Keresés

Részletes keresés

NevemTeve Creative Commons License 2004.12.11 0 0 7
"tar: /dev/sg1: Wrote only 0 of 10240 bytes
Na ez mitől lehet?"

Nem tudni írni (write(2)) a szalagra... esetleg próbáld ki más programmal is (cp,dd,echo) hátha kiderül valami...
Előzmény: Filburt (5)
gamorra Creative Commons License 2004.12.10 0 0 6
Filburt! Ha erre jársz leírhatnád, hogy kell konfigurálni az AMANDÁT. Most nincs kedvem sokat szívni, és azért nem látszik olyan egyszerűnek. Előre is kösz! G.
Filburt Creative Commons License 2004.11.10 0 0 5
Mivel a top 150-ben nem találtam archiválós topicot, folytatnám itt.

Amanda + sima DLT-vel tök jól megy a mentés.

Most próbálom amandát összelőni egy 10 slotos library-val, hátha az is sikerül.

A /dev/sg1 a changer, a /dev/sg2 pedig maga a tape drive.

Műveleteket tudtommal a changeren végzünk, ezért:

# mtx -f /dev/sg1 load 1 .......... első slotban lévő kazi megy a drive-ba
# mtx -f /dev/sg1 status ......... minden rendben van,
# tar -cvf /dev/sg1 /tmp/blablabla.txt
tar: Removing leading `/' from member names
/tmp/blablabla.txt
tar: /dev/sg1: Wrote only 0 of 10240 bytes
tar: Error is not recoverable: exiting now

Na ez mitől lehet?


Filburt
NevemTeve Creative Commons License 2004.10.12 0 0 4
Én még sose láttam ilyen csodát, de hálózati gondom már számos akadt;) A tcpdump tud a loopback adapteren is hallgatózni: "tpcdump -ilo"
Előzmény: Filburt (3)
Filburt Creative Commons License 2004.10.11 0 0 3
Bocs a kesoi valaszert, tovabba kosz az eddigieket.

Az igazi gond az, hogy gyakorlatilag localhosthoz keptelen kapcsolodni, es ez az, ami faj. A troubleshoot meg csak duma, nem hozott megoldast. De ugy latom, rajtad kivul itt meg nem sokan ettek ilyet. B-)))

Filburt
Előzmény: NevemTeve (2)
NevemTeve Creative Commons License 2004.10.07 0 0 2
Egy tcpdump vagy hasonló szoftvereszközzel kellene figyelni a hálózati forgalmat... persze lemezhely kell hozzá...
Előzmény: Filburt (1)
Filburt Creative Commons License 2004.10.07 0 0 1
Jaja, csak azt nem tudom, hogyan 'merjem ki' a dolgot. Total random jon elo es nem talaltam meg semmi olyan okot, ami ezt okozhatna. Most emeltem a timeout-okon, aztan meglatom mi lesz.

Azt jol lattam, hogy ha van 4 kliensem, a Backup Selections-ben csak azt tudom kivalasztani, hogy milyen konyvtarakat/file-okat mentsen, de azt nem, hogy az melyik kliensen van? Ez bajt nem okoz, csak csunya...


Filburt

Előzmény: NevemTeve (0)
NevemTeve Creative Commons License 2004.10.07 0 0 0
Pedig ezek hálózati problémák... nem a program gonoszságán múlik a dolog, ő a kerneltől kap hibajlezést... esetleg azt lehetne beopciózni, hogy ha nem megy próbálkozzon újra...
Filburt Creative Commons License 2004.10.07 0 0 topiknyitó
Azt hiszem, nem en vagyok az egyetlen, aki ezt az eszkozt hasznalja a kulonbozo rendszerek menteseinek lebonyolitasara, viszont meg egy pici topic sem szolt rola, ugyhogy gondoltam nyitok egyet. Mar csak azert is, mert van 1-2 kerdesem, amire eddig nem talaltam valaszt.

Adott egy Master server, aki egyben Media server is, meg 4 kliens, amiknek a menteset intezi. A mentesek _altalaban_ gond nelkul lefutnak, de van, amikor pl.

Backup on client db1 for user root by server db1 failed.

Status = network connection broken.


uzenetet kapok. Ez azert vicces, mert ez nem is egy halozati kliensnel fordul elo, hanem magan a master serveren jon az uzenet, tehat sajat magahoz nem tud kapcsolodni.

Masik kedvencem a 24-es statusz, 'socket write failed', vmelyik kliens es a master kozott.

Ezek a mentesek le sem futnak. Vannak olyanok, amik hibara futnak, de ujra probalkoznak es azutan mar minden rendben.

Amit eddig talaltam leirast, illetve hibabejelenteseket, azok mind a 4.x-es sorozatrol es Sun-rol szoltak, itt meg 5.1-es NB van, RedHat 3.0-val, szoval tanacstalan vagyok.

Mi ezzel a tapasztalatotok?

Filburt

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!