Keresés

Részletes keresés

mauterer Creative Commons License 2014.03.13 0 0 193

a lemaradt kép, bocsi!

mauterer Creative Commons License 2014.03.13 0 0 192

Az előzőből lemaradt a fénykép:

mauterer Creative Commons License 2014.03.13 0 0 191

Az alábbi gondom van nem tudom, hogy vírus vagy más: Firefoxot használok ha jól emlékszem 27.0 verzió, úgy kezdődött, hogy a weblapok néhány szót zölddel aláhúzott és egy linket képzett amire ha rákattintottam egy reklám oldalra vitt át. Lefuttattam a NOD 32 online scannert és az alábbi kép fogadott:

 

 

 

ez mi lehet????

Köszi a válaszokat.

zsanda01 Creative Commons License 2012.11.01 0 0 189

Sziasztok!

NOD32 Antivirus 4-et használok. Meg tudná mondani valaki, hogy a program mely összetevőit kell hozzáadni az automatikus indításhoz/induláshoz? Nem szeretem mindig külön megnyitni az alkalmazást, szeretném, ha az automatikusan betöltődne, frissítene. Próbálgattam a dolgot, de a kernellel való kommunikációs problémával kapcsolatos hibaüzenetet kapok mindig.
Előre is köszönöm!

fafinettex Creative Commons License 2009.11.26 0 0 188
Köszi a segítséget! A honlapon bár fent van, hogy hogyan kell eltávolítani, de úgy már próbáltam és továbbra sem sikerült... Csökkentett módban viszont ment:) Szóval köszi szépen mindkettőtöknek!!
harpokratesz Creative Commons License 2009.11.26 0 0 187
szerintem nézd meg a NOD32 honlapját (hu), ezen biztos lesz útmutató a végleges eltávolításhoz. nekem NOD-om van, ha jól emlékszem kicsit másképp kell eltávolítani, mint általában a többi programot. ha nem lenne útmutató, írj nekik, segítenek.
Előzmény: fafinettex (185)
locsemege Creative Commons License 2009.11.26 0 0 186
Noha nincs Windows-om, de a megfejtés szerintem az lesz, hogy csökkentett módban indítod - nyomkodod az F8 billentyűt a boot-olás kezdetétől -, s úgy szerintem leszedhető lesz.
Előzmény: fafinettex (185)
fafinettex Creative Commons License 2009.11.26 0 0 185
Sziasztok!

Légyszi valaki segítsen!! Alig több mint egy hónapja vettem a laptopomat (Asus K50IJ), és az üzletben raktak rá ESET Smart Security 4-t, ami csak egy próbaverzió, és 30 nap elteltével kiírta hogy vegyem meg a teljes verziót. Nos, fizetni nem szeretnék érte, szóval gondoltam teszek rá egy másik vírusírtót, amivel van egy kis gondom: a próbaverziót egyszerűen nem bírom letörölni. Már próbáltam mindenhogy, de nem megy...:( Légyszi-légyszi valaki segítsen!!!! Előre is köszi!
challenge24 Creative Commons License 2009.10.09 0 0 184
Az IT biztonság vezető cégei mutatják meg Neked a hackelés jövőjét! --
Meghívó a MAVE által szervezett Ethical Hacking című előadássorozatra

Ethical Hacking workshop:

Az Ethical Hacking Konferenciát a Magyar Villamosmérnök- és
Informatikus-hallgatók Egyesülete (MAVE) szervezi. Az IT security
legjelentősebb képviselőit hívtuk meg, hogy a biztonság, hackelés
legfontosabb kérdéseit és válaszait mutassák be. A workshop október
12-16. között lesz Budapesten, a hét mind az öt napján lesznek
előadások, de természetesen van lehetőség csupán egy vagy néhány
előadás látogatására is, a regisztráció ebben az esetben is szükséges,
de kötelezettséggel nem jár. Regisztráció és további infó:
http://www.eestec.hu/ethicalhacking

A rendezvény angol nyelvű, a részvétel magyar és külföldi érdeklődők
számára egyaránt ingyenes. A részvétel feltétele a regisztráció a
workshop hivatalos oldalán: http://www.eestec.hu/ethicalhacking

Az Ethical Hacking workshop programja:
Hétfő (okt. 12.) délelőtt: 'Surviving the theatre of war on the web'
(SilentSignal),délután: 'Backtrack distribution' (NetAcademia)
Kedd (okt. 13.) délelőtt: 'Digital fingerprint' (avagy a felhasználói
tevékenység nyomai különféle informatikai eszközökben) (Kovács
Zsombor), délután: 'Scanners, Spoofing, Wireless tools' (NetAcademia)
Szerda (okt. 14.) délelőtt: 'Az informatikai biztonság jogi háttere'
(magyar nyelvű előadás) (dr. Ágnes Dudás), délután: 'Security'
(Balabit)
Csütörtök (okt. 15.) délelőtt: 'Is there a lawyer in the lab? - Unsafe
or Unwanted Applications' (Juraj Malcho, az ESET víruslaborjának
vezetője), délután: 'Viruses - live session, demo' (ESET)
Péntek (okt.16.) délelőtt: 'Network coding' (László Czap, Crysys Lab),
délután 'Trusted Computing and the open source, analysis of hardware
elements' (SEARCH-LAB)

A program helyszíne a NetAcademia oktatóterme, pontos cím: 1075
Budapest, Kéthly Anna tér 1. (Közel a Blaha Lujza térhez.)
A programról részletesebb információ a honlapon található!
http://www.eestec.hu/ethicalhacking
locsemege Creative Commons License 2009.08.14 0 0 183
Gondolom, nem így akartad írni:

Megvásárloható antivírus könye
Előzmény: tatalaldki (182)
tatalaldki Creative Commons License 2009.08.13 0 0 182
Helló!

Készítettem egy vírusírtókkal foglalkozó linkgyűjteményt, amit szeretném, ha valóban hasznos lenne ezért ha van olyan link ami jó lenne ha belekerülne akkor azt szívesen venném tőletek. :)

http://virusirto.linkdoboz.hu/

Koszonom a segítséget!

harpokratesz Creative Commons License 2009.04.25 0 0 181
A második problámánál, szerintem karanténba tette. Ezt le tudod ellenőrizni a NOD programban, megnézed a karantént, ha ott van, onnan kitörlöd (egér-jobb klikk-törlés).
Előzmény: Törölt nick (178)
harpokratesz Creative Commons License 2009.04.25 0 0 180
Ha riaszt vagy keresés közben talál valamit a vírusírtó, akkor mindig csökkentett üzemmódban kell a vírusírtást végrehajtani, mert az a biztos, így eltűnik a gépről végleg (kivéve néhány esetet). Érdemes még spyware írtót is lefuttatni a vírusírtó után, szintén csökkentett módban. A rendszervisszaállítást előtte ki kell kapcsolni a gépen, majd a normál üzemmód visszaállítása után bekapcsolni.
Nagyon jó és ingyenes spyware írtó pl. az a-squared free, a próbaverziósak közül a Counter Spy.
Előzmény: Törölt nick (179)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.24 0 0 179
csak eltűnt, mint szürke szamár a ködben -> mármint a trójai.
Előzmény: Törölt nick (178)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.24 0 0 178
Sziasztok. Mostanában két trójai is megtalált, a probléma a következő: az első esetben elvileg elvégezte a Nod32 az irtást, mégis ötpercenként feljött ugyanaz a figyelmeztetés ugyanarra a trójaira. Aztán valahogy, csökkentett módban kiirtotta, azóta csend van, de tulajdonképpen nem tudom, mikor és hogyan sikerült, mert nem írta ki, hogy megtalálta és irtotta, csak eltűnt, mint szürke szamár a ködben.
A probléma az újabb esettel van: a mostani trójainál felugrik a riasztásablak, nincs rajta "Törlés" gomb, csak "karanténba helyezés" - ez ki van pipálva, ennek ellenére azt írja ki, hogy nem választottam ki a teendőt, az ablak bezáródik anélkül, hogy bármit is csinálna a program. Ilyenkor mi van?
(Legális, rendszeresen frissített adatbázissal.)
BluesD Creative Commons License 2009.04.23 0 0 177
Rendben, köszönöm.
Előzmény: harpokratesz (176)
harpokratesz Creative Commons License 2009.04.23 0 0 176

letörli a gépről, de azért legyél éber, utána még egyszer-kétszer csináljál víruskeresést. a vírusok egyrészének szokása, hogy újra letöltődnek az internetről.

Előzmény: BluesD (175)
BluesD Creative Commons License 2009.04.23 0 0 175
Üdv!

Egyszerű kérdésem lenne: ha a karanténban (Eszközök->Karantén) lévő egyik vírusra rákattintok jobb gombbal, majd az Eltávolításra megyek, akkor az azt eredményezi, hogy letörlöm a gépről a vírust? Vagy csak a karanténból törlöm?
lacoos026 Creative Commons License 2009.04.18 0 0 174
Szia!

Mielőtt az ESET-et újra telepítetted, csak simán törölted a programot és kész?
Mert egy ismerősöm is így járt.
Megoldás az, hogy mikor törlöd a programot, minden mappáját törlöd, még a rejtetteket is.
Megnyitod a regeditet és onnan is törölni kell az ESET bejegyzéseket.

Újraindítás és ekkor jöhet az újra telepítés.
Előzmény: Black Dragon (171)
Black Dragon Creative Commons License 2009.04.07 0 0 173
Már nekem is normálisan működik, de sajna azt tapasztaltam, hogy nem mindent "lát" :( Tegnap lefuttattam a kicsit lejjebb említett Dr.Web exe verzióját, és bizony talált néhány veszélyes trójait! Igaz, hogy csak a bútolható CD verzióval tudtam kinyírni őket, de végül rend lett :))) A Nodi simán elsiklott felettük :( Persze ettől függetlenül továbbra is Ő marad, de hetente 1x lefut az említett másik is :)
Előzmény: Tibicske666 (172)
Tibicske666 Creative Commons License 2009.04.03 0 0 172
Szia!
Hasonlóképpen ugyanazt használom, mint te és a beállításaim is ugyanazok, de nekem semmi problémát nem okozott.
Előzmény: Black Dragon (171)
Black Dragon Creative Commons License 2009.03.05 0 0 171
Sziasztok!
A problémám a következő! Az ESET Smart Security van a gépemen. Itt kínlódok napok óta, mert az indexet nem tudom rugalmasan használni, hiszen a topicokat nem tölti be a FF, vagy csak nagyon sokára :( A freemail fiókok sem hajlandóak megnyíni. Ha kikapcsolom a tűzfalat, megy rendje módja szerint minden. Most telepítettem újra az ESET progit, de semmi változás! Van valakinek tippje, hogy mi lehet a bibi?...Alapban van minden beállítás..
Köszi :)
tomtyi Creative Commons License 2009.03.05 0 0 170
Előzmény: aulac (169)
aulac Creative Commons License 2009.03.03 0 0 169
Live CD beszerzése. Cd-ről indítás. Víruskeresés, törlés.

Ezt hajtsad végre

TC futtatása. Szükséges adatok kijelölése. CD író program futtatása.

Format C:

Win újratelepítése.

Bódottág van. :o)
Előzmény: subber2 (166)
csiriprelek Creative Commons License 2009.03.03 0 0 168
Sziasztok! A nod levélszemét szűrőjével csak a microsoft outlook kompatibilis vagy lehet másik levelező rendszerrel is összepasszintani esetleg? Sajnos nem tudok jelszót adni a microsoft outlookhoz, hogy használni tudjam:-(

harpokratesz Creative Commons License 2009.02.13 0 0 167

trójaiból egy is sok, ha veszélyes (legtöbbjük az). nézz át az Antivírus Centrum - kezdőknek is című topikba, ott kapsz tanácsot, mit tegyél.

remélem mindig a legfrisebb NOD verziót használod és nem valami hekkelt változatot, ami nem frissíti magát, különben szart se ér. a trójaiakat is írtja a NOD, de nem mindegyiket. ha visszajönnek a gépre, az rossz jel. csökkentett üzemmódban kell a vírusírtást csinálni ez esetben és nyomtalanítani a gépet, de a többi infót az említett topikban találod meg.

Előzmény: subber2 (166)
subber2 Creative Commons License 2009.02.13 0 0 166
Csak reflektálnék, hasonló ügyben. A mi gépünket trójaiak lepték el. Végrehajtottam vírusirtást kiterjesztett heurisztikával is, egy ideig minden oké, de aztán megint jelez, mintha semmi sem történt volna. Egyébként a NOD-dal le lehet szedni a trójaiakat is? Valami XP Police-t akar mindenféleképpen rámsózni, hogy majd azzal. De ebből nem kérek. Valami tanácsot adjatok, nem akarom elveszíteni a dokumentumaimat.
Előzmény: cerebrum (164)
Via Galvani Creative Commons License 2009.01.17 0 0 165
Üdv. Kaptál erre (máshol) választ? Megoldódott a dolog? Azóta is NOD-ot használsz. Tanulságok?
Előzmény: cerebrum (164)
cerebrum Creative Commons License 2008.12.02 0 0 164
Üdv!

Az mitől lehet, hogy a NOD mostanában folyton feldobálja a kis piros ablakokat (úgy kb. 5 percenként), hogy ezt meg azt talált, ám ha teljes rendszervizsgálatot csináltatok vele (akár normál, akár csökkentett módban), akkor semmit nem talál, és a továbbiakban is folytatja a riasztgatást? Már erősen fontolgatom, hogy átállok valami más, felhasználóbarátabb víruskeresőre, mert amúgy is halálra tud idegesíteni, hogy az ilyen risztások esetén SEMMIT nem lehet csinálni a fertőzött fájlokkal (a törlés gomb - amit soha nem lehet kiválasztani - ezek szerint csak dísznek van ott?), csak maximum leokézni, hogy igen vetted az adást, illetve egy másolatot a karanténbe rakni, amivel megint nagyon sokra megyek, ha 5 perc múlva megint ugyanazzal riaszt be. Csak aztán mikor körülnézek, és azt látom, hogy mindenki agyondícséri a NOD-ot, mindig meggondolom magam. :-))

Amúgy most néztem, hogy mikor csökkentett módban futtatom le, akkor ezt írja ki:

Error occured while scanning operating memory. System memory cannot be
scanned (the kernel service is not running or an error occured while
loading nod32.vxd).

Ez lehet a hiba oka?

Előre is köszi a segítséget!
GAgyiXyXy Creative Commons License 2008.11.04 0 0 163

Sziasztok!!

Ez a TSR.boot nálam is előjött. Két vatta új lemezen, valamint egy ősrégi vinyón.

Közös bennük, hogy mindegyiken az OS/2 van, HPFS és JFS fájlrendszerrel, bootmanager nélkül. Szóval szerintem ez nálam vakriasztás. Mind boot-olható, mind C: akar majd lenni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!