinek sem, azt észlelnie kellett, hogy nagy bajok lehetnek olyan borzasztó igazságtalanságok mián, ami a 19. századi kapitalizmust jellemezték; valoamit tenni ekellett, mert ekkora tömegű szegénység ellen nem volt elég erőszakszervezet, hogy megakadályozza a robbanást! és talán tőle származik valami normativitás is, ami a mai létminimum elődje lejhetett; igazán nem ismerem a munkásmozgalomtörténetet, de valami ilyen rémlik, meg az is, hogy e tájt jött létre NO-ban a keresztényszocializmus, mert tarthatatlan viszonyok alakultak ki, és jobbnak látszott nem a Marxi forradalmi útra, hanem egy jóságos, paternalista útra tereleni a probléma megoldását
Előzmény: figyelő (7)
figyelő Creative Commons License 2004.10.18 0 0 12

Szeretnék igazságot, igazságosságot, de rosszul vagyok, ha valakinek ez a politikai programja: a legszimplább hangulatkeltésnek, a legtisztább (és ezért veszedelmes) populizmusnak tartom! Megjegyzem: hasonló szövegeket szívesen nyom a széljobb is!

Politikai programnak talán először a jogállami intézmények normális működtetését kellene megfogalmazni...

No és persze normális gazdaságpolitikát.

Medgyessy a D209 után azzal kezdte, hogy kijelentette: az erkölcs fontosabb, mint... Tökéletes hiteltelenség!

Gyurcsányról annyi biztosan elmondható, hogy annak az eredeti tőkefelhalmozásnak a nyertese, amelynek során politikai előnyöket sikerült gazdasági haszonra váltani, s amely folyamat sok mindennek nevezhető, csak igazságosnak nem.

Nem áll jól neki igazságosságról papolni! Még csak az hiányzik, hogy hűségről és becsületről is szónokoljon...

Nem szeretem (föláll a szőr a hátamon!), ha politikus papol! 

Irtózom attól a politikustól, akit hívek vesznek körül...

 

(Máshol írtam már: az általam nem kedvelt Jánosi nagyon fontos igazságokat mondott ki!)

Előzmény: Uránusz (11)
Uránusz Creative Commons License 2004.10.18 0 0 11

Figyejjjé mán kedves Figyelelő!

Ahhoz, hogy valamit meg tudjuk változtatni ahhoz az első lépés az, hogy észrevegyük mit is kőne megváltoztatni...

Az első lépés az, hogy megnézzük, hová kell lépni!

Nehogy belelépjünk abba a bizonyosba!!! Aztán ha kikerültük azt a bizonyost jöhet a következő lépés... és így szépen lassan tovább...

:)

Előzmény: figyelő (9)
unnamed Creative Commons License 2004.10.18 0 0 10
Na, ahogy elnéztem ezt a cikket, elég sanszos, hogy
megkapja még a héten az 'agyarnemzetben valamelyik megnemértett zseni 'agyartörpétől a "hazaáruló" címkét.
figyelő Creative Commons License 2004.10.18 0 0 9

Nem örülök annak, ha egy politikai párt(vezér) igazságosságot hirdet. Nem mintha nem hiányoznék: ám politikai programnak gyanús. Majdnem annyira, mit az Isten, Haza, Család...

Cselekvési programot adjon, ne igazságosságról szóló maszlagot. Tölgyessynek van igaza: a váltás egyelőre csak retorikai.

És - szerintem - meglehetősen nyugtalanító.

figyelő Creative Commons License 2004.10.18 0 0 8

Ez jutott eszembe, amikor azt olvastam, hogy Gyurcsány Ferenc szerint Magyarország szabad, de igazságtalan. Azt hiszem, ennél pontosabban nem lehet kifejezni Magyarország jelenlegi állapotát, s ennek hiányában nem is lehet megváltoztatni azt. Mert az ország szabad, senki sem kényszeríti az embereket, hogy higgyenek vagy ne higgyenek abban, amit hisznek.

 

Lapos "gondolatok": még a hozzám hasonló "szélsőliberális" is tudni véli: szabadság csak ott van, ahol jut mindnkinek étel és fedél a feje fölé...

figyelő Creative Commons License 2004.10.18 0 0 7

A német szociáldemokrata munkásmozgalom megalapításában két gondolkodónak volt oroszlánrésze: Lassalle Ferdinándnak és Marx Károlynak. Lassalle volt a briliánsabb, Bismarck ügyet sem vetett Marxra, aki emigrált, és Franciaországban, majd Londonban talált hazát és tanítványokat.

 

Igazán jól kezdődik: mintha olyan borzasztó fontos volna, kiről mit gondolt Bismarck...

Uránusz Creative Commons License 2004.10.18 0 0 6

Drága Tanárúr!

(már régen láttam errefelé...:(

 

Ettől függetlenül lehet igaz- vagy hamis?!

Szép és jó lenne ha így lehetne nem?

Előzmény: Kovács Béla Sándor (5)
Kovács Béla Sándor Creative Commons License 2004.10.18 0 0 5
Te malaclopo, ezt akár te is írhattad volna!  Jó, jó, szükséged lett volna hozzá egy stilisztára meg egy korrektorra - de valószínűleg Fejtő sem volt meg nélkülük.
Előzmény: malaclopo (4)
malaclopo Creative Commons License 2004.10.18 0 0 4
az az érdekes, hogy immáron 95 évesen, olyan távolról, még ennyire képes figyelemmel kísérni a dolgokat! van, amikor külső szemlélő képes lényeges dolgokat mondani, mert nem vész el a napi részletekben, mint az itthoniak; nagyon megörültem cikkének, mert igazolja, hogy magyar az, aki annak vallja magát, és, emellett nagyon világos gondolkodású; igyexem mindig figyelemmel kísérni, amit rólunk ír, mert, bár nem tévedhetetlen, de ritkábban téved
Előzmény: Uránusz (2)
Turulmadár Creative Commons License 2004.10.18 0 0 3
Az öreg Medgyessy-t is erősen fényezte, többek között Tornóczky Anitának ajánlva gondolatait (lásd az UFi szeptemberi Doromboló Cicus díját). Kétség nem férhet hozzá, hogy majdan a Gyurcsány-Hiller párost megpuccsoló csapatot is legalább ilyen őszinte örömmel fogadja majd. :))
Előzmény: malaclopo (-)
Uránusz Creative Commons License 2004.10.18 0 0 2

Kedves Malaclopó!

Nem sikerült a nullázásom...:)

Komolyra fordítva:

Jól mondja Ferenc.... régebben kellett volna már ébredni... talán még nem késő...

Üdv. U.

Előzmény: malaclopo (-)
Uránusz Creative Commons License 2004.10.18 0 0 1
CsakhOgy nullázhassak:)
Előzmény: malaclopo (-)
malaclopo Creative Commons License 2004.10.18 0 0 topiknyitó

Szabadság és igazságosság

http://www.magyarhirlap.hu/cikk.php?cikk=89222

a nagy öreg, Fejtő Ferenc megszívlelendő gondolatai

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!