Keresés

Részletes keresés

obiketto Creative Commons License 2004.11.22 0 0 33
nemrég megvettem a dvd-t.de nemjön be a bakiparádé!azthallottam hogy a s.g.-ben kell bepötyögni hogy 10+ 1 3 8.hiába csinálom bejön akkor az 1. menüpont ha az 1-es gombot nyomok!!!!!!így tovább.....valaki tud segíteni?
THX
RIPityom Creative Commons License 2004.11.12 0 0 32

 


ehh, most értem magam utol:

 

....egy hete vettem meg (~14e.HUF) a klasszikus trilógiát, DVD-én. Mivel besz&rt az ősöreg G-Force2 kártyám, és egy kölcsön-ramaty S3 Savage hörög habosvért a masinámban... hát, nem volt egyszerű, mire beizzitottam a megfelelő felbontást a monitoromon (TFT 17" SONY) s elcsudálkoztam, mennyire feltolták a szineket, legfőképp Red'n'Magentát. Na, lerohantam ezek után a sürgősségi televiziómhoz (SONY, 15") s elsírtam magam, nicsak végre minőségben van alkalmam megnézni mindazt, amire több mint 20(!) évet vártam.
Majd megint vissza, kockáztam, photoshopoztam, meghatottan könnyeim morzsolgattam, mindeközben fiatal kedvesem tapintatosan csendben maradt, s mosolyogva ingatta fejét...

 

Hanem,
alapos ember vagyok, nem bíztam a véletlenre; s mivel anyáméknál pihen 72cm normál tévém (SONY, a változatosság kedvéért) felkerekedtem, s megtekintettem, néma áhítattal.
Természetesen ünnepi (mer'ugye van az embernek 7köznapi) VHS SW SE kazettáim szinkronban indítottam a DVD lemezekkel.
Hát, mit mondjak?
Sírtam, behugyoztam, besz&rtam.

 

MIÉRT KELLETT NEKEM ERRE A MINŐSÉGRE _ENNYIT_ VÁRNOM, GL?!
(ehh, csak költőileg... persze.)

 

Kockáztam,
lassítva játszottam le - természetesen csak az űrjelenetekre fókuszálva - és zokogtam. Egy álom, egy csoda, egy a mennyeknek országa.
Teljesen felesleges is szóba hozni, a VHS minőség, egy mekkora gagyi sz&r, egy okádék, egy lószfospisztoly, egy semmi, trehány gané, ratyi sz&r. De hányszor ábrándoztam, hogy Leia blokádtörőjében gyönyörködöm a ROTJ-ban, közvetlen azután, mikor Luke megtudja Obi-wan -tól, az igazság szemszög kérdése. Vagymi.
Na, én ezen a részen már a moziban alig bírtam megmaradni a fenekemen, annyira rá voltam kattanva. Mostmeg.... hát, tessék.

Minden képkocka egy föstmény, egy külön világ.
Végre.
Ideje volt.

 

 

* * *

 

 

Persze,
nyilván itt-ott fos (zöld fénykard a Falconon (ANH)), meg az új Jabba is ugyanolyan szar, a császárt a Birodalomban (TESB) anyádnak cserélted, extrán szomorú a szinkron, ellenben Luke Starkiller - mehehee :)
Vadernek a "sötét" szinkronja dedúrwa... a lézerkard hanggyártmány is kajak... mit mondjak még?
Báááár,
mintha a tömörítést túlságosan sokra vették volna, nem?
(meglátogattam ugyanis a 82centis 5.1es barátom. Nem, nem 16:9)

 

RiP

Előzmény: RIPityom (20)
Fafara Creative Commons License 2004.11.06 0 0 31

ez nekem is feltűnt. fura, hogy a készítőknek nem.

lucasnak végig kellett volna néznie mielőtt rábólint. :)

Előzmény: Deepfreeze (12)
Silverwood Creative Commons License 2004.11.06 0 0 30
Igen, lehet, de nekm rögtön lefagy a gépem ha odamegyek, nemtom miért... Jó pipa is vagyok, ezért írtam ide...
Olórin Creative Commons License 2004.10.28 0 0 29
Talán a starwars.hu fórumán nagyobb eredménnyel próbálkozhatnál...
Előzmény: Silverwood (28)
Silverwood Creative Commons License 2004.10.18 0 0 28
Hali! Először is egy óriás sorry, amiért ide írom ezeket, de a többi helyen már sehol sincs senki, és még sehol nem kaptam választ a kérdéseimre. Na szóval némi információra lenne szükségem! Azt szeretném tudni, hogy : 1. Milyen SW könyvek jelentek meg maragyul, (amik nem a filmek könyvváltozatai)? 2.Van olyan, amiben szerepel a Kyp Durron az Új rebd-Sötét oldal-Az erő bajnokai sorozaton kívül? (főleg azok érdekelnek, amiben az eredeti trilógia szereplői vannak) előre is kösz! (Ha nem akarod ideírni küldhetsz emailt: threecpo@freemail.hu)
Olórin Creative Commons License 2004.10.07 0 0 27
Ja, tényleg, valahol olvastam hogy a borítón szerepel pl "Joda" neve... Hát, ha ez igaz, az Intercom tényleg elmehet a...
Előzmény: Skywalker. (25)
Törölt nick Creative Commons License 2004.10.06 0 0 26

Egyébként nem tudom kit zavar a sárga karikák hoyg nem egy helyen vannak,ha a díszdobozban vannak, úgysem látszanak! :)))) Díszdobozt meg ki dobja el, ha van ?

 

Más.

NETről már l leht tölteni fizetős WEBhelyekről mind a 4 DVD-t, image formában.

Azé' ez elkeserítő egy szinten... Számomra.  Mer' fizettem érte! :)

 

 

Skywalker. Creative Commons License 2004.10.06 0 0 25
A gagyi minőségű borító papírt, a nyomtatási, helyesírási bakikat, a nem egységes megjelenést, a gyermeteg irományt a dobozok hátulján, a "booklet"-ek hiányát, a feliratozás helyesírási hibáit azért csak köszönhetjük az intercomnak, nem? :)
Előzmény: Olórin (24)
Olórin Creative Commons License 2004.10.06 0 0 24

Hasonlóan állok hozzá a dologhoz, mint Te. Viszont az Intercomot (bár nem védeni akarom) ezúttal nem érheti szó, mert semmi, de SEMMI beleszólása nem volt a DVD-kiadás specifikációiba. Nyilván tudod, hogy Lucas birtokol minden jogot, minden szál az ő kezében fut össze, hogy a Star Wars kapcsán mit hogy csinál, abba senki nem ugathat bele - egyedül neki köszönhető, hogy ez a DVD olyan, amilyen. Egyébként engem is elrettentettek az elégedetlenkedő hangok, azt hiszem megvárom, míg kiadják újra, mondjuk a 6 részt együtt egy 12 lemezes díszdobozban...

(És az talán már nem papírba lesz csomagolva, amit egy-két helyen még kemény műanyagszalaggal is körbetekernek, hátha nem gyűrődik össze/szakad be)

Előzmény: Bateman (19)
vlucas Creative Commons License 2004.10.05 0 0 23
A hósiklók mindenhol?
Előzmény: Törölt nick (22)
Törölt nick Creative Commons License 2004.10.05 0 0 22

New Hope: hangár - minden

The Empire strikes back : Hósiklók

 

Előzmény: vlucas (21)
vlucas Creative Commons License 2004.10.05 0 0 21
Hali

"-sok eredetileg makett űrhajó lett 3D-sítve"

Tudnál erre konkrét példát mondani?

Köszi
Előzmény: Törölt nick (10)
RIPityom Creative Commons License 2004.10.04 0 0 20

 

DVD vs. VHS?

Asztakurva... asztakurva, asztakurvaaaaa!!!!!!!!

 

RiP :)

Bateman Creative Commons License 2004.09.30 0 0 19
valahogy saját magam is megleptem azzal, hogy nem izgultam fel erre a dvd kiadásra. főleg úgy, mint marketing szakember figyeltem a kiadás körüli cécót. "...nem, még nem adjuk ki... úgy néz ki elöbb láthatják a rajongók, mint mi gondoltuk...igen lesz dvd kiadás,....igen még az utolsó rész elött hozzájuthatnak a rajongók..." na ekkor néztem nagyot, miért is? Az üzleti logika nem ezt diktálta volna. ez egy elkapkodott dolog, nem egy egészséges üzleti gondolkodást tükröz. Röviden, ami az én fejemben megfogalmazódott. " adjuk ki most, mert a rajongók nagyon várják, annak ellenére, hogy tele vagyunk munkával. lesz amilyen lesz, majd lesz egy másik kiadás, mivel a hatot úgy is ki adjuk együtt." Véleményt nem tudok mondani, mert nem láttam a lemezt, de ahogy olvasom a topikokat, egyáltalán nem sajnálom magam, hogy nem izgultam annyira érte. A special edition vhs díszdobozzal még elvagyok egy ideig. a magyar filmforgalmazók, meg igazán megrázhatnák magukat (eszpessöli INTERCOM) és kicsit figyelembe vehetnék már igazán a fogyasztók érdekeit is egy picit, de tényleg! első lépésben kirúghatnák az összes tarisznyás, műbölcsész-hallgató filmbuzi kamu szakembert, és végre üzleti gondolkású munkatársakat foglalkoztathatnának!!!!! Előre az igényesség felé!!!!!!
Skywalker. Creative Commons License 2004.09.30 0 0 18

Easter Egg:

 

1. Bonus lemez betesz
2. Video games & still kivalaszt
3. beüti a 11-et (asztalin 10+ aztán 1, számítógépben siman hogy 1 1
4. var egy kicsit ha jol csinalta akkor R2 mellett egy dobozka sárga színű lesz
5. beüti külön-külön a 3asat es a 8asat
6. röhögcsél :)

 

amúgy ajánlom ezt a fórumot, itt már agyonbeszéltük a kiadványt:

http://www.starwars.hu/forum/topic.php3?id=421&page=1

Deepfreeze Creative Commons License 2004.09.29 0 0 17
A borítóval kapcsolatban igaza is van. Nekem is rögtön szembetűnt.
Meg úgy egyátalán, összehasonlítva mondjuk egy Gyűrűk ura, vagy Elit alakulat stb kiadásaival, ez eléggé szegényes. Egy papírtok - ami nem is igazán keménypapír - , beleb...va négy DVD. És ennyi.
Arról már nem is beszélve, hogy a tok egyik oldalát hologramos matrica "díszíti", a másik oldalán meg az aljár a ragasztott "12-es karikák" matrica felcsúszott. Választhatok, hogy melyik elb...ott oldalát szeretném kitenni a polcra.
Előzmény: Törölt nick (16)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.29 0 0 16

Na, egy újabb 'okoska' kritizál, na nem a trilógiát, hanem a borítóját ! :)

 

Star Wars trilógia – a ropogós kiadás színe is visszája (update)
Deepfreeze Creative Commons License 2004.09.28 0 0 15
Nem hinném. Egész egyszerűen el lett b...va.
Előzmény: Törölt nick (13)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.27 0 0 14

Ebből semmit nem lehet megtudni, sz'tem szimpla promo :

 

Kell-e trilógia a háztartásba cikk
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.27 0 0 13

Ez komoly ? Epizódon belül is változik ???

Talán azt akarta Lucas, hogy amikor  a MF-on gyakorol, az csak egy gyakorló kard ???

Előzmény: Deepfreeze (12)
Deepfreeze Creative Commons License 2004.09.27 0 0 12
Luke fénykardja:
Én agyrémet kaptam. Amikor Ben-nél vannak kék. Amikor elkezd gyakorolni a Falconon zöld, majd néhány kocka múlva zöldeskékeshányás színű.
Ja és Dart Vader és Ben párbajánál, minden alkalommal, amikor összeér a két kard, van valami zöldes villanás. Emiatt aztán nem is tudtam élvezni a kardozást. Valszeg már soha nem is fogom tudni, mert mindig el fogja vonni a figyelmem a zöld villanás, és idegeskedni fogok rajta.
Előzmény: Törölt nick (10)
rowena Creative Commons License 2004.09.27 0 0 11

Sajnos nem sikerült megnéznem, úgyhogy ez már a szabira marad, de annál édesebb lesz..:-)) vagy  inkább :-((?

 

Előzmény: risingsun (9)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.27 0 0 10

Sziasztok!

 

Azt hiszem szombaton vagy pénteken(?) a fix.tv-n az Exitben foglalkoztak a trilógiával. Eredeti VHS kaiktól kezdve mesélték, hányféle verióban létezik. Nagyon érdekes volt, ha tudjátok nézzétek meg az ismétlést (lehet hogy én már azt láttam ?).

 

Nos, kiderültek dolgok, amik újak mindnekinek!!!

Ebben a DVD-s kiadásban a Special Editionhöz képest is vannak új dolgok (fejből egy-kettő):

 

-B. Fett hangja mindhárom részben le lett cserélve, hogy ua. legyen aki a Klónok támadásában

-az uralkodó úgy ahogy van, ki lett cserélve, áll. túlságosan vénasszonyos volt az előd

-a New Hope hangár jelenet, amiben eredetileg csak 1 Y meg egy X-wing volt, azt később 97-ben a SE-ben megtükrözték, most viszont komplett 3D-s modellekkel rakták tele a 3D-s hangárt :-)

-sok eredetileg makett űrhajó lett 3D-sítve

-a SE Jabbas jelenete, mikor Han rálép, ki lett cserélve

-Luke fénykardja a New Hope-ban kékről zöldre lett cserélve ... (???) Ha valakinek van tippje miért, ki vele! :-)

-a város a Tatuinon kicsit fel lett bővítve

-színek sok helyen lettek a SE-höz képest is javítva, vagy kompletten cserélve

 

Ha valaki látta a műsort és emlékszik még valamire amit kihagytam az folytassa, kérem! :-))

 

 

risingsun Creative Commons License 2004.09.27 0 0 9

Sikerült megnézned a hétvégén? :o) Milyen, jó 6 órát elidőzni a Star Wars univerzumban?

 

Viszont, teszem hozzá halkan, a Gyűrűk Ura magyar szinkronja piszok jól sikerült. Jól eltalálták a szereplők magyar hangjait. Profi munkát végeztek. (bár az orkok hangja eredetiben azért sokkal jobban hangzik).

 

Számítógépbe szerelt DVDm van.

A bonyolultan lehet előcsalni azt jelenti, hogy filmnézés közben nem lehet sem a audio, sem pedig a felirat kombokat használni. Le vannak tiltva. Csak úgytudom az feliratot felrakni, ha a film elindítása után visszamegyek a főmenübe, ott belépek a hang és feliratok menüpontba, majd kiváalsztva a megfelelő feliratot vissza a filmhez gombot nyomok. És, láss csodát, már ott is tündököl a képernyő alján a kívánt felirat. Hogy miért van ez? Passz.

Előzmény: rowena (7)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.24 0 0 8

A 3 filmes lemezen természetesen van felirat, csak épp filmezés közben a Subtitle gomb meg az Audio gomb inaktív, használhatatlan. Ez kissé szokatlan megoldás ...

 

A bonus discen nincs magyar felirat sem! MOndjuk szerencsére angol van, úgyhogy már félig meg is néztem a majdnem 2 órás(?) extrát, és nagyon sok érdekes dolog derült ki belőle.

 

Nekem mondjuk a III. rész előzetese tetszett a legjobban, nagyon érdekes, ahogy csinálták Darth Vader bukósisakját, meg hogy elmondták,a régi mindvégig aszimetrikus volt!!! Valami ügyes szobrász megcsinálta Vader maszkjának a felét, azt 3D-be bescannelték, és CAD gépel kiafarigcsálták az immár szimetrikus maszkot. Tehát, mire befejeződik a saga, addigra Vader bátyó is fullextrás maszkhoz jut :-)

Előzmény: rowena (4)
rowena Creative Commons License 2004.09.24 0 0 7

Phüüü:-))) Akkor semmi baj.... Majd hétvégén lesz reá időm, akkor megnézem egyben mind a három részt.:-))

 

Tudom, hogy nagyon szőke nős volt a kérdésem, de komolyan megijedtem:-))

 

Mondjuk a szinkron hiánya nem zavar, mindig is jobban szerettem hallani az eredeti hangot és nyelvet... Pl. a Gyűrük Ura DVD-ken sincsen minden extrához felirat... majd kibírom valahogy ezt is. :-)) Kicsit tudok angolul, úgyhogy valamennyit csak megértek az extrákból is.

 

Aztali DVD-d van, vagy számítógéped? Mit jelent az konkrétan, hogy bonyolultan lehet előcsalogatni a feliratokat?

 

Előzmény: risingsun (6)
risingsun Creative Commons License 2004.09.24 0 0 6

Pedig érdemes belenézni! :)

 

Magyar felirat, a filmeket tartalmazó korongokon van. Csak annyi a bibi, nálam, hogy kicsit bonyolultan lehet előcsalni azokat.

Ami picit szomorú, hogy az extra lemezre nem raktak magyar feliratot.

Magyar szinkron egyik DVD-re se került föl.

Előzmény: rowena (4)
risingsun Creative Commons License 2004.09.24 0 0 5
Na, pont ezt szerettem volna kérdezni én is: tud valaki valamit arról, hogy van-e a DVD-ken  rejtett extra?
Előzmény: Törölt nick (3)
rowena Creative Commons License 2004.09.24 0 0 4

Én is megvettem, de idő hiány miatt még csak bele se néztem.

 

Lehet, hogy félreértettem valamit, de a hozzászólásotokból arra lehet következtetni, hogy nincs se szinkron, se magyar felirat? Akkor csak idegen nyelveken van rajta bármi is a DVD-ken??!

 

 

Előzmény: risingsun (2)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!