Keresés

Részletes keresés

zizi Creative Commons License 2004.10.08 0 0 27
én nem annyira, de apósom meglehetősen és összefogunk :-)
Előzmény: Törölt nick (26)
Törölt nick Creative Commons License 2004.10.08 0 0 26

Ó, te ilyen ügyes kezű vagy? Ööö, izé, esetleg ha talán, na, érted, szóval rávehető vagy valamiféle bizniszelésre? :)

 

(Különben tegnap 38-10-re lemostam az ellenfelet a tábláról. :))

Előzmény: zizi (25)
zizi Creative Commons License 2004.10.08 0 0 25
pont ilyen összecsukhatót akarok készíteni
Előzmény: jemi bigli (24)
jemi bigli Creative Commons License 2004.10.08 0 0 24

mancala tablat kovecskekkel meg evekkel ezelott egy spar uzlet jatekreszeben vettem.

erdemes szetnezni ott is meg jatekboltokban..megprobalom eloasni a dobozat hatha van rajta gyarto.

 

elszoor spanyolorszagban jatszottam mancalat..ott a haveromnak oylan keszlete votl amit ossze lehetett csukni felesbe mint egy sakktablat..es belul lehetett tarolni a kis koveket. az enyem nem osszecsukhato

maydayray Creative Commons License 2004.10.08 0 0 23
Ja, hogy a bantumi = mankala :-)) akkor már tudom, miről van szó. Nekem van egy rakás java játékom, sajnos ez nincs köztük :-( izé, ishido-t majd megírom ám...
Előzmény: Törölt nick (22)
Törölt nick Creative Commons License 2004.10.08 0 0 22

Sziasztok! 

 

Hol lehet, honnan lehet mancala progit letölteni telefonra? (java alapút, lehetőleg normálisat) Motorola V600-ra kellene, ha lenne, de a nem kifejezetten erre a telóra írt progikat is elég jól kezeli a készülék (menüben lehetnek fennakadások, néha elszáll, de általában jól futnak) 

Jó lenne, ha lenne ilyen, végül is ez egy közismert, népszerű játék, a régebbi Nokia modellek egyik alapjátéka volt Bantumi néven...

 

ikri

Előzmény: Törölt nick (21)
Törölt nick Creative Commons License 2004.10.05 0 0 21

Juhéé! 22-26 nekem! :) Nem túl meggyőző fölény, de ez is valami.

 

Ha egyszer majd ötöt egymás után megnyerek, áttérek a 'master' fokozatra.

Törölt nick Creative Commons License 2004.10.05 0 0 20

Ó-ó. Nagyszerű játékkal gyűjtögettem a csigákat a saját térfelemre, de egy elnézett lépés következtében az ellenfél egyszerre 8 csigámat szedte le. Innen pedig már nem volt lehetőség a fordításra.

30:18 a gépnek

maydayray Creative Commons License 2004.10.05 0 0 19
Hajrá :-))
Előzmény: Törölt nick (18)
Törölt nick Creative Commons License 2004.10.05 0 0 18
24:24 Alakul...
Előzmény: Törölt nick (17)
Törölt nick Creative Commons License 2004.10.05 0 0 17

jó. várjuk.

 

Egyébként most kaptam ki 37:11-re :(. Pedig olyan szépen indult a játék. Na nem baj, rögvest megbosszulom. :)

Előzmény: maydayray (16)
maydayray Creative Commons License 2004.10.04 0 0 16
Lányok Fiúk, szánom-bánom, nem volt időm megírni, de bepótolom még a héten!
zizi Creative Commons License 2004.09.29 0 0 15
így lehet, a terebess oldalán is van egy csomó variáció
Előzmény: darklight (14)
darklight Creative Commons License 2004.09.29 0 0 14
Szerintem csak arról van szó, hogy több verziója létezik a dolognak. Én még "maya" néven ismertem meg, a Triál legalábbis ilyen néven adta ki régen. A lényege ugyanaz volt, de a szabályok ott is mások voltak egy kicsit. (pl. a kezdésnél egy tálban 6 golyó volt stb..)...
Előzmény: zizi (13)
zizi Creative Commons License 2004.09.29 0 0 13
ez jó, a terebess oldalán talált egyszerű leírás vhogy nem emlékeztetett arra, amit gyermekkoromban játszottunk (vagy csak szenilis vagyok már :-))
Előzmény: Törölt nick (10)
maydayray Creative Commons License 2004.09.29 0 0 12
max. hétfőig kell kibírnotok, hétvégén megleszek vele :-))
Előzmény: Törölt nick (11)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.29 0 0 11
okéoké, tökre ráérünk. :)
Előzmény: maydayray (9)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.29 0 0 10

Na itt van az az oldal, ahol én először találkoztam a mankalával, azt' rögtön jól meg is szerettem.

 

klikk
Előzmény: Törölt nick (8)
maydayray Creative Commons License 2004.09.29 0 0 9
igyexem, csak melóhelyről tolom, otthon nincs internet
Előzmény: Törölt nick (8)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.29 0 0 8

Sziasztok!

 

Ez az ishido-leírás engem is érdekelne. Nem akarod esetleg ide beírni, maydayray? Sztem nem baj, ha hosszú.

 

Én meg mindjárt belinkelek ide egy mankala oldalt, ahol kb. fél oldalban le vannak írva  a játékszabályok (mármint a kétsorosé. A négysorost még nem ismerem.), és lehet online játszani.

maydayray Creative Commons License 2004.09.28 0 0 7
primkó néhánysorosba baromira nem fér bele, zizivel együtt majd kaptok tőlem mail-t :-)
Előzmény: fokhagymabors (6)
fokhagymabors Creative Commons License 2004.09.28 0 0 6
ja, hát én csak olyan primkó néhánysorosra gondoltam... pl. mint a sakk: két ember játsza, két hadsereg áll szemben, és az a cél, hogy a királyt sarokba szorítsák,  a bábuknak meghatározott a mozgása. Szóval nem kell bonyolítani:-)))
darklight Creative Commons License 2004.09.27 0 0 5
Csak be kell pötyögni a gugliba és már ki is jön többek között ez az oldal szabályokkal, linkekkel stb... http://www.terebess.hu/keletkultinfo/mankala.html
zizi Creative Commons License 2004.09.27 0 0 4

valamikor jó néhány évvel ezelőtt megvolt a leírása, tán még dos-os időszakban a játék is, teljesen elfeledtem, tök jó, hogy eszembe juttattad :-)

ha van leírásod, eldobnád e-mailben? előre is kösz :-)

Előzmény: maydayray (1)
maydayray Creative Commons License 2004.09.27 0 0 3
huh, hát figyi, eleve a tábla és a kövek leírása kábé egy oldal... a játékszabály olyan három-négy.... de iszonyat jó játék, több százan játszhatják egyszerre, de egyedül is lehet, és mindegyik esetben van több tucat féle játékvariáció... most ugye ishido-ról beszélek, másikat sajnos én nem ismerem, én tudatlan... :-))) igyexem összedobni, oké? de nem ma lesz, bocsi .-(
Előzmény: fokhagymabors (2)
fokhagymabors Creative Commons License 2004.09.27 0 0 2
játékszabályokról bővebben, lécci! (egyikről sem hallottam még, tudatlan kultúrbunkó, én!)
maydayray Creative Commons License 2004.09.27 0 0 1
Ki szeret ishido-val játszani? mivel hazánkban nem lehet(ett) kapni, én magamnak gyártottam fából, de vajon van-e valaki, aki ismeri, szereti és játssza?? az kérem jelentkezzen :-)
Előzmény: Törölt nick (0)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.27 0 0 0
Én például most viszonylag olcsó mankala-táblát szeretnék szerezni, lehet két- vagy négysoros is, meg használt is. Ha valaki tud ilyen lelőhelyről, hát szóljon csak bátran!
Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.27 0 0 topiknyitó

Nohát, most már a mankalásoknak és a többi lelkes táblajátszónak is van szaktopikja. Itt lehet pártnereket keresni offline játékokhoz, stratégiákat megbeszélni, online játéklehetőségeket belinkelni meg még sok minden mást is.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!