Keresés

Részletes keresés

Szpidi99 Creative Commons License 2011.05.30 0 0 127

A vasaló hegyével lehet ezzel a legjobban rajzolni.

Pedig az első kép alapján azt gondoltam jobban fog menni mint nekem. Ne add fel ilyen hamar.

Előzmény: stefania51 (126)
stefania51 Creative Commons License 2011.05.30 0 0 126

Szia!

 

Háááát, igen is, meg nem is. A felfordított vasalóra tettem a papírt, és így rajzoltam rá. A virágot pedig úgy csináltam, hogy a vasalón felmelegített viaszt egy ceruza hátuljával vittem rá az alapra.

Egyébként elég nehézkesen mozgatja az amúgy is kevés fantáziámat ez a technika.

Én is valahogy úgy vagyok vele mint Te. Nem a szívem csücske.

Előzmény: Szpidi99 (124)
sanzio Creative Commons License 2011.05.28 0 0 125

elnem tudom kepzelni hogy mia viaszfestes lenyege hiszen a viaszbol legfeljebb gyertyakat szoknak csinalni elegge csunya szinekkel, az "encaustic" valami maro anyag hasznalatat is feltetelezi de hogy tortenik ez az egesz ? az kiderithetettlen..!!

Szpidi99 Creative Commons License 2011.05.27 0 0 124

Ezeket nem a vasalóval csináltad ugye? Itt olyan mintha ecsettel festenél.

Az első jobban tetszett.

Előzmény: stefania51 (123)
stefania51 Creative Commons License 2011.05.27 0 0 123

Szép napot, ha valaki erre jár!!!!

 

Ajándékba kaptam Szpiditől a viaszfestő készletet, és megmutatom a próbálkozásaimat.

Könnyűnek látszik, de egyáltalán nem az.

 

A pergásról jöttem át, eddíg képeslapokat készítettem pergamano technikával.

(No, meg horgolok, varrok....sok mindent kipróbáltam már.)

A képek:

Napsugár4 Creative Commons License 2009.09.19 0 0 122
a
vargamari Creative Commons License 2007.03.13 0 0 121
Az elöbb véletlenül kétszer töltöttem fel, de most itt a másik is, kárpótlásul.Jesus on ostrich egg
vargamari Creative Commons License 2007.03.13 0 0 120
Most megmutatnám a strucctojásra, enkausztikával festett ikon-másolatomat. Sajnos a felvétel egy kissé életlen.
Mindenkinek Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánok!

vargamariOstrich egg: Madonna with childOstrich egg: Madonna with child
vargamari Creative Commons License 2007.03.13 0 0 119

Mi történt? Senkit nem érdekel már az enkausztika?
Hiszen jóformán még el sem kezdtétek! Mindenestre én itt vagyok és szívesen válaszolok bármilyen technikai kérdésre. Jó lenne, nemcsak évente egyszer találkoznunk.

 

Acron Creative Commons License 2006.08.06 0 0 118
sziasztok! kár h ilyen rég volt az utolsó hozzászólás =(
vargamari Creative Commons License 2006.01.03 0 0 116

Na végre! Köszönöm a segítséget, most már kitanultam.

A képröl csak annyit, hogy ez a nosztalgia-sorozatom egyik tagja, ez mind én voltam egykor (23 éve) a fiammal, aki közben 26 éves lett. Tehát itt az idö a nosztalgiára...

Sziasztok!
vargamari

vargamari Creative Commons License 2006.01.03 0 0 115
Újabb próba!Our Christmas
Szpidi99 Creative Commons License 2006.01.03 0 0 114
Akkor a beszúrást kihagytad. Balra a kép mellett keresd meg, bökj rá és ha beszúrta, csak akkor a mehet. 200 kb-ig biztos jó a kép, de ha nem akkor felül pirossal kiirja hogy túl nagy.
Előzmény: vargamari (113)
vargamari Creative Commons License 2006.01.03 0 0 113
Nem tudom, mit értesz "beszúrás" alatt: én az új képet letöltöttem a saját gépröl, a kép felirata alatt beírtam a címet, majd kattintottam a feltöltre és végül a "Mehet" gombra. A vicces az egészben az, hogy mindkét ízben egy ideig láttam a képet, de ha továbbléptem, akkor már eltünt.
Megírnád, mi a maximális méret? Habár azt hiszem, hogy ez nem nagy adat. Kösz.

vargamari
Szpidi99 Creative Commons License 2006.01.03 0 0 112

A beszúrást hozzátetted? És nem túl nagy a kép? És meg is vártad míg beszúrja?

 

Előzmény: vargamari (111)
vargamari Creative Commons License 2006.01.02 0 0 111
Segítsen már valaki, hogy mit rontok el, miért nem látszik a kétszer is letöltött kép?
vargamari
vargamari Creative Commons License 2006.01.02 0 0 110
Az elöbbi üzenetemhez letöltöttem egy képet is, rövid ideig láttam, de eltünt, most megpróbálom újra.
Sziasztok!
vargamari
vargamari Creative Commons License 2006.01.02 0 0 109
Arisa!
Nekem van eladó enkausztika tollam, amely tartalmaz egy tollhegyet és egy fém ecsetet, amit a tollhegy helyére lehet beilleszteni. (8.000 Ft + utánvétel).
Megrendelheted e-Mailben is: vargamari88@yahoo.de , csak a pontos címet kérem.

Nagyon finom vonalak is húzhatóak vele, söt ebbe a tollba még a kalligráfiához, ill. tusrajzhoz használható, fém tollhegyeket is be lehet foglalni és akkor még finomabb vonalakra leszel képes.
Utólsó próbálkozásom ez ügyben két - strucctojásra festett ikon-másolat volt.
Mindkettöt csak a tollal készítettem.

A következö linkeken nézheted meg:
http://www.encaustic.com/photopost/showphoto.php/photo/8101/cat/500/ppuser/150

http://www.encaustic.com/photopost/showphoto.php/photo/8116/cat/500/ppuser/150

Ezt a lapot mindenki figyelmébe ajánlom: www.encaustic.com
Jelenleg oda töltöm fel legújabb "müveimet", mert kevésbé fárasztó, mint a honlapjaim átdolgozása, valamint rengeteg szép munkát találhattok benne és sok-sok informácót. Ha kérdésetek van ez ügyben, szívesen válaszolok.

Mindenkinek Boldog Új Évet Kívánok és remélem tovább viaszoltok!

vargamari
Szpidi99 Creative Commons License 2005.12.28 0 0 108

Arisa!

Méltem:)

Előzmény: Arisa (107)
Arisa Creative Commons License 2005.12.28 0 0 107
Elküldenéd nekem e-mail-ben, hogy mit tartalmaz a készlet, mennyibe kerül, és a telefonszámosat? Köszi.
Előzmény: Szpidi99 (106)
Szpidi99 Creative Commons License 2005.12.23 0 0 106

Arisa!

Nekem van eladó készletem. Féláron.

Előzmény: Arisa (105)
Arisa Creative Commons License 2005.12.16 0 0 105

Sziasztok!

 

A viaszfestés is szerepel az "egyszer ezt is ki kellene próbálni" listámon. :-) Kb. mennyibe kerül a vasaló, illetve a viaszfestékek?

 

Mari, encaustika tollat itthon is be lehet szerezni? Szerinted intarziánál is lehetne használni (konkrétan finomabb vonalak perzselésében gondolkodom) ?

Előzmény: vargamari (101)
Kanbéka Creative Commons License 2005.11.07 0 0 104
köszönöm, várom az értesítést.
Előzmény: vargamari (103)
vargamari Creative Commons License 2005.11.06 0 0 103
Szia Kanbéka, valószínüleg csak jövöre tudok újabb tanfolyamot tartani Mo-on, mert most év végéig itt, Ausztriában nagyon be vagyok táblázva, de ha meglesz a pontos hely és idöpont, ígérem, itt majd közzéteszem. Remélem, addig is bövül a "Viaszosok" tábora.
Előzmény: Kanbéka (102)
Kanbéka Creative Commons License 2005.10.13 0 0 102
szia:) Én már láttam a honlapodat, kedvet is kaptam az enkausztikához, úgyhogy feltétlenül tájékoztass kérlek, mikor tartasz tanfolyamot itthon legközelebb.
Előzmény: vargamari (101)
vargamari Creative Commons License 2005.10.11 0 0 101
Üdvözlök mindenkit, aki már ismeri és foglalkozik is a viaszfestéssel, és aki talán ezúttal kíván megismerkedni vele.

Ezúton szeretném felhívni a figyelmeteket a háromnyelvü (magyar, német angol) honlapomra: www.enkausztika.hu , vagy ha úgy tetszik: www.enkaustik.at
Mindkét estben ugyanaz a honlap jelentkezik (mivel "kétlaki" vagyok, Bécsben élek, de ha elkészül a házunk Balatongyörökön, akkor végleg hazatelepülök.
Azért érdemes a német oldalon a Foto-Archivumba is belekukkantani, mert ott már többet tudtam a kurzusaimról dokumentálni.
Egyébként Mo-on is folyamatosan tartok tanfolyamokat (legutóbb Pesten, az Országos Mezögazdasági Könyvtárban) és igérem, ha legközelebb ismét tartok, akkor itt is közlöm a dátumot és a helyszínt.

Ha valakinek bármilyen szakmai kérdése lenne, szívesen válaszolok.

Ja, van még egy honlapom is: www.vargamari.com , itt az összes, egyéb festészeti technikákkal készült képeimet - többek között enkausztikákat is - mutatom be.

Hálás lennék a kritikákért is.

Kérdéseiteket a vargamari88@yahoo.de e-mail címemre is szívesen várom.

Szpidi99 Creative Commons License 2005.02.24 0 0 100
Szpidi99 Creative Commons License 2005.02.24 0 0 99

Kedves Tettestársak (Enkausztika ismerõk, gyakorlók, vagy megismerni kívánók)!
Örömmel jelentem, hogy március 19-én, szombaton, egész napos enkausztika kurzust fogok tartani gyerekeknek és felnõtteknek, Budapesten, az Országos Mezõgazdasági Könyvtárban (1012 Budapest, Attila u. 93).
Ha valakit érdekelnek a részletek, ill. részt kíván venni, kérek sürgõsen egy visszajelzést.

Üdvözlettel VargaMari

 

Szpidi99 Creative Commons License 2005.02.18 0 0 98

Eladom a viaszfestő készletemet 5 eft-ért: 2 garn. festék, papírok, szivacs és vasaló. A vasaló leesett ezért a nyelét fixen kell felragasztani. Új ára kb 12 eft az összesnek, vagy több.

 

Szpidi99 Creative Commons License 2005.02.05 0 0 97

citonella!

ez szuper majd átnézem:)) hátha több kedvem lesz alkotni:))

Előzmény: citonella (96)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!