Keresés

Részletes keresés

El_merengö Creative Commons License 2007.03.14 0 0 375
Keveri az önkormányzati választást a parlamenti választással. Alkotmány jogból mefbukott!
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.26 0 0 374
Nem vezetett a kormány ülésekről jegyzökönyvet
wizes Creative Commons License 2004.10.18 0 0 373

Ahogy nézem ez a topic átment gazdasági vitatopicba.

wizes.

wizes Creative Commons License 2004.10.18 0 0 372

gondolom az nn biztositasok egeesze holland nyugdijalapban van

 

Nem jól tudod!

Magyar kötvényekben és részvényekben van zömmel, de ha úgy kötöd a biztit, akkor  magad választhatod meg az arányt.

wizes.

Előzmény: alfredoo (272)
krz Creative Commons License 2004.10.18 0 0 371

na, mar ezert megerte az este ;))

 

Előzmény: pikdáma (370)
pikdáma Creative Commons License 2004.10.18 0 0 370
"...miert kellett a (194)-ben csurkazni, meg thurmerezni, meg marxozni?.."

Nyilván kisebb hangulatváltozáson estem át.
Meg aztán még nem vagyok a teljes igazság birtokában.
Keresem itt is, ott is.
:-))
Előzmény: krz (369)
krz Creative Commons License 2004.10.18 0 0 369

na, most, hogy mar ilyen yol egyetertunk szinte mindenben, egyet arulj el nekem, kerlek:

 

miert kellett a (194)-ben csurkazni, meg thurmerezni, meg marxozni?

 

komolyan gondoltad? vagy tudtad, hogy sokkal arnyaltabba kep, csak be akartal vinni egy viszonylag olcso poent?

miert?

 

Előzmény: pikdáma (365)
krz Creative Commons License 2004.10.18 0 0 368

biztos, hogy nem az a megoldas, hogy egy kalap penzt ontunk a fenntarthatatlan rendszerbe, aztan ujabb 4 evig nem merunk semmihez sem nyulni.

 

de ez itt off.

 

Előzmény: alfredoo (364)
krz Creative Commons License 2004.10.18 0 0 367

Hát igazán nem sejthettem, hogy szerinted hibátlanok és érinthetetlenek.

 

 

yeah, yeah, whatever...

 

Előzmény: Wolff (363)
krz Creative Commons License 2004.10.18 0 0 366

bn sajat maga vallotta meg, hogy kettos mercevel mer.

 

a fidex kitalal vmit. bn elvi alapon elkezdi fikazni. mayd ezek utan bevallja, hogy persze az mszp egy masik lepeset is fikaznia kellene elvi alapon, de hat az azert megiscsak jo es fontos dolog volt.

 

en csak ennyit kerek. ha elvi alapon fikazunk, akkor fikazzuk mindket oldal lepeseit, ha megerdemlik.

 

de ebben a gazdpol temaban valahogy mindig oda jutunk vissza, hogy szegeny emeszpe igereteit a gonosz fidex ellenzekbol kikenyszeriti.

 

ez egyszeruen rohejes, mar ne is haragudj.

 

Előzmény: alfredoo (362)
pikdáma Creative Commons License 2004.10.18 0 0 365
Persze, mindig van remény, hiszen ott van az ellenfél, aki hibázhat! :-)
Előzmény: krz (357)
alfredoo Creative Commons License 2004.10.18 0 0 364

krz

 

igen de nincs megoldas. mert a halapenzt ugyanugy elteszi aki kapja aki meg nem kapja meg igy sincs tulfizetve.

 

fokozatosan. talan fokozatosan lehet lepni. de miert mondana le az orvos 800000 forintos jovedelmerol? eeger doktor sajnos bemondta a frankot! de nyilvan sejtettuk is.

Előzmény: krz (361)
Wolff Creative Commons License 2004.10.18 0 0 363
Hát igazán nem sejthettem, hogy szerinted hibátlanok és érinthetetlenek. Koherensen érvelnek? Nem. Hol a teljesítést követelik, hol meg maguk is elismerik, hogy mintha már nem lennének ott az ígéretek. Demagógia amit művelnek. Igen. Arról igazán nem tehetk, hogy hozzászólásod is az ellenzékkel foglalkozott. (Nem vagyok feltétlen híve az egyfelől másfelől típusú kiegyensúlyozásoknak. Vagy beszélünk valamiről és akkor senki nem látja bele a másik megjegyzéseibe, hogy a világon mindenről elmondta a véleményét. Vagy nem, de akkor legközelebb majd a mozambiki marhatartókról eresztek meg egy ezsmefuttatást a magyar ellenzék kapcsán, csak hogy a lelked ne fájjon.
Előzmény: krz (355)
alfredoo Creative Commons License 2004.10.18 0 0 362

krz

 

volt egy par dolog amire nem valaszoltal. arra gondoltam hogy ez annak a jele. es viszont csapkodtal es embereket bantottal meg. sem bn, sem wolf egyoldalusagat nekem nem nyilvanvalo.

 

viszont a fidesz kitalal valamit te (ne haragudj) szajkozod. ha ellenkezot talalt volna ki a fidesz azt szajkoznad. ha az allam nem akarna privatizalni de a fidesz verne a nyalat hogy nem vagyunk hajlandok tobbet fizetni akkor azt mondogatnad. az is ugyanolyan nepszeru lenne az embereknel.

 

itt nem az az allaspont hogy privatizalni KELL. hanem az az allaspont hogy hagyni kell a kormanyt kormanyozni. ha meg valami nem jo konkretan akkor arrol kell beszelni.

Előzmény: krz (360)
krz Creative Commons License 2004.10.18 0 0 361

ezenkivul szabad nekik a paalya. nem marad nekunk orvos. sajnos meg kell fizetni majd oket. vagy megdoglunk.

 

 

ez mar nagyon messze visz.

nyilvan nem maradhat igy mar kozeptavon sem a helyzet.

de pl egeszsegugyben ekkora bert emelni a kenyes kerdesek (halapenz, gyogyszerlatogatok, mukodesi privatizacio, stb) nelkul borzasztoan karos volt.

 

ez azert evidencia, nem?

 

Előzmény: alfredoo (359)
krz Creative Commons License 2004.10.18 0 0 360

nem doltem ki, de amikor vkirol viszonylag nyilvanvaloan kiderul, hogy emelkedett szakmai velemenye politikailag motivalt, akkor ott befejezem.

 

es mar ne is haragudj, de nem nagyon kaptam itt ma csapasokat ;)

 

Előzmény: alfredoo (358)
alfredoo Creative Commons License 2004.10.18 0 0 359

krz

 

a populista igeretek hulyesegek. de peldaul az 50% teljesen szukseges volt. tehat teljesiteni kellett.

 

nezd meg az orvosokat. tovabbra is meltanytalannak erzik a helyzetet. es lehet hogy joggal.!

 

ezenkivul szabad nekik a paalya. nem marad nekunk orvos. sajnos meg kell fizetni majd oket. vagy megdoglunk.

Előzmény: krz (357)
alfredoo Creative Commons License 2004.10.18 0 0 358

krz

 

ha nem haragszol nagyon sok vasarlo tulajdonosanak nem latom a nemzetiseget. de te sem. lehet hogy egy csomoban nagyon nagy a magyar tulajdon. csak eppen nem a magyar allam fennhatosaga alatt.

 

sajnalom hogy kidoltel. nagyon egyedul hagytak. pedig megmondom oszinten a rendesebbje, korrektebbje kozul valo vagy.

 

es itt is alltad a csapasokat. amig birtad...

Előzmény: krz (353)
krz Creative Commons License 2004.10.18 0 0 357

Az igérgetések teljesíthetőségét meg a populista szólamokat meg a végén maguk is elhiszik.

 

 

miert is ne? most erdemi esely van arra, hogy az emeszpe a teljesitett populista igereteivel es az ezek altal okozott (elmaradt haszon jellegu) sulyos karokkal egyutt megnyerje 2006-ot.

 

szoval lehet, hogy tenyleg lehet teljesiteni a populista igereteket?

 

Előzmény: pikdáma (354)
alfredoo Creative Commons License 2004.10.18 0 0 356

wolff

 

nyelvtant ritkan neezek, ritkan biralok.

 

jegyzem meg magyar multiknak is van egy csomo kulfoldi tulajdona. miert is nem itthon vasaroltak? mondjuk malevet?

 

ja hogy nem annyira hulyek?

 

a mondatod egyebkent rimel arra a regi tortenetre hogy a negerek iq-ja semmikeppen nem ter el a lakossag atlagatol. sot a negerek iq-jameeg nagyobb is. erre kezdtek mondani hogy akkor a negerek felsobbrenduek?

 

tehat a cseh vallalat aki mashol gyarmatosit az jo. nekunk is ez a kiut?

 

ezek a privatizacios vasarlasok bankhitelbol vagy befektetesi alapok penzebol tortennek. egyaltalan nem feltetlenul egy 'kulfoldi' befolyast testesitenek meg. csak a racionalis szemleletet. a profitra torteno mukodest. a magyar allam szerepenek csokkeneset. na ez az ami faaj!

Előzmény: Wolff (351)
krz Creative Commons License 2004.10.18 0 0 355

Valahol itt húzódik a felelőtlenség és a felelősség határa.

 

 

tudtam en, hogy vegul megis csak az ellenzekben lesz a hiba.

valahogy ereztem.

 

na csao ;)

 

Előzmény: Wolff (348)
pikdáma Creative Commons License 2004.10.18 0 0 354
"...meg a politikusok sem teljesen hulyek ;).."

Nem hülyeség ez, hanem gyávaság és félelem a hatalom elvesztésétől.
Az igérgetések teljesíthetőségét meg a populista szólamokat meg a végén maguk is elhiszik. Na ez már valóban hülyeség, de ott és akkor úgy tünik, hogy mindezt válallni kell és lehet.


Előzmény: krz (346)
krz Creative Commons License 2004.10.18 0 0 353

ja NEKUNK lehet gyarmatositani. masnak meg nem.

 

 

pontosan errol van szo. mindig a helyzet hatarozza meg a velemenyt.

 

azzal csak a luzereket (pillanatnyi kenyszerbol eladokat) szopatjak, hogy a tulajdon "nemzetisege" nem szamit ;)

 

 

Előzmény: alfredoo (347)
alfredoo Creative Commons License 2004.10.18 0 0 352

krz

 

igen igazad van. erre varunk. es ne haragudj de nem vehetem magamra amikor azt irod hogy nem latok a szememtol es csak az oldalam erdekeit veszem eszre es csak azt hangsulyozom. ez egyszeruen nem igaz. talan vannak ilyen levelezok de peldaul en nem vagyok ilyen. itt most nem is latok ilyet. itt peldaul te veeded ELVTELENUL a fidesz minden megnyilvanulasat, neha/neha ovatasoan egy egy kis eloldalazast megengedve.

 

itt volt a fidesz nemzethalal szovege. a nemzeti peticio. most a privatizacio. itt a korhazprivatizalas kerdese. a kettos allampolgarsag...

 

csupa csupa kampanyolos tema ahelyett hogy a nemzet dolgai intezodnenek.

Előzmény: krz (346)
Wolff Creative Commons License 2004.10.18 0 0 351
Alfredoo ez az aspektusa nekem eszembe sem jutott. (De kösz :) ) Mivel ez a mondat egyszerűen nem kevesebbet állít, mint hogy Csehország már a második legnagyobb európai cég lett. Vagyis aki leírta (és megjelentetéséért elég sokat fizetett) nem tud magyarul.
Előzmény: alfredoo (345)
alfredoo Creative Commons License 2004.10.18 0 0 350

krz

 

ha a fidesz nem lett volna populista, ha nem igert volna mindent orrba szajba akkor igazad lenne. de ez nem volt a helyzet.

 

most is a gaazaarak 50%-os CSOKKENTESE mellett kampanyol. nemzeti peticiot irogat minden baromsaggal tele.

 

mirol beszelunk?

Előzmény: krz (344)
alfredoo Creative Commons License 2004.10.18 0 0 349

pd

 

egyaltalan nem a populistabb part gyozott az utobbi valasztason. ez hazugsag. egyforman voltak populistak. es ugyanugy gyozhetett volna a fidesz is. partizezer szavazaton mulott. tehat ez az allitas nem igaz. ilyeten modon hazugsag.

 

nem a populizmusa miatt gyozott az mszp. gyozelme teljesen esetleges volt. miert talalnak ki ilyen nem igaz/hazug dolgokat?

 

hiszen teljesen vilagos hogy igazam van.

Előzmény: pikdáma (341)
Wolff Creative Commons License 2004.10.18 0 0 348
Hát nyilván ez volt a hozzászólás lényege. De mintha éppen azt hallanánk, hogy az új kormányprogram nem legitim, a régit kell teljesíteni. Nem azt mondja, hogy lám a kormány az új programmal (amiről egyébként megállapították, hogy pont 185 ígérettel van benne kevesebb, amit nehéz úgy értelmezni, hogy azokat teljesíthetőnek tartják) elismerte, hogy nem tudja teljesíteni az ígéreteit. Hanem azok teljesítését követeli. Ez szerintem elég lényeges különbség. Valahol itt húzódik a felelőtlenség és a felelősség határa. És nem túl koherens álláspont.
Előzmény: krz (344)
alfredoo Creative Commons License 2004.10.18 0 0 347

krz

 

elvileg ertheto a hozzaszolasom de a lengyel peldat izelgetnem hulyeseg volt mert lehet hogy egesz mas volt mint gondoltam. de barmilyen peldalozgatasrol beszeltem. az atlag dolog is ertheto.

 

ezenkivul wolf hozott egy cseh/bolgar peldat. miert nem tudhattunk errol? a fideszke miert nem hozta peldaul ezt ide? hiszen olyan jellemzo. csak ugye nehogy mar igazat mondjanak, nehogy mar korrektul, objektiven elemezzek a helyzetet.

 

hiszen a cseh/bolgar pelda ugy mutatja meg a hulyeseget a maga teljessegeben hogy csak na.

 

persze romaniai foldfelvasarlasi akcio is indult ha jol tudom. meg romaniai sztradaepites is. ja NEKUNK lehet gyarmatositani. masnak meg nem. rohejes! es miert lenne a tokebefektetes gyarmatositas.

 

a holland befektetesem rosszasagarol sem tudtal meggyozni. olyankor hallgatni szoktal? amikor a masiknak van igaza? orban viktornak milyen eletbiztositasa van? nn? az nagyon jo. merem ajanlani.

Előzmény: krz (337)
krz Creative Commons License 2004.10.18 0 0 346

Viszont most pont oda tendál a dolog, hogy nehéz lesz az igéreteket nem teljesíteni.

 

 

azert csak van vmilyen tanulasi folyamat.

meg a politikusok sem teljesen hulyek ;)

 

Előzmény: pikdáma (341)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!