Keresés

Részletes keresés

Krisztina58 Creative Commons License 2021.08.06 0 0 35

Kedves Zsur! Milyen gép ez? Neve, márkája? Sajnos a fotóról nem derül ki...

Előzmény: ZsuR (31)
Öko Influencer Creative Commons License 2020.11.15 0 0 34

Ez a legjobb levél összeszedő megoldás a kertben a fűnyíró. 

 

PeatBócsa Creative Commons License 2019.09.24 0 0 33

Sziasztok!

Szeretnék egy lombszívót vásárolni, lehetőleg elektromosat. A kertünk nem kicsi, nem is hatalmas, viszont van benne egy hatalmas nagy diófa, pár fenyő, mogyoró, nagy bálványfa, stb, szóval változatos a levelek mérete és formája. Kipróbálásra volt nálam egy 2600W-os Einhell lombszívó, aminél úgy gondolom hogy erősebbet szeretnék.

Ami a kérdésem: Az AL-KO Hurricane 2400-on kívül melyik gépnek van előgyűjtője? Az lenne a jó, ha találnék egy olyan gépet ami kellően erős hogy felszívja a diót, (pl néztem a Black & Decker gw3050 gépet) de előgyűjti is a diót-mogyorót hogy ne menjen tönkre a szecskázója. Vagy darálja le nekem a diót, az is jó :)

Előre is köszönöm a tippeket!

 

bohrer Creative Commons License 2018.12.29 0 0 32

Ez a levélfúvó a friss porhavat el tudja fújni ? Benzinmotorosok rendszerint kisebb teljesítményűek és azzal el lehet, illetve a benzinmotoros permetezővel is van aki szokott havat fújatni.

Előzmény: ZsuR (31)
ZsuR Creative Commons License 2018.11.24 0 0 31

Huh, de regen csend van itt! :))

 

Szeretem a level porszivomat... nem nagy eresztes, a kertem meretenek pont megfelelo - no meg a sufniba is eppen befer... a hibajaval kezdem... a tologatasa nehez, mert a kerekei kicsik...

 

Az elonye viszont hatalmas!!! Levelfujoval kombinalva hasznalom, hogy ne kelljen annyit tologatni a porszivot.  Egy savba fujom ossze a leveleket a fuvon, es azt konnyen felszivja.  Ledaralja, es a zsakbol az agyasokra uritem a daralekot.  Csodalatos takaras, vedelem telre a level daralek - es tapanyag utanpotlas a faknak, bokroknak, viragoknak.  A talaj szerkezetet is javitja - gazdag erdei talaj lett az kezdeti agyagosbol.

 

 

Aztan vannak mas kedvencek it - egy levelfujo, amivel a csatornabol is ki lehet fujni a szaraz leveleket... korai karacsonyonyi ajandekom :)) magamnak :))

 

Johetnek a falevelek!!! :))

Bumburnyaaak Creative Commons License 2018.03.30 0 0 30

Aki vállalkozik, fenntart kerteket esetleg társasházi gondnok, annak nagy segítség. Nagyon jól tisztít mindent, tavasszal a téli szemetet akár legyen az vizes platánlevél.igaz, én a szívót butaságnak tartom, zsákkal meg pláne.

Egy husqvarna 525bx et használok 2éve és majd egy embert megspórol. Ára se volt húzós ugyh bátran ajánlom tehetőseknek otthonra is. Régen elektromosom is volt, az egy halál.:D

földicserkó Creative Commons License 2018.03.24 0 0 29

Szerintem nincs értelme. Egy majd méteres széles lombgereblyével szoktam összeszedni, se fűnyírónál, se lombszívónál nem tudok elképzelni akkora zsákot, aminek értelme lenne. A Stihl permetezője a gép, amit látsz a városgondnokságnál és ami Londonban is van minden kertész cégnek. Az a leggyorsabb seprű... a gereblyén kívül annak van még értelme, mással nem találkoztam. A magyar permetező, ami lombot is össze tud fújni nem sokat ér. Ha valaki kőről szeretne apró leveleket, mondjuk buxus összeszedni és csak emiatt kell neki, hát rajta, de amúgy nem látom értelmét.

lucifer 2 Creative Commons License 2017.12.31 0 1 28

üdv.

 

érdekelne,hogy sikerült olyat találni ami boldogul a tuja levelekkel ?

Előzmény: GossenJon (26)
blaze73 Creative Commons License 2017.11.02 -4 0 27

Én most vettem egy Gardena-t, közép kategóriás nem a 10 Ezer Forintos olcsó - az elbánik vele, és nagyon erős, jó gép.

edigital-nál akciós , ingyenes szállítással.

 

https://edigital.hu/lombfuvok/gardena-ergojet-3000-lombszivofujo-p421776

 

 

Előzmény: GossenJon (26)
GossenJon Creative Commons License 2017.10.31 0 0 26

Tujáról lehulló "termés" és kis ágdarabkákat mennyire tudnak hatékonyan felszívni az olcsóbb elektromos lombszívók? Tudtok esetleg ajánlani olyan típust, tapasztalat alapján, ami alkalmas tujákról lehulló mindenféle dolgainak felszippantására?

ZsuR Creative Commons License 2016.11.11 0 0 25

Volt kezi - vallra akasztos szivo/fujo, de a kert tul nagy hozza... ez konnyebb, szsepen daral, es eleg nagy a zsakja.  Ami nem kenyelmes, az az, hogy eleg nehez.  Ezert a kis konnyu fujdogaloval osszekupacolom, es azt szivatom fel.  Hamarabb fog komposztalodni mint az egesz level - es lenyegesen kevesebb helyet foglal el.

Sanya_Bkeszi Creative Commons License 2011.10.27 0 0 24

Gyűjtőzsákot akarok csinálni a masinához. Nincs valakinek ötlete milyen anyagból lehetne csinálni? Köszi.

JÓZZSÓ Creative Commons License 2011.03.29 0 0 23

Sziasztok!Vettem egy ugyan ilyen lombszivot lomisnál csak zsák és ventilátor hiányzik .Zsákot még huzok rá ,de nem tudom milyen lapát van gyárilag rajta .Ha valaki képet tudna feltenni a ventilátorrol megköszönném .

 

Fishor Creative Commons License 2010.09.23 0 0 22
Sziasztok!

Szeretnék egy lombszívót. Szerintetek ez a Güde milyen?
Güde 2500
20 alatt szeretnék valamit lehetőleg. Amiket néztem ez a Güde amit linkeltem, Baumaxba néztem 5 év baumax garral van OK bár ez 6.5 kg a baumax saját terméke, van ott egy skil 2800W os 15000ért de néztem hogy szívóteljesítményre ugyanazt tudja mint a Güde 2200gls. Ilyen is van a baumaxba szintén 5 év baumax garral, de csak a kiállított darab. Meg még ajánlottak egy Einhell 2300W ost.

Szerintetek melyiket vegyem? Tudom hogy ezek olcsó márkák, de pl baumax 5 év garral elég meggyőző. A skil elég jól néz ki egyébként, csak szeirntem szimmplán sokat fogyaszt mert maga a szívóteljesítménye nem több mint a többinek. Güdéről hallottam már de nem tudom hogy mennyire megbízható márka.

Üdv: Fishor
privateer Creative Commons License 2010.03.01 -1 0 21
Szegény vakond. Jó hogy nem igaziak voltak. Pasi sem véletlenül nézett szét előtte. Jó kis reklámfilm. :)
Remélem azért ezt nem csináljátok meg éles helyzetben, hanem elkülditek a szomszédba.
Előzmény: moonshadow (4)
DEVIL 73 Creative Commons License 2009.09.01 0 0 20
Aki allergiás,az állatira vigyázzon mert Én majd'beledöglöttem,mikor port is felszívott!Ez pedig igen gyakran megesik.
DOLMAR PS 6400 Creative Commons License 2009.09.01 0 0 19

Vasárnaptól a lidl-ben is lesz lombszívó.

http://lidl.hu/hu/home.nsf/pages/c.o.20090906.index

lush green foliage Creative Commons License 2009.09.01 0 0 18

a legnagyobb teljesítményű "készülékek" még a veteményesben bóklászó állatkákat is fel tudják szívni. :)

 

 

oszkaar2 Creative Commons License 2009.09.01 0 0 17
Sziasztok,
Péntek óta az AL-KO 2400-as akciós a praktikerben. Elsősorban az itt talált információk alapján az előgyűjtő miatt választottam, mert nálam sok a fenyőtoboz.
Kb. 10 percem volt csak kipróbálni, de ezidő alatt iszonyú poros lettem. Ami port is felszívott, annak nagy részét ki is fújta :( Majd beletanulok.
Az előgyűjtő tényleg hasznos, de az ürítéséhez le kell venni egy nagy műanyag keretet is, ami a zsákot is tartja. A zsák enélkül is üríthető a zippzár segítségével. Szép apróra darált, de már ennyi használat is látszott a darálókeréken, nem tűnik tartósnak, olyan kicsit gagyi műanyag hatását kelti.
Remélem azért majd kitart egy darabig.
Üdv, Oszkár
REMbraNT Creative Commons License 2008.06.16 0 0 16
Helló

Tényleg nem sok minden van róla magyarul, ugyanis ez még annyira új, hogy hivatalosan nem is lehet még kapni sehol.
Enyhe túlzással, ez kb olyan dolog, mint egy Iphone-t birtokolni 3 hónappal a piacra dobás előtt:) Na persze csak ha kert fanatikus az ember.
Az ára? Olcsóbban adom mint a jelenlegi forgalomban lévő SH85 modell ára, tehát nagyon kedvező.

Összességében mindenhol javítottak rajta ahol lehetett, pl a gyűjtőzsák, úgy tudom nagyobb lett, 40 literes, és könnyebb az ürítése.

Hogy kb milyen felraktam egy videót a korábbi modellről, és megtalálod a linket magához az eladó géphez is, a többi adataival együtt.


Stihl Lombszívó itt
Előzmény: werles (15)
werles Creative Commons License 2008.06.12 0 0 15
Hello !

Gondolkodom egy komolyabb lombszívó vásárláson. Tudnál több infot adni róla? Mennyiért adnád? Mennyit ment idáig a gép? Garancia meddig érvényes még? Van-e rajta elõleválasztó a nagyobb hulladékdaraboknak? Gyüjtőzsák térfogata?
Sajnos magyar leírást nem találtam erről a típusról, az angol leírásokat pedig nem teljesen értem meg.
Üdv és kössz előre is!
werles
Előzmény: REMbraNT (14)
REMbraNT Creative Commons License 2008.05.27 0 0 14
Korábban ajánlotta valaki hogy ne a legolcsóbbat vegye meg az ember. Nos nekem megvan a legdrágább. Érdekel valakit?:)

Stihl SH86, benzinmotoros szívó, fújó, szecskázó. Legújabb 2008as modell. Ha valakit érdekel jelezze.
de-guky Creative Commons License 2008.01.27 0 0 13
Szombaton még száraz volt minden és annyi levelet szedtem össze, hogy ötször kellett üríteni a  tartályokat. Amit összegereblyéztem azt  is felszivattyúztam, mert a komposztba sokkal jobban megfelel felaprítva az egész.

 

Előzmény: Törölt nick (12)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.24 0 0 12
Végülis a Bricoban vennem egy Einhellt, ami olcsó volt. De működik. Megbirkóztam a vizes diófalevelekkel is, bár nem volt egyszerű móka. A cseresznyefa leveleit már sokkal szívesebben ette. Ezt a fújós aztán összegyűjtős módszert ti nem tudom hogyan csináljátok, mert én csak szétfújni tudok, össze nem. :D
TheZoneBoy Creative Commons License 2007.10.31 0 0 11
Én ha ajánlhatom, akkor ne a legolcsóbb ketyerét vedd meg. Vagy lesz egy hasznos segítőtársad a kertben esetleg sok éven keresztül ( ez ugye a drágább verzió ) vagy pedig egy-két komolyabb lombszőnyeg feltakarítása után vered a fejed a falba, hogy miért is ezt vettem meg. Vagy esetleg olyan gondolatok támadnak meg, hogy talán gyorsabb lenne gereblyével...
Én az AL-KO Hurricane 2400E-t vettem meg 3 év garanciával. Ez egy jó középkategóriás készülék. Eddig jó tapasztalatom van vele. Gyönyörűen összeaprítja a leveleket, amit rakok bele a komposztba. Rendelkezik előgyűjtővel is, amibe az esetlegesen felszippantott nagyobb ágdarabok ill. kövek kerülnek. Így ezek nem kerülnek az aprító turbina közé. Amire azért figyelni kell, hogy ne esőtől eláztatott leveleket vagy nedves, földes dolgokat szippants fel vele, mert akkor elég gyakran le kell állni vele és takaríthatod ki a sárfelrakódásokat. Ez a tipus is tud szívni-fújni egy váltókar segítségével, bár én ezt a váltókart ill. a mechanikáját azért kicsit komolyabbra terveztem volna. Tulajdonképpen csak ennyi negatívumot tudok elmondani róla, amúgy meg szépen dolgozik. Ja, és korán reggel ill. késő este ne dolgozzál vele, mert kicsit hangos a "lelkem".
Előzmény: Törölt nick (9)
gépdoki Creative Commons License 2007.10.25 0 0 10
Szia medium84!

Ismeretlen gyártó - felejtsd el!

Ezt viszont érdemes, 3 év garanciával:
AL-KO Hurricane 2000EAL-KO Hurricane 2000E

Üdv. Gépdoki
Előzmény: Törölt nick (9)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.14 0 0 9
Hát, nem nagyon pörög a topic. De azért megkérdem, hátha erre téved valaki:
Próbáltátok már a most Obiban kapható CMI 2500 LS nevű készüléket? Érdemes megvenni? Esetleg ötlet 15000 alatt?
TTAMAS Creative Commons License 2005.02.23 0 0 8
Pedig ez egy "olcsó nagyáruházi szar". :))
Előzmény: moonshadow (4)
tracy71 Creative Commons License 2005.02.23 0 0 7
Ezt már láttam a vakondirtásnál is, de nagggyon jóóóóóóóóóó
Előzmény: moonshadow (4)
gépdoki Creative Commons License 2005.02.21 0 0 6
Nagyon jóóóóóóóóóóó!
Előzmény: moonshadow (4)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!