Keresés

Részletes keresés

franciacsibe Creative Commons License 2010.01.08 0 0 7190
Koszi, Zimizumi! :)
(kozben azon rohogok, hogy nem csak az eletem gombolyodott ki szepen, hanem en is, alaposan :)))
Előzmény: Zimizumi (7188)
Zimizumi Creative Commons License 2010.01.08 0 0 7189
Pp, Gabi, nekünk ma este nem fog összejönni a korizás, de vasárnap jó lehet. Még egyeztessünk előtte. 
Előzmény: pataporc (7185)
Zimizumi Creative Commons License 2010.01.06 0 0 7188

Csibe, annak meg annyira örülök, hogy a te életed ilyen szépen kigömbölyödött! BUÉK nektek is!

 

Cöge, ezek szerint az idén nem egyszerre lesznek gyerekes hétvégéink :-( (na nem mintha tavaly akár egyetlen közös programot is össze bírtunk volna hozni). Hajrá neked is egy klassz 2010-ért!

Előzmény: franciacsibe (7182)
Coge Creative Commons License 2010.01.05 0 0 7187

Szintén BUÉK!

Én azok táborát erősítem, akik örülnek, hogy vége a grrrrrrrrr 2009-nek, bazinehéz volt (az egyetlen jó hír, hogy vége), a nyári betörést is kihagytam volna belőle, ha megkérdeznek...

De a lakást belaktuk, Csibe sikeresen veszi a suli akadályait (én kevésbé), túl vagyok 2 nyaralós kalandon, de még mindig határozottan ontopic tag :-)))

(viszont már nem agyalok ezen, sőt, max. a barátnőmmel vagyok hajlandó összeköltözni, ha 1x mégis valakivel ;-), forraltbort azt nagyon innék, de gyerekmentes vagyok ezen a hétvégén, szóval ha jövő hétvégén is lesz ilyesmi, akkor beszállnék!

Röviden ennyi, ja még annyi, hogy a 2010 SZUPER LESZ!!! :-)))

Előzmény: Zimizumi (7186)
Zimizumi Creative Commons License 2010.01.05 0 0 7186

a péntek este jó lehet (és nekem is be kell mennem a kölkecekkel a pályára) és mennyire jól esne egy kis forraltbor is.

 

remélem, ebben a lakásos körben minden rendben lesz!

 

Hodo, neked is kitartás!

Előzmény: pataporc (7185)
pataporc Creative Commons License 2010.01.05 0 0 7185
Nálunk éppen a kocsi lépett haldokló stádiumba :). Viszont szilveszter éjszakáján megúsztam egy jogsielvételt, szóval nekem nagyon jól indult az év... :)

Fő tér: nekünk a szombat nem jó, de a péntek este vagy a vasárnap igen... ZZ, jöttök? Vagy jöjjön mindenki és segítsetek nekem iskolát választani, cserébe fizetek egy rund forralt bort (és/vagy kürtöskalácsot) :). Nekem ugyan be kell mennem támogatni a gyereket a pályára, de valahogy megoldjuk. :)

Lakásról is mesélek majd, egyelőre még Kelenföldön táborozunk, nem írnám ki ide, de kellően komplikált (ma megyek ügyvédhez épp ezügyben).
Gabiiiiii Creative Commons License 2010.01.03 0 0 7184

hala istennek az enyem kezdi megunni a Fo teri korcsolyazast,mert mivel en nem vagyok egy foka-tipus,ezert nekem ott acsorogni minden perc szenvedes:)

 

viszont isteni a kurtos kalacs meg a forrat bor

Előzmény: pataporc (7177)
Gabiiiiii Creative Commons License 2010.01.03 0 0 7183

kerdezz nyugodtan,ha tudok szivesen segitek.Pannus a Harrerba jar azon megfontolasbol,hogy itt van tolunk 100m-re:)

 

Es az apja megigerte neki,hogy tavasztol egyedul johet-mehet.....engem torjon ki a frasz:)

Előzmény: pataporc (7177)
franciacsibe Creative Commons License 2010.01.03 0 0 7182
ex-topiktagkent is boldog uj evet mindenkinek!

az ujaknak meg kitartast, sok erot, az eleje a legnehezebb.

Pipacs, az ilyesmi mindig a legrosszabbkor jon, de hatha ezzel letudtad a katasztrofakat egesz evre...
hodográf Creative Commons License 2010.01.03 0 0 7181
Boldogot a lánynak :)))

Iskolaügyben Gabiiiii-t kérdezd, most elsős a lánya arrafelé.
Előzmény: pataporc (7177)
hodográf Creative Commons License 2010.01.03 0 0 7180
Mindenhol így zajlott az évvége????

Nálunk csak a számítógép haldoklott és kocsit törtem össze kicsit.....

Úgyhogy ennél sokkal boldogabb újévet mindenkinek.
Előzmény: Zimizumi (7179)
Zimizumi Creative Commons License 2010.01.03 0 0 7179
Pp, kitartást a leszokáshoz!

Suli ügyben szívesen beszélgetek veled - láttam párat, de sokról inkább csak benyomásaim vannak, mert aszerint válogattam, hogy a kölöknek mi fekszik és sok hamar kiesett.
A korizás jó ötlet. Esetleg jövő szombaton valamikor?

Pipacs, ááááááá (nálunk 25-én este volt zárfeltörés, mert beragadt és kiakadt valami fontos pucuka)

Előzmény: pataporc (7177)
Pipacsvirág14 Creative Commons License 2010.01.02 0 0 7178
Nem vagyok eltűnve, csak ritkán írok:)
De majd szólok, ha hivatalosan, nem egyedülanyaként kilépek a topikból, és csak kívülállóként szemlélődöm majd itt:)))

Ne is mondd, Zimizumi, pont ma este konstatáltam, hogy vagy a fürdőkád folyik vagy a mosógépnél valami, mindenesetre ázott a fürdőszoba, bokáig állt a víz benne. Aztán rájöttem, hogy Peti szobájában a radiátornak csak a fele fűt, a másik fele totál hideg. Gondolom, nincs elég víz a rendszerben (vagy vmi ilyesmi). És mindezeket 15 percen belül vettem észre...
Nem vagyok tőle boldog. Annyira utálom, hogy mindig van vmi, amit meg kell cisnálni, persze pont ezeket én nem tudom. Na mindegy, örülök, hogy a félházunkban történt mindez, nem pedig albérletben lakunk:)

Tényleg, Pp, nektek hogy vált be az új lakás?
pataporc Creative Commons License 2010.01.02 0 0 7177
Ó-ó, köszönjük szépen!!! :) Igen, idén már jön az iskola, kellően fogalmam sincs, hogy hova adjam a gyereket... ZZ, te óbudai vagy, ugye? Tudsz tanácsot adni, ismered az iskolákat (nyilván, ok :))?

Mindenkinek boldog új évet kívánok én is, pipacs, te meg tökéletesen el vagy tűnve, remélem, hogy ez jót jelent... :)

Ja, én éppen leszokom, 5. nap, megyek is, rágok egy kis ajtókeretet. :)

Fő téri korizás valaki? Jan.31-ig van tutira, aztán meglátjuk és még mindig nagyon szuper!
Zimizumi Creative Commons License 2010.01.01 0 0 7176
Mi is kívánunk Sárának boldog szülinapot! (és akkor az idén már sulis lesz?)

Mi jól vagyunk, bár kétségtelen, hogy minden hónap rejteget(ett) valami új kihívást, gyanítom csupa olyanokat, amikkel a hétköznapi családok is szembenéznek.
A tavalyi újévi fogadalmaimat vissza sem olvasom, az idén változtatás nélkül megfogadhatnám újra :-)
Előzmény: Pipacsvirág14 (7175)
Pipacsvirág14 Creative Commons License 2009.12.31 0 0 7175
Sárának boldog szülinapot!

És persze mindenkinek olyan új évet, amilyet szeretne!
Tele mindenféle jóval, pihentetővel, szeretgetőssel, kényeztetőssel stb.stb.stb:)))
(mesélhetnétek azért kicsit:)
Zimizumi Creative Commons License 2009.08.25 0 0 7174

szia dora, üdv a klubban :-(

azt gondolom, hogy érdemes leülni velük négyesben és elmondani nekik tőmondatokban, hogy most apa elköltözik, és hogy sokszor fognak találkozni. az én fiaim ugyanennyi idősek, de már 2 éve is meg lehetett velük ezt csinálni.

folytatni?

bele kell halni picit, meggyászolni, amit elvesztett az ember - nem baj, ha látják a gyerekek, hogy a mama szomorú. érdemes csak nagyon pici időtávlatokban előre tervezni: mit csinálunk ma délután, mi lesz az ebéd stb. (a nagy kérdések megvárnak, megoldódnak, azon nem érdemes filózni) aztán kell keresni olyan apróságokat, aminek lehet örülni, nyugodtan lehet hedonistán élni, ha jól esik. azután pedig, amikor már nem fáj az egész (nyilván egyénfüggő, de nekem 1 év kellett), az ember elkezd örülni a szabadságának és látja, hogy mennyi új lehetőség nyílik. 

kitartás! segítünk, ha úgy érzed, hogy tudunk

Előzmény: dora*** (7172)
hodográf Creative Commons License 2009.08.25 0 0 7173
Szia!

Nem mondom, hogy örülök..... Én csak egy tanácsot tudok adni: mindíg őszintén. Részletekbe, főleg durvább részletekbe ne menj bele, de soha ne hazudj a gyerekeknek. És ha kibírod, akkor ne mondj rosszat apukáról, és próbálj meg te is emberi viszonyban maradni vele, mert a gyerekek miatt mindíg kapcsolatban kell maradnod vele.
Előzmény: dora*** (7172)
dora*** Creative Commons License 2009.08.25 0 0 7172

Sziasztok!

Most csatlakozom a klubhoz, a férjem most szándékozik elköltözni, mert megunt minket. Két kisfiam van, 4 és 7 évesek, ők még semmit sem tudnak. Hogy lehet ezt megmondani neik és folytatni a mindennapokat? Van valakinek tapasztalata vagy jótanácsa?

pataporc Creative Commons License 2009.08.05 0 0 7171
Sziasztok,
a napokban költözünk, van egy adag (megsaccolhatatlan egyelőre, hogy mennyi) vegyes kislányruha 0.5-4 év között, nem báli kivitel, de hátha valaki hasznát tudja venni, kukába dobni nem szeretném. Kelenföldön van a cucc.
Ha tudtok olyan családot, akinek kellene, kérlek szóljatok! kovacsagotameister@gmail.com vagy 30 kettőszáz36-hetven6-hetven2 - itt keressetek, a topikot most tuti nem fogom olvasni. Köszi!
hodográf Creative Commons License 2009.06.20 0 0 7170
Ügyes :)

Nálunk lassan az a gond, hogy nekem alig marad a gyerekből, annyi a programja :))))
Előzmény: Coge (7169)
Coge Creative Commons License 2009.06.20 0 0 7169

Hahóóó,

mi újság csajok?

Nagy a csend...mindenki ezerrel szervezi a nyarat?

nekünk a 12 hétből 2 lement...és a 10-ből 8-ra van már Csibefelügyelet/program...sz nem is olyan rossz, ugye? ;-)

pataporc Creative Commons License 2009.06.09 0 0 7168
Írtam!
Előzmény: Pipacsvirág14 (7166)
pataporc Creative Commons License 2009.06.09 0 0 7167
Szerintem az jó, hogy napi szinten benne van az életetekben, ez így helyes, így tudja feldolgozni és a helyére tenni a dolgokat!!! Így lesz egészséges lelkületű ember, szóval azt gondolom, hogy jól csinálod! (nem bókolni akarok, komolyan ez a véleményem!!)
Ha úgy csinálsz, mintha nem történt volna semmi tragédia, az lenne a lehető legrosszabb. De akkor Peti sem lenne kiegyensúlyozott, elhiszed?

Mi is mindent átrágunk, megbeszélünk ezerszer Sárával, és emiatt sem érzi tökéletlennek a helyzetünket - most már abban a korban van, hogy mindent okosan a helyén tud kezelni. És én erre nagyon büszke vagyok. :)

A fele szeretet, fele türelem marhaság, nektek ez a szitu jutott és ebben is meg lehet felelni 150 százalékosan (csak nézz rá a gyerekre). Szerinted jobban jár az a gyerek, aki egy papírforma "egész" családban elhanyagoltan vagy rossz elvek mentén nevelkedik? Nem hiszem. Nem csak a családi felállás számít, abban is van ezerféle, tökéletes meg rettenetes is, ahogy az egyedülanyák között is. Nem ez számít.
Előzmény: Pipacsvirág14 (7166)
Pipacsvirág14 Creative Commons License 2009.06.09 0 0 7166

Persze, könnyebb. Bár, nem is ez a jó szó rá, hanem egyszerűen más.

Pöttyös egy tünemény, szerintem nagyon a helyén kezeli a dolgokat.

Úgy gondolom, hogy nagyon kiegyensúlyozott, szokott apukájáról mesélni néha, ha kérdez, válaszolok, sőt, mondta, hogy most már szeretne egy másik apukát is:)

 

(az ovis családrajzba belerajzolta az apját is. Őszintén szólva nem tudom, hgoy ez jó-e. Szerintem nem igazán, de én vagyok az egyetlen, aki így gondolja. Megkérdeznék már egy szakembert is. Na, meg persze majd rajzol itthon is családot, akkor azért figyelem, hogy mit hogy csinál.)

 

Persze arra én sem számítottam, hogy ez mennyire ott lesz a mindennapjainkban. Nem úgy, hogy sírunk-rívunk naphosszat, hanem, hogy Peti hetente  tuti megjegyzi, hogy "szomorú vagyok, mert apa meghalt. De örülök, hogy amíg élt, velünk volt és nagyon szeretett minket"

MEg ugye mesél, és a szívem szakad meg, hogy néha hozzáteszi, hogy ez és ez történt, "tudod, amikor még volt apukám"

 

Pont mostanában akadtam ki a csajokonak, hogy elegem van, hogy az én gyerekemnek mindenből a fele jut. Türelemből, szeretetből, odafigyelésből stb.

De hát most rosszabb napok járnak, majd elmúlik ez is.

Nincs semmi gáz, sőt, tudok boldog is lenni:), csak hát ez akkor is mindig velünk marad...

 

Írj egy mailt lsz, a te címed az újratelepítés miatt elveszett. Várom!

Előzmény: pataporc (7165)
pataporc Creative Commons License 2009.06.08 0 0 7165
Már 3 éve??! De furcsa... hát sok erőt kívánok neked, talán jobb is ilyenkor, hogy pörögni kell, nem? És hogy érzed, könnyebb neked az idő múlásával? Peti hogy éli meg?

A költözés az szó szerint áll, pontosabban hó végén innen elmegyünk, csak még nem tudom, hová :) - szóval gyorsan kérnék szépen egy telefonszámot! :)
Előzmény: Pipacsvirág14 (7163)
Coge Creative Commons License 2009.06.08 0 0 7164

ó, tényleg! most már tudom mire vélni a leveleket...wow...meg húha...

 

 

Előzmény: pataporc (7162)
Pipacsvirág14 Creative Commons License 2009.06.08 0 0 7163

nekem egész halvány derengés van, de asszem,a tiszta képig sosem jutok el:)

 

Pp, az ajánlat mától újra áll:)

Hogy álltok egyébként a költözéssel?

 

Amúgy velünk semmi különös. Évvégi hajrá, látástól mikulásig dolgozunk. De aztán jön a megérdemelt pihi:))

 

Párom halálának 3. évfordulója volt pénteken, nem mondom, hogy könnyen vesszük a mostani napokat.

Meg jön még hozzá ez-az nyalánkságnak, nehogy unatkozzam. De hát innen szép nyerni:)

Előzmény: pataporc (7162)
pataporc Creative Commons License 2009.06.08 0 0 7162
Csak nem te is rajta voltál? :)
M-mel kezdődik a nickje. Mondjuk leeshetett volna már korábban is... gratulálok az eredményekhez!
Előzmény: Coge (7161)
Coge Creative Commons License 2009.06.07 0 0 7161
Na kiét? ;-)
Előzmény: pataporc (7160)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!