Keresés

Részletes keresés

yuki Creative Commons License 2004.10.19 0 0 11
A Bihar-hegységben, illetve környékén tényleg vannak olyan természeti adottságok, amilyet Mo-on nem találhatunk. Én is szivesen vennék ott egy kis házat. Viszont kissé zavar, hogy ezek nem magyarlakta települések. Egy román faluban eladó házat keresni.... Vagy nincs ezzel semmi probléma? Mit tapasztaltatok, hogyan viszonyulnak az ott élők az "idegenekhez"?
Előzmény: dacia-2 (10)
dacia-2 Creative Commons License 2004.09.29 0 0 10
kis faluban 3 szobás tégla ház, minimum 15-40 éves, 1000-2000 m2 telekkel 1,5-2 millió Ft.  Felkapottabb helyen (Pádis, Menyháza) hallottam 5-6-10 milliós árakról is. Ahogy én látom, hasonló adottságú magyarországi ház árának kb. fele-harmada az ár. A magyar határhoz és/vagy nagyvároshoz közeledve komolyan nőnek az árak.
Előzmény: S.Zola (9)
S.Zola Creative Commons License 2004.09.29 0 0 9
És milyen árban vannak a házak, nyaralók ?
Előzmény: dacia-2 (8)
dacia-2 Creative Commons License 2004.09.29 0 0 8

Való igaz, a távolság kb. ugyanannyi, a megközelíthetőség az utak és a határ miatt kicsit talán rosszabb is. A határátkelés 3-4 év múlva egyszerűsödik, remélem 8-10 év múlva el is felejtődik :). Ami miatt én Erdélyt választanám:

- nagy telkek,

- a házak kb. fele patakparton van, nem nehéz egy gyönyörű fekvésűt kifogni.

 

ami miatt aggódom:

- elég sok az illegális szemétlerakó, emiatt a falvak felső vége jön be inkább, az kevésbé szemetes.

 

 

Előzmény: S.Zola (7)
S.Zola Creative Commons License 2004.09.28 0 0 7
Én már utánaszámoltam ennek, a szebb helyek nincsenek közelebb, mint az É-i Kh. Pl a Pádis fennsík is kb 240 km, a Retyezát is jóval 200 fölött van.
Előzmény: dacia-2 (6)
dacia-2 Creative Commons License 2004.09.27 0 0 6

Az a sok "olasz" :) mind románul tanulta az ábécét kiskorában. Sokan járnak ki dolgozni, dolgoztatni (lányok, stb...).

 

Mivel Délkelet-Magyarországon lakom, engem inkább érdekelne 200 km-re keletebbre valami, mint pl. az északi középhegységben.

Előzmény: S.Zola (2)
S.Zola Creative Commons License 2004.09.25 0 0 5
Én is most ezt tervezem. Vagyis majd jövőre.
Előzmény: VINCI (3)
VINCI Creative Commons License 2004.09.25 0 0 4
amúgy a fekete-tenger környéke is elég felkapott hely lett tavaly német adókon reklámozták,nyaralás kevés pénzből-címszó alatt
az már nem erdély de szép hely tényleg habár a tenger élővilága szegényesebb az adriai-tengerénél
VINCI Creative Commons License 2004.09.25 0 0 3
amúgy ha körülnézel magyarországon találni fogsz egy-két millióér itt is házakat lehet hogy nem 80-120nm-eseket de 50-60nm körülieket igen
nevesincs helyeken
Előzmény: dacia-2 (-)
S.Zola Creative Commons License 2004.09.25 0 0 2
Én csodálkozok, hogy mit keres ott sok olasz, nagyon sok olasz rendszámú kocsit látni a Nagylak felé vezető úton, énekesmadarat lődözni mennek oda, vagy minek ?
Előzmény: VINCI (0)
S.Zola Creative Commons License 2004.09.25 0 0 1
Engem is foglalkoztatott már a gondolat, de nem tudom hogy megy ez.
Előzmény: dacia-2 (-)
VINCI Creative Commons License 2004.09.25 0 0 0
az olaszok sorra vásárolják fel az erdélyi ingatlanokat,anyám minden évben eljárogat oda ő mondta
Előzmény: dacia-2 (-)
dacia-2 Creative Commons License 2004.09.25 0 0 topiknyitó

Magyarlakta területeken is, de román többségű helyeken még inkább érdekes a dolog. Ahogy én látom, a közelgő EU csatlakozás egyre inkább kiszorítja a nacionalizmust. A gazdaságuk gyorsabban fejlődik, mint a mienk, ergo az ingatlan befektetésnek se rossz. Hasznosítás: pl. turistaház. Ki mit gondol, kinek van kint háza, mondjatok okosakat!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!