Keresés

Részletes keresés

freshair Creative Commons License 2011.08.19 0 0 157

Kedves lakók!

 

Az Önök lakóparkjában az általunk forgalmazott elszívó ventilátorok lettek beépítve (fürdőszoba, wc). A ventilátorok karbantartásának hiánya (szűrőcsere) meghibásodáshoz vezethet, ami a ventilátorok egyre hangosabb működését eredményezheti (ez akár a szomszédok álltal is hallható), idővel pedig a motor leégését is okozhatja. Ezt megelőzendő, a ventilátorok előlapja mögött található szűrőt, minimum évente cserélni kell! A hosszú évek tapasztalata szerint sajnos, a lakás megvételekor erre nem szokták felhívni a leendő tulajdonosok figyelmét. A szűrőcserével, ill. bármilyen problémával a ventilátorokkal kapcsolatban kérem keressenek fel minket. Szívesen segítünk mindenben!   

Ventilátorok Háza  06-1-206-5352,   06-30-841-1971  Attila

 

Szép napot kívánok!

 

 

Cicafül Creative Commons License 2006.03.07 0 0 156
szia, írtam a topicodba!

miya, nem költözünk oda még egy darabig....
Előzmény: kuk22 (154)
Miya Creative Commons License 2006.03.02 0 0 155
Komolyan? :-) ide is fogtok költözni? mert akkor 1-2 percre laknánk egymástól .-))
Előzmény: Cicafül (153)
kuk22 Creative Commons License 2006.03.02 0 0 154

Szia!

 

Mi most vettünk lakást a Violában, pontosan milyen árengedményre gondolsz?

Előzmény: Cicafül (153)
Cicafül Creative Commons License 2006.02.07 0 0 153
sziasztok,
bokrétás lakásvásárlás előtt állunk, van vkinek tapasztalata árengedmény terén?
umnat Creative Commons License 2005.05.14 0 0 152

Régen nem írt ide senki, úgyhogy UP-olok egyet.

 

Nekem még csak gázszámlát küldtek, a villanyról is csak a héten jött meg a szerződés, majd a köv. héten felhívom őket.

Az internetet az intelecom bekötötte már valakinek? Nekem nemsokára már 2 hónapja kötik (eddig nagyon-nagyon türelmes voltam), eddig valami routerre hivatkoztak, hogy nincs, de ennyi idő alatt már Vlagyivosztokból is megjönne hajóval.

Azért egy útválasztó nem olyan speciális dolog, hogy két hónap alatt ne lehessen beszerezni.

 

A fali repedésekről meg annyit, hogy azok még 1-2 évig szinte biztosan lesznek. Az oka pedig az, hogy az épület, a födémek a saját és a terhük súlya miatt lehajlanak, de a lehajlás egy része nem azonnal, hanem 1-3 év alatt jön létre. Ezt az időt a nyílászárók beépítésével,csempézéssel ki kéne várni, de ez sem a beruházónak, sem a kivitelezőnek, meg általában nekünk sem jó (pláne, ha hitelt vettünk fel), mert annál tovább tartana az építkezés, annál többet állna benn a mi pénzünk is az építkezésben, annál később tudnánk beköltözni. Emiatt van az, hogy inkább utólag javítják ezeket.  A hajszálrepedéseket utólag úgyis le lehet festeni, ha már nem alakváltozik tovább a födém, akkor nem fognak újra megnyílni. A lényeg, hogy nagy ne legyen .

Ehhez kapcsolódóan: 1-2 évig nem érdemes (de attól még lehet) fehértől eltérő színre festeni a falakat, mert a repedések miatt utólag ugyanolyanra ki kellene festeni, ez meg valami bonyolultabb színkombináció esetén nem biztos, hogy kivitelezhető (pl ránézésre kikevert szín).

 

edomár Creative Commons License 2005.04.01 0 0 151
Sziasztok!


Valaki kapott már számlát? Már ott lakom egy ideje, de se a gázművektől, sem a vízdíjról nem jött számla. Annyira azért nem hiányolom, csak lehet, hogy a postás még nem tudja, hogy ott lakom.:o) Nem tudtam menni a gyűlésre, ezért a kérdésem az lenne, hogy a közösköltség összege honnantól él? A lakógyűléstől vagy visszamenőleg (kulcsátadástól) fogják küldeni a csekket?

Köszi,
e
Előzmény: újradrszp (150)
újradrszp Creative Commons License 2005.03.22 0 0 150
Üdv.
Valóban használatbavételi nélkül elvileg nem lehet biztosítani, de akkor hogy van társasházi biztosítás?
A társasházi épületbiztosítás garantáltan nem a bank által meghatározott hitelbiztosítéki értékre szól. Tehát akinek hitele van az mindenképpen kénytelen külön lakásbiztosítást kötni. Ráadásul az a tuti amit az ember maga intéz és a feltételeit megismeri. A társasház biztosítási szerződését pedig vagy látod vagy nem, meg elég ha csak egyszer nem fizet a ház aztán megy az egymásra mutogatás.
Üdv. drszp
ehbc47pq Creative Commons License 2005.03.21 0 0 149

 

Miert szeretnel plusz biztositast kotni mikor itt a tarsashazi? Gollam szerint az az ingosagokon kivul mindent biztosit. Vagy talan banki hitel miatt? Mert akkor en is erintett vagyok - mint ahogy ezt korabban irtam is.

Kulonben en ugy tudom, hogy hasznalatbaveteli engedely nelkul nem lehet biztositast kotni. De lehet, hogy tevedek.

Előzmény: újradrszp (148)
újradrszp Creative Commons License 2005.03.21 0 0 148
Üdv. Mindenkinek!
Nem tudja valaki, hogy az épület biztosítást kinél kötötte a társasház?
Legalább a céget meg kell hivatkozni, hogy az épületbiztosítás révén olcsóbb legyen a lakásbiztosítás.
Legjobbakat.
Gollam99 Creative Commons License 2005.03.21 0 0 147

Közös költség:

114 ft/m2/hó porta 53 ft/m2/hó a lakásoknál. A garázsnál fixen 2027ft/beálló+ a porta 500 ft/hó lesz. Portás emlékezetem szerint májustól, a közös költség áprilistól lesz esedékes.

 

 

Előzmény: Morcos6 (146)
Morcos6 Creative Commons License 2005.03.21 0 0 146
Én is köszönöm az infót, még azt szeretném megkérdezni, hogy a közös költség nagyságáról nem volt szó?
Előzmény: Gollam99 (145)
Gollam99 Creative Commons License 2005.03.21 0 0 145

Közös társasházi biztosítást kötöttünk (már megvan). Ez az ingoságokra való biztosításon kívül gyakorlatilag mindent magában foglal.

A használatbavételi engedélyre várni kell, kb 2 hónap jó esetben.

 

Előzmény: ehbc47pq (144)
ehbc47pq Creative Commons License 2005.03.21 0 0 144

 

Szia Zoli!

 

Koszi az informaciokat!

Biztositasrol nem volt szo? Nekem elvileg biztositast kellene kotnom a lakasra a hitel miatt, de az ugyintezo hogy azt mondta, hogy a bank elfogadja a tarsashaz altal kotott kozos biztositast is.

Es a hasznalatbaveteli engedelyrol van valami hir?

 

 

Gollam99 Creative Commons License 2005.03.21 0 0 143

Sziasztok!

A lakógyűlésen elfogadtuk a költségvetést, valamint megegyeztünk arról hogy lesz portás, ha bizonyos biztonsági feltételeket megteremt az Immo-Rohr illetve a Balusztád.

Fel kellene szerelni egy kaput, hogy ne lehessen bemenni a belső udvarra, valamint pár plusz kamerát is el kellene helyezni. A közös képviselő felveszi a kapcsolatot a szomszéd épület közös képviselőjével arról, hogy ott is lezárják a belső udvart.

Megazsavztuk a házirendet, amit elvileg mindenki az átadásnál megkapott.

A számlavezető bank az OTP lett.

Kb ennyi.

Ja és ahogy olvastam van egy joszomszedok.uw.hu levlista is.

Üdv

Zoli

ehbc47pq Creative Commons License 2005.03.21 0 0 142

 

Csatlakoznek az elottem szolohoz. Ha volt valaki kozuletek a lakogyulesen, roviden osszefoglalhatna hogy mirol esett szo.

 

Mas. Intezkedett mar valaki kabeltv ugyben? En gondolkodom az Intelecom-on, de mintha az araik szep lassan egyre feljebb csusznanak. Most mar 4ezer a Deluxe csomag. Korabban mintha olocsobb lett volna.

 

 

Morcos6 Creative Commons License 2005.03.20 0 0 141
Sziasztok, én ma kezdtem el igazából a beköltözést a lakásba, de sztem még eltart egy pár napig amíg valóban be is fogok költözni, de a lényeg, hogy most olvastam h 4 napja megvolt az első lakógyülés! Hmm, úgy érzem erről egy picit lemaradtam, ha netán vki tudna nekem némi információval szolgálni, hogy mi volt nagyon hálás lennék!
ehbc47pq Creative Commons License 2005.03.16 0 0 140

 

Igen, a postaladaban volt. En is csak veletlenul neztem meg, hogy van-e valami benne.

Az ido es hely tehat:

 

2005. marcius 16. 18 ora,

RAMADA Hotel, Bp. IX. Tompa u. 30-34

 

 

 

Előzmény: Sziszus78 (139)
Sziszus78 Creative Commons License 2005.03.16 0 0 139

A postaládában volt a meghívó? Mert én még oda nem néztem be. És hol lesz?

SZ.

ehbc47pq Creative Commons License 2005.03.16 0 0 138

 

Sziasztok!

 

En is tettem nehany lepest a bekoltozes fele, de a vetetol meg messze vagyok. Tapasztalataim nekem is hasonloak, a lakas konnyen felfulheto - igaz, a termosztatot jelenleg egy csavarhuzoval mukodtetem - de a padlo valoban rettentoen hideg.

Ami engem meglepett az, hogy valamelyik nap del korul erezni lehetett hogy valahol a kozelben foznek. Ez onmagaban nem baj, de az mar inkabb hogy at tud terjedni az illat. Remelhetoleg paraelszivokkal ez majd orvosolhato.

A lakogyules a meghivo szerint ma lesz 18 orakor.

 

Ha van koztetek banki hitellel rendelkezok, gondolom nektek is kell majd biztositast kotni. Errol van valami informaciotok, van-e egyaltalan hasznalatbaveteli engedely?

Vagy lehet anelkul is biztositast kotni?

 

Sziszus78 Creative Commons License 2005.03.16 0 0 137

Sziasztok!

Én is beköltöztem. Félig.

Hallottatok  már valamit a lakógyűlésről?

Bejelentettétek már a vilanyt?

Asszem nem jó a kazánom. Csak 30-nál kapcsol be, és akkor is csak 1-2 percre...

SZ.

Gollam99 Creative Commons License 2005.03.10 0 0 136
Sziasztok!
A héten beköltöztem, úgyhogy megírom a tapasztalataimat csak hogy ne haljon meg a fórum:
A lakást elég gyorsan fel lehet fűteni, a radiátorok tehát
megfelelően méretezettek, viszont a hűvös padló miatt állandó hidegérzetem van 22 fokban is.
A festés szerintem hagy kívánnivalót maga után, több helyen foltos.
A hangszigetelés nem a legtökéletesebb, ami elég kellemetlen,
mivel a legtöbb lakásban nincs külön előszoba.
Amúgy különösebb kifogásaim nincsenek.
furi01 Creative Commons License 2005.03.08 0 0 135

Szia!

 

Szerintem a többség az Intelecommal.

Nincs velük szerintem semmi baj. Az árak átlagosak, és csak úgy jön a net. MIntha a csapból folyna. Üdv:

 

Laci

Sziszus78 Creative Commons License 2005.03.08 0 0 134

Hali!

Mindenki az Intelekommal szerződik, vagy esetleg UPC-vel, vagy egyéb?

SZ.

kambekk Creative Commons License 2005.03.04 0 0 133

bokréta könyvek

 

Most jelent meg a Bokrétások kézikönyve. Állítólag A-tól Z-ig minden benne van, amit tudni érdemes a lakásvásárlásról.

ehbc47pq Creative Commons License 2005.03.03 0 0 132

 

En az elobb probalkoztam ismet az ELMU-nel, de nem sok sikerrel. Elvileg csak hetfotol (7-e) lehet ujra ezeket az ugyeket telefonon intezni. Raadasul le is egettem magam, mert mar rutinbol irtam be a munupontokat (gombokat) - es mivel ezen is valtoztattak - teljesen rossz helyen kotottem ki :)

Ha valakinek idokozben sikerult ezt elintezni, kivancsian varom hogy csinalta.

 

Előzmény: Sziszus78 (131)
Sziszus78 Creative Commons License 2005.03.01 0 0 131

Én is pont ezt akartam kérdezni, hogy a villanyórát bejelentette-e vki. Mert én nem érek rá telefonálgatni fölöslegesen...

A Balusztrád a ház melletti konténerben van. Nekem odaadták a holmikat, de most meg aggódhatok, hogy ellopják az ülőkét. A zuhanyszettet hazavittem.

Nekem viszont nincs kazánra gar. jegyem...

Hétvégén 2 nap alatt elfolyt a wc-ben 32 m3 vizem. Jegyzőkönyvet fognak felvenni. Én biztos nem fizetem ki...

Ja, a fűtést visszatekerték 18 fokra... Most már szóltam, hogy ne csesztessék...

SZ.

Előzmény: ehbc47pq (129)
Gollam99 Creative Commons License 2005.03.01 0 0 130
A ház mellett van egy konténer, ott kell leadni a garanciajegyet.
Előzmény: ehbc47pq (129)
ehbc47pq Creative Commons License 2005.03.01 0 0 129

 

Sziasztok!

 

Valoszinuleg lattatok, hogy a bejarati ajtora ki van fuggesztve egy lap rajta, a felszolitassal, hogy adjuk le a Balusztradnak a kazan garanciajegyet. (ha jol emlekszem).

Volt aki irta, hogy a Balusztradnal lehet felvenni a wc uloket, kartyat, szuroket, stb.

Egyvalamit aruljatok el. Helyileg hol van ez? Magyarul hol lehet ezeket leadni, atvenni?

 

Mas, sikerult mar valakinek intezkedni villanyora ugyeben? Mult heten en probalkoztam, de elhajtottak.

RockKéró Creative Commons License 2005.02.25 0 0 128

Jó hír a hiteleseknek!!! :-(((

 

A Peterdy-n az IMMO-ROHR még mindig szarakszik a lakhatási engedéllyel. Már  hónap telt el és MÉG MINDIG NINCS MEG! És nincs elutalva csak a hiteles lakások árának 95%-a.

 

Nos, most jött a papír a K&H-tól, hogy minden 1 mio eddig elutalt Ft.-jukra a Szeptember - február időszakra 22500 Ft. kamatot számítanak fel + majd egy egyszeri szerződésmódosítási díj is!!!!

 

Persze ezeket a piciny apróságokat nem tetszett a bank a kedves hitelfelvevővel közölni!!!!

Előzmény: ehbc47pq (127)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!