Keresés

Részletes keresés

BIKE-R Creative Commons License 2022.08.02 0 1 7175

Basszus :(

Mielőbbi gyógyulást!

A védőfelszereléssel nem szabad szarozni, fel kell venni mindent (még akkor is, ha csak a sarokra ugrasz le tejért a boltba).

Előzmény: KawaBazsy (7174)
KawaBazsy Creative Commons License 2022.07.31 0 0 7174

 A múltkor reggel jöttem haza forgatásról (tőled vettem az ötletet, de csak most próbáltam ki :-), szemembe tűzött a kelő nap a péceli úton, nem láttam semmit, az út közepére telepített forgalomlassítót se, s borultam egy jókorát.. A Husky sztem csak ugrott volna egyet, ahogy a pickupom is.. :-) Ha meg felveszem a csimmám, meg a térdvédőt, akkor tán gipszecske se lenne.

Előzmény: BIKE-R (7171)
BIKE-R Creative Commons License 2022.07.15 0 0 7173

Most is Home Office-ban dolgozom, de a jelenlegi munkahelyen (Bosch) nem enged 2 hétnél hosszabb időre szabadságra. 14 nap alatt pedig elég nehéz lenyomni egy 45 napos Magadan túrát :)

5 év Bosch munkaviszony esetén lesz majd lehetőségem talán 3 hónap "rekreációs pihenőre" (carrier break), de addig nem akarom garázsdísznek megtartani a Huskyt (még 3,5 év van hátra).

Ráadásul addigra egy kicsit mások a terveim a motor "jellegét" adódóan :)

Előzmény: KawaBazsy (7172)
KawaBazsy Creative Commons License 2022.07.15 0 0 7172

Te gépészetileg tervezni szoktál.. azt nem lehet bárhonnan, szgépről?

Előzmény: BIKE-R (7171)
BIKE-R Creative Commons License 2022.07.15 0 0 7171

Itt több, mint 1 éve nem volt bejegyzés?

Ejha....

No, akkor hogy legyen téma:

Hamarosan eladóvá válik a Husky 701 Endurom. Ha valaki terepezne, vagy világvége túrára indulna, tökéletes társra lelhet benne.

Nálam az elmúlt 2 év alatt 1035 km-t ment... Amire vettem (több hónapos túrák), arra most sem a munkahelyem, sem a célországok politikai helyzete nem teszi lehetővé, hogy használjam :(

KawaBazsy Creative Commons License 2021.06.30 0 0 7170

Az szélvédőre fújattam végig. De mondom, a lakásban sem bírom.

Itthon nincs klíma, nem is kell, 24,5 fok volt a nappaliban, mikor hazajöttünk, pedig 1 hétig nem volt szellőztetés.

Előzmény: ronson (7169)
ronson Creative Commons License 2021.06.29 0 1 7169

Szó se róla, a klímát is meg kell tanulni - helyesen - használni és akkor se krákogás, se orr tekerés :-P

Előzmény: KawaBazsy (7167)
KawaBazsy Creative Commons License 2021.06.29 0 0 7168

Vhogy így.

 

Előzmény: KawaBazsy (7167)
KawaBazsy Creative Commons License 2021.06.29 0 0 7167

 Tuti megoldás a cabrio, felhúzott tetővel, viszont leengedett ablakokkal, s szélfogóval az ülés mögött. Eddig az vált be a legjobban, nagyon faszán, huzatmentesen jár a levegő.. Most nincs ilyenem, úgyhogy a hátsó szélvédőn is elhúzom az ablakot a pickupon, az is megjárja. :-)

 (Most jöttünk meg Horvátból, a kölkök miatt nyomtam a klímát, meg ott is a mobilházban ment, van is minden bajom, krákogok, teker az orrom. Felüdülés, h nem kell többet használnom).

Előzmény: ronson (7166)
ronson Creative Commons License 2021.06.29 0 0 7166

És mit teszel klíma használat nélkül, amikor egyedül autózva valami ilyesmit látsz a műszerfalon? 

 

Kissé leengeded az ablakot, ezáltal jó nagy zajt és huzatot keltesz az utastérben - és ezzel jelentősen lerontod az utazási komfortot - vagy felhúzott ablakok mellett csak kigombolod az inged, hogy jobban szellőzzön? :-DDD

 

Előzmény: KawaBazsy (7165)
KawaBazsy Creative Commons License 2021.06.29 0 0 7165

UÚtálom a klímát, úgyhogy nekem csak akkor növeli a fogyit, ha más is ül mellettem, s be kell kapcsolnom.. :-)

Előzmény: kiss_atti (7164)
kiss_atti Creative Commons License 2021.06.29 0 0 7164

Nyáron? Klímával?

 

 

 

Nyet.

:-))

Előzmény: KawaBazsy (7163)
KawaBazsy Creative Commons License 2021.03.03 0 0 7163

 Ok, neked elhiszem, h elég az erő. :-) A zasszony 1.4i szívó Bravojáról olvastam a tesztekben, h kevéske, ami baromság, csak meg kell forgatni, h menjen. Alul - érdekes módon - nem olyan nyomatékos, mint a V8.

 HA jól látom, töltögetsz rendesen, kihasználod a hibridséget. Jah, az ICE fogyi sztem is mehet lejjebb.. majd nyáron.

Előzmény: jim32 (7162)
jim32 Creative Commons License 2021.03.03 0 0 7162

Ha van kedved kipróbálni, szólj :-) Nem fogod gyengének érezni....

A táblázat az első kivételével az összes tankolásom adatait tartalmazza. Jelenleg az átvételtől számított átlagfogyasztásom 5,1l/100km, és azt a benzint szinte kizárólag lakott területen kívül égettem el. (Nagy hidegben kapcsol benzinmotort csak azért, hogy meleg legyen, ha esetleg be kell segítenie. Ezt nem lehet kikapcsolni. Amióta megvan csak pár nap volt, hogy reggel nem volt lefagyva a szélvédő, volt, hogy mínusz 14 fokban indultam, tehát ülés-kormány és minden fűtés ment.) Az olajcsere óta az ICE fogyasztás is kezd lejjebb menni valamivel, de ez még csak most volt nemrég.

 

Előzmény: KawaBazsy (7161)
KawaBazsy Creative Commons License 2021.03.03 0 0 7161

Hehe, Tibby ment a Suzukival, h kihúzzon? :-)

De akkor nem érzed gyengének, csak nem sportos. Ill. tényleg vannak olyan hibridek, amik ha kifogy az akku, akkor már szarul fogyasztanak, de gondolom ezt is kipróbáltad már..

Előzmény: jim32 (7160)
jim32 Creative Commons License 2021.03.03 0 0 7160

Hát, nem egészen. Szerintem az anyagminőség nagyon jó benne, sehol nem találsz kopogós műanyagot, a váltó az tényleg elég szar, de ezt előbb-utóbb egy szoftverfrissítés megoldja, a benzinmotorral sincs semmi baj. Itt inkább az lehet, hogy sportosan akarta használni és nem ment. Ha elolvassa a kis könyvecskéjét az autónak, abban benne van, hogy minden a környezetvédelmi szempontokra van optimalizálva, azonban ha te ezt leszarod, kapcsolj egy sport fokozatot - és attól kezdve nyújtja majd azt, amit tud. A cikkben nem szerepel, hogy bekapcsolta volna ezt az üzemmódot. 
A hosszú autópályázáson kívül mindenre jó amúgy ez az autó, de nem is arra gyártották. A legutóbbi tankolás előtt 2 órát terepeztünk (gstibb-bel), amúgy leginkább csak bejártam vele, így néz ki a megtett út és a fogyasztásom: 

Előzmény: KawaBazsy (7159)
KawaBazsy Creative Commons License 2021.03.03 0 0 7159
kiss_atti Creative Commons License 2021.02.05 0 0 7158

Update: A MOM Csörsz utcai lejárata bezárva...

( Kerülhettem meg a komplett háztömböt, hogy beálljak a parkolóba)

 

:-)))

Előzmény: kiss_atti (7157)
kiss_atti Creative Commons License 2021.01.26 0 0 7157

Igen,

 

a MOM is OK, a Csörsz u felől lehajtva a minusz 1-en van 4 hely, de ahhoz malac kell, hogy legyen szabad ( persze ez időszak függő is.)

Előzmény: jim32 (7155)
kiss_atti Creative Commons License 2021.01.26 0 1 7156

Allee-ben

 

is ingyen töltő van, parkolást fizetni kell. De én ezzel nem erőlködnék - hacsak nem maradsz az adott helyen 2-3 órát.

Mobility, Plugshare, a megfelelő szűrőkkel beállítva kb mindent megmutat.

 

Szűrd le Type 2-re, ahogy Gabi mondja és akkor csak a Neked használhatóakat hozza fel.

Előzmény: jim32 (7155)
jim32 Creative Commons License 2021.01.26 0 0 7155

A MOM-ba is ingyen töltőt ír, de ezek szerint oda is regisztrálni kell valahogy. Többnyire oda járok enni/postára/vásárolni. Majd utánanézek, mostanában úgyis csak take-away van.

Előzmény: i Z é (7154)
i Z é Creative Commons License 2021.01.26 0 1 7154

Valaki írhatna egy rövid összefoglalást a lehetséges töltőpontokrólAnnél azért lényegesen több töltő van hogy ezt meg lehessen tenni :)

 

A mobiliti appban tudsz szűrőt állítani, hogy milyen csatlakozókat hozzon és akkor nem fogja feldobálni a számodra használhatatlan töltőket.

Következő lépés, hogy az ott szimpatikus elhelyezkedésű töltők üzemeltetőjét megnézed (szintén írja az app) és oda regisztrálsz.

Én publikusan csak villámtöltök, úgyhogy egyéb ismereteim nem relevánsak.

 

A Westendben regisztráltam a hétvégén, ott sok és jó Type2 töltő van, ügyfélszolgálaton adnak egy ingyen kártyát és azzal indul. Parkolási díj van, töltési díj nincs. Ha lehetne megint moziba menni, jó lenne...

 

Előzmény: jim32 (7151)
jim32 Creative Commons License 2021.01.26 0 2 7153

Hát, én ahol tehetem, töltögetem. Pont ez a jó benne :-)

Előzmény: KawaBazsy (7152)
KawaBazsy Creative Commons License 2021.01.26 0 0 7152

Ha plug-in, akkor én nem töltögetném útközben, hanem csak otthon.. Ahhoz meg húzz egy új vezetéket, ipari csatival, meg Fi relével, s csá.

Én most a Gladiatort nézegetem. :-) Szimpi cucc, de eitthon csak diesellel van sajna.

Előzmény: jim32 (7151)
jim32 Creative Commons License 2021.01.26 0 1 7151

Valaki írhatna egy rövid összefoglalást a lehetséges töltőpontokról meg hogy a mobiliti-n kívül mire regisztráljak még be. Valaki javasolta, hogy menjek be a Csepel plázába, van ott valami bolt olcsó ám márkás kabátokkal. Gyorsan kikerestem, hol is töltsek a környéken, amíg vásárolok. 

Nos, az első hely nem Type2 csatlakozós volt, mentem tovább. A Spar hátuljában valami TEA cég csatlakozója volt, de mobility nem indította. Nosza, olvassa le a QR-kódot. Leolvastam. Vendégként töltenék. Beírok mindent. Bank szerint a tranzakció is sikeres volt (bár végül nem vonta le az ezrest, ami a vendégnek minimum töltés.) Töltés nem indul.

Inkább regisztráljak be, mondja a hölgy a kiírt telefonon. Beregisztrálok. Itt már csak 100 forintot von le. Vagyis nem vonta le, töltés nem indul. Megnézi mit tehet, visszahív. Szerinte minden jól van, de ő most elindítja nekem a töltést és majd küld számlát. Jó. Pontosan 40 percem ment el. 

Persze nem kaptam semmit, húznom kellett haza, hogy nyolcig otthon legyek. Meg be is zárt lassan minden. Jött a számla, 435 Ft-ról. 

Az ilyeneket szeretném elkerülni valahogy...

jim32 Creative Commons License 2021.01.15 0 1 7150

Mindenképpen. Figyelem, írom, mérem :-) Engem is érdekel. Autópályán kb. 20%-kal kevesebbet eszik a hasonló 4xe Renegade-nél, valószínűleg a légellenállás különbsége miatt.

 

Időnként kiveszi E-módból és kapcsol a városban benzinmotort, ha nem akarom akkor is, valószínűleg melegen tartja. Ez már egy jó pont és rendezi azt a korábbi kérdésem, hogy hidegen miért pöröghet fel...

Előzmény: ronson (7149)
ronson Creative Commons License 2021.01.15 0 0 7149

Gratula! Te - úgy emlékszem - elég sokat autózol, majd idővel oszd meg kérlek a fogyasztási adataidat. Kíváncsi vagyok mennyiben tér el, a korábbi dízel autódétól.

Előzmény: jim32 (7147)
KawaBazsy Creative Commons License 2021.01.15 0 1 7148

Jöhet a sarazás. :-)

Előzmény: jim32 (7147)
jim32 Creative Commons License 2021.01.15 0 1 7147

Tegnap én is klubtag lettem, töltögetem szorgalmasan... :-)

Vannak nehézségek, a hozzá adott könyvecskéből max. annyit lehet megtudni, hogy ne nyalogassam az akkumlátort, de majd szépen lassan megtanulom. Meg a telefonos applikációt is, mert az lehetetlen, hogy minden belépésnél földrészt-országot-stb. kell választani.

Valamit azzal is kezdeni kéne, hogy ha feltöltött, ne küldjön e-mailt, sms-t és push-up notifikációt is egyszerre. Elég az egyik, de hogy érem ezt el, még nem tudom.

Ha valakinek van ilyen tapasztalata, ne tartsa magában :-)

jim32 Creative Commons License 2020.11.10 0 0 7146

De, azóta már kiokosítottak, pl. Porsche, Peugeot... Azért mégis poén az a kocsi 1973-ból :-)

Előzmény: KawaBazsy (7145)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!