Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2019.08.03 0 0 58

 

Én minden nap több receptet teszek fel a saját facebook csoportomba leírásokkal, képekkel és heti menü ajánlatokkal.

 

https://www.facebook.com/groups/lacibacsireceptjei

Étterembiztonságért Creative Commons License 2016.06.11 0 0 57

Felejtse el a mindennapos HACCP papírmunkát. Váltson online felületre a jelenlegi HACCP rendszerének megtartása mellett, 4900 Ft-os havidíjért. 
Az online oktatás és vizsgáztatás alkalmazásával jelentős időt és pénzt spórolhat, akár 1000 Ft/fő.
http://ehaccp.hu/

kinderpanzió Creative Commons License 2015.10.29 0 0 56

Sziasztok!

 

Két szakácsot keresünk Ausztriába,  Villach régiójában levő panziónk meleg konyhájára! 

 

Elvárások:

- önálló FŐZNI TUDÁS, kb. 100 fő részére.

- menü összeállítás

- alapanyag kezelés

- megbízhatóság

 

Magyar személyzetnek köszönhetően nem feltétel a német nyelvtudás.

 

Amit kínálunk:

 

fizetés mellett teljes étkezési ellátás, szállás külön és felújított szobákban, bejelentett munkaviszony és  az ezzel járó egészségügyi és egyéb juttatások, valamint a túlórák is fizetve vannak!

 

 

 

Bérmegjelöléssel, fényképes szakmai önéletrajzot a megadott mail címre kérjük küldeni:  kinderpanzio@gmail.hu

papri Creative Commons License 2004.12.23 0 0 55
senkinél nincs karácsonyi menü?
Előzmény: papri (54)
papri Creative Commons License 2004.12.19 0 0 54
hahó! naszóval. véglegesült a karácsonyi menünk: marinált busa-rántottbusa,ezt egy hagymás ecetes páclébe 2-3 hétig érleljük,ennyi idő alatt a szálkák megpuhulnak. (nem biztos,hogy ez a marinálás,mi így hívjuk) tárkonyos szarvasraguleves currys karaj,kukorica kuszkusszal sült kacsa,vegyes salátával somlói kinél mi lesz a menü? kíváncsi vagyok
makeup Creative Commons License 2004.12.06 0 0 53

 Párizsi szelet foghagymástejfől, reszelt sajt ---- KÁRPÁTI BORZACSKA ---- néven fút az is finom. A rántottszeletet kipróbáltam isteni lett az olaj mennyisége kb. 15 szeletnél nem érte el az  1 dl-t. nem csőpögött  és a lányom imádta.

2. verzió ezután, de a kolbászos pogi isteni. Valami bődületesen rossz kolbászt sikerült vennem és nem volt szivem kidobni, vendégek jöttek és pogiba került. mindenki dicsérte de ilyet nem sürün esznek. Mostanában kenyérsütésben utazom illetve kifli és társai próbálkozás az életem. grillezve csináltam oldalast, nyársra fel zsir nélkül, habár isteni a zsiros buci hagymával de megpróbálom visszaszoritani. Amig szakács voltam nem voltak súlygondjaim most vannak, de lehet, hogy a bébi miatt is van de IMÁDOK ENNI, de főzni is.

Előzmény: papri (52)
papri Creative Commons License 2004.12.04 0 0 52

az 1.est én is halottam,elvileg jónak kell hogy legyen.

maradjunk a rántotthúsnál, felénk karajból készül,csak egy kicsit klopfolvamés egy éjszakára fokhagymástejbe áztatjuk. ístenifinom

olyat is halottam,hogy a kész húsra fokhagymás tejfölt kenünk.

Előzmény: makeup (51)
makeup Creative Commons License 2004.12.03 0 0 51

Köszi mindenkinek, nekem a kettő között van ( 50-100) tehát várok egy kicsit még.

Más:

A héten olyan helyen voltam ahol igen sok és sokféle ember volt és ott hallottam két dolgot.

1,  Nagyon finom a rántotthús ha panirozás után tepsit ki olajozunk ici-picit majd belehelyezbe a hússzeleteket a szeletek tetejére is hasonló mennyiség majd sütöbe megsütni. Állítólag jobb, mint a hagyományos.

 

2, hússzeletek tójásba sajtba forgatva, jénaiba téve tejszínnel leöntve sütöbe, izesítés egyénileg.

 

Szerintem mind akettő jól hangzik kipróbálás után írok.

papri Creative Commons License 2004.12.03 0 0 50

50.

szerintem nekem nem volt 100 hozzászólásom mikor ezt nyitottam.

a szakikat meg nem én tüntetem el.

más téma:karácsonyi menü kinél mi?

 

nálunk marinírozott hal,kakaspörkölt júhtoros sztrapacskával és/vagy curryskaraj kuszkuszzal. levesen még gondolkodunk.

 

Előzmény: Érett Gyümölcs (49)
Érett Gyümölcs Creative Commons License 2004.12.01 0 0 49

* hogyan lehet topicot nyitni. Eddig semmilyen utalást nem találtam rá,*

 

Neked még sajnos sehogy, mert kell hozzá legalább 100 (?) hozzászólás. Kérj meg valakit, hogy nyisson helyetted. Azt hiszem, nekem sincs még jogom ehhez.

 

De mi lett ezzel a topikkal? Hol vannak a szakik?

Előzmény: makeup (48)
makeup Creative Commons License 2004.12.01 0 0 48
Kicsit eltüntem bocsi. Magán kérdés, hogyan lehet topicot nyitni. Eddig semmilyen utalást nem találtam rá, de te biztos tudsz segíteni. Mivel jelenleg másban utazom, mint a hivatásos főzés ezt szeretném megosztani másokkal illetve inkább segíteni a hölgyeknek ami lényeges és ez a varázsszó ingyen. Köszike.
Előzmény: papri (47)
papri Creative Commons License 2004.11.28 0 0 47
akit érdekel a zöldségfaragás: elelmezesvezetok.hu fönt vannak az újság régebbi számai és van ilyen rovat.
spinello Creative Commons License 2004.11.20 0 0 46
Pörög ám a topic,hol vannak a szakkácsok?
papri Creative Commons License 2004.11.12 0 0 45

aha.eddig csak a bevegdalt pórét hallottam vízbe rakni,mert akkor nyílik ki.

 

Előzmény: spinello (44)
spinello Creative Commons License 2004.11.11 0 0 44
azé me,a jeges vízben kinyílik a retek,paradicsom,stb.
Előzmény: papri (43)
papri Creative Commons License 2004.11.11 0 0 43

semmi gond. köszönöm. továbbgondoltam a rózsát:elő kellene főzni különben a vékony szirmok barnára sülnek,a közepe meg nyers maradhat.

jeges vízbe azért tenném,hogy ne fonnyadjanak,de mi miatt lesznek szebbek??

valóban nem sokan,írnak-tok ide.

mindenkinek kívánok közlési ingerenciát :) 

Előzmény: makeup (42)
makeup Creative Commons License 2004.11.11 0 0 42

Bocs, hogy nem válaszoltam. A rózsa igazán szép ötlet így tovább. Azttudod, ha répát, vagy paradicsomot retket formázol szebb lesz ha jeges vízbe teszed?

Ide se sokan írnak mi van csak nekem van közlési ingerenciám?

Előzmény: papri (41)
papri Creative Commons License 2004.11.05 0 0 41

tényleg nem semmi menüsor. ezekre hány órád volt?

a hidegkonyhát én is szeretem megenni :) a díszítést már nem annyira,a meleg díszek viszont egyre jobban érdekelnek.

most egy krumplirózsát ötöltem ki,krumplit nagyon vékonyra szeletelünk,legjobb szeletelővel rózsát csavarunk belőle(egy szeletet összecsavarunk és köré tekerjük a többit)fogpiszkával rögzít,és bőolajba sütjük.aztán a fogpiszkát kivesszük,elvileg a krumplinak egybe kell maradni.

Előzmény: makeup (40)
makeup Creative Commons License 2004.11.05 0 0 40

Ez is kedvezőtlen irányba változott. Ha lesz tételsorod akkor esetleg egy két ötlettel tudok szolgálni. a saját vizsgámon jóljöttek a az öreg Gundel, Túros Venesz féle tanítások. Az én menűsoromat soha nem felejtem el, mert a leggányosabbat én húztam.

Előétel: Orosz hússaláta,

Leves: Eróleves royal

Főétel: Bélszin Pompadúr

Desszert: csokoládé pudink ( főzőtt-vízben gőzőlt fajta)

Nem könnyű eset, de vizsga végére csak egy csésze levesem maradt mert a szakoktatok felették.

Így jártam de a szívem csűcske az a hidegkonyha imádok díszíteni habár pocsékul rajzolok és tiszta ideg vagyok az aprólékos munkától ezt még is szeretem. Ha jó séfed akkor segít a vizsgával. Egy kalappal.

 

              

Előzmény: papri (39)
papri Creative Commons License 2004.11.05 0 0 39

én jamieoliver természetes kovásszal készült kenyerét próbáltam. hogy milyen lett?legyen elég annyi,hogy nem ettük meg :(

szekszárdra járok,ez az utolsó évem,egy hét gyakszi egy hét elmélet.

én is váltogatnék,de nem lehet otthagyni az éttermet az ő beleegyezésük nélkül(ki engedné el az ingyen munkaerőjét)

sajnos tanulni nem tudsz helyettem,de azért köszi  

Előzmény: makeup (37)
Zitka Creative Commons License 2004.11.05 0 0 38
Barnamártás port is természetesen lehet kapni a Nagycsarnok aljában, az ÁZSIA boltban. A saját csomagolású, celofánzacskós kiszerelésben. Ne kérdezzétek, miből van :-), szerintem nagyrészt étkezési keményítő, plusz aromák. 50 g-os csomag talán százegynéhány forint.  Láttam bernimártás port is, meg néhány egyebet, de a fűszerek sokkal jobbak voltak. :-)
Előzmény: Érett Gyümölcs (34)
makeup Creative Commons License 2004.11.05 0 0 37

Frissel még nem találkoztam, csak szárítottal. De állítólag most már bio boltokban lehet kapni. Jelenleg én házi kenyérben utazom most ez a mániám.papri melyik suliba jársz és mikor végzel? Gyakorlati idő most mennyi?

Nálunk 1 hét suli 1 hét gyakorlat volt. Én a régi Belvárosi VV.-nél voltam most azt hiszem taverna a neve. az akkori oszt.vezezető a mostani igazgató ilyen az élet.

A véleményem az jobb mindig más helyen kezdeni, mert ahány konyha annyi séf. Több lesz a rutin. Éb fél évente más helyet kértem így kb. 5-6 étteremben voltam gyakorlaton. kicsit húzosvolt a beilleszkedés de végül minden ment a maga útján. Ha kell segítség a vizsgádra írj és megpróbálom az " emlékeimet" összesedni.

Előzmény: spinello (35)
papri Creative Commons License 2004.11.04 0 0 36

végül is tényleg nem bonyolult(konyhán)

szarvasgombát?nemtudom.

szarvasgomba.hu -n lehet rendelni gombát saját levében(ez mi?),olívaolajban,vargányával vagy csiperkével keverve mártásként.

Előzmény: Érett Gyümölcs (34)
spinello Creative Commons License 2004.11.04 0 0 35
Hol lehet vásárolni friss szarvasgombát?
Érett Gyümölcs Creative Commons License 2004.11.04 0 0 34

>készítenek étterembe igazi barnamártást!?

 

Merem remélni, hogy igen. A jobbakban legalább is így tapasztaltam. Nem nagy ügy, hiszen konyhai maradékokból van tulajdonképpen. A csontot kell lepirítani, hozzá a zöldségek úgyis ott vannak. Aztán a leeső nyesedékekből egy valamirevaló konyhán mindig főznek alaplevet, azzal engedik fel. A többi (fűszer, par.püré, stb.) szintén van egy éttermi konyhán.

 

>nem tudjátok lehet e kapni boltba kis kiszerelésben?

Nem tudom, nem láttam még.

Előzmény: papri (30)
makeup Creative Commons License 2004.11.04 0 0 33

Kérdés mire vagy kiváncsi, ahogy tanultuk vagy ahogy én magam kikisérleteztem?

Ha az utóbbi, resztelt máj= csikokra vágva, hagyma űveges rá a máj átpiritani, füszerek- bors, majoranna, ha szereted foghagyma ( én szeretem) pirospaprikával megszórni esetenként ha van rá lehetőséged paradicsom, paprika apróra vágva. Megforralva egyszer lezárva sózhatod. Én kb. így szoktam.

Rántott ha sertés= vékonyra szeletelve ha van rá időm foghagymástejbe áztatva, hanincs úgy is jó , kis borssal megszórva panírozni. Sütésben a titok, egy oldala megsütve fordításkor kicsit megszúrkálni- én fedő alatt szoktam sütni és elég gyorsan kész van. Nem szabad úgy sütni, mint  a s. szeletet hanem inkább, mint a gombát.

Remélem jól beválik.

Előzmény: stefiadri (24)
papri Creative Commons License 2004.11.04 0 0 32

metróban csak nagyre emlékszem,de beugrott,hogy tescoba van üveges.

szarvasgomba.hu más nem jut róla eszembe,még nem kóstoltam

Előzmény: spinello (31)
spinello Creative Commons License 2004.11.04 0 0 31
A METRO-ban nézd meg,de a münyag barnamártás meg sem közelíti az igazit.Azmellett,hogy drága,még csak nem is hasonlít a főzöttre.Más.A májat közvetlen tálalás előtt szokták elkészíteni.Beszélgessünk kicsit a szarvasgombáról is.
Előzmény: papri (30)
papri Creative Commons License 2004.11.04 0 0 30

készítenek étterembe igazi barnamártást!?

én szeretem a porbol készültet(igazit még nem ettem)

nem tudjátok lehet e kapni boltba kis kiszerelésben?

Előzmény: Érett Gyümölcs (29)
Érett Gyümölcs Creative Commons License 2004.11.04 0 0 29

Ennek örülök, egyetértünk. :-)

Sokszor éppen azért megyek étterembe, hogy olyan ételt egyek, amit otthon túl macerás elkészíteni. Pl. egy igazi jó barnamártáshoz idő és sok hozzávaló kell, de hozzáértés is. Ha porból készítettet tálalnának elém az étteremben, biz'isten kifordulnék, otthagynám. Azonnal megérzem benne az ízfokozókat, műízeket.

Előzmény: papri (28)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!